Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MichałZet

Vratislavia

Recommended Posts

Posted (edited)
2 minuty temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Oczywiście mosz recht Sławek😀. Wracając do Visa mk.I z OLX, piękna sztuka, a cena adekwatna.

Edited by paul221

Teraz, paul221 napisał(-a):

Oczywiście mosz recht Sławek😀. Wracając do Visa mk.I z OLX, piękna sztuka, a cena adekwatna.

Pełna zgoda i nawet zaryzykuję, że to i tak inwestycja o satysfakcji z posiadania nie wspomnę 😄

1 minutę temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Sławek, szacun! Jedziemy naprzemiennie na dwa wątki😁

Zawsze zostaje nam danie na tacę, żeby natchnąć Marcina na nową edycję Visa w mniejszym rozmiarze :D

14 minut temu, paul221 napisał(-a):

Jak Wy się już tak wzajemnie szanujecie to ...😂

6AE5452F-40F0-4265-8972-0A0380A412AB.jpeg

Oj, chyba niekoniecznie....

Boję się że w porównaniu z oryginałem wyglądałby dość groteskowo. 

To oczywiście moja opinia, ale oprócz tego co widać gołym okiem jest jeszcze dekielek, który jest niepowtarzalny, a z tym musisz się zgodzić 😉

1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Jak Wy się już tak wzajemnie szanujecie to ...😂

6AE5452F-40F0-4265-8972-0A0380A412AB.jpeg

🤣

19 minut temu, paul221 napisał(-a):

Faktycznie, nawet nie wiem kiedy tak nam "zeszło"😀

Posted (edited)
17 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Rafał, zapraszamy do wzajemnego uszanowanka😄. Przyznam, że dziś wieczór z Ballantines Brasil. Dzieci już śpią, możemy sobie z Marlenką wysączyć coś w spokoju😆 

Edited by paul221

1 minutę temu, paul221 napisał(-a):

Rafał, zapraszamy do wzajemnego uszanowanka😄. Przyznam, że dziś wieczór z Ballantines Brasil. Dzieci już śpią, możemy sobie z Marlenką wysączyć coś w spokoju😆 

Dokładnie, Rafał śmiało zapraszamy Wielkiego miłośnika VC, ja w przeciwieństwie do Pawła sączę, a w zasadzie ....to coś więcej, ale to nasza czyściocha ...zdowa, sprawdzona etc.🥂🥃

Moja już mi się skończyła, Robię (razem z moim Tatą) śliwowicę z własnych śliwek, więc jeszcze trochę muszę poczekać. Aparatura już w gotowości😃

4 minuty temu, paul221 napisał(-a):

Moja już mi się skończyła, Robię (razem z moim Tatą) śliwowicę z własnych śliwek, więc jeszcze trochę muszę poczekać. Aparatura już w gotowości😃

Zazdroszczę 🥃🍹🍹

17 godzin temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Wiem i rozumiem obawy kolegi, ale zgodzisz się ze mną, że obwód nadgarstka to jedno, a jego profil to drugie 😉

Ja mam 16,5 i sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki. VIS jest dla mnie zwyczajnie niewygodny, bo swoje waży i środek ciężkości ma wysoko, przez co wymaga też sztywnego paska. Inaczej, na lekko luźniejszym pasku zwisa lub buja się po nadgarstku, a tego nie cierpię. Oczywiście można pasek zapiąć na ciasno, ale jak w ciągu dnia ręka puchnie, to robi się nieprzyjemnie, a mało który pasek ma dziurki co 5mm. Przeważnie co 8, więc kolejna dziurka jest już przeważnie "zbyt luźna". Borkowa drabinka IMO nie pasuje do VISa, a to jedyny mój pasek, który jego masę ujarzmiał. Ubolewam bardzo, że VIS nie jest 2mm cieńszy, nawet kosztem rezygnacji z wypukłego szkła, bo w czarnej wersji bez daty jest dla mnie najlepiej wyglądającym zegarkiem VC. Zaraz po nim Manometr, którego też nie kupiłem, ze względu na grubość, choć wygląda obłędnie.  Oczywiście są zegarki grube - 12-13mm, które "zrastają się" z nadgarstkiem, ale zazwyczaj koperty mają zwężający się do góry profil, a ostatnie 2-3 mm to szkło. Wyglądają bardziej proporcjonalnie, środek ciężkości jest bliżej nadgarstka i są wygodniejsze. Jak to mówią w YTubowych recenzjach - są dobrze zbalansowane. Niestety zegarki kupuję do wygodnego używania, a nie do szkatuły, więc względy użytkowe są dla mnie ważniejsze od wrażeń estetycznych. VISa u mnie zastąpił Aveum Advance, który też ma 42mm i podobny L2L, ale na wysokość jedyne 10mm+, a też ma gruby NH35 (świetnie wyregulowany) w środku i WR200. Ma u mnie dożywocie, choć sportowa estetyka jest daleka od vintydżowego VISa.

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą stronę.

Posted (edited)
2 godziny temu, nononame napisał(-a):

Ja mam 16,5 i sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki. VIS jest dla mnie zwyczajnie niewygodny, bo swoje waży i środek ciężkości ma wysoko, przez co wymaga też sztywnego paska. Inaczej, na lekko luźniejszym pasku zwisa lub buja się po nadgarstku, a tego nie cierpię. Oczywiście można pasek zapiąć na ciasno, ale jak w ciągu dnia ręka puchnie, to robi się nieprzyjemnie, a mało który pasek ma dziurki co 5mm. Przeważnie co 8, więc kolejna dziurka jest już przeważnie "zbyt luźna". Borkowa drabinka IMO nie pasuje do VISa, a to jedyny mój pasek, który jego masę ujarzmiał. Ubolewam bardzo, że VIS nie jest 2mm cieńszy, nawet kosztem rezygnacji z wypukłego szkła, bo w czarnej wersji bez daty jest dla mnie najlepiej wyglądającym zegarkiem VC. Zaraz po nim Manometr, którego też nie kupiłem, ze względu na grubość, choć wygląda obłędnie.  Oczywiście są zegarki grube - 12-13mm, które "zrastają się" z nadgarstkiem, ale zazwyczaj koperty mają zwężający się do góry profil, a ostatnie 2-3 mm to szkło. Wyglądają bardziej proporcjonalnie, środek ciężkości jest bliżej nadgarstka i są wygodniejsze. Jak to mówią w YTubowych recenzjach - są dobrze zbalansowane. Niestety zegarki kupuję do wygodnego używania, a nie do szkatuły, więc względy użytkowe są dla mnie ważniejsze od wrażeń estetycznych. VISa u mnie zastąpił Aveum Advance, który też ma 42mm i podobny L2L, ale na wysokość jedyne 10mm+, a też ma gruby NH35 (świetnie wyregulowany) w środku i WR200. Ma u mnie dożywocie, choć sportowa estetyka jest daleka od vintydżowego VISa.

Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale nie zgadzam się w żadnym jego punkcie. 

Życzę samych trafionych zakupów 😉

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą stronę.

Zgadza się, co VIS-a to może sprawiać wrażenie że uszy są przydługie, ale wystarczy odwrócić zegarek.....

Jest, przynajmniej dla mnie 17,5cm nadgarstka wręcz spasowany, nie wspominając o stylu, historii ...ale każdy ma swój gust i priorytety. Dyskusja nie ma sensu😉

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą 

Manometry wcale nie są grube a porownanie do Visa nie ma nawet sensu. Dzieli te zegarki kilka mm w każdą 

Edited by SLAWEK 01

13 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Zgadza się, co VIS-a to może sprawiać wrażenie że uszy są przydługie, ale wystarczy odwrócić zegarek.....

Jest, przynajmniej dla mnie 17,5cm nadgarstka wręcz spasowany, nie wspominając o stylu, historii ...ale każdy ma swój gust i priorytety. Dyskusja nie ma sensu😉

"...sprzedałem VISa, ale nie dlatego, że był za duży, bo L2L było ok, a uszy fantastycznie wyprofilowane. Sprzedałem dlatego, że był zbyt gruby i zbyt ciężki."

Ciekawe, że ten Vis mk.l już trzeci dzień jest na olx i jeszcze nikt go je kupił.

Mam na to dwie koncepcje - pierwsza to, że cena jest po prostu za wysoka, - druga to, że wszyscy mocno nakręceni na zakup tego modelu już go mają a inni chcący go mieć podpadają pod punkt pierwszy. 

Prawda jest taka, że za 3k można mieć niejeden ciekawy zegarek i rzeczywiście za tą cenę tylko VISowi fanatycy się zdecydują na zakup.

Posted (edited)
25 minut temu, clusca napisał(-a):

;)

23 minuty temu, Nocny Jastrząb napisał(-a):

22 minuty temu, clusca napisał(-a):

Myślę, że obaj macie rację 👍

Ja szukałem prawie dwa lata, ale miałem dwa założenia: bez daty i poniżej 2k. 

Edited by paul221

W dniu 26.06.2021 o 16:40, nononame napisał(-a):

...  zastąpił Aveum Advance,  ...

Bez zdjęcia się nie liczy. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W dniu 26.06.2021 o 16:40, nononame napisał(-a):

A ja z kolei potwierdzę wszystko co kolega powiedział na temat Visa pierwszej generacji. Kiedyś miałem 17,5 cm w nadgarstku, teraz jest to 18cm i też na firmowym pasku, na szmacie, skórce itp. przesuwał mi się i obracał. To piękny zegarek i z chęcią zakupiłbym go ponownie, ale jedynie do kolekcji, a nie do noszenia, no i nie za taką kwotę jak na OLX 😲 Pamiętam jak kupowało/sprzedawało się go za 1200-1600 zł, niezależnie od wersji, choć te bez daty i czarne oraz brązowe były delikatnie droższe i bardziej pożądane.

Teraz jest nieco podobnie jak z Moonem, zakończona produkcja, wysoki popyt, to i ceny idą mocno do góry. Tyle, że to zegarek jedynie dla wąskiej grupy miłośników.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Posted (edited)

Dobrze mówicie z tą grubością.Miałem dwa czarny i uprisin zegarki wizualnie super ale jakby były bardziej plaskate to by było coś.Gwiezdny pył balticusa szachrują z rozmiarami mogło by być też z Visem. Aczkolwiek jest to najlepszy Polski zegarek.

Edited by mirek 1969