Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cancan

Zegarkowe fobie i dziwactwa

Rekomendowane odpowiedzi

zdarzyło mi się parę razy ustawiać później zegarek, rano się śpieszyłem, wybrałem se takiego co nie tyka, a że nie szczególnie lubię koronką rozkręcać, a lubię dokładnie ustawiony zegarek, zwłaszcza, że rzadko w tygodniu zmieniam, to na łapę i wio, a w pracy jest czas, można spokojnie sobie pokręcić.

 

No a u kobiet to mnie wogóle nie zdziwiłeś, ostatnio widziałem pewną panią, co tyle bransoletek, koralików, opasek, silikonów i co tam jeszcze, miała na ręce, że gumowo-kolorowo-modowy zegarek zauważyłem dopiero jak polatała z piłką za pociechą (tak, koło placu zabaw siedziałem) i ów zegarek "zaklinował" się jej w połowie drogi do łokcia i jakoś wogóle jej to nie przeszkadzało, ani to że zegarek się wykręcił deklem na zewnątrz :]

 

A potem zdałem sobie sprawę, że to w sumie ja muszę być zjebany, że wogóle takie coś zauważam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim ostatnim dziwactwem jest to, że wkurzają mnie kwarce, bo...

co chwilę trzeba wymieniać w nich baterie! :D

Stąd wszelkie solary, czy eco-drive'y są w cenie.

A najlepiej mechaniki :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przegląd w mechaniku wypada mniej więcej ze zbliżoną częstotliwością, co wymiana baterii w kwarcu, a koszt wyraźnie różny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, bo tutaj 3/4 ludzi jest w stanie samodzielnie wymienić baterię ale jak się pójdzie do serwisu to też potrafią skasować jak za zboże. Ja mam bateryjkę w casio, niby 10 lat żywotności. Nie wiem ile już go mam ale z 7-8 lat i cały czas hula  :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przegląd w mechaniku wypada mniej więcej ze zbliżoną częstotliwością, co wymiana baterii w kwarcu, a koszt wyraźnie różny.

 

Zwykła bateryjka to 2 lata.

Tak często robisz przeglądy? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi baterie wytrzymują 4-5 lat. Co Ty wkładasz do swoich zegarków  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od stopnia skomplikowania mechanizmu kwarcowego, wydaje mi się że im wiecej uruchomionych funkcji tym bateria krócej pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś ma stale uruchomione chrono..., bo innych energochłonnych funkcji w kwarcach tak na szybko nie kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że takie rzeczy tylko u kobiet :lol: raz spotkałem się z przypadkiem, gdzie dziewczyna nosiła zegarek w którym kilka m-cy wcześniej padła bateria ale ładnie wyglądał więc dla niej wszystko było ok :D

Miałem takiego pracownika. Koleś koło 60tki. Nosił bo nosił.

 

Pozdrawiam.

 

 

Tapatalk through Word Inc. on iPhone.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś ma stale uruchomione chrono..., bo innych energochłonnych funkcji w kwarcach tak na szybko nie kojarzę.

Alarmy, timery, automatyczne podswietlenia, łączność bluetooth i inne takie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nigdy nie miałem Rolexa, tym bardziej Suba Bi Color'a (totalnie nie mój styl). Tymczasem wczoraj w nocy przyśniło mi się, że go gdzieś zostawiłem. Obudziłem się, panika w oczach, tętno x 4, oczywiście światło w środku nocy, biegiem do szafy i z przerażeniem zacząłem go szukać.  Na szczęście moja Ania uświadomiła mnie, że nie mam Rolka.  Ulga że weź :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle odjechales

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty brałeś? Też chciałbym mieć Suba, nawet "zgubionego".

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Edytowane przez msokol19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Znalem kolesia co w elektroniku caly czas mial wyswietlone same zera, chyba mial odpalony stoper, na pytanie ktora godzina tylko sie usmiechal i nie odpowiadal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie jestem w stanie zaakceptować zegarka z paskiem węższym niż 22mm.............   :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj zegarek nie musi pokazywać godziny .Ma się prezentować :) A dokładną godzinę to mamy w komórce :)

 

Cholera, a ja wciąż uważam, że służy do odmierzania czasu i sprawdzania godziny ... komórki na ogół używam w innych celach. Faktycznie, dziwactwo jakieś ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład mam nerwy gdy czekam na przesyłkę z zegarkiem, czekam jak na audiencję u papieża, w momencie gdy rozpakuję, założę na rękę, ciśnienie spada i jest już tylko błogo. Obawiam się, że uzależniłem się od tej adrenaliny podczas czekania bo często bardziej mnie kręci czekanie niż noszenie :/ Albo kupuję nie te zegarki co trzeba albo... nie wiem co. A, ostatnio kupiłem Hamiltona w kwarcu, mój pierwszy kwarc, w którym sekunda idealnie trafia w indeksy (były Tissoty, Seiko ale lipa), ciężko mi oderwać wzrok od tegoż aktu trafienia w indeks :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mi się przypomiały pisuary z umieszczonym w środku wizerunkiem muchy. W tamtym przypadku również ciężko oderwać wzrok od niezaprzeczalnie doniosłego aktu trafiania w muchę :)

 

Wkurza mnie w zegarkach często popełniany przez producenta "babol", drobny a niewymuszony. Mianowicie gdy sekunda jest na tarczy podzielona na inną liczbę części niż liczba wahnięć lub półwahnięć balansu.

Np. notorycznie zdarza się spotykac zegarki na Valjoux, które tykaja 8 razy na sekundę a tarcza zamiast na 4 części, sekundę ma podzielona na 5. O Daytonie nie wspominając:/


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mi się przypomiały pisuary z umieszczonym w środku wizerunkiem muchy. W tamtym przypadku również ciężko oderwać wzrok od niezaprzeczalnie doniosłego aktu trafiania w muchę :)

 

Wkurza mnie w zegarkach często popełniany przez producenta "babol", drobny a niewymuszony. Mianowicie gdy sekunda jest na tarczy podzielona na inną liczbę części niż liczba wahnięć lub półwahnięć balansu.

Np. notorycznie zdarza się spotykac zegarki na Valjoux, które tykaja 8 razy na sekundę a tarcza zamiast na 4 części, sekundę ma podzielona na 5. O Daytonie nie wspominając:/

No tutaj sprawa mi się podoba. Będę u siebie to obserwował.

 

Pozdrawia.

 

 

Tapatalk through Word Inc. on iPhone.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zawsze śpię z zegarkiem na ręku, ale diverem, denerwuje i zasmuca mnie jeśli luma nie zdążyła się do tego czasu naładować.

 

Relaksuje mnie modyfikowanie zegarków. Nie ważne czy robienie wizualizacji czy fizyczne zmiany, po prostu odpręża mnie sama idea ulepszania.

 

W/w akceptuję i nie planuję nic z tym robić.

Najgorsze, bo zupełnie irracjonalne jest ostatnie - nie mogę się przekonać do skórzanych pasków, bo... sprawiają, że czuję się staro.

 

Sent from my SM-920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, bo zupełnie irracjonalne jest ostatnie - nie mogę się przekonać do skórzanych pasków, bo... sprawiają, że czuję się staro.

 

 

 

Ja mam całkiem na odwrót - nie akceptuję bransolet. Co prawda próbowałem polubić, ale nic z tego. W efekcie wszystkie zegarki, nawet ze sklepową bransoletą , lądują na paskach ... ale nie czuję się staro :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ok 20 zegarków mogłem napisać druga cześć " Nie kończącej się opowieści " ....:-)

Polerowanie, czyszczenie , dokrecanie itp, itd . Teraz jest w kolekcji sporo więcej , wiec musiałem wybrać pomiędzy praca i zarabianiem pieniędzy na zakup nowego czasomierza a pozostanie w domu i doglądaniem stada .

Wybór był ciężki zaiste :-)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

    - swoją drogą mam taki pomysł na klasyczny prosty garniturowy zegarek - taki po prostu zwykły, tyle żeby był dobry, żeby miał

      to 100 m WR, ideksy wszystko jedno mogą być arabskie, rzymskie, może ich nie być, szafir i  tylko żeby dobra luma była :)

 

 

 

 

 

-

 

+1000! :)

 

Ja bym tylko dodał datownik i szkło może być hesalitowe - obok szafiru najlepsza opcja. Mineralne odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.