Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

:D

 

 

 

 

Edycja 

Poprzednia wersja 

DSC_0748.thumb.JPG.c040e2d26c2b5a272489427113e38ae4.JPG

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - daj zdjęcie porównawcze - nie wszyscy znają historie tej machiny 🙂

Przy okazji przypomniał mi się  kolega Seiken. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... 

Pierwotna wersja była bardziej radziecka, ta de luxe to tak bardziej eksportowa wersja 😁

Co mnie niepokoi to ustawienie siodełka - wygląda na to że zrobiłeś się mniejszy 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to duża rama, I spore koła. Możliwość oparcia obu nóg o podłoże przydaje się na światłach :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta machina 😍.

Gratulacje 👏 

Edytowane przez Piotoman
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam na święta stary autobiograficzny film 'Ray', z oscarową rolą Jamiego Foxxa o znanym, niewidomym  rhythm and bluesowym muzyku i wokaliście....

 

Zgadnijcie jaki radziecki  zegarek  przewija się przez cały film... Trochę nie zgadza się chronologicznie, bo zegarek ten główny odtwórca roli ma już na ręku od początku lat 50, a tak naprawdę został wyprodukowany dopiero w latach 70.

 

Zegarek w zbliżeniu można zobaczyć wciskając pauzę w momencie 1:01:48

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Mój ci on, postanowiłem zmienić board track na deluxe :)

 

Widać, że włożyłeś w ten projekt sporo pracy, którą trzeba docenić👍. Projekt zaczyna przupominać produkt komercyjny. Jeżeli to nie tajemnica to napisz trochę o osiągach i rozwiązaniach technicznych. Mnie interesuje jakiego rodzaju zastosowałeś akumulatory? Czy masz jakąś rezerwę na wypadek wyładowania? Czasu ładowania? Czego uzywasz do ładowania? Zasięgu, prędkości itp? 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych warunkach i na pełnym akumulatorze prędkość max to około 45 km/h. Akumulatory są to litowo - jonowe sanyo GA w układzie 10s5p czyli dziesięć cel po pięć akumulatorów, co daje 42v i około 17,5 Ah. W sumie bateria jak w laptopie (tylko większa) lub tesli (tylko mniejsze) :D .

Ładować trzeba ładowarką przeznaczona do takich aku. Czas to około 4h. Pełne naładowanie pozwala mi przebyć dwukrotnie dystans do pracy i zpowrotem, łącznie około 75 km. Baterię sterownik odłączył przy ostatnim przejeździe 500 m od domu :) (akumulator jest wyposażony w płytkę zwaną bms - batery memory system - która steruje stanem prądów w poszczególnych celach oraz nie pozwala na nadmierne naładowanie lub rozładowanie) akumulator waży około 2,5 kg.  Ja zazwyczaj podłączam ładowarkę przychodząc do  pracy, a wychodząc odpinam - 8h - dłuższe ładowanie pozwala bms-owi dobrze zbalansować napięcie we wszystkich celach. Najszybciej jechałem 53 km /h ale z górki było :) najczęściej jeżdżę około 35km/h. Sterownik ma trzy tryby jazdy 80,100 i 120% mocy. Jazda na 80% oszczędza baterię, na 120 czas. :D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli droga do pracy w jedną stronę zajmuję Ci około 1 godziny?

Super sprawa mieć taki rower elektryczny. Na zwykłym rowerze taki dystans pokonywałem w około 1,5 godziny, zawsze pół godziny do przodu... i nie trzeba się męczyć pod górkę.

Już jak w tamtym roku jak pokazywałeś swój rower to zainteresowałem się elektrycznymi rowerami. Na pewno takiego nie zrobię ale pewnie kupię dla relaksacyjnej  jazdy.

 

Z przyjemnością porzuciłbym jazdę samochodem dla takiego roweru ale problem z tym, że nie za bardzo można zostawić elektryczny rower w miejscu publicznym, bo długo nie postoi. :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pod wrażeniem. Osiągi wydają mi się lepsze od fabrycznych rowerów elektrycznych. Ja co prawda nie mam takiego sprzętu, ale mam porównanie do roweru mojego znajomego. On aby przejechać taki dystans zmuszony jest wymieniać akumulatar na zapasowy, a i średnia prędkość przejazdu w Twoim przypadku również jest wyższa. To chyba zasługa wydajnego akumulatora. Zrobiłeś bardzo dobry rower, który na dodatek obecnie bardzo dobrze się prezentuje. Możesz powoli uruchamiać produkcję😁


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa żelowe akumulatory Koyosonic po 100Ah do silnika elektrycznego łódki/pontona  na takich to byś z 500km zrobił albo lepiej

Na pontonie to 3-4 godziny non stop płynięcia na jednym (zależy od użytej 5 stopniowej mocy) na jedynce czy dwójce to z 8 godzin płyniesz na piątym ze 2 godziny

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Poszukuję uszu do uszatej :D

Coś takiego ?

link

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu jest sporo taniej :)

https://newauction.com.ua/offer/ushi_na_chasy_ushastaja_amfibija_novye_nerzhavejka-i62271691486515.html

Ale może ktoś coś lokalnie? Gdy przeglądałem forum, to kiedyś tu ludzie zamawiali po kilka kompletów, może komuś zbywa.

No chyba, że @Enkil rozpoczyna produkcję manufakturową uszu drucianych? ;)

Był też kiedyś temat na Czwartym Wymiarze, też linkowany już tutaj, ale tam zdjęcia poleciały w kosmos niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, Jacek... A można tak nie po nazwisku? ;) Rzuć nickiem, bo albo nie kojarzę, albo mam zaćmienie. A postu jakoś pod hasłem uszy czy uszata nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Jacek, Jacek... A można tak nie po nazwisku? ;) Rzuć nickiem, bo albo nie kojarzę, albo mam zaćmienie. A postu jakoś pod hasłem uszy czy uszata nie mogę znaleźć.

Chodzi o ten temat na CW o którym wspomniałeś, że zdjęcia padły :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Chodzi o ten temat na CW o którym wspomniałeś, że zdjęcia padły :D

 

Przemek  - piszesz tak jakby to był temat tabu. 

Jacek (Yakovlev)  - były forumowicz - założył tu sporo ciekawych tematów, wiele wiedzy przekazał forumowiczom, szkoda że opuścił nasze forum.  

To było po gównoburzy  - jednej z nielicznych w tym dziale jakie pamiętam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, mój post był prostą odpowiedzią dla Janka :) myślałem, że wie o czym piszę, bo sam o tym wspomniał 

Cytat

Był też kiedyś temat na Czwartym Wymiarze, też linkowany już tutaj, ale tam zdjęcia poleciały w kosmos niestety

 

Nie można podawać wszystkiego na tacy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Enkil napisał(-a):

Romek, mój post był prostą odpowiedzią dla Janka :) myślałem, że wie o czym piszę, bo sam o tym wspomniał 

 

Nie można podawać wszystkiego na tacy :)

 

A to sorki 😉

Przy okazji poproszę o pomoc Ciebie i każdego kto lubi pogrzebać w archiwach nie tylko polskich forów zegarkowych. 

Potrzebuje jak najlepsze zdjęcia  zegarka a właściwie tarczy zegarka Typ 3 

Czyli pierwszego narecznego radzieckiego zegarka męskiego. 

Zdjecia pmwasa i Krisa mam - potrzebuje innego. 

Chodzi mi o ten zegarek 

DSC08770.JPG.0c9148e7d1a00249afd70c1bd389e45a.jpeg.7433bac40cfa4525526888a05b9606e0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.