Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Wracając do Chanel to o ile do Allure sport nie mam zastrzeżeń o tyle już Antaeus, który był chyba nr 1 tej marki po reformulacji stracił chyba najwiecej- nadal jest to niesamowity zapach ale nie jest to już ten majestat co kiedyś, a w domu u mnie był odkąd pamiętam wiec przebieg tej nieuniknionej reformulacji dal się spostrzec.

mam i Egoiste i Allure i bardzo fajne zapachy ale tez sadze, ze nie sa zbyt trwale.

Jak pisalem jakis czas temu, mysle o OUD WOOD Tom Ford. Mam dostep w cenie 50ml -127,3 EUR i za 100ml 188,7 EUR. Oryginaly. Czy to sa dobre ceny ?

NIestety ceny bez szalu :( 

o tyle już Antaeus, który był chyba nr 1 tej marki po reformulacji stracił chyba najwiecej- nadal jest to niesamowity zapach ale nie jest to już ten majestat co kiedyś...

Masz rację, niestety tyczy się to wielu niegdyś dobrych zapachów.

Dzisiejsze zabiegi marketingowe w dużej mierze przynoszą oczekiwany skutek=zarobek, bo najpierw w kilku reformach "spłaszcza się, zabiera z dobre składniki", a potem wypuszcza na rynek wersję Intense, Perfum, itp. co zdawać by się mogło, sugeruje lepsze parametry,jednak wśród ludzi którzy znają dawne marki lub pasjonatów tematu takie zabiegi nie przynoszą zamierzonego efektu, jednak wśród ogółu użytkowników zdecydowanie tak i o to właśnie chodzi, interes się kręci kasa płynie...

Chanel kojarzy się z perfumami mniej więcej jak Rolex z zegarkami a mimo to, marka odchodzi od swoich standardów na rzecz tanich chwytów marketingowych...źle się dzieje, Dior niestety robi to samo a ceny, mimo spadku jakości ida do gory...

NIestety ceny bez szalu :(

to znaczy, ze generalnie drogie perfumy, czy znizka nijaka i za taka cene mozna znalezc w Polsce?

to znaczy, ze generalnie drogie perfumy, czy znizka nijaka i za taka cene mozna znalezc w Polsce?

Chodzi mi o to, ze cena nie jest jakas super "okazja". Czasami warto polowac na Allegro. 

Chętnie wróciłbym do Davidoff Good Life ale niestety od kilku lat juz go nie . Mam tylko nadzieje ze wróci kiedys w jakiejś limitowanej edycji . Poki co na codzień Davidoff Adventure.

Chętnie wróciłbym do Davidoff Good Life ale niestety od kilku lat juz go nie . Mam tylko nadzieje ze wróci kiedys w jakiejś limitowanej edycji . Poki co na codzień Davidoff Adventure.

Niestety chyba nie wroci. Tak samo jak niektore pachnidla z lat 90 :( To smutne, poniewaz "nowe" perfumy sa po prostu bez pomyslu... 

U mnie lekko i letnio :)

Dior Homme Cologne.

Jeżeli ktoś chce pachnieć tego lata jak kwaśna, świeżo wyciśnięta cytryna - polecam. 

Nesprim - własnie noszę się z planem zakupu czegoś świeżego i waham się pomiędzy:

1. Dior Homme Cologne

2. Dior Homme Sport

3. Gucci pur Homme II

4. Chanel Allure Homme Sport

Mam tylko obawy odnośnie trwałości jedynki - po teście nadgarstkowym dość szybko wydawało mi się, że go nie czuję, by parę minut później znów go czuć. Jakie macie zdanie o pozostałych?

1. Dla mnie strasznie prosty i bezcharakterny zapach- miałem kilka probek i nadal bez przekonania, w tym guscie a duzo wg mnie lepszy jest Allure Cologne. Allure sport mam juz ktorys raz- polecam, 5-6h sie utrzymuja co jak na edt i sport jest ok, to samo dior sport. Gucci II to troche inna kategoria ale tez warte uwagi chociaz u mnie utrzymywal sie jakies 4-5h max co mnie zdziwilo wzgledem I.

Edited by MHAEM

Dior Homme Cologne baaaardzo pospolite i nieciekawe moim zdaniem. Mialem kilka razy Allure Homme Sport i tez teraz twierdze ze jest ok, ale szalu nie ma, i bym juz nie kupil! Allure Edition Blanche sliczne! Dior Homme Sport tez jest swietny zapach, ktory dlugo sie utrzymuje na skorze! 

Gucci Pour Homme II swietny - niestety slaba trwalosc, ale ogolnie genialny zapach! :) 

Jako efekt braku na rynku JPG Fleur De Male skusił mnie dzisiaj Nicolas De Barry Louis XV. Zobaczymy czy się przyjmie.

Edited by switch107

nie spiesz się ....

Jak by ktos chcial, to do czwartku mogę pomóc w nabyciu zapachów od Hermes'a. Z tego co kojarze, to sporo osób pisało w wątku o problemach z dostępnością, a ja mam u siebie w sklepie od niedawna, więc jak chceta to piszta na PW

e834a48f586ae845ad6b0dee4af6ec6a.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Only Fools Do Not Fear The Sea

Mój zestaw:

IMG_4974.JPG

Od prawej:
Armani Code - używany jesienią przy ponurej pogodzie lub zawsze wieczorami. Ciekawy zapach, choć mam wrażenie, że zbyt oklepany. Poprawny do garnituru.
Davidoff Cool Water - używany wiosną i jesienią przy słonecznej pogodzie. Ten zapach po prostu musi mi towarzyszyć. Polubiłem go ponad 20 lat temu, gdy dodawany był jako próbka do magazynu Playboy. Kontrowersyjny - dla jednych klasyka świeżości, innym kojarzy się z proszkami do prania.
Guerlain Homme L'eau Boisee - używany latem. Moim zdaniem jeden z najładniejszych mainstremowych zapachów.
Spicebomb Viktor&Rolf - używany zimą. Zupełnie nie rozumiem krytyki tego zapachu. Ogólnie nie przepadam za ciężkimi perfumami, ale te są bardzo wdzięczne. Pachnie się świeżymi ciastkami z cynamonem. Dobra trwałość i projekcja.

Ja dzisiaj powrót do Kenzo pour Homme. Jednym słowem - mistrzostwo ;)

Długo szukałem czegoś "leśnego" z klimatami iglasto-żywicznymi. Nie znalazłem nic w tym stylu ale powąchałem Ralpha Laurena Polo Green i chyba ma to coś w sobie że zakupię butlę.

rXQHFG4.jpg

Na lato polecam japońskie specjały a w Polsce mocno niszowe:

Hanae Mori

Masaki Matsushima - Aqua Mat

Dodatkowo z klasyki:

Chanel Platinume Egoiste

A jak ktoś ma umiarkowany budżet to Azzarro Chrome - mocno syntetyczny ale na lato w sam raz:)

Lubie ciezkie zapachy i wiele lat bylem wiernym fanem Thierry Mugler i roznych odmian Amen ostatnio Pure Havana. Odkad wyszlo Spice Bombe Mugler poszedl w zapomnienie.Niedawno nastala u mnie era zapachow z linii privat collection Toma Forda a Champaca Absolute bije wszystko na glowe. Nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce ale ten zapach powala

Są dostępne. Ja od TF wolę Tuscan Leather

Są dostępne. Ja od TF wolę Tuscan Leather

Tez lubie. Zreszta Privat Collection TF sa inne niz wszystkie . Szkoda tylko,ze malzonka podbiera u Forda nie ma wyraznych podzialow na plec

TF tuscan leather mnie osobiście średnio podchodzi, Tobacco Oud już zdecydowanie bardziej, natomiast z podstawowej linii TF Noir Extreme bardzo mi pasuje. Z letnich, ostatnio testowałem Terre d'Hermes Fraiche, lekko ucytrusowiony i delikatniejszy od podstawy, chociaż prawdę mówiąc, zawsze mialem problem z polubieniem letnich zapachów:)

Edited by MHAEM