Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekglaz

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial

Tudor BBB vs Omega 300 Seamaster Co-Axial  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z postem Karola, pewnie dlatego mamy ten sam zegarek.  

Niewiele jest na rynku zegarków które mają tyle charakteru co BlackBay, niezależnie od wersji.  

Nowa 300m, nie potrafię wytłumaczyć dlaczego ale zupełnie mi nie podeszła ,może dlatego że za dużo oczekiwałem przed przymiarka?  

Ale ja kupuje zegarki te które mi się podobają, a względy techniczne są na drugim miejscu.   


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek no ale sedna, liquidmetal, master coaxial, inhouse, luksusowa marka...i po tym wszystkim Ty masz czelność powiedzieć że po prostu kupujesz zegarki, które Ci się podobają , Ty też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek no ale sedna, liquidmetal, master coaxial, inhouse, luksusowa marka...i po tym wszystkim Ty masz czelność powiedzieć że po prostu kupujesz zegarki, które Ci się podobają , Ty też?

bo będziesz mi czyścił monitor :lol:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak śmiesz wybierać zegary, które Ci się podobają, a nie są optymalnie najlepsze ;)

Szczerze mówiąc to mając do wyboru BB i 300-tkę, właśnie z powodu tego, że na żywo 300-tka się tragicznie układała na moim nadgarstku, a Tudor mnie nie przekonuje ETĄ w tej cenie i wskazówką godzinową, brałbym SKXa ze zmodowaną tarczą i szkłem na aftermarketowej jubilee ;) Ewentualnie LLD jakby nadgarstka starczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się załączyć rozsądną odpowiedz. 

Nie odpowiada mi Omega bo....

Nie.odpowiada mi Tudor bo...

Wybrałbym taki bo....


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Każdy nadgarstek jest inny. Na płaskim bedzie sie dobrze ukladac, na okraglym gorzej. Musisz to sam sprawdzic, a nie oczekiwac, ze ktos Ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Z grafik w sieci wynika, że nieco lepiej niż koszmarek na bransolecie, ale też nie idealnie (choć oczywiście wiele zależy od kształtu nadgarstka):
820361d1395942406t-vorschau-basel-2014-o

 

omega-seamaster-300-master-co-axial-tita

 

O300-C-2_zpsc3ccff9f.jpg

 

omega_image.4072393.jpg

 

Edit:

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Każdy nadgarstek jest inny. Na płaskim bedzie sie dobrze ukladac, na okraglym gorzej. Musisz to sam sprawdzic, a nie oczekiwac, ze ktos Ci odpowie.

Sama płaskość nie wystarczy - sam mam płaską patelnię (choć niewielką) i tak jak Speedy leży idealnie (większy przecież), tak 300-tka tragicznie mimo długich prób przekonania siebie, że nie jest tak źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tudor wg ciebie daje mniej możliwości co do pasków? No proszę....

Oczywiście. Tylko ciemne, a najlepiej guma. Za to Omega super wyglada zarówno na parciakach, jak i skórach, nawet brązowych - co jest wyjątkiem, bo z zasady nie podobaja mi sie divera na skórach.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 300 na nadgarstku traci 90% swojego uroku. Może mieć kosmiczne metale i kosmiczne technologie a i tak wolę swojego surowego stalowego Pama na unitasie. Na zdjęciach jest piękna, technicznie bardzo dobra ale co z tego jak nie ma miodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 300 na nadgarstku traci 90% swojego uroku. Może mieć kosmiczne metale i kosmiczne technologie a i tak wolę swojego surowego stalowego Pama na unitasie. Na zdjęciach jest piękna, technicznie bardzo dobra ale co z tego jak nie ma miodu.

 

Akurat Pam pod względem wygody noszenia i układania si na nadgarstku jest "miszczem" :)

 

Przechodząc do meritum, bierz Radek Tudora ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wystarczająco konkretne wskazałem co mnie się podoba/ nie podoba w obydwu zegarkach i że wynik zależy od indywidualnych preferencji i aktualnej polityki zegarkowej klienta. Nie deprecjonuję też jak sugerujesz osiągnięć Omegi, wskazuję raczaj na absurdalność tezy, że nie można porównywać tych zegarków bo "tu jest liquidmetal a tu zwykła stal" i że różnią się ceną. Otóż "sporo" osób w tym wątku, na tym forum i w normalnym świecie dokonuje zakupów w oparciu o własne kryteria w których poza osławionym " fun factor" także wygoda( " np.sławne uszy" ) i cena są ważniejsze od marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój głos oddałem na Omegę, ze względu na mechanizm oraz to, że dla mnie jest po prostu ładniejsza :-).

Gdzie obecnie można kupić nową 300  z jakimś rozsądnym rabatem? Po tym jak zabrakło Stanisława krąg zaufanych sprzedawców mocno się zwężył :-(.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że mamy na forum fanatyczną i agresywną w stosunku do oponentów co-axial/ceramik/liquimetal/antymagnetic sektę :D  :D  :D

Trochę dystansu, wiosna idzie ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja na spokojnie... Obydwa zegarki są ładne, ale jednak Omega ma lepszy mechanizm. +1 dla Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon widzę że podobnie jak Krystian nie wytrzymałeś i ponownie próbujesz do tej dyskusji mieszać Rolexa...czy kibicujący Omedze nie mogą choć na chwilę zapomnieć o Rolexie? I nie odwaracaj kota ogonem bo to w tej dyskusji pojawił się zarzut o ETę w Tudorze i to ja pytałem czy eta w tudorze jest gorsza od ety w Omedze.

Ja nie mówie że to źle że Omega wprowadza coraz solidniejsze (a nie tylko ładne )zegarki ale nie zabraniam też innym używania własnych kryteriów do oceny za co warto i ile zapłacić. Powiem szczerze , że nawet najładniejszy i technicznie doskonały zegarek w którym branosoleta nie zgrywa się z uszami przegra w takim z solidnej stali który leży idealnie. Dlatego kupowanie tej Omegi po to żeby nie nosić bransolety jest kontrowersyjne ale nie odmawiam koledze prawa do podjęcia takiej decyzji.

A może cała ta histeria wynika z tego że topowa Omega zamiast rywalizować z wiadomo kim w opinii niemal co drugiego głosującego przegrywa z gorszą wersją wiadomo kogo ;-)

To nie tak miało być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo żebyś wiedział . Psychofani Omegi drą sobie włosy z głowy .

Trudno będzie się podnieść po takim laniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon, z tych wiarygodnych to masz na razie Karola1302 i IrkaM. Natomiast po przeciwnej stronie ripa. Czyli 2:1. Ja się nie liczę, bo jak kupowałem Tudora, to nie było jeszcze 300-ki, a dodatkowo mam inną wersję kolorystyczną.

 

A generalnie to tak sobie myślę, że więcej koledze namieszaliśmy w głowie, niż pomogliśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak dla mnie dla tego pomieszania jest proste rozwiązanie. Pójść do salonu, najlepiej samej Omegi, przymierzyć, poprosić o wrzucenie na Omegowe nato dla porównania na pasku i jeżeli będzie wygodnie to brać Omegę - bo technicznie jest to lepszy zegar. Jeżeli jednak nie będzie leżeć dobrze, to proste, że Tudor będzie znacznie lepszym wyborem, a do tego tańszym i na wejściu i w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja byłem w ostatnią niedzielę w salonie w Katowicach, przymierzałem tą Omegę i na moim nadgarstku wyglądała jak "idź stąd i nie wracaj". I tak jak napisał kolega @nicon, mógłbym ją sobie kupić bez wyrzeczeń, pomimo tego nawet gdyby kosztowała tyle co Tudor, to i tak wybrałbym BB. Co z tego, że ma niewątpliwą przewagę technologiczną i super "wychodzi" na zdjęciach, jak w teście nadgarstkowym Tudor ją przerasta o niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon, z tych wiarygodnych to masz na razie Karola1302 i IrkaM. Natomiast po przeciwnej stronie ripa. Czyli 2:1. Ja się nie liczę, bo jak kupowałem Tudora, to nie było jeszcze 300-ki, a dodatkowo mam inną wersję kolorystyczną.

 

A generalnie to tak sobie myślę, że więcej koledze namieszaliśmy w głowie, niż pomogliśmy...

Eee bo kolega sam się trochę miota...wygląda że serce chciałoby Omegę a rozum każe brać Tudora...i trudno się potem wytłumaczyć forumowym ekspertom że się "wybrało rozumem" Tudora bo inne rzeczy są ważne dla niego a inne dla nich. Radek jak byś nie wybrał nie będzie wstydu - tylko żebyś Ty się później nie zadręczał ;-).

Nicon - jasne że pokój. To tylko zegarki. Obiektywnie masz rację ale subiektywnie nie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może cała ta histeria wynika z tego że topowa Omega zamiast rywalizować z wiadomo kim w opinii niemal co drugiego głosującego przegrywa z gorszą wersją wiadomo kogo ;-)

 

Nazywajmy rzeczy po imieniu- nie Omega "niemal przegrywa", tylko brane są pod uwagę 2 konkretne zegarki.

Poza tym porównywanie Ety w BBB z tą która była montowana w Omegach to chyba lekki żarcik jednak.

2824 to mechanizm jednak o klasę niższy niż 2892, zaś 2892 w stosunku do 2500 też można traktować o kolejną klasę niżej,

więc co tu w ogóle porównywać(o mechaniźmie w trzysetce o której mowa w temacie nawet nie piszę, bo to jednak lata świetlne).

Choć mi to akurat nie przeszkadza, bo mam i miałem 2824 w wielu zegarkach- jest bardzo ok na typowego wołka roboczego-

tani w zakupie, w serwisowaniu i nawet jak się coś spitoli, to większość majstrów zrobi bezproblemowo, ale nie dorabiajmy do tego wielkiej ideologii.

 

Mi bordowy BB pomimo kilku podejść jednak nie podpasował, także tu dla mnie odpadłby.

Natomiast ani BBB ani tej nowej 300 nie miałem jeszcze w ręku- najprawdopodobniej będzie mi dane w najbliższy piątek, także wtedy może coś więcej napiszę.

Na dzień dzisiejszy ja raczej na żadnego nie zdecydowałbym się, bo jednak brak daty to dla mnie duży minus- lubię datę mieć.

 

Zaś jednak trochę nie rozumiem całego tematu- jeśli BBB fajnie leżał, a 300 nie- to nie ma się nad czym zastanawiać- ja w takim przypadku(jeśli oba by mi się podobnie podobały),

to pomimo technicznej wyższości Omegi, postawiłbym na Tudora, bo jednak komfortu użytkowania  nie da się przecenić, a dla mnie dodatkowo bransoleta to podstawa.

Jeśli zaś Ty masz zamiar nosić tylko na paskach, to bez przymiarki ani rusz- chyba, że lubisz zakupy w ciemno i związaną z tym adrenalinkę- będzie dobrze czy nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za wasze wypowiedzi. Niektóre dają do myślenia, naprawdę.

Od dłuższego czasu mam swojego faworyta, ale są takie dni kiedy na chwilę przestaje nim być  ;)

 

Przed podjęciem finalnej decyzji koniecznie muszę gdzieś przymierzyć tą Omegę na pasku... ale podejrzewam, że może być z tym problem w polskim salonie, np. w Katowicach.

Trochę jednak czasu jeszcze mam (urodziny dopiero we wrześniu :) ) więc mam nadzieję, że jednak uda mi się zrobić gdzieś tą przymiarkę. 

 

RG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój avatar sugeruje rolka a bb to prawie Rolex. To taki żarcik.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  :)  :)

 

Można też kombinować inaczej. Bond to przecież już od kilkunastu lat tylko i wyłącznie Omega...  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.