Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wacor napisał(-a):

 

A gdzie masz w Grandzie resory? Jeep jak najbardziej nadaje się do jazdy na co dzień. Owszem jest miękki, jak większość amerykańców (mówimy o starszych modelach), ale spokojnie można opanować.

A gdzie ja napisałem, że Grand ma resory? Odpuściłem WJ ze względu na prowadzenie i fajną jazdę tylko na prostej, w WK jest tylko ciut lepiej.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tommly napisał(-a):

Kiedyś też się przymierzałem do pierwszej wersji Sporta, ale odpuściłem straszny wóz drabiniasty (resory z tyłu). Wiem taka ich uroda, ale nie i jeszcze raz nie. Navarą czy zwykłym Pajero jeździło mi się o niebo lepiej.

Jeepa GCH też odpuściłem z tego samego względu, na wprost jeszcze jako tako się "turlał", ale zakręty to nie była jego bajka ;) Te nowsze wypusty to już inna historia, ale i cena również.

Tak mi się jakoś zrozumiało…Na WJ złego słowa nie powiem…przejeździłem nim kilkanaście lat w rożnym terenie - od autostrad po dość mocny teren, od morza po góry, codziennie, a nie od święta - był super! Wiadomo, że to nie plaskacz, ale od auta terenowego tego nie oczekujemy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 23:02, Wacor napisał(-a):

Tak mi się jakoś zrozumiało…Na WJ złego słowa nie powiem…przejeździłem nim kilkanaście lat w rożnym terenie - od autostrad po dość mocny teren, od morza po góry, codziennie, a nie od święta - był super! Wiadomo, że to nie plaskacz, ale od auta terenowego tego nie oczekujemy…

Zgadza się, zależy kto czego oczekuje od auta, choć Disco, też auto stricte terenowe, najbardziej mi leżało ze wszystkich, no i pierwsza krótka Rav4 też.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Fajne te Hilux macie emoji106.png ja śmigam Tacoma, daje radę. e41b3829163cc931c6f5e5f897046a90.jpg
43e00fe599cc33cfeb76c577cb8a51e7.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tacoma to olbrzym :) Gratuluję, świetne auto, ja chyba od Ojca odkupię jego Commandera, bo to zajebiaszcze auto.

U nas niedługo wszyscy będziemy popierdalać per pedes, bo Unia tak "kce"


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, piotrek39 said:

Fajne te Hilux macie emoji106.png ja śmigam Tacoma, daje radę. e41b3829163cc931c6f5e5f897046a90.jpg
43e00fe599cc33cfeb76c577cb8a51e7.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Fajna gablota, a do tego wszystkiego kolor wybrałeś znakomicie 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):


Fajna gablota, a do tego wszystkiego kolor wybrałeś znakomicie 👍🏻

Butelkowy 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Tacoma to olbrzym :) Gratuluję, świetne auto, ja chyba od Ojca odkupię jego Commandera, bo to zajebiaszcze auto.

U nas niedługo wszyscy będziemy popierdalać per pedes, bo Unia tak "kce"

 

Napiszesz coś więcej o Commanderze? Wygoniłem Terracana i ten Jeep jest bardzo wysoko na liście potencjalnych następców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mikoo napisał(-a):

 

Napiszesz coś więcej o Commanderze? Wygoniłem Terracana i ten Jeep jest bardzo wysoko na liście potencjalnych następców.

Samochód jak samochód.

Kupiliśmy, bo Ojciec postanowił się budować w szczerym polu i dojazd był "nijaki".

Tak de facto to człowiek, który ogarnął wsi prąd i gaz... Wodociągi widząc z kim się mierzą; łaskawie pociągnęły nitkę do budynku 1,8km...

Commander to auto męskie, przesiąknięte testosteronem na ramie o prześwicie 24 cm. Trochę mało, ale dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy.

Jest świetna skrzynia quadra drive II potrafiąca wrzucić 100% mocy na jedno koło, jest świetny mercedesowski silnik 3 litry dizel :) a zawiecha w ogóle jakby nie była ruszona. Pojazd ma grubo popnad 200 kkm...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commander to fajny pojazd... Osobiście wolę benzynę np. 4.7...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Commander to fajny pojazd... Osobiście wolę benzynę np. 4.7...

Commander to pojazd w 5,7, niestety wówczas wyganęliśmy ostatniego diesla. Pani Frelik, o której mam jak  najgorsze zdanie...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też taki Commander-ek zagościł
Mam go od trzech tygodni....3.0 CRD...krajowy.
Zaczynam go ogarniać...zawieszenie, opony...i jakieś inne drobiazgi.
Jazda?.....mnóstwo fanu...
959a8e2e1c98fe222502bf89a07198d9.jpg&key=f626bc8b7144b44a37b26d77b6b28bd1f947b5b871721d2f0296fc5f59f9851b
Tu już w nowym "obuwiu"
74dfb6299805a401d95d89bbfa93e563.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Commander to pojazd w 5,7, niestety wówczas wyganęliśmy ostatniego diesla. Pani Frelik, o której mam jak  najgorsze zdanie...

Kto to "pani Frelik"? Oki, już wiem...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...A tak wyglądałem na śłubie :) a nie niepokazę

clint.jpg

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochalem moj czolg, ale trudnosci z dostepem do czesci spowodowaly koniecznosc rozstania ... 😞

 

20220211_175648.jpg

20220211_175812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Samochód jak samochód.

Kupiliśmy, bo Ojciec postanowił się budować w szczerym polu i dojazd był "nijaki".

Tak de facto to człowiek, który ogarnął wsi prąd i gaz... Wodociągi widząc z kim się mierzą; łaskawie pociągnęły nitkę do budynku 1,8km...

Commander to auto męskie, przesiąknięte testosteronem na ramie o prześwicie 24 cm. Trochę mało, ale dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy.

Jest świetna skrzynia quadra drive II potrafiąca wrzucić 100% mocy na jedno koło, jest świetny mercedesowski silnik 3 litry dizel :) a zawiecha w ogóle jakby nie była ruszona. Pojazd ma grubo popnad 200 kkm...

Mógłbyś doprecyzować sformułowanie "Wodociągi widząc z kim się mierzą; łaskawie pociągnęły nitkę..." bo brzmi co najmniej intrygująco, jakby Ojciec chrzestny pojawił się na przedmiotowej wsi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opowieść może być lepsza niż Bonanza. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tacoma to olbrzym Gratuluję, świetne auto, ja chyba od Ojca odkupię jego Commandera, bo to zajebiaszcze auto.
U nas niedługo wszyscy będziemy popierdalać per pedes, bo Unia tak "kce"

Mylisz się Tacoma to średniak , olbrzym to Tundra Tacoma na zewnątrz wygląda masywnie i spora , a w środku ciasno ot taki samochód mało rodzinny ale za to w teren znakomity.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tundra jak najbardziej potężna.

 

Ale widzę, że i w US idą zmiany, kiedyś był wolnossący 5,7 V8 a teraz i-FORCE 3.4L Twin-Turbo V6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tundra jak najbardziej potężna.
 
Ale widzę, że i w US idą zmiany, kiedyś był wolnossący 5,7 V8 a teraz i-FORCE 3.4L Twin-Turbo V6. 

Zgadza się , nie podobają mi się te zmiany ale nic nie poradzisz. Tak czy inaczej V6 twin-turbo daje radę.
Mialem taką Tundra do zeszłego roku z 5.7 V8 ccbb5c5c43c9e34eaf0e5bbd8493f9bb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Tundry, Tacomy... ale do offroadu w Europie są rozmiar za duże :) Nawet Hilux ze swoim kątem rampowym przyprawia mnie o ból d... ups głowy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.