Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieski OK ale taki mocno sztampowy. Dla mnie podobnie jak dla [mention=113583]agremi[/mention] zielen najciekawsza.
Czy bym kupil? Nie. Ale sporo osob z mniejszym nadgarstkiem bedzie zadowolona z tego modelu.
 
Co mnie ciekawi, to ze dopiero co byla podobna limitka na Europe (SBGW303G) w cenie... 6.300 EUR.
 
https://www.rueschenbeck.de/grand-seiko-heritage-mount-iwate-autumn-dusk-sbgw303g
 
image.thumb.png.aeb143417c7bbec5e9b5047613a3fd79.png
 
Albo GS zaczal pytac o przelicznik walut u gosci, ktorzy obsluguja Kruka dla zamawiajacych Rolmopsy albo ... sam nie wiem
 

W US jest cena bez taxu.

Rozmawialem z prezydentem GS France (Europe). Przejmuja Polske (cokolwiek to znaczy). Rozgladaja sie za 2-3 AD na naszym rynku. Sa juz po wstepnych rozmowach m.in. z ptakiem.

Zapowiada sie szersza dostepnosc GSow w PL niz tylko w Galmoku.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, w US podatek jest zależny od stanu i doliczany przy kasie - zapomniałem.

 

Ciekawe info z szerszym wejściem GS na Polski rynek. Zobaczymy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bibbi napisał(-a):


W US jest cena bez taxu.

Rozmawialem z prezydentem GS France (Europe). Przejmuja Polske (cokolwiek to znaczy). Rozgladaja sie za 2-3 AD na naszym rynku. Sa juz po wstepnych rozmowach m.in. z ptakiem.

Zapowiada sie szersza dostepnosc GSow w PL niz tylko w Galmoku.


bibbi

W Gamloku trwa wyprzedaż i niepewność jutra. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

W Gamloku trwa wyprzedaż i niepewność jutra. 

 

Ile % dają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 do 40% na wybrane modele.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie nowe. Jak ktoś chce listę przecenionych modeli, może zadzwonić do Noble Place, ewentualnie wysłać mi swój adres e-mail na PW. Lista przecenionych modeli nie jest zbyt długa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Idzie nowe. Jak ktoś chce listę przecenionych modeli, może zadzwonić do Noble Place, ewentualnie wysłać mi swój adres e-mail na PW. Lista przecenionych modeli nie jest zbyt długa. 

 

Dziś z ciekawości wpadłem i na przykład snowflake -10%, więc bez szaleństw. Może, gdyby ich tam mocniej pomęczyć, to może więcej, kto wie.
Natomiast nie potwierdzili oficjalnie, że GSów już u nich nie będzie, a tylko podali wytłumaczenie, że zmienia się dostawca z Seiko Niemcy na Seiko Francja. Nie wiem, co to ma do rzeczy i dlaczego robią specjalną wyprzedaż. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, machlo napisał(-a):

Może, gdyby ich tam mocniej pomęczyć, to może więcej, kto wie.

Byłoby trochę więcej. Na Snowflake nie chcą dawać za bardzo, bo to jest "hit sprzedażowy", ale to tylko takie gadanie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario1971 dziękuję za listę

 

 

Może ktoś z Kolegów myśli o sprzedaży tańszego ( z przedziału 10-16k) GSa z kolekcji?

Edytowane przez 11radekw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzja jest rzeczywiście wzorcowa. Pracuje nieprzerwanie od prawie trzech miesięcy i stabilna średnia odchyłka dobowa 0,2 s przy czym dzienna nie przekracza 0,5 s. Przy tych wartościach oczywiście w przypadku dziennej może to być błąd pomiaru.

No a przy tym jak wygląda, to każdy widzi sam. U mnie to obecnie zdecydowanie najczęściej występujący zegarek na nadgarstku.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucę trochę lepsze chociaż też cudów nie ma, trzeba na zewnątrz wyjść

 

image.thumb.png.491970c0e4fbfb870939d57c5a46395f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością świetnie wykonany, efektownie wyglądający, ale… nie kupiłbym go.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pewnością świetnie wykonany, efektownie wyglądający, ale… nie kupiłbym go.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzisz vidi? Tyle kasy w bloto wyrzuciles… Ty i 499 pozostalych nabywcow.




bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bibbi napisał(-a):


Widzisz vidi? Tyle kasy w bloto wyrzuciles… Ty i 499 pozostalych nabywcow.

emoji23.png


bibbi

Ależ jakie błoto?! Zegarek może się podobać, kwestia gustu. Ja w tym zestawie kolorystycznym nie kupiłbym go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepowtarzalna tarcza, super mechanizm, code od design koperty. Nie wiem czemu to miałby być zły zakup. Piękny zegarek i chętnie bym takiego dołączył do kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zgadzam się z ogólną tezą ale obejrzeć warto. Wg mnie ilość limitek i odjazd cenowy to zdecydowanie fakt.

Jak patrzę ile zapłaciłem za swojego SBGA285 a ile teraz podobne modele z tym samym mechanizmem kosztują… cóż. :)

 

https://www.watchuseek.com/threads/this-is-the-beginning-of-the-end-of-grand-seiko-or-at-least-in-europe.5532741/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2023 o 13:25, wojtek91 napisał(-a):

Melduję się w nowym dla mnie klubie 😉

Zegarek którego jeszcze kilka lat temu nawet bym nie rozważył ze względu na rozmiar i mechanizm.

Póki co jestem bardzo zadowolony!

DSC02134.jpg

Hej, gratulacje.

Czy to SBGX261? Jeżeli tak, to jak oceniasz rozmiar (37mm)?

Kupowałeś nowy czy używany?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radek3545 napisał(-a):

Hej, gratulacje.

Czy to SBGX261? Jeżeli tak, to jak oceniasz rozmiar (37mm)?

Kupowałeś nowy czy używany?

 

Dziękuję! 

Tak, to dokładnie ten model. Rozmiaru nieco się obawiałem bo jakkolwiek lubię mniejsze zegarki, tak mam bardzo płaski i kościsty nadgarstek 17.5-18cm. Długo rozważałem też zakup jednego z odpowiedników w 40mm, ale finalnie cieszę się, że sięgnąłem po mniejszy model. Nosi się go bardzo wygodnie i na żywo wcale nie odnoszę wrażenia, że jest za mały. Pomaga tutaj fakt, że jest to kwarc i dzięki temu zegarek jest bardzo płaski i wręcz klei się do nadgarstka. Gdybym miał wybierać automat to musiałby mieć te 39-40mm by większa średnica zrównoważyła grubość koperty. Sama bransoleta jest bardzo prosta, ale nie uważam jak wielu że jest złej jakości. Przestrzenie między pojedynczymi ogniwami rzeczywiście są większe niż np. w BB58, ale wszystkie są równe, a bransoleta dobrze pracuje na nadgarstku. Dzięki półogniwom udało mi się go dobrze dopasować do nadgarstka. Mam lekki luz, a gdy nadgarstek spuchnie to wciąż jest komfortowo. Spasowanie bransolety z kopertą jest dużo, dużo lepsze niż się spodziewałem. End linki siedzą bardzo ciasno. Nie tylko zewnętrzne krawędzi uszu koperty są fazowane, ale i wewnętrzne na styku z end linkiem bransolety. Mały detal, a dla mnie zauważalny i nie ukrywam że cieszy. Nie spodziewałem się tego w chyba najtańszym kwarcu tego producenta. Co do zakupu to ściągnąłem nowego z Japonii i oczywiście nie obyło się bez płatności cła i VATu. W razie czego kolega @Pionier ma dokładnie ten model wystawiony na bazarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.