Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to subkolekcja ale jakieś takie podobne do siebie... ;):D

post-108042-0-95949500-1565028566_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda tarcza jest niepowtarzalna więc żeby zebrać całą serię trzeba by wykupić pełny nakład :blink: ale skupmy się na kolorach... te też nie wszystkie... i pewnie jeszcze długo nie :lol:

 

 

Piękna grupka. Podziwiam i zazdroszczę :) Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... raczej dwie subkolekcje: siedemnastki na paskach i siedemnastki na bransoletach :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z tarczą jak koło ruletki, w prawym górnym rogu: chyba koperta nie taka :(

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw nie ty pierwszy. Ja składaki w pracy trzymam, żeby pod ręką były jak coś się na allegro godnego uwagi pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gang Łukasza ma więcej członków :D

Przy Armii Piotra, to tylko banda wesołków. 

Oj z pod ciemnej gwiazdy ten gang... Dużo tych złotych do zdobycia?

Zostały trzy modele z czarną tarczą. Pierwszy jest w karbowanej kopercie. Obok albinosa jest prawdopodobnie jednym z pierwszych modeli Kirowskich - widziałem już dwa mechanizmy ze srebrnym balansem, powtórzonym logotyem i numerem serii przy kołach naciągu. Dalej są jeszcze dwa złotka w popularnej kopercie (tarcze z sygnaturami Fabryki Kirowa i bez opisu).

 

Na szczęście póki co nie spotkałem tarczy z opisem w starej kopercie.

post-97171-0-89454000-1565434706_thumb.jpg

post-97171-0-84460200-1565434745_thumb.jpg

post-97171-0-74680000-1565434806_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością wyrażam swój podziw dla pokazanych wyżej Kirowskich! Szacunek Łukasz !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Armii Piotra, to tylko banda wesołków. 

Zostały trzy modele z czarną tarczą. Pierwszy jest w karbowanej kopercie. Obok albinosa jest prawdopodobnie jednym z pierwszych modeli Kirowskich - widziałem już dwa mechanizmy ze srebrnym balansem, powtórzonym logotyem i numerem serii przy kołach naciągu. Dalej są jeszcze dwa złotka w popularnej kopercie (tarcze z sygnaturami Fabryki Kirowa i bez opisu).

 

Na szczęście póki co nie spotkałem tarczy z opisem w starej kopercie.

 

W kopertach z ząbkowaną lunetą nie ma tarcz z sygnaturą, z moich obserwacji wynika że weszły do produkcji dopiero potem, po 58 roku, w standardowych kopertach (w wtórych też na początku były tarcze czarne i białe bez podpisu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kopertach z ząbkowaną lunetą nie ma tarcz z sygnaturą, z moich obserwacji wynika że weszły do produkcji dopiero potem, po 58 roku, w standardowych kopertach (w wtórych też na początku były tarcze czarne i białe bez podpisu).

Przyszedł Łukasz aka Kirov57 i powiedział: "Potrzymaj mi piwo". :)

 

Jak zwykle Twoja wiedza jest bezcenna. Nie chcę dzielić się Twoim aktualnym odkryciem - może to dobry moment, byś zaprezentował to znalezisko?

Z przyjemnością wyrażam swój podziw dla pokazanych wyżej Kirowskich! Szacunek Łukasz !!! :)

Dzięki! Zajęło sporo czasu by je skompletować. Ostatniego i najbardziej cennego złożyłem dzięki pomocy Gregha (jeszcze raz dziękuję).


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f2d7f47f00896812med.jpg

 

7051523089976dcemed.jpg

 

07bee7fc81bc65d4med.jpg

 

a1cf406eb969b6eemed.jpg

 

487046e90fbd597fmed.jpg

 

Taka moja mała kolekcja. Nairi oczywiście składak moja robota. Koperta z sekondy. Kompletny mechanizm nairi z tarczą, wskazówkami i wałkiem naciągu kupiony miesiąc temu za 9 zł + pp :-) Szwajcarska podróbka poljota de luxe ;-) czyli certina z lat 70 - tych w świetnym stanie. Sekonda z pełną dokumentacją przyleciała z UK. W szufladzie jeszcze jakiś wostok w kwadratowej kopercie się znajdzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kosteczki Poljota  :wub:  fajnie się je nosi, nie wiem dlaczego są takie niedoceniane. Gratuluję fajnej kolkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od pióra Waterman exeption ideal. Do tego trzeba było dobrać zegarek no i poszło. Na dzień dzisiejszy jestem zakochany w kostkach poljota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.