Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, pisar napisał(-a):


Nie ma sensu iść w 42mm

Sam to przerabiałem i sie wzbraniałem dopóki nie założyłem.

 

Trzeba przynierzyć bo 44mm serio nie jest takie złe jak je malują. Pamietaj, że 44mm wg Twoich preferencji mają nieco inną kopertę niż inne 44mm.

Mierzyłeś na swojej ręce?

Nie obraz się ale bzdury piszesz . Już wiele razy słyszałem , ze Pam to min. 44, ze pasuje na każdy nadgarstek , ze nie jest taki duży , itp. itd. Mierzyłem , nosiłem przez jakiś czas kilka modelu w różnych kopertach , 44 i 45 i nikt ani nic mnie do takich twierdzeń nie przekona . Jak dla mnie , a mam nadgarstek ok. 16,5mm, 42mm to maks , a jeszcze lepiej , po prostu akceptowanie , nosi się i wyglada 40-tka (tak wiem, zaraz większość napisze, że to nie prawdziwy Pam 🤦‍♂️). Tyle, ze po prostu trzeba zrozumieć (i dotyczy to także miłośników Pamaj) i wziąć pod uwagę , że każdy sam określa jaka wielkość zegara jest dla niego akceptowalna i nikt inny 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

Nie obraz się ale bzdury piszesz (....)

Tyle, ze po prostu trzeba zrozumieć (...) i wziąć pod uwagę , że każdy sam określa jaka wielkość zegara jest dla niego akceptowalna i nikt inny 😉

No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się ogólnie z @pisar em, z racji na to że koperta 44mm ( klasyczna, nie 1950) jest płaska i dobrze leży (przylega) w przeciwieństwie do kopert 1950 ( w 42mm jedynie Radiomiry, zwykłe i 1940 w miarę płasko i wygodnie leżą), 1950 w 42mm to taki bańkowaty zegarek, gruby, odstający. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, proki1971 napisał(-a):

Nie obraz się ale bzdury piszesz . Już wiele razy słyszałem , ze Pam to min. 44, ze pasuje na każdy nadgarstek , ze nie jest taki duży , itp. itd. Mierzyłem , nosiłem przez jakiś czas kilka modelu w różnych kopertach , 44 i 45 i nikt ani nic mnie do takich twierdzeń nie przekona . Jak dla mnie , a mam nadgarstek ok. 16,5mm, 42mm to maks , a jeszcze lepiej , po prostu akceptowanie , nosi się i wyglada 40-tka (tak wiem, zaraz większość napisze, że to nie prawdziwy Pam 🤦‍♂️). Tyle, ze po prostu trzeba zrozumieć (i dotyczy to także miłośników Pamaj) i wziąć pod uwagę , że każdy sam określa jaka wielkość zegara jest dla niego akceptowalna i nikt inny 😉

@pisar nie pisze bzdur, tylko opisuje swoje doświadczenia.

A Ty, no cóż, nie każdy musi być Paneristi 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Ja zgadzam się ogólnie z @pisar em, z racji na to że koperta 44mm ( klasyczna, nie 1950) jest płaska i dobrze leży (przylega) w przeciwieństwie do kopert 1950 ( w 42mm jedynie Radiomiry, zwykłe i 1940 w miarę płasko i wygodnie leżą), 1950 w 42mm to taki bańkowaty zegarek, gruby, odstający. 

Filip no ale zrozum , nikt inny poza mną samym , nie będzie mi mówił i decydował , co jest dla mnie wygodne . Dla Ciebie dobrze leży , przylega , jest wygodna a dla mnie nie. Czy tam trudno to zrozumieć ? 🤷

31 minut temu, sanik napisał(-a):

@pisar nie pisze bzdur, tylko opisuje swoje doświadczenia.

A Ty, no cóż, nie każdy musi być Paneristi 😜

Widocznie tak 😉

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dawid82 napisał(-a):

Taka nowinka 😎 Bestia 😁

D459F8D5-A712-4DC2-AA86-BE6BCC0362AA.jpeg

Moc w nim silna jest!

gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 22:49, pisar napisał(-a):


Nie ma sensu iść w 42mm

Sam to przerabiałem i sie wzbraniałem dopóki nie założyłem.

 

Trzeba przynierzyć bo 44mm serio nie jest takie złe jak je malują. Pamietaj, że 44mm wg Twoich preferencji mają nieco inną kopertę niż inne 44mm.

Mierzyłeś na swojej ręce?

Ma racje kolega- rez sie obawialem a lezy lepiej niz nie jedno 42…. fajne krotkie uszy niweluja wielkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że Panerai to jedne z niewielu z tych większych zegarków, które leżą dobrze na moim wątłym nadgarstku.

 

@sanik już ci kiedyś pisałem😀: jeden panerista, dwóch paneristi (choć możnaby w sumie spolszczyć i odmieniać przez przypadki: ten panerista; jestem paneristą czy np. dwóch peneristów). Skoro da się z taką Omegą (omegowiec), można i z Paneraiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja od siebie dodam, że Panerai to jedne z niewielu z tych większych zegarków, które leżą dobrze na moim wątłym nadgarstku.

 

@sanik już ci kiedyś pisałem😀: jeden panerista, dwóch paneristi (choć możnaby w sumie spolszczyć i odmieniać przez przypadki: ten panerista; jestem paneristą czy np. dwóch peneristów). Skoro da się z taką Omegą (omegowiec), można i z Paneraiem.

Wolę używać liczby mnogiej, bo brzmi zacnie i zachodnie, natomiast panerista brzmi jakoś tak przaśnie, jakby panelista lub barista ;) 

Ale spróbuję to przepracować :) 

 

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

Wolę używać liczby mnogiej, bo brzmi zacnie i zachodnie, natomiast panerista brzmi jakoś tak przaśnie, jakby panelista lub barista ;) 

Ale spróbuję to przepracować :) 

 

Baristom daj spokój - to bardzo modnie i zachodnio teraz być baristą😀.

 

Ja już Panerai’a nie mam, więc mnie problem nazewnictwa nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerista to rodzaj żeński, r. męski w liczbie pojedynczej to Paneristo. Przynajmniej po włosku. Na amerykańskich forach nagminnie używają Panerista (oprócz niepoprawnej l poj Paneristi), może tam same kobiety noszą te cegły po 47mm😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 09:29, pisar napisał(-a):

 

Cały czas nachodzą mnie niebezpieczne myśli czy by nie iść w ZERO i nie zamienić swojego 112 na 000 🙃

Ludwiku Dornie i Sabo nie ić tom drogom. 

18 godzin temu, dawid82 napisał(-a):

Taka nowinka 😎 Bestia 😁

D459F8D5-A712-4DC2-AA86-BE6BCC0362AA.jpeg

Dawid, rewelacyjny. Gratuluję, bo jest czego. 

Nosiłbym z dumą. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, beniowski napisał(-a):

Baristom daj spokój - to bardzo modnie i zachodnio teraz być baristą😀.

 

Ja już Panerai’a nie mam, więc mnie problem nazewnictwa nie dotyczy.

Gdyby kawę robił zwykły barman to nie mogłaby kosztować 10pln za espresso. Ale jak robi barista to co innego xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ledr napisał(-a):

Panerista to rodzaj żeński, r. męski w liczbie pojedynczej to Paneristo. Przynajmniej po włosku. Na amerykańskich forach nagminnie używają Panerista (oprócz niepoprawnej l poj Paneristi), może tam same kobiety noszą te cegły po 47mm😉

Paneristo jest OK 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

Panerista to rodzaj żeński, r. męski w liczbie pojedynczej to Paneristo. Przynajmniej po włosku. Na amerykańskich forach nagminnie używają Panerista (oprócz niepoprawnej l poj Paneristi), może tam same kobiety noszą te cegły po 47mm😉

Niekoniecznie do końca tak jest; np. rzeczowniki fantasma, artista czy pilota, pomimo końcówki żeńskiej -a, są rodzaju męskiego, stąd stawiamy przed nimi rodzajnik określony il. Z Panerai jest podobnie, czyli un panerista (jakiś) lub il panerista (ten konkretny), a w liczbie mnogiej i paneristi.

 

Więc ja celowałbym w ‚panerista’ . Wtedy zmieniasz tylko rodzajnik z il na la mówiąc o mężczyźnie czy kobiecie. A w mnogiej masz rodzajnik 'i'. ‚Gli’ jest niepotrzebne, bo nie ma tam dwóch spółgłosek obok siebie

 

Amerykanom to ja bym nie ufał w kwestiach włoskiego (no chyba że na owym forum są też Włosi). Ostatnio byłem świadkiem kuriozalnej sytuacji gdy pewna Amerykanka pouczała znajomą Włoszkę, że nieprawidłowo wymawia nazwisko Versace. Wg niej wymawia się to ‚versaczi’ i ciężko ją było przekonać że w Nowym Jorku jednak źle to wymawiają😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

Nie obraz się ale bzdury piszesz . Już wiele razy słyszałem , ze Pam to min. 44, ze pasuje na każdy nadgarstek , ze nie jest taki duży , itp. itd. Mierzyłem , nosiłem przez jakiś czas kilka modelu w różnych kopertach , 44 i 45 i nikt ani nic mnie do takich twierdzeń nie przekona . Jak dla mnie , a mam nadgarstek ok. 16,5mm, 42mm to maks , a jeszcze lepiej , po prostu akceptowanie , nosi się i wyglada 40-tka (tak wiem, zaraz większość napisze, że to nie prawdziwy Pam 🤦‍♂️). Tyle, ze po prostu trzeba zrozumieć (i dotyczy to także miłośników Pamaj) i wziąć pod uwagę , że każdy sam określa jaka wielkość zegara jest dla niego akceptowalna i nikt inny 😉

 

Zgadzam się.

Panerai w rozmiarze 44+ to nie mała koperta przy skromnym nadgarstku.Optycznie koperte pomniejsza zintegrowany pasek np: silikonowy lub bransoleta również zintegrowana z kopertą

Jak kolega zauważył, każdy powinien dobierać do siebie.

Mierzyłem kilka razy Zegarki Panerai I mimo tego że wizualnie cool ,to na nadgarsku nie koniecznie. Z większych kopert które według mnie fajnie przylegają do nadgarstka to Rolex seadweller(43mm), Sinn na silikonie, ale też nie każdy.

Zegarek wydaje mi się należy  wybierać również  do swojego trybu życia, ja bym każdy winkiel zabierał takim Pam-em🤣

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 

Zgadzam się.

Panerai w rozmiarze 44+ to nie mała koperta przy skromnym nadgarstku.Optycznie koperte pomniejsza zintegrowany pasek np: silikonowy lub bransoleta również zintegrowana z kopertą

Jak kolega zauważył, każdy powinien dobierać do siebie.

Mierzyłem kilka razy Zegarki Panerai I mimo tego że wizualnie cool ,to na nadgarsku nie koniecznie. Z większych kopert które według mnie fajnie przylegają do nadgarstka to Rolex seadweller(43mm), Sinn na silikonie, ale też nie każdy.

Zegarek wydaje mi się należy  wybierać również  do swojego trybu życia, ja bym każdy winkiel zabierał takim Pam-em🤣

 

 

 

No trochę się nie zgadzam, bo zintegrowany pasek, a tym bardziej bransa kopertę wizualnie powiększają, a nie pomniejszają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Niekoniecznie do końca tak jest; np. rzeczowniki fantasma, artista czy pilota, pomimo końcówki żeńskiej -a, są rodzaju męskiego, stąd stawiamy przed nimi rodzajnik określony il. Z Panerai jest podobnie, czyli un panerista (jakiś) lub il panerista (ten konkretny), a w liczbie mnogiej i paneristi.

 

Więc ja celowałbym w ‚panerista’ . Wtedy zmieniasz tylko rodzajnik z il na la mówiąc o mężczyźnie czy kobiecie. A w mnogiej masz rodzajnik 'i'. ‚Gli’ jest niepotrzebne, bo nie ma tam dwóch spółgłosek obok siebie

 

Amerykanom to ja bym nie ufał w kwestiach włoskiego (no chyba że na owym forum są też Włosi). Ostatnio byłem świadkiem kuriozalnej sytuacji gdy pewna Amerykanka pouczała znajomą Włoszkę, że nieprawidłowo wymawia nazwisko Versace. Wg niej wymawia się to ‚versaczi’ i ciężko ją było przekonać że w Nowym Jorku jednak źle to wymawiają😂.

Amerykanom generalnie nie ufam, szczególnie tym, dla których idolem jest Sylvester Stallone😄 Ale tu wypowiedziała się znajoma italianistka, która przede wszystkim twierdzi, że we włoskim nie ma takiego wyrazu [sic!], a po drugie że, abstrahując od rodzajnika, w liczbie pojedynczej końcówka fleksyjna -a odnosi się standardowo do rodz. żeńskiego, a -o do męskiego. Poszukałem z ciekawości, jak piszą sami Włosi i na forum zegarkowym po włosku znalazłem... "il panerista" (w zdaniu: "Il panerista è sostanzialmente un nostalgico."). Pewnie to kwestia uzusu, czyli praktyki językowej, która często ma za nic ogólne wzorce poprawnościowe. W dodatku wyraz stworzony nie tak dawno (jak na historię języka) przez fanów marki, niekoniecznie przez samych Włochów.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ledr napisał(-a):

Amerykanom generalnie nie ufam, szczególnie tym, dla których idolem jest Sylvester Stallone😄 Ale tu wypowiedziała się znajoma italianistka, która przede wszystkim twierdzi, że we włoskim nie ma takiego wyrazu [sic!], a po drugie że, abstrahując od rodzajnika, w liczbie pojedynczej końcówka fleksyjna -a odnosi się standardowo do rodz. żeńskiego, a -o do męskiego. Poszukałem z ciekawości, jak piszą sami Włosi i na forum zegarkowym po włosku znalazłem... "il panerista" (w zdaniu: "Il panerista è sostanzialmente un nostalgico."). Pewnie to kwestia uzusu, czyli praktyki językowej, która często ma za nic ogólne wzorce poprawnościowe. W dodatku wyraz stworzony nie tak dawno (jak na historię języka) przez fanów marki, niekoniecznie przez samych Włochów.

W Italii  jak wiadomo ekspertami od zabawek są ( wieczni) chłopcy a nie dziewczyny. Miłośnik włoskich motocykli Ducati to Ducatista, Vespy to Vespista  więc zaufałbym też miłośnikom Panerai w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Amerykanom generalnie nie ufam, szczególnie tym, dla których idolem jest Sylvester Stallone😄 Ale tu wypowiedziała się znajoma italianistka, która przede wszystkim twierdzi, że we włoskim nie ma takiego wyrazu [sic!], a po drugie że, abstrahując od rodzajnika, w liczbie pojedynczej końcówka fleksyjna -a odnosi się standardowo do rodz. żeńskiego, a -o do męskiego. Poszukałem z ciekawości, jak piszą sami Włosi i na forum zegarkowym po włosku znalazłem... "il panerista" (w zdaniu: "Il panerista è sostanzialmente un nostalgico."). Pewnie to kwestia uzusu, czyli praktyki językowej, która często ma za nic ogólne wzorce poprawnościowe. W dodatku wyraz stworzony nie tak dawno (jak na historię języka) przez fanów marki, niekoniecznie przez samych Włochów.

A to prawda, sami Włosi, nieobeznani z marką Panerai, nie są pewni czy taki wyraz istnieje.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sanik napisał(-a):

@pisar nie pisze bzdur, tylko opisuje swoje doświadczenia.

A Ty, no cóż, nie każdy musi być Paneristi 😜

Nie każdy ma łapę drwala. Jeden przy 42 mm będzie narzekał że ma kierownicę od Żuka a drugi (w tym ja) mając 40 mm czułby, że nosi kapsel od Tymbarka. Tak więc, tego.... nie licytujmy się na rozmiary 🤣

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sub 42mm wcale nie wydaje się "bańkowaty". A leży bardzo dobrze bo ma płaski dekiel, na szczęście bez szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mamy różne doświadczenia. 

 

A w temacie, dziś w garbarni jak to w garbarni, włoski sprzęt 😄

IMG_20230304_121300.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.