Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, PKS napisał(-a):

Do tego mają ceny niższe niż sugerowane na oficjalnej stronie.

Wątpię - inny VAT w Niemczech względem Polski, dlatego inne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, machlo napisał(-a):

Wątpię - inny VAT w Niemczech względem Polski, dlatego inne ceny.

Pamiętaj o przeliczniku kursowym w PL.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem  za Explorera 9100 x 4,8

W DE widzę 8800 ale to pewnie przez Vat właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mateo napisał(-a):

Olej Rolexa. Idź do Patka. :D

Patek robi to samo, ale przynajmniej jakos sie broni mala produkcja…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Patek robi to samo, ale przynajmniej jakos sie broni mala produkcja…

Sugerujesz, że gdyby Rolex produkował mniej, to by się "bronił"? :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Musa19 widzę że przeprowadziłeś konkretny zwiad :)  super 

 

W takim razie jeżeli czas oczekiwania będąc na liście wynosi około 8 miesięcy to na grudzień powinienem odebrać swojego Expa :) 

 

e;@  Też myślę, że różnica w cenie wynika z różnicy w Vat. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Patek robi to samo, ale przynajmniej jakos sie broni mala produkcja…


Patek jest w dużej mierze robiony ręcznie, co jest faktycznym ograniczeniem wydajności produkcji. Rolki robi się "taśmowo". Ale OK, jeden i drugi ma podobną strategię biznesową. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać i słychać że Polskich salonach spływają gęsto Rolki 

Dzisiaj w Silesji nowa wystawka.

Niestety Polar na witrynie nie mój , dalej czekam 😂🤣


991A524B-8E07-47B2-8370-77A373DFCE71.thumb.jpeg.b14b1f80df0d455145f3b4cdca234493.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Widać i słychać że Polskich salonach spływają gęsto Rolki 

Dzisiaj w Silesji nowa wystawka.

Niestety Polar na witrynie nie mój , dalej czekam 😂🤣


991A524B-8E07-47B2-8370-77A373DFCE71.thumb.jpeg.b14b1f80df0d455145f3b4cdca234493.jpeg

Niech spływają, może wreszcie się doczekamy 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając troszkę ogólnie. Rolexa można chcieć, ale czy trzeba go mieć za wszelką cenę? Myślę że zdecydowanie nie, tak podpowiada mi rozsądek. Ale co do tematu kolejki, dziś np co dzień z synem  chodzimy na sportowo, za pół roku zmieniamy pracę i chodzimy w krawacie. Za dwa lata poznajemy kobietę z zarządu banku bardzo elegancką, za kolejny jednak poznajemy inne cudo świata - kelnerkę z sąsiedniej restauracji. Jaki zegarek dobrać - a może zamówić cztery :) :) :) ? Ba przy naszej ostatniej piękności nawet nie wypada chodzić z czymś takim na ręce. Wiem to po swym aucie, kiedyś wymarzony, później troszkę mniej, dziś nie wiem czy go chcę. Zapisać się na zegarek z dostawą za x lat :)  , dla mnie szaleństwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pawel7609 napisał(-a):

Odpowiadając troszkę ogólnie. Rolexa można chcieć, ale czy trzeba go mieć za wszelką cenę? Myślę że zdecydowanie nie, tak podpowiada mi rozsądek. Ale co do tematu kolejki, dziś np co dzień z synem  chodzimy na sportowo, za pół roku zmieniamy pracę i chodzimy w krawacie. Za dwa lata poznajemy kobietę z zarządu banku bardzo elegancką, za kolejny jednak poznajemy inne cudo świata - kelnerkę z sąsiedniej restauracji. Jaki zegarek dobrać - a może zamówić cztery :) :) :) ? Ba przy naszej ostatniej piękności nawet nie wypada chodzić z czymś takim na ręce. Wiem to po swym aucie, kiedyś wymarzony, później troszkę mniej, dziś nie wiem czy go chcę. Zapisać się na zegarek z dostawą za x lat :)  , dla mnie szaleństwo. 

Poczytaj/pooglądaj sobie recenzje Explorera albo Datejusta i może załapiesz, dlaczego niektórzy wolą zaczekać na jednego Rolexa zamiast kupować cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Czy ja dobrze rozumiem, że razem z synem macie wspólną partnerkę wymienianą co roku? 😜😂

I wspólny krawat 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pawel7609 napisał(-a):

Odpowiadając troszkę ogólnie. Rolexa można chcieć, ale czy trzeba go mieć za wszelką cenę? Myślę że zdecydowanie nie, tak podpowiada mi rozsądek. Ale co do tematu kolejki, dziś np co dzień z synem  chodzimy na sportowo, za pół roku zmieniamy pracę i chodzimy w krawacie. Za dwa lata poznajemy kobietę z zarządu banku bardzo elegancką, za kolejny jednak poznajemy inne cudo świata - kelnerkę z sąsiedniej restauracji. Jaki zegarek dobrać - a może zamówić cztery :) :) :) ? Ba przy naszej ostatniej piękności nawet nie wypada chodzić z czymś takim na ręce. Wiem to po swym aucie, kiedyś wymarzony, później troszkę mniej, dziś nie wiem czy go chcę. Zapisać się na zegarek z dostawą za x lat :)  , dla mnie szaleństwo. 

 

zabrałeś mi moje wewnętrzne poczucie największego chuligana i tumiwisiste językowego na tym forum. 😅 😅

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 00:16, instabottles napisał(-a):

Niech spływają, może wreszcie się doczekamy 😂


poczekamy i zobaczymy - w AD stwierdzili, że lista listą, ale i tak dzwonią najpierw do wskazanych przez centralę, niekoniecznie wg kolejności zapisu. Także ten… biorę popcorn i czekam na kolejne wieści w tym wątku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam średnio wierzę w opowieści o wytycznych z centrali. Prawdopodobnie AD samo decyduje, kto dostanie dostępne modele, a tylko zasłania się centralą, żeby klienci im dziury w brzuchu nie wiercili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to zegarek przychodzi do danego salonu kruka z nazwiskiem odbiorcy żeby właśnie ograniczyć np konszachty klienta z pracownikami. Nie mam powodu żeby w to nie wierzyć. 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to zegarek przychodzi do danego salonu kruka z nazwiskiem odbiorcy żeby właśnie ograniczyć np konszachty klienta z pracownikami. Nie mam powodu żeby w to nie wierzyć. 

Tak wlasnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jan napisał(-a):

z tego co wiem to zegarek przychodzi do danego salonu kruka z nazwiskiem odbiorcy żeby właśnie ograniczyć np konszachty klienta z pracownikami. Nie mam powodu żeby w to nie wierzyć. 

 

dokładnie taką odpowiedź dostałem we worek. 

Z centrali z zegarkiem idzie nazwisko do AD i się kontaktują ze wskazaną osobą.

a wszedłem do Kruka / Rolexa z pytaniem; że widzę polara na wystawie bo na takiego czekam (jestem na liście) i wyraziłem ironiczną pretensję że jak śmią do mnie nie dzwonić skoro leży  😅😅

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie skąd AD wiedzą, ile jeszcze dana osoba poczeka na swój egzemplarz? Nieraz na tym forum koledzy pisali, że podano im mniej lub bardziej precyzyjny termin odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, PKS napisał(-a):

AD wiedzą, ile jeszcze dana osoba poczeka na swój egzemplarz

 

W moim przypadku sromotnie się pomylili - miałem czekać 3-5 lat, dwa tygodnie po tej zapowiedzi okazało się że wyszło rok i 2 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji własnych tego niezwykłego zjawiska…

 

AD Nie wiedzą dokładnie, to są szacunkowe terminy na podstawie uśrednień  poprzednich zrealizowanych dostaw na jakiś tam model w danym salonie.  
Powiedzmy że w ciągu ostatnich lat mieli xx klientów na liście na Suba bez daty.
I tak jeden klient odebrał zegarek po dajmy na to 2,5 roku, ktoś tam po 1,8 roku a ktoś tam po 3 latach a jeszcze inny po 4 latach….
I tak na przestrzeni czasu średnio rzecz biorąc, w odpowiedzi na takie pytanie- kiedy będzie mój rolex? Dostajesz odpowiedź; że za około 3-4 lata będziesz mieć Suba bez daty 😁 


kazdy model ma jakąś tam specyfikę kolejkową. Z ostatnich odbiorów; 
- Ostatnio na tym forum ktoś  odebrał daytone (chyba w Stolicy) z jasną tarczą po 5,5 roku czekania. (Wow) 

- Jeszcze inny kolega na tym forum w Warszawie dobrał explorera Ii z czarną tarczą dokładnie po roku bycia na liście,  

- jeszcze inny kolega na tym forum w Katowicach odebrał DJ z białym złotem na jubilee po niecałym roku czekania. 
- ja czekam od maja 2021 na explorera Ii z jasną tarczą i ani widu ani słychu 😂 


I tak to leci .. jak krew z nosa na ciężkim odwodnieniu 🤭🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, PKS napisał(-a):

To w takim razie skąd AD wiedzą, ile jeszcze dana osoba poczeka na swój egzemplarz? Nieraz na tym forum koledzy pisali, że podano im mniej lub bardziej precyzyjny termin odbioru.


Zwykle mniej precyzyjny; szacują po prostu, że nie spłoszyć zwierzyny…ups, klienta. 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AKPS napisał(-a):


Zwykle mniej precyzyjny; szacują po prostu, że nie spłoszyć zwierzyny…ups, klienta. 😇

Mi podali  kiedy dostanę zegarek i tak się stało…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Daytonę czekałem 4 lata (wtedy jeszcze nie było centralnego rozdzielnika i można było sprawdzić w salonie swoje miejsce w kolejce)

Na czarnego Suba z datą rok i 3 miesiące (zapis w dniu premiery we wrześniu 2020)

Na stalowego Wimbledona 41 czekam już rok i jeszcze nie dostałem (szacunki salonu podczas zapisu - 9 miesięcy do roku oczekiwania)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.