Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł ! Dołączam się do tematu ! CITIZEN-y niech czują się pożądane ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-70887-0-02045700-1521278168_thumb.jpg

post-70887-0-26053500-1521278176_thumb.jpg

Taki model przez przypadek dziś znalazłem , fajnie się prezentuje :rolleyes:

Citizen AW7045-09E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo się dzieje na tarczy jak na eco-drive;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem zdecydowany na jakiegoś super titanium z eco drive. Dylematy związane z wygladem (który ładniejszy ???) pomijam, bo gusta są różna. Ale nie mogę sobie poradzić z jeszcze jednym - jaki rodzaj mechanizmu. nawet te same komplikacje są jednak zróżnicowane pod kątem werków. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, jak zorientowć się wśród tych wszystkich oznaczeń ? 

To zegarki:

http://citizen.pl/kolekcja/titanium/BM7360-82L/ elegancki, werk bodajże E111  i  http://citizen.pl/kolekcja/titanium/BM6930-57M/ tu mechanizmu nie znam. Chodzi o to, żeby kupić zegarek podobający się i z mechanizmem potencjalnie lepszym, bardziej niezawodnym. Ten drugi zegarek ma zakręcaną koronkę, obydwa mają WR100. Gdy wezmę ten ze zwykłą koronką i sporadycznie będę chciał pouprawiać snorkeling na zawrotnych głębokościach rzędu 3-4m, to powinienem się martwić ?

Proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wygląda na to że oba zegarki posiadają mechanizm E111. Jest to zwyczajny kwarc z Eco-Drive montowany w tańszych modelach Citizena. Dokładność +/- 15-30 sekund na miesiąc i okresowe nietrafianie w indeksy takie są moje wrażenia. Jeśli chcesz coś lepszego to popatrz na zegarki z mechanizmem Citizen E168 tu już dużo większa dokładność +/- 2-5 sekund i precyzja montowane są przede wszystkim w zegarkach typu Diver z serii Promaster które muszą być bardziej wytrzymałe na warunki zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że wymienione przeze mnie zegarki w linkach bardzo mi odpowiadają, kwestia tylko mechanizmu. Rozumiem, że ta 111 to nie jest poziom rondy 515, która potrafi zdechnąć po zmianie baterii ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już się przejmujesz tym, że za jakieś 10-15 lat, jak trzeba będzie wymienić akumulator zegarek padnie?

Jesteś pewien, że nadal będziesz go nosił? ;)

 

A inaczej: moim zdaniem ten mechanizm może cię przeżyć.

Obstawiam zakręcaną koronkę


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rondą to był tylko przykład, jak do zegarka np za 1k wkłada się dziadostwo. Rozumiem, że e111 to prosty, ale przyzwoity i niezawodny werk ?! Model z nie-zakręcaną koronką bardziej mi się wizualnie podoba, z drugiej strony taki szczegół, jak zakręcana korona chyba znacznie podnosi szczelność zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego bać.

Najczęstszą przyczyną problemów z zegarkiem Eco-Drive jest nie stosowanie się do instrukcji i schowanie zegarka do szuflady na rok.

 

Zakręcana koronka zapobiega przypadkowemu jej odciągnięciu i zalaniu zegarka.

Szczelność masz tą samą - 100 M


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli brać, co się podoba. Sol - sugerujesz, że zakręcana koronka w nie-diverach, zabezpiecza przed przypadkowym odciągnięciem ?! To by się zgadzało, jest parę zegarków z deklarowanym wr150 i niezakręcaną koronką i to drogich zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma tutaj nic do rzeczy.

Zakręcanej koronki nie da się przypadkowo odciągnąć, chyba, że ją odkręcisz.

W zegarkach bardziej klasycznych, eleganckich nie jest ona potrzebna, bo one nie do tego służą.

I tak naprawdę dla nie ma różnicy czy mają WR30 czy 100.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. 505cab12ca2fd99a3535f8499342aa64.jpg

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wyciągnąć koronkę. Ktoś podpowie gdzie jest zabezpieczenie?
Kombinowałem trochę tam gdzie jest strzałka "push" ale nie idzie, a nie chcę popsuć na starcie.

post-78564-0-53761400-1523562674_thumb.jpeg


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Citizen Promaster NY0040-17L. Mój ulubiony divers za niewielki pieniążki kupiony na allegro. Dołożyłem pasek nato bo jest bardzo wygodny.Poza tym to mój pierwszy post na tym forum i witam serdecznie wszystkich :).

post-103863-0-97134400-1523564062_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek CITIZEN NH8380-15E. Kolejny zegarek z mojej skromnej kolekcji kupiony za pół ceny w lombardzie. Mam słabość do automatów divers citizena choć ten model ma pewne ograniczenia które są wam dobrze znane. Automacik ubrany jest w skórzany pasek Tekla, mega wygodny i elegancki.

post-103863-0-63597200-1523565239_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak jest push to trzymasz tam wciśnięte i odcisgasz koronkę z zabezpieczenia :)

W tej trójkątnej dziurze są 3 ruchome elementy  i jest lipa, a raczej strach :D

 

 

...

Powolutku i się udało ;)

W trójkątnej dziurze jest wihajster z małym wgłębieniem (kropką), trzeba go delikatnie nacisnąć i koronka wychodzi gładko.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

IMG_9354.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRU :)

 

 

W tej wersji kolorystycznej - super.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o opinię. Aktualnie rozglądam się za diverem do 1000 zł. W pierwszej kolejności wybór padł oczywiście na Seiko SKX007, ale ze względu na to, że najchętniej kupiłbym coś z czarną kopertą zainteresował mnie Citizen NH8385-11EE. Czy ktoś może z Was ma taką sztukę i może się wypowiedzieć co do jakości i trwałości zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o opinię. Aktualnie rozglądam się za diverem do 1000 zł. W pierwszej kolejności wybór padł oczywiście na Seiko SKX007, ale ze względu na to, że najchętniej kupiłbym coś z czarną kopertą zainteresował mnie Citizen NH8385-11EE. Czy ktoś może z Was ma taką sztukę i może się wypowiedzieć co do jakości i trwałości zegarka?

Koperty pokrywane czarną warstwą ładnie wyglądają na początku, po jakimś czasie niestety mają tendencje do ścierania się i wtedy czar pryska. Wkrótce mam zamiar wystawić na bazarku Deep Blue Legend 200M (szafirowe szkiełko). Na razie jest na popularnym serwisie aukcyjnym za 749 zł, tu będzie 50 zł taniej, czyli 699 + wysyłka. Wygląd wzorowany na Submarinerze. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW, jeżeli nie to i tak raczej odpuść sobie czarne koperty. :)

Jeszcze jedno nurki są raczej do noszenia na co dzień, a ten Citizen ma jeszcze jedną wrażliwą na zużycie cechę - szkiełko mineralne, bardziej podatne na zarysowania.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.