Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Polpora - Made in Poland :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Polpora się tu nie odzywa o co wile razy prosiłem zakładam, że te zegarki są tylko w Polsce składane i nic poza tym nie jest Made in Poland. Doceniam firmę za otwarcie szlaków w naszym kraju ale uważam że specjalne traktowanie w Klubie jest na wyrost. Mam na myśli dyspensę na zamieszczanie komercyjnych ogłoszeń na forum. Przykre jest że w zamian klubowicze nie otrzymują nawet małych informacji.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawie tej jakości skanu nie da się niestety przeczytać treści więc jak masz informacje o które mytam to proszę odpowiedz.

pozdrawiam

 

ps. jeżeli wszystkie części są składane w Polsce to już coś, bo może kupują już gotowe u jakiegoś podwykonawcy?

 

może ktoś z wiedzących się wypowie... Władek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na myśli dyspensę na zamieszczanie komercyjnych ogłoszeń na forum. Przykre jest że w zamian klubowicze nie otrzymują nawet małych informacji.

 

Obie me ręce się pod tym podpisują. Jedynym kontrargumentem który mogę podać, to sytuacja w której szefowie polpory napisali do mnie maila z prośbą o umieszczenie informacji o ich fimie na polskie_zegarki.republika.pl. Kilkukrotnie wymieniliśmy się mailami, czyli korespondencja odbywała się zgoła inaczej niż na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo mnie cieszy, że zainteresowanie tematem „Polpora” nie słabnie. Jak widać z poprzednich postów. Proszę jednak o wyrozumiałość, jeśli chodzi o nasz udział w prowadzonych dyskusjach. Zaglądamy do forum stosunkowo rzadko, bo z czasem jest u nas krucho. Ciągle jesteśmy „w rozjazdach”, co nie ułatwia dostępu do internetu. Rąk u nas do pracy na razie jest mało, a ktoś musi przygotować nową kolekcję. A łatwe to nie jest. Proszę mi wierzyć.

 

Tak jak widać na zamieszczonym w Pulsie Biznesu zdjęciu, rąk mamy dokładnie cztery. Przede wszystkim te przy stole, które składają na miejscu zegarki z wykonanych na nasze zamównienie i zakupionych elementów. Na mnie spoczywa głównie projektowanie, późniejszy marketing oraz sprzedaż.

 

Staramy się, od samego początku, jak najwięcej zrobić w Polsce. Ale wiadomo jak wygląda sprawa z częściami i dostawcami w kraju... Niewiele mamy na razie zakładów, które wykonają profesjonalnie elementy do zegarka. Dlatego też części pochodzą z Europy Zachodniej, głównie ze Szwajcarii i Niemiec. Daleki Wschód nie ma u nas co szukać. Mam nadzieję, że te informacje wystarczą. Reszta jest tajemnicą handlową.

 

Jaszcze informacje dotyczące następnej kolekcji, bo pierwsza jest już historią. Ostatni zegarek zmienił właściciela w Poznaniu, 30 dni od rozpoczęcia sprzedaży. Serie będą również krótkie. Myślimy o wprowadzeniu większego zegarka ale bez naciągu automatycznego. Docelowo będziemy dążyć do 2 kolekcji rocznie. Czy uda się to już w tym roku, jeszcze nie wiem. Zegarków damskich na razie nie planujemy.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu

Krzysztof Janczak

 

 

PS. Tak akurat wyszło, że dziś tu zajrzałem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że części robionych w Polsce brak? tylko montaż w Polsce...

manualny naciąg i większa średnica to coś do czego się przymierzam, więc jeżeli nie przestrzelicie ceny i się pospieszycie to może kupie:)

 

pozdrowienia dla polskiej montowni zegarków

 

ps.( dziwne że nikt na Swiecie jeszcze się nie zorientował że fiat 500 to pierwszy polski samochód od czasu chevroleta sparka:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Staramy się, od samego początku, jak najwięcej zrobić w Polsce. Ale wiadomo jak wygląda sprawa z częściami i dostawcami w kraju... Niewiele mamy na razie zakładów, które wykonają profesjonalnie elementy do zegarka. Dlatego też części pochodzą z Europy Zachodniej, głównie ze Szwajcarii i Niemiec. Daleki Wschód nie ma u nas co szukać. Mam nadzieję, że te informacje wystarczą. Reszta jest tajemnicą handlową.

 

Niniejszym udzielam Polporze oralnej pochwały. :wink:

 

Myślimy o wprowadzeniu większego zegarka ale bez naciągu automatycznego.

 

Unitas :?:

To będzie dobry ruch, choćby ze względu na rozmiar jaki ten mechanizm wymusi. :(

 

Ponieważ widze że zegarki rozchodzą się tylko w kraju, to ponawiam pytanie: da rade napis "water resistant" zmienić na "wodoszczelny" :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Rozumiem że teraz pojawi sie nowa kolekcja w innych klimatach.

 

Ciekawy jestem jednak, jakie ceny na rynku wtórnym będą na te zegarki.

Jak na razie rynek polski przetarła kolekcja limitowana Roberta Kubicy firmy Certina.

O Polporze jeszcze jest cicho ale kto wie, może się więcej ludzi dowie.

Reklama? Rynek docelowy malutki, oferta malutka- nie ma więc co szaleć.

 

 

No proszę, dwóch ludzi porwało się podbijać Polskę.

Na pewno wymaga to dużo pracy zważywszy że to może być tylko biznes dodatkowy.

 

Szacunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślimy o wprowadzeniu większego zegarka ale bez naciągu automatycznego.

 

SUPER :!: :!: :!:

 

Ale mam nadzieję, że nie kwarcowego :?: :!:

To by dopiero był "płacz i zgrzytanie zębów" na forum :!:

 

Gratuluję sukcesu z pierwszą kolekcją, nadal kibicuję i czekam na jeszcze :!:

 

No i, jeśli mogę, jeszcze raz zachęcam nawiązać do prostych design-ów naszych zegarków z lat 60-tych. Może ktoś powie... "takie sobie; przeciętne". No, to zobaczcie na sukces STOWA-y. Nawiązała właśnie do starych modeli o "czystym" design-ie.

 

Pozdrawiam i jescze raz życzę powodzenia :!: :!: :!:

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Ja się bardzo cieszę, że Polpora powstała i "ośmieliła się" zacząc od zegarków fi. 36 mm. Ale boję się, że z czasem zrobią na Unitasie takie wielkie grzmoty, że trzeba je będzie nosić na ubranie, bo na gołą rękę będą za szerokie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Czy jakieś Polpory są jeszcze do nabycia z pierwszej ręki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jakieś Polpory są jeszcze do nabycia z pierwszej ręki ?
... dotyczące następnej kolekcji, bo pierwsza jest już historią. Ostatni zegarek zmienił właściciela w Poznaniu, 30 dni od rozpoczęcia sprzedaży.

"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

czyli zbyszek_73 = 2 x gapa bo nieuwaznie czyta posty a także dlatego, że za późno się napalił na Polporę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666

Jal dla mnie to za mały, brzydki design, taka rakieta z lat 60-tych/nie obrazajac rakiety/.

Co ma oznaczac ten krzyz???

Lepiej dac matke boska na logo - byłoby wziecie wsród moherów.

Czym oni chca zaistniec na rynku- to ze polski - toz to wstyd cos takiego nosic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czekałem na polską markę zegarków. Ale nazwa marki a także design pierwszej kolekcji mnie odstręczają.

Chyba wyremontuję jakieś Błonie. :P

 

Może tę okropną nazwę którą pominę grawerowali by na deklu. A na tarczy zostawili tylko krzyż z piastowskiego denara.

 

PS. Krzyż i polskość ta na razie jedyne co mi się podoba. Ale trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jal dla mnie to za mały, brzydki design, taka rakieta z lat 60-tych/nie obrazajac rakiety/.

Co ma oznaczac ten krzyz???

Lepiej dac matke boska na logo - byłoby wziecie wsród moherów.

Czym oni chca zaistniec na rynku- to ze polski - toz to wstyd cos takiego nosic.

 

A poza tym jak sie rano budzisz to nie widujesz bialych myszek?

To nie forum Onetu, przestan robic z siebie idiote!

P.s. Matka Boska pisze sie duza litera! Bywa tez swietoscia dla wielu. Nie obrazamy oczuc religijnych innych ludzi. Ucza tego w kazdej szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys ospuść sobie trolla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani design nie bierze za serce...

 

... ani nazwa ... jakoś mi się z tworami typu Ziołopex, Strutex, Złomex i Indykpol kojarzy ... :twisted:

 

Polpora, podpora, zapora, wapora, topora, wora, nora, rozpora .... cholerka, nie brzmi mi, co ja na to poradzę ....


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-357-0-98942400-1330795756.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666
Jal dla mnie to za mały, brzydki design, taka rakieta z lat 60-tych/nie obrazajac rakiety/.

Co ma oznaczac ten krzyz???

Lepiej dac matke boska na logo - byłoby wziecie wsród moherów.

Czym oni chca zaistniec na rynku- to ze polski - toz to wstyd cos takiego nosic.

 

A poza tym jak sie rano budzisz to nie widujesz bialych myszek?

To nie forum Onetu, przestan robic z siebie idiote!

P.s. Matka Boska pisze sie duza litera! Bywa tez swietoscia dla wielu. Nie obrazamy oczuc religijnych innych ludzi. Ucza tego w kazdej szkole.

 

Widze ze niektórzy chca prowadzic pyskowki, zaczynajac od wyzwisk i pouczajacego tonu, bo w domu nie najlepiej sie układa.

Forum jest do wyrazania opinii - wyraziłem swoja i podtrzymuje.

Dodam jeszcze ze nazwa zegarka jest kiepska i hasła reklamowe wyswiechtane.

amen :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666
Borys ospuść sobie trolla.

 

Aaa, zapomniałbym

 

"Polpora dla Trolla" :P

 

Tak mi sie kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej - wyrażając swoja "opinie" mógłbyś odpuścić sobie wtrącanie Matki Boskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa mi się tak kojarzy:

 

Nie wiem czy tak dokładnie miało być czy nie, ale jakby nie brzmiało to brzmi "swojsko". Trochę przaśnie, ale swojskości nie brakuje... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak trochę na odwrót - przebrnąłem przez cały wątek i ta rozmowa chyba do niczego nie prowadzi... jak się będziemy spierać to zegarkom nie pomożemy... :?

 

Polpora - nazwa jest - może nie idealna ale jest i nie będziemy tego zmieniać - dobrze że przynajmniej coś się dzieje... co prawda nie jest to na miarę nowej ery ale coś już jest i od czegoś musi się zacząć...

 

Na pewno - dla Polpory za tam pobieżne śledzenie forum - w końcu to tutaj się skupia znacząca ilość ich potencjalnych nabywców i tłumaczenie się brakiem czasu jest dosyć dziecinne - żadna firma nie może się tłumaczyć takim czymś - albo im zależy na znajomości rynku i promocji swoich produktów albo nie - rynek jest bezlitosny i nie ma półśrodków...

 

Natomiast skoro tak narzekamy na design - dlaczego by nie zrobić np konkursu na projekt zegarka... kompletny od A-Z gdzie były by wytyczne w stylu średnica kopery wewnętrzna i parę innych parametrów - pierwsze trzy miejsca nagrodzone (czy 3 czy tylko 1 zegarkiem swojego projektu) a potem taki projekt poszedł by do realizacji - nie oszukujmy się - sam zaprojektowanie nowego zegarka nie jest skomplikowane - nie ingerujemy w werk więc zadanie jest wręcz proste a myślę że i firmie by pomogło - zamiast ją tutaj tępić mogli byśmy jej pomóc... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mariusz888

Ciekawy pomysł.

Z tego co zauważyłem, to większość projektów polpory to design zapożyczony od innych firm.Można podsunąć pomysł polporze. Może ich przedstawiciel mógł by sie wypowiedzieć w tym wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miło by było :D podać trochę wytycznych, zakres opracowania i jakieś terminy i można by jechać :D Zawsze to jakaś pomoc w stosunku do stania na boku i krytykowania...

 

___________________

PS. Co do strony www Polpory to mam taką 1 ale wydaje mi się znaczącą uwagę... dlaczego na kwadraciku z "formularz na kolekcję 2008" pisze "GWARANTUJEMY PEŁNĄ DYSKRECJĘ? :roll: wygląda to tak jak by sprzedawali materiały wybuchowe ale inne niedozwolone materiały, a co najmniej jakieś że tak powiem "wstydliwe" towary :wink: tymczasem jeśli chcemy rozbujać polski rynek zegarków to powinniśmy właśnie się pokazywać i je promować a nie "gdzieś tam dyskretnie dystrybuować zegarki po kontach" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.