Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Recommended Posts

Taki ambasador marki to dostaje zegarek w ramach darowizny, czy może na zasadzie użyczenia?

To już pewnie kwestia umowy.

Niektórzy dostają w prezencie zegarki w zamian za pokazywanie się z nimi a nawet za granie w tenisa mimo ze się do tego nie nadają ;)http://sport.se.pl/inne-sporty/tenis/rafael-nadal-zepsu-zegarek-za-po-miliona-dolarow-zdjecia_201795.html

Znani ludzie są zapraszani na zamknięte eventy gdzie dosłownie dostają rzeczy, a nóż się z nimi gdzieś pokażą i ktoś zrobi im zdjęcie. Reklama stosunkowo tania i bardzo efektywna, co widać nawet po tym wątku który ma ponad 500 stron więc ludzi interesuje co noszą znani i lubiani.

Edited by siruspan

To już pewnie kwestia umowy.

No więc ja trochę z powodów czysto zawodowych zacząłem właśnie się zastanawiać, jaka to konkretnie umowa, bo jednak różnica jest fundamentalna  ;) Nie, żeby mi groziło zostanie ambasadorem jakiejś marki  :D

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

No więc ja trochę z powodów czysto zawodowych zacząłem właśnie się zastanawiać, jaka to konkretnie umowa, bo jednak różnica jest fundamentalna ;) Nie, żeby mi groziło zostanie ambasadorem jakiejś marki :D

Jako ciekawostkę powiem że miałem kilka zegarków które dostałem od dystrybutorów aby mieć na ręku w salonie i większość z nich była jako wypożyczenie, jeden od razu jako darowizna, ale za to w przypadkach zegarków z dużej grupy benefitem była możliwość wykupienia za symboliczną kwotę.

Jako ciekawostkę powiem że miałem kilka zegarków które dostałem od dystrybutorów aby mieć na ręku w salonie i większość z nich była jako wypożyczenie, jeden od razu jako darowizna, ale za to w przypadkach zegarków z dużej grupy benefitem była możliwość wykupienia za symboliczną kwotę.

Czyli podsumowując, nie jest źle zostać ambasadorem marki  ;)

Czyli podsumowując, nie jest źle zostać ambasadorem marki  ;)

Jeśli taki pan Linda jest fanem Rolexa a został ambasadorem Eposa który mu się nie podoba to mu pewnie cieżko bo musi nosić to co mu dadzą a nie to co by chciał ;)

A co do umów to jest kwestia indywidualna zapewne za każdym razem. Płacą Ci za noszenie zegarka więc częścią honorarium może być sam zegarek. Lubisz zegarki to Ci to pasuje, masz gdzieś zegarki to wolisz gotówke a sikora niech sobie zabiorą.

Edited by siruspan

Jeśli taki pan Linda jest fanem Rolexa a został ambasadorem Eposa który mu się nie podoba to mu pewnie cieżko bo musi nosić to co mu dadzą a nie to co by chciał ;)

Wiesz, że jest fanem Rolexa i nie marzy o niczym innym, jak o zostaniu jego ambasadorem? Zakładasz, że nosi Eposa tylko dlatego, że ktoś mu go dał? 

To jest biznes. Podoba Ci się rolex ale rolex nie jest zainteresowany podpisaniem umowy z Tobą albo Ci powiedzą że mogą Ci dać zegarek i tyle. Przychodzi do Ciebie epos i mówi że zapłacą Ci np 500tys za noszenie ich zegarków przez 5 lat. Odmawiasz eposowi? :)

Edited by siruspan

To jest biznes. Podoba Ci się rolex ale rolex nie jest zainteresowany podpisaniem umowy z Tobą albo Ci powiedzą że mogą Ci dać zegarek i tyle. Przychodzi do Ciebie epos i mówi że zapłacą Ci np 500tys za noszenie ich zegarków przez 5 lat. Odmawiasz eposowi? :)

Moja wątpliwość dotyczyła raczej czegoś innego, a mianowicie tego, czy ta konkretna osoba przez Ciebie przywołana faktycznie nie marzyła o niczym innym, jak o podpisaniu umowy z Rolexem? Przy całym szacunku do Rolexa, być może Pan Linda nie był nim nawet zainteresowany  :) Ale może dysponujesz jakimiś innymi informacjami w tym przedmiocie  ;)

Mój post o panu Lindzie i Rolexie zaczynał się od "jeśli".

Spoko  ;) Ja bym w takim razie od razu napisał o PP, AL&L czy AP, bo skoro "jeśli", to czemu mu żałować?  :)

No nie zazdroszczę tym znanym...zwłaszcza tym z pazernymi agentami. Chciałoby się czasem ponosić Rolexa i zadzwonić iPhonem a tu trzeba wyginać nadgarstek z przykładowym Eposem i dzwonić Huawei ;-)

IMO zestawienie EPOS + Huawei jest całkiem spoko  ;) Wcale nie dlatego, że mam jedno i drugie  :D

IMO zestawienie EPOS + Huawei jest całkiem spoko ;) Wcale nie dlatego, że mam jedno i drugie :D

Nie chodzi o marki a o rodzaj matni w którą wpadają niektóre „ gwiazdy” ...”czy mogę pokazać się z tym produktem ( bo lubię ) czy powinni mi za to płacić” ...

A jeszcze inną sprawą na przykład w wypadku sportów zespołowych są grupowe umowy sponsorskie ...musisz nosić hublota i jeździć Audi :-)

Edited by desmo

Nie chodzi o marki a o rodzaj matni w którą wpadają niektóre „ gwiazdy” ...”czy mogę pokazać się z tym produktem ( bo lubię ) czy powinni mi za to płacić” ...

A jeszcze inną sprawą na przykład w wypadku sportów zespołowych są grupowe umowy sponsorskie ...musisz nosić hublota i jeździć Audi :-)

Tu pełna zgoda  :) Kiedyś strasznie jarałem się NBA i z tamtego podwórka pamiętam któryś z tzw. Dream Teamów, gdzie część koszykarzy do zdjęć całego zespołu musiała stawać w taki sposób, by na zdjęciach nie było widać ich obuwia z logo innej firmy niż NIKE  ;)

Edited by fidelio

No cóż, tylko współczuć jak ciężkie mają życie...

Jeden z koszykarzy kupił wszystkim kolegom z nowego zespołu po Submarine. I pewnie niektórym było głupio, bo co nosić tego nikt nie chce, a wyrzucić nie wypada...

Nie wiem jak to jest w przypadku polskich bieda-gwiazdeczek, ale prawdziwe gwiazdy sportu czy kina nie chodzą na co dzień w zegarkach które reklamują bo pewnie nikt nie ma takiej mocy żeby to na nich wymusić w kontrakcie. Dlatego CR nie nosi TAGa a Lewy używa iPhona. Może muszą założyć coś na jakąś oficjalną galę i do sesji reklamowej ale to wszystko. Linda to jest akurat kiepski przypadek bo on jęczy od dawna że za mało kasy zarabiał i zarabia, tak jakby się wczoraj na świecie urodził i nie wiedział że poza Polską te jego "kultowe" role psa z kulawą nogą nie obchodzą. Polecam ten wywiad przeczytać: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107881,18035237,za-same-psy-powinienem-zyc-jak-krol-boguslaw-linda-o-pracy.html

Inna sprawa że są też ambasadorzy wiarygodni, którzy faktycznie dane marki nosili nawet długo przed tym jak stali się oficjalnymi ambasadorami jak Clooney czy Federer, oni noszą te zegarki na co dzień i faktycznie to coś znaczy.

Edited by nicon

1dFQTya.png

To chyba Parnis :D

A co do ambasadorów, gdybym dostawał te zegarki, to mogę nosić nawet różne modele Seiko 5, byle fajna marka :D

Ale taki CR mógłby trochę być zawiedziony nosząc np. Eposa, jeśli jego dniowka starcza na Patka ;)

Edited by SzymonJestem

Linda pytany dlaczego nie wyjechał do Hollywood robić karierę, odpowiedział, że tam musiałby zaczynać od czyszczenia popielniczek. W Polsce od lat  dobrze zarabia.

Tyle, że koledze nie chodziło o to czy dobrze zarabiał, ale o to że teraz lamentuje :)

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

W temacie Lindy i kariery w Hollywood to już Himilsbach się na ten temat wypowiedział. Kiedyś dostał propozycję wyjazdu do Hollywood, musiał jednak nauczyć się angielskiego, czego odmówił, tłumacząc: „No, bo dajmy na to, nauczę się, wyjadę, a roli nie dostanę. I jak ch... zostanę z tym angielskim”.

To raczej jakiś vintage patrząc po lekko schowanej pod bezelem koronce.

Ale dla Moro oczywiście całkiem współczesny - bo zdjęcie najprawdopodobniej z pierwszej połowy lat 70., gdy Patek zrobił Calatravy z bezelem z "Clous de Paris" (tutaj jednak może jest to niewidoczne).