Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz ochotę zmarnować 140pln:) to mozna spróbować chociaż nie nastawialem się na to, że to okazja bo 100ml w cenie 15 to rzadko się zdarza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie zapachu. Nie ukrywam, że nie jestem żadnym perfumowym geekiem i będę kupował w ciemno. Nie lubię chodzić po sklepach, zwłaszcza w celu nie kupienia niczego (a nie chciałbym pójść i kupić pierwszy lepszy, żeby więcej nie szukać :D ), więc zdam się na Was i Wasze gusta. Zaczyna się jesień więc zapach nie powinien być letni (?  :rolleyes: ). Ma to być perfuma na co dzień. Mam 21 lat, jeśli to ważne. Macie Panowie jakieś pomysły? Czy znacie jakieś internetowe źródła, pewne co do oryginalności towaru i nie mające zawyżonych cen? Nie chciałbym wydawać jakichś dużych kwot, najlepiej wręcz przeciwnie. Zależy mi na tym, by zapach utrzymywał się długo, a nie wietrzał po 3 godzinach. Mój budżet: powiedzmy, że za pojemność 100ml w górę jestem w stanie zapłacić 5 stów. Czy znajdzie się jakaś sensowna propozycja w tym przedziale cenowym? Przeglądam wątek od jakiegoś czasu, zapisuję sobie proponowane perfumy w zakładkach, ale szczerze mówiąc składniki opisujące zapach niewiele mi mówią. Teraz używam perfum Puma Jam za kilkadziesiąt zł i są nawet ok, ale nie wiem co to znaczy w skali lepszych perfum.

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej, jaki to ma być typ zapachu, to ktoś Ci na pewno coś doradzi.

Np. bardziej żeśki, owocowy, albo słodkawy, albo cięższy, korzenno-kadzidlany.

Co do sklepu to polecam iperfumy. Kupowałem wiele razy i zawsze było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca Lalique Encre Noir Sport. Twój budżet staczy na prawie 5 butelek. Zapach mniej ekstremalny niż starszy brat bez Sport, a wyrazisty, trwały i jesienny. Choć na pewno nie ciepły. 

Sklepy Iperfumy, E-glamour, Dolce ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić komuś jakiś konkretny zapach. Trzeba niestety pochodzić, powąchać, kupić kilka próbek (nawet w ciemno).

 

Moja druga uwaga jest taka - jeżeli używasz na co dzień perfum za kilkadziesiąt zł i nie jesteś - jak piszesz ekspertem - nie kupuj tak drogiego pachnidła. Wydasz sporo pieniędzy a po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że to jednak nie to. Poeksperymentuj. Może to trochę potrwać, ale chyba warto.

 

Aha, proszę, tylko nie "perfuma"... :wacko:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj Penhaligon's Bayolea, a podczas całego weekendu upajałem się Costume National Homme EDP który bardzo przypadł mi do gustu


Ciężko doradzić komuś jakiś konkretny zapach. Trzeba niestety pochodzić, powąchać, kupić kilka próbek (nawet w ciemno).

 

Moja druga uwaga jest taka - jeżeli używasz na co dzień perfum za kilkadziesiąt zł i nie jesteś - jak piszesz ekspertem - nie kupuj tak drogiego pachnidła. Wydasz sporo pieniędzy a po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że to jednak nie to. Poeksperymentuj. Może to trochę potrwać, ale chyba warto.

 

Aha, proszę, tylko nie "perfuma"... :wacko:

Święta prawda, zgadzam się w 100%.  Był czas że poszedłem tą droga ...... i nagle zrobiło się kilkadziesiąt flakonów - nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu to polecam iperfumy. Kupowałem wiele razy i zawsze było ok.

 

Witam,

również kupowałem wiele razy i po kilku ostatnich zakupach mamy z Żoną wątpliwości. Niby wszystko jest OK, pudełka, kody, ale perfumy nie są tak trwałe, jak takie same ze znanych drogich sklepów. Znalazłem w sieci wiele podobnych wpisów ...

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Szukam dla siebie zapachu.

Polecam Loewe 7 Natural - podoba się otoczeniu, zapach z gatunku świeżych ale ze względu na świetną trwałość sprawdzi się przez cały rok. Dodatkowo rzadko spotykany.

 

500 zł to za dużo jak na pierwsze poważne perfumy a 7 Natural można dostać do 200 zł za 100 ml (taniej jak lepiej poszukasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie zapachu. Nie ukrywam, że nie jestem żadnym perfumowym geekiem i będę kupował w ciemno. Nie lubię chodzić po sklepach, zwłaszcza w celu nie kupienia niczego (a nie chciałbym pójść i kupić pierwszy lepszy, żeby więcej nie szukać :D ), więc zdam się na Was i Wasze gusta. Zaczyna się jesień więc zapach nie powinien być letni (?  :rolleyes: ). Ma to być perfuma na co dzień. Mam 21 lat, jeśli to ważne. Macie Panowie jakieś pomysły? Czy znacie jakieś internetowe źródła, pewne co do oryginalności towaru i nie mające zawyżonych cen? Nie chciałbym wydawać jakichś dużych kwot, najlepiej wręcz przeciwnie. Zależy mi na tym, by zapach utrzymywał się długo, a nie wietrzał po 3 godzinach. Mój budżet: powiedzmy, że za pojemność 100ml w górę jestem w stanie zapłacić 5 stów. Czy znajdzie się jakaś sensowna propozycja w tym przedziale cenowym? Przeglądam wątek od jakiegoś czasu, zapisuję sobie proponowane perfumy w zakładkach, ale szczerze mówiąc składniki opisujące zapach niewiele mi mówią. Teraz używam perfum Puma Jam za kilkadziesiąt zł i są nawet ok, ale nie wiem co to znaczy w skali lepszych perfum.

 

Jedyny sposób aby odnaleźć się w świecie perfum to pójść na wycieczkę do Sephory i Douglasa i testować zapachy  ;). Jeśli Ci coś się bardzo spodoba zaaplikuj na nadgarstek i pochodź z tym kilka godzin - wtedy przekonasz się jak z trwałością na Twojej skórze i jak zapach się zmienia z czasem. Ostatecznie kupuj za 1/3 ceny w sklepach internetowych - np. wspomniane iperfumy czy perfumesco. 

Na początek polecam szarego Hugo Bossa - może i oklepany zapach ale bardzo uniwersalny, dla każdego i na każdą porę - to po prostu piękna kompozycja zapachowa (można od niego zacząć przygodę z perfumami).

 

PS 5 stów? To już można kupić niszowy zapach. Flakon dobrych perfum (100ml) to z reguły wydatek rzędu 100-150 zł ;) 

Edytowane przez Crimson79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 5 stów? To już można kupić niszowy zapach. Flakon dobrych perfum (100ml) to z reguły wydatek rzędu 100-150 zł  ;)

 

 

Na początek polecam szarego Hugo Bossa - może i oklepany zapach ale bardzo uniwersalny, dla każdego i na każdą porę - to po prostu piękna kompozycja zapachowa (można od niego zacząć przygodę z perfumami).

 

 

Spojrzałem na niektóre, wcześniejsze wpisy i ceny flakonów nawet po ponad 1000zł, więc tak bezpiecznie uznałem, że więcej nie wydam, a nie że chcę tyle wydać. Wiadomo jak to w tematach zegarkowych- chcesz za 1k zł, proponują po 5k ;D. Boss szary już miałem. Zapach ok, ale za słaby i krótko się utrzymywał.

Czy ktoś może używa tego zapachu? 

Yves_Saint_Laurent-L_Homme.jpg

+ Wstępnie w ciemno wybrałem Lalique Encre Noire (w klasycznej wersji). Spróbuję w następnym tygodniu sprawdzić ten zapach w jakiejś perfumerii. Jeśli nie będą go mieć to najwyżej powącham inne.

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

+ Wstępnie w ciemno wybrałem Lalique Encre Noire (w klasycznej wersji). Spróbuję w następnym tygodniu sprawdzić ten zapach w jakiejś perfumerii. Jeśli nie będą go mieć to najwyżej powącham inne.

 

Miałem, bardzo lubię. Jeden z niewielu zapachów, który z koszul nie schodzi po praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, bardzo lubię. Jeden z niewielu zapachów, który z koszul nie schodzi po praniu.

EDT? Nie widziałem wersji EDP tego zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na niektóre, wcześniejsze wpisy i ceny flakonów nawet po ponad 1000zł, więc tak bezpiecznie uznałem, że więcej nie wydam, a nie że chcę tyle wydać. Wiadomo jak to w tematach zegarkowych- chcesz za 1k zł, proponują po 5k ;D. Boss szary już miałem. Zapach ok, ale za słaby i krótko się utrzymywał.

Czy ktoś może używa tego zapachu? 

 

Mam wersję klasyczną L'homme i La Nuit.

Zresztą od YSL mam jeszcze oryginalny M7, Body Kouros.

Na wszystko jest na razie za gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

EDT? Nie widziałem wersji EDP tego zapachu.

EDT, jest jeszcze A L'Extreme EdP, ale inaczej pachnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz używam Si, wcześniej Thierry Mugler Angel

To moze chcesz odkupić tester edt 100ml Si nawet nie psiknkety bo moja Żona nie lubi rozstawać się z TM Alien i YSL Black Opium:) a Si Jej nie przekonało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel u kobiet mnie już odrzuca. To był zapach fajny w 2001 ale teraz to zabytek, ale nie klasyk.

Taki odpowiednik starszego jeszcze Adidas Active Body (czarny) w którym nie lubię jednej nuty.

Wolę późniejszy Caharel Nemo szczególnie za butelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze chyba najbardziej odpowiadaja mi zapachy Gucci oraz Issey Miyake


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój numer jeden od lat YSL Manifesto, po za tym Olympea, Lancome La Vie Est Belle, YSL Black Opium. Generalnie dość ciężkie zapachy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch, szczerze powiedziawszy to nie wiem co kobiety widzą a raczej czują w La Vie Est Belle. Duszny ulep. I w dodatku co druga kobitka na ulicy tym "pachnie" (powinienem napisać poraża). Mnie wkurzałoby jakbym czuł wciąż od innych swoje perfumy. M.in. przestałem używać 1 Milion Paco Rabanne. Stoi pół flakonu i czeka, aż minie "moda" na ten zapach (ostatnio wyczuwam nieco rzadziej).

 

Wiem, wszystko co napisałem to rzecz gustu...

 

P.S. Dziś rano straszyłem ludzi w tramwaju Kouros'em  ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu mogło poczuć się porażonych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.