Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość raphael1215

Jak Serwis Omegi traktuje swoich klientów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

A zwazyles zegarek przed wysylka?

jesli nie, nie bedziesz wiedzial ile Ci zeszliwowali?

:-)

Ciekawe podejście : D Ale poważnie jako klient SGP nie wiem czego się teraz spodziewać, o co pytać, co jest istotne w przypadku serwisu napraw a co nie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tutaj serwis staje okoniem ze względu na kopertę. Wskazówki, dekiel, tarczę czy ogniwa bransolety pewnie by wymienili, jednak w przypadku koperty należy pamiętać że znajduje się na niej numer seryjny. Dlatego też musi zostać ona odesłana do producenta, a tam ponoć zostaje zutylizowana. I tutaj jest cały myk bo jak serwis ma wytłumaczyć wymianę koperty w praktycznie nowym zegarku? Nie wiem jak to funkcjonuje na linii SG-Omega, ale śmiem przypuszczać że Omega zażąda od serwisu wytłumaczenia jakim sposobem koperta została porysowana. I ktoś najzwyczajniej w świecie za to odpowie personalnie i poniesie koszty. Stąd też bronią się rękoma i nogami przed wymianą i chcą polerować. Ja to sobie tak tłumaczę.

Kolego Raphael, przykro mi z powodu twoich problemów i szczerze Ci współczuję. Pamiętaj o tym że pomimo iż skorzystałeś z gwarancji producenta, nie zamyka Ci to drogi do roszczeń z powodu niezgodności towaru z umową. Jeśli chcesz mojej rady, to przestań przynajmniej na razie drążyć temat i zamartwiać się na zapas, a jak zegarek wróci z serwisu, wskaż występujące wady (o ile takowe będą) i oddaj zegarek sprzedawcy z odpowiednim pismem powołując się na ową niezgodność. Jest szansa że otrzymasz nowy zegarek bądź zwrot gotówki. Lepsza chyba taka droga niż walka z serwisem. 

Tak czy siak życzę pomyślnego załatwienia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Fakt gwarancja nie wyklucza ani nie ogranicza prawa wynikającego z rękojmi. Tylko w tym przypadku jaka podać motywację niezgodności towaru z umową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raphael1215, powiem Ci coś "ze swojego ogródka" - skoro stać mnie na "sikora" za 20 tys. PLN to stać mnie również na "papugę", która za 5 tys. PLN pojedzie do serwisu i w ciągu pół godziny wypracuje satysfakcjonującą ugodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kto poleci dobrego prawnika d/s konsumenckich ? Nie myślałem, że sprawa zajdzie aż tak daleko. Miałem nadzieję, że w SGP są ludzie myślący. A ja jako statystyczny Kowalski nie będę musiał za sprawą poczynań serwisu badać zawiłości technicznych procedur Omegi czy coś zostało wykonane należycie czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt gwarancja nie wyklucza ani nie ogranicza prawa wynikającego z rękojmi. Tylko w tym przypadku jaka podać motywację niezgodności towaru z umową ?

 

 

Wyszczególniłeś w tym wątku, jak i wątku Omegi całą masę podstaw, od rezerwy chodu i niedokładności (to zostało naprawione) poprzez nierówno nałożoną lumę, jakiś problem z wskazówkami, po rysy na kopercie, bransolecie i mechanizmie. Teraz pewnie dojdzie nierównomierna polerka, tarczy nie wymienią, nie wiadomo jak z wskazówkami, myślę że powód bez problemu znajdziesz. Ponadto masz większą szansę na zwrot gotówki, gdyż serwis gwarancyjny dwukrotnie nie potrafił naprawić zegarka tak aby był on zgodny z zawartą umową.

Faktem niestety pozostaje że sprzedawca, wsparty opinią serwisu, może negować Twoje stanowisko wskazując że luma, wskazówki, polerka itd mieszczą się w standardach producenta. No bo jak udowodnisz producentowi że wklęsłość lumy odbiega od jego standardu i o ile mikronów? To samo tyczy się polerki koperty, bransolety etc. Ale próbować możesz.

Teraz najlepszą opcją byłoby aby zegarek po serwisie nie trzymał parametrów chodu lub rezerwy zadeklarowanych przez producenta, wtedy jesteś na wygranej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://etpcz.blogspot.com/2009/12/adres-europejskiego-trybunau-praw.html&ved=0ahUKEwiAs9bOrZbMAhXJjywKHaANANEQFgiVATAX&usg=AFQjCNHzXwKOyCA0V296bVLMw8m1FnzwgA

 

Można też załozyć 'Biale Miasteczko' przed siedziba serwisu ( podpalić opony)

 

Lub, jak temat jeszcze się rozwinie, zebrac 100 tysiecy glosów ( lub 15 posłów) i sprawę przeforsować w Sejmie....

 

 

 

Poproś kolego szanowny o pomoc kompetentne osoby ( instytucje np KMZiZ) o pomoc,załatw sprawę,opisz, na koniec wstawiajac zdjecia zegarka bo w obecnej formie temat przybiera formę groteski.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No właśnie cała sprawa rozbija się o standardy ale jakie ? No Omegi. Ok to proszę mi podać szczegóły techniczne co do wymiarów, kątów itp jeśli chodzi o kopertę. Mam w domu kątomierz i linijkę to se zmierze standardy :D Nie możemy bo to tajemnica państwowa :) Ale proszę być pewnym, że ci sami ludzie co porysowali zegarek naprawią go według standardów. Ale jakich ? No Omegi.... dlatego drążenie tematu z serwisem nie ma sensu. I faktycznie tylko rozwiązania prawne chyba dadzą jakiś rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Omega, ani żadna inna firma nie udostępni Ci dokumentacji technicznej. Poza tym w każdym przypadku istnieją odchyłki bo nie ma na tym świecie, i pewnie żadnym innym, rzeczy idealnych. Ba, nie ma nawet dwóch takich samych ;)

O co się możesz z nimi kłócić? O to co deklarują czyli przede wszystkim dokładność i rezerwę chodu oraz wodoszczelność. Co do pozostałych parametrów, a w szczególności wyglądu, sprawa zawsze pozostanie dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No dokładnie dlatego jest potrzebny prawnik i zdaje sobie z tego sprawę. Ja wzywam serwis do naprawy szkody poprzez wymianę uszkodzonego elementu. Serwis się miga i proponuje polerkę. Ja twierdzę, że zaproponowana matoda doprowadza do pogorszenia stanu rzeczy/mienia. Poza tym nie można z góry przyjąć, że serwis zapewni mi parametry takie jak producent ponieważ musieli by wykonać po złożeniu zegarka test na 60 atm. A jesli serwis uważa inaczej to jak to okresla fachowa literatura na dłużniku ciąży obowiązek udowodnienia, że ja się mylę a naprawa została wykonana fachowo i nie pogarsza to stanu rzeczy. Oddaje nowy zegarek z fabrycznym szlifami a dostaje polerowany. Tylko potrzebny mi do tego dobry prawnik żeby to ujął w paragrafy.

 

Co do polerowania to sprawa jest jasna. Pogarsza to według mojej opinii stan rzeczy. Co do testów wr. Musi zegarek przejść test statyczny na 60 bar. Tak deklaruje producent. Chyba ze jestem w błędzie.?

 

To kto mi pomoże w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie każdy towar który wyjdzie z jakiegokolwiek salonu do klienta to już nie jest towar nowy a używany... samochód, zagarek inna rzecz...


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No wiecie Panowie o co mi chodzi. Skoro oddaje zegar z fabrycznymi szlifami nie wymagający polerki to dlaczego dostaje zegar polerowany po nienależycie wykonanym poprzednim serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://etpcz.blogspot.com/2009/12/adres-europejskiego-trybunau-praw.html&ved=0ahUKEwiAs9bOrZbMAhXJjywKHaANANEQFgiVATAX&usg=AFQjCNHzXwKOyCA0V296bVLMw8m1FnzwgA

Można też załozyć 'Biale Miasteczko' przed siedziba serwisu ( podpalić opony)

Lub, jak temat jeszcze się rozwinie, zebrac 100 tysiecy glosów ( lub 15 posłów) i sprawę przeforsować w Sejmie....

Poproś kolego szanowny o pomoc kompetentne osoby ( instytucje np KMZiZ) o pomoc,załatw sprawę,opisz, na koniec wstawiajac zdjecia zegarka bo w obecnej formie temat przybiera formę groteski.....

:D

 

Marek, nie sprowadzisz kolege na żadna inna sciezke :). Jak dla mnie, nie ma przedmiotu ktory byłby wart tego przez co przechodzi kolega Raphael. Zdrowie ( psychika) jest najważniejsze.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kolego irekm psyche to już mam styraną miesięcznym koczowaniem 24h na korytarzu pod oiom-em noworodkowym tak, że jestem zaprawiony w boju i sprawa Omegi leci niejako z rozpędu. Tak, że ten tego znalazły by się jakieś opony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Ci humor dopisuje :), ale przyjemnosci z posiadania Omegi to raczej juz nie bedziesz mial :).

Trzeba bylo kupic jakis porzadny zegarek ze stajni Swatch Group np GO


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego irekm psyche to już mam styraną miesięcznym koczowaniem 24h na korytarzu pod oiom-em noworodkowym tak, że jestem zaprawiony w boju i sprawa Omegi leci niejako z rozpędu. Tak, że ten tego znalazły by się jakieś opony :D

kobicuje, abys dostal ten zegarek w stanie jakim chcesz, naprawde.

Jednakze to co sie tu dzieje od paru stron to nawet dla mnie za duzo :D Usiadz w domu, na kanapie czy tapczanie, no gdzie chcesz i zaczekaj. Wroci zegar za 2 tygodnie z serwisu to sie dowiesz jakie ma standardy SG w Polsce. Wtedy bedziesz sie decydowac czy budujesz biale miasteczko na placu trzech krzyzy czy ulotki i transparenty.

 

Szwajcarzy wiedza o sprawie, polskie centrum i manager Omegi tez. Daj im szanse chociaz to naprawic. Zegarek jeszcze nie wrocil a Ty juz szukasz prawnika. Co sprawdzasz w zegarku to powinienes wiedziec, bo duzo przez zakupem pytales. A powiedz im, ze ma byc szczelny do 600m bo to sprawdzisz i tyle. Najlepsze wtedy sa wyniki testow z ich strony.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyjemności juz z niego mieć niebieskie po takich akcjach z SG


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego irekm psyche to już mam styraną miesięcznym koczowaniem 24h na korytarzu pod oiom-em noworodkowym tak, że jestem zaprawiony w boju i sprawa Omegi leci niejako z rozpędu. Tak, że ten tego znalazły by się jakieś opony :D

Po kiego bata wkręcasz tu w te wypociny jeszcze swoje dziecko? Mieszasz cukier z łajnem. Rodzina to rzecz Twoja, świeta. Wtrącenie tego przy okazji rozprawki nad porysowanym kawałkiem metalu jest słabe. Uwierz mi że nie ty jeden na porodówce miałeś gorąco jak i nie ty jeden masz chore dziecko. Ale weź ty juz wyluzuj i przestań pisać co Ci ślina na język przyniesie bo mam wrażenie że juz nie chodzi o zegarek tylko o stworzenie jakies grupy wsparcia twojej psychiki... Serio nie masz innych rzeczy do roboty? Ptaszki u Ciebie nie śpiewają? Wiosna nie idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kolego Mikołaj N kolega mi nie pomaga. Skoro wiosna to i początek sezonu nurasowego. A skoro o nurasowaniu mowa to od razu moja PO mi się kojarzy. Ok miasteczko namiotowe i opony to fajna sprawa. Tak na poważnie jakieś konkretne podpowiedźi ? Faktyczne czekać na to co zrobi SGP czy domagać się swojego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Grunt to zdrowie. Olać resztę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie jakieś konkretne podpowiedźi ?

Zaczerpnij świeżego powietrza i zapomnij o tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego irekm psyche to już mam styraną miesięcznym koczowaniem 24h na korytarzu pod oiom-em noworodkowym tak, że jestem zaprawiony w boju i sprawa Omegi leci niejako z rozpędu. Tak, że ten tego znalazły by się jakieś opony :D

 

Teraz rozumiem. Piękną sobie znalazłeś ucieczkę od prawdziwych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Z informacji udzielone ej telefonicznie wynikło, że koperta jest polerowana. Dlatego że nie wiadomo gdzie w w jaki sposób powstały rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jakości napraw i traktowania zegarków przez serwis SGP, był na forum artykuł (nie potrafię go niestety znaleźć),  w którym była mowa (o ile pamięć mnie nie myli), o średnio 7 zegarkach do naprawy dziennie, które przypadają na 1 pracownika serwisu. To bardzo dużo. Przy takim tempie nietrudno o wypadek przy pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.