Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pdb

Marki w odwrocie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to nie była zakładka "szwajcarskie i niemieckie", to ciekawie byłoby się dowiedzieć, jak tu wypadają Grand Seiko - według powyższych założeń zegarki idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie są to zegarki idealne, poza oczywistymi plusami- grube mechanizmy, słabo wykończone, plus kiepskie ergonomicznie zapięcia i bransolety. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No nie są to zegarki idealne, poza oczywistymi plusami- grube mechanizmy, słabo wykończone, plus kiepskie ergonomicznie zapięcia i bransolety. 

 

Coś Wam powiem... Nie wiem oczywiście, co każdy z Was ma na myśli pisząc o wadach wykończenia, ale nie mieści mi się w głowie, że zegarki za 20k i więcej mogą mieć jakiekolwiek wady wykonawcze. Chyba, że mówicie na poziomie dużego powiększenia pod mikroskopem 😉 Oglądam na żywo sporo zegarków ostatnio: Breitlingi, Tudory, Tagi, Balle, Aikony... Powiedzcie, na co zwrócić uwagę przy ocenie jakości wykonania?

11 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

A dla @Raff007 wątku może tag heuer, któryś z fajnym inhousem heuer 02 np. autavia, skora być chronograf? Ew. coś od breitlinga z B01 i pochodnymi? Zenith el primero, lekko używany, jeśli ciężko o budżet? 

 

Taga rozważałem, ale te, które mi się podobają są w podobnych cenach co Chopard Mille czy Montblanc twin fly. Więc zostają (Tagi) w tyle, a Breintling tak. Zwłaszcza b03 mi w oko wpadł 🙂 Tylko tu już musiałaby być chyba używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarek za 20k to nie jest żadne aj waj ( koszt obróbki i materiałów mieści się w kilkuset euro) pod kątem wykonania, zegarki za 100k też mają niedoróbki i tak samo się psują jak inne przedmioty. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Czyli B01 to inhouse breitlinga, którego Tudor wziął do siebie, a nie jak napisałeś powyżej.

 

Tudor/kenissi dał Breitingowi bazę dla B20, a breitling w zamian dał bazę B01 do chronografu Tudorowi.

 

Tak, pomylilem sie, myslalem ze bylo odwrotnie 👍

 

 

10 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

A rzeczywiście ładnie wyjaśnione. Kenissi został stworzony przez Tudora. 

Ciekawe dlaczego wydzielili sub markę odpowiedzialna za mechanizmy. W sumie trochę podobnie jak Eterna i ETA.

 

Po to aby moc sprzedawac mechanizmy innym firmom i nie brandowac tego jako Tudor czy Rolex :) 

1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Gdyby to nie była zakładka "szwajcarskie i niemieckie", to ciekawie byłoby się dowiedzieć, jak tu wypadają Grand Seiko - według powyższych założeń zegarki idealne.

 

Slabymi aspektami GS sa koperty, bransolety. Mechnizmy sa ok ale nie sa one piekne. 

Oczywiscie tarcze i wskazowki sa swietne. Klopot w tym, ze w ostatnich latach GS bardzo podniosl ceny 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Raff007 napisał(-a):

 

Coś Wam powiem... Nie wiem oczywiście, co każdy z Was ma na myśli pisząc o wadach wykończenia, ale nie mieści mi się w głowie, że zegarki za 20k i więcej mogą mieć jakiekolwiek wady wykonawcze. Chyba, że mówicie na poziomie dużego powiększenia pod mikroskopem 😉 Oglądam na żywo sporo zegarków ostatnio: Breitlingi, Tudory, Tagi, Balle, Aikony... Powiedzcie, na co zwrócić uwagę przy ocenie jakości wykonania?

Taga rozważałem, ale te, które mi się podobają są w podobnych cenach co Chopard Mille czy Montblanc twin fly. Więc zostają (Tagi) w tyle, a Breintling tak. Zwłaszcza b03 mi w oko wpadł 🙂 Tylko tu już musiałaby być chyba używka.

 

Gdyby tak sie dalo napisac w 3 zdaniach na co masz zwracac uwage przy odenie jakosci wykonczenia, to kazdy bylby ekspertem w tej dziedzinie :) 

To jest jest takie latwe bez doswiadczenia, bez obycia, bez zrozumienia tego co jest mozliwe do osiagniecia i co osiaga dana marka. 

 

I tu nie chodzi o jakies ewidentne wady wykonawcze, a np o to, ze VC w pewnych modelach stosuje grawerke laserowa zamiast chemicznej czy mechanicznej. Niemniej wady  i duze wtopy zdarzaja sie i najwiekszym i najlepszym manufakturom. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

👍

Slabymi aspektami GS sa koperty, bransolety. Mechnizmy sa ok ale nie sa one piekne. 

Oczywiscie tarcze i wskazowki sa swietne. Klopot w tym, ze w ostatnich latach GS bardzo podniosl ceny 🤔

 

Gust ma każdy swój. Wg mnie 9sa5 dużo ładniejszy niż np. 3235... Chyba że jakość wykończenia GS kuleje, w co wątpię?

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Gust ma każdy swój. Wg mnie 9sa5 dużo ładniejszy niż np. 3235... Chyba że jakość wykończenia GS kuleje, w co wątpię?

 

spacer.png

spacer.png

 

Masz racje, ale pokazales jedyny ladny mechanizm GS (nie liczac Tourb), ktory zostal zaprezentowany w zeszlym roku. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często zwykły nosiciel Roleksa ogląda swój werk 3235? Tak samo często, jak silnik w swoim nowym Mercedesie.  :lol:

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Zegarek za 20k to nie jest żadne aj waj ( koszt obróbki i materiałów mieści się w kilkuset euro) pod kątem wykonania, zegarki za 100k też mają niedoróbki i tak samo się psują jak inne przedmioty. 

 

Hm... Co mam powiedzieć...😂 Należę do tej grupy ludzi, dla których 20k to już całkiem ajwaj jak na zegarek.  A i tak, jak pewnie wiesz, to dość nieliczna grupa ludzi😉 Do posiadaczy Rolkòw raczej nie dołączę, bo i mnie nie stać, i też kompletnie nie są w moim guście. Więc potencjalne 100knwydalbym na inny czasomierz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to zegarki za 30-50k jeśli chodzi o stal. Za 100k w sporcie to dostaniesz lepiej wykończony, ale pewnie mniej punktualny mechanizm i tyle w sumie. No i więcej prestiżu, z 1kg co najmniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla większości Polaków wydatek 2k na zegarek to już jest abstrakcja, a co dopiero 20k ;) jakie więc marki/modele mają najlepszy stosunek jakości (wykończenia, dokładności) do ceny?

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex i Omega moim zdaniem. Rolex kosztuje trochę drożej, ale dostaje się moim zdaniem też trochę lepszy produkt jako całość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, eye_lip said:

Rolex. 

 

I długo, długo nic? A współczesny Cartier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, logann napisał(-a):

Dla większości Polaków wydatek 2k na zegarek to już jest abstrakcja, a co dopiero 20k ;) jakie więc marki/modele mają najlepszy stosunek jakości (wykończenia, dokładności) do ceny?

Takich marek jest sporo, pod warunkiem, że na zegarek patrzymy użytkowo i oczami, a nie pod mikroskopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, logann napisał(-a):

 

I długo, długo nic? A współczesny Cartier?

W Cartierze to trzeba już mieć konkretne modele na myśli np Santos Dumont manual to IMO świetna propozycja czy klasyczny Santos na bransie mają bdb stosunek jakości do ceny. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Masz racje, ale pokazales jedyny ladny mechanizm GS (nie liczac Tourb), ktory zostal zaprezentowany w zeszlym roku. 

 

GS w końcu coś nowego pokazał i podniósł ceny - Rolex podnosi ceny bez nowego ;)

 

Stary 9s65 aż tak bardzo brzydotą, czy wykończeniem odbiegał od Rolexa , czy omegi z tamtych lat? Wg mnie nie.

 

spacer.png

 

 

3 godziny temu, logann napisał(-a):

Dla większości Polaków wydatek 2k na zegarek to już jest abstrakcja, a co dopiero 20k ;) jakie więc marki/modele mają najlepszy stosunek jakości (wykończenia, dokładności) do ceny?

 

Zależy od przedziału cenowego. Generalnie im tańsze tym lepszy stosunek ceny do jakości.

 

Wg mnie najlepszy będą miały japońskie/szwajcarskie kwarce, w odbudowie ze stali nierdzewnej, z szafirowym szkłem, kupione w przedziale 500-1000 zł. Takie zegarki mogą służyć 10-20 lat, dobrze się prezentować i działać niezawodnie przy minimalnych nakładach finansowych.

 

Z mechanicznych wg mnie Tissot/ Certina mają lepszy stosunek ceny do jakości niż Rolex, mimo że Rolex jest bardzo dobry w swojej klasie.

 

5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Jak często zwykły nosiciel Roleksa ogląda swój werk 3235? Tak samo często, jak silnik w swoim nowym Mercedesie.  :lol:

 

Producent utrudnił możliwość oglądania, więc rzadziej ma okazję, niż w przypadku GS, czy omegi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

GS w końcu coś nowego pokazał i podniósł ceny - Rolex podnosi ceny bez nowego ;)

 

Stary 9s65 aż tak bardzo brzydotą, czy wykończeniem odbiegał od Rolexa , czy omegi z tamtych lat? Wg mnie nie.

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

Miałeś okazję porównać na żywo? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Miałeś okazję porównać na żywo? 

 

nie, tylko na foto makro + opracowania w necie. 

Jest spora różnica w wykończeniu 9s85 vs 3135 na żywo? 

 

Tutaj ładna analiza 9S85:

https://www.thenakedwatchmaker.com/decon-seiko

 

A tu 3135:

https://www.thenakedwatchmaker.com/decon-rolex-submariner

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy 9s są wykończone jeśli chodzi o szlify tak trochę po chińsku, każda ETA 2892 wygląda lepiej. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, eye_lip said:

W Cartierze to trzeba już mieć konkretne modele na myśli np Santos Dumont manual to IMO świetna propozycja czy klasyczny Santos na bransie mają bdb stosunek jakości do ceny. 


A tanki? Ostatnio mocno się nad nimi zastanawiam, przemawia do mnie ta stylistyka. Jednak przed zalogowaniem się na to forum ta marka kojarzyła mi się jedynie z biżuterią.

 

2 hours ago, StaryWilk said:

Wg mnie najlepszy będą miały japońskie/szwajcarskie kwarce, w odbudowie ze stali nierdzewnej, z szafirowym szkłem, kupione w przedziale 500-1000 zł. Takie zegarki mogą służyć 10-20 lat, dobrze się prezentować i działać niezawodnie przy minimalnych nakładach finansowych.

 

Właśnie ostatnio nabyłem w tym przedziale kwarcowe seiko i jestem pod wrażeniem tego, co za te pieniądze można dostać. Z drugiej jednak strony widać pewne kompromisy - np biała farba na indeksach udająca lumę. O mechanizmie się nie wypowiem bo się nie znam :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, logann napisał(-a):

Dla większości Polaków wydatek 2k na zegarek to już jest abstrakcja, a co dopiero 20k ;) jakie więc marki/modele mają najlepszy stosunek jakości (wykończenia, dokładności) do ceny?

 

Tudor / Rolek 

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wątek odjechał, to dołożę kolejne:

5. Chopard

Bardzo podoba mi się LUC, a w wersji QF jeszcze bardziej. Ale co poza tym?

MM, która mimo, że ma wiele wersji wygląda na poziomie sportowego Tissota?

Czy reszta kolekcji epatująca bezguściem?

No bo chyba nie Alpine Eagle, który jest jakąś próbą sprzedaży zegarka w stylu Genty - imho taką bez szału.

Utrata wartości po zakupie też zdaje się całkiem znaczna.

6. Montblanc

Miałem 1858 i długo chorowałem na Geopshere...ale im bardziej patrzę na markę, tym bardziej widzę tylko niesamowitą utratę wartości zegarka. Co gorsza, mało kiedy można je znaleźć w dobrej cenie - raczej trzeba kupować w sklepach MB bez jakiś większych rabatów...więc tym bardziej cena boli.

Do tego dziwaczny Nicolas Rieussec.

 

4 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tudor

Jak się zastanowić to masz racje - zwłaszcza patrząc na taniejącego BB58 :)

Ja bym dorzucił jeszcze niektóre modele Longinesa, z uwagi na design.

Edytowane przez pdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

 

GS w końcu coś nowego pokazał i podniósł ceny - Rolex podnosi ceny bez nowego ;)

 

Stary 9s65 aż tak bardzo brzydotą, czy wykończeniem odbiegał od Rolexa , czy omegi z tamtych lat? Wg mnie nie.

 

spacer.png

 

 

Owszem, odbiega i to dosc mocno. 

4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Z mechanicznych wg mnie Tissot/ Certina mają lepszy stosunek ceny do jakości niż Rolex, mimo że Rolex jest bardzo dobry w swojej klasie.

 

 

Yyyyy zgodzmy sie z tym, ze sie nie zgadzamy :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.