Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2024 o 10:13, Rethel napisał(-a):

Strzelałem tylko ze zwykłego S&W MP 2.0 Metal. Bez szału - pistolet jakich dużo na rynku. Strzela poprawnie.

A jak jest z odrzutem, w stosunku do kompozytu, bo to Nie metal tylko aluminium🤔?


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest  ???? Pani Instruktor????


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czujnik napisał(-a):

🤣🤣🤣🤣. O k ..a 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież broń przed nią nie ma tajemnic.  Tak powiedziała lektorka.

Więc może łazić jak chce. 

Przynajmniej do pierwszego niekontrolowanego wystrzału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bez sentymentu wywalilaby ze strzelnicy delikwenta/kę po takim niekontrolowanym wystrzale (jeśli by nie padła trupem).

Ale nic by się nie zmieniło.. 

Płytkość widzę, płytkość..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sabuniek napisał(-a):

A jak jest z odrzutem, w stosunku do kompozytu, bo to Nie metal tylko aluminium🤔?

Aluminiium to nie metal?

6 godzin temu, Zolw napisał(-a):

Ja pier... 😒

nieśmiertelna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Czujnik napisał(-a):

Jest głośno o tym filmiku na internetach, ale z tego co można wyczytać to trening przeprowadzony zgodnie z sztuką.

 

Wypowiedź wieloletniego operatora i szkoleniowca w Wydziale V ABW, który na pracy z bronią i szkoleniu jednostek specjalnych zęby zjdł


" Nóż w kieszeni się otwiera, gdy się widzi poziom kultury osobistej i wiedzy w wypowiedziach na temat szkoleń służb mundurowych. Trening na załączonym materiale jest przeprowadzony zgodnie ze sztuką i przepisami w większości, jeśli nie we wszystkich uzbrojonych formacjach mundurowych. Tyle w temacie. Nawet szkoda kopać, czy są wyjątki.
Przekonywanie środowisk, w których takie prowadzenie treningu bezstrzałowego jest jawnym naruszeniem zasad, nie ma sensu, bo nie dotyczy wspomnianych. Nikt nawet nie wie, czy broń jest "ostra", czy pozbawiona cech użytkowych, cisnąc bez umiaru dając raczej świadectwo własnej "wiedzy". Powiem tylko, że każdy chciałby odpowiedzialnych, świadomych funkcjonariuszy na ulicy, którzy wiedzą, jak się bronić, by nie narażać osób postronnych, kolegów na interwencji, ale szkolenie powinno być przeprowadzone na sikawkach na wodę, z plastiku, w sposób całkowicie bezmyślny, bo zabawki nie strzelają. To nie jest szkolenie pod niedzielną rekreację... Można by elaborat napisać o zasadności takiego treningu, tylko po co?

 

Ponadto :

 

ZARZĄDZENIA NR 45 KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ z dnia 6 lipca 2012 r. w sprawie organizacji i prowadzenia strzelania z broni strzeleckiej w Straży Granicznej, gdzie § 10. ust 2. pkt 4 dopuszcza kierowanie broni strzeleckiej w stronę innych osób, w sytuacji prowadzenia treningu strzeleckiego:

a) bezstrzałowego,

b) z użyciem amunicji barwiącej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

To jest  ???? Pani Instruktor????

Raczej samobojca😂

4 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Aluminiium to nie metal?

 

Dobre dobre, chodzi mi o roznice wagi w stosunku amelinium i stal ktora jest znaczna.


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie kupiłem takie okulary plus dwie latareczki :)  Jutro zobaczymy jak się sprawdzą :)

IMG_2493.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik i u nas na grupie FARO był maglowany :) Nie będę cytował innych, wyrażę swoja opinię... Nieważne czy to był trening do czynności łącznych do strzelania w żargonie wojskowym, czy jakiekolwiek inne zajęcia z bronią szkolną. Główną zasadą w szkoleniu strzeleckim jest nauka nawyków, nawet broń szkolną na strzelnicy traktujemy jak bojową i zawsze postępujemy zgodnie z warunkami i zasadami bezpieczeństwa. Każdy element szkolenia strzeleckiego wpaja szkolonemu i instruktorowi dobre nawyki, a te z kolei kształtują odruchy i pamięć mięśniową... I za takie coś jak na filmie wyjeb... babsko ze strzelnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2024 o 18:20, Rebrov napisał(-a):

 

ZARZĄDZENIA NR 45 KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ z dnia 6 lipca 2012 r. w sprawie organizacji i prowadzenia strzelania z broni strzeleckiej w Straży Granicznej, gdzie § 10. ust 2. pkt 4 dopuszcza kierowanie broni strzeleckiej w stronę innych osób, w sytuacji prowadzenia treningu strzeleckiego:

a) bezstrzałowego,

b) z użyciem amunicji barwiącej

W moim środowisku strzeleckim też broniono tej tezy  ( slużby mundorowe właśnie)  Tylko tu nikt nie " kierował broni w stronę innych osób" a jedynie instruktorka wlazła pod lufę dwa razy a to zupełnie coś innego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruktorka na dywanik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie od dziś wiadomo, że w miejscu w którym kończy się logika, zaczyna się wojsko.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

w miejscu w którym kończy się logika, zaczyna się wojsko.

tu dochodzi kolejna zmienna.

KOBIETA ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma znaczenie? Moim zdaniem głupota nie ma płci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Adi napisał(-a):

Moim zdaniem głupota nie ma płci

No nie ma zanczenia:) ale "głupota" ma rodzaj "żeński" :)

 

swoją drogą.. kto  wymyślił ten zapis w służbach.. że jeżeli atrapa, z farbą itp to można....

 Potem .. są nagłaśniane przypadki "wypadek z bronią "palną" ????

 

 Ja jestem chyba starej daty ( rzeczywiście jestem stary) instruktorem...

Za taki myk to wylot ze strzelnicy.. i to nie tej co wlazła pod lufę, ale "strzelca", że nie opuścił broni... :) i nie był "czujny"  (+ 30 pompek )

Ten co wlazł i kazał ..to kara i..... co tam jeszcze...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2024 o 23:13, sabuniek napisał(-a):

A jak jest z odrzutem, w stosunku do kompozytu, bo to Nie metal tylko aluminium🤔?

W moim odczuciu jak porównuje aluminiowy szkielet do plastikowego to z plastikowym strzela się łagodniej. Dopiero stalowy szkielet daje różnice ale tylko samą masą bo nie absorbuje energii odrzutu tak jak plastik. Np. pistolet typu 1911 w kalibrze 9X19 strzela odczuwalnie prawie jak pistolet w .22 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kontrolne: zdejmujecie z nadgarstka automat, strzelając z różnych broni centralnego zapłonu, tudzież z pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mój Tudor strzela ze wszystkiego :). Sporo znanych strzelców z USA ma Submarinery widoczne na filmikach i nie przejmują się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na strzelnicę biorę steranego weterana kwarcowego Luminoxa Navy Seal. Pasuje do okoliczności i imidżu 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na pobliskiej strzelnicy popytać o ceny.

Bez dwu stówek nie podchodź a do tego jeszcze koszt amunicji.. 

wołają 3,50 za 9x19.. 

Muszę kumpla namowic, to  będzie stówę na dwóch taniej.. 

Noo Panie, ja wszystko rozumiem, ale to się robi szport dla elyty..

Czas chyba odkurzyć starą Haenelkę żeby ołowiu doświadczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.