Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Tu się z Irkiem zgodzę, jeśli auto premium na lata to tylko Lexus. Szkoda tylko, że oferta Lexusa na Polskę jest tak ograniczona silnikowo, właściwie tylko hybrydy z wyjącą e-cvt. 

Ja natomiast z żadnym autem nie wytrzymałem dłużej niż 4 lata, więc mi awaryjność starszych niemieckich aut premium nie przeszkadza, niech się martwią kolejni właściciele.

A chcąc mieć naprawdę dynamiczną limuzynę, Lexus nie oferuje niestety dzisiaj nic, przynajmniej u nas. 

No i to są dwie główne przyczyny, które mnie trochę do niego zniechęcają. Skrzynia i silnik. W zasadzie Kolegom z Lexusa zwróciłem uwagę, że gdyby to był czterobut z normalną skrzynią i jakąś V6 pod maską, to bym się nie wahał minuty.

Z drugiej strony zauważyłem, że z wiekiem już tej dynamiki nie poszukuję jak 10 lat temu, teraz chcę mieć wygodę i aby czasem nie trzeszczał w środku po roku eksploatacji.

Dlatego podpytuję, czy auto z tej stajni da się lubić ;)

Wczoraj dali mi też LS'a ten sześciocylindrowiec daje radę :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten napęd jest po prostu za słaby do limuzyny premium, a każde dynamiczniejsze przyspieszanie wiążę się z dyskomfortem akustycznym. 

Ale co kto lubi, dla mnie nawet BMW 540 było trochę za wolne, a znam takich, którzy są zadowoleni z aut przyspieszających powyżej 10s do setki.

LS to zupełnie inna bajka

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jak to szło..? "Baba z wozu..."?  ;)

 

336815073_540980064844860_8575347500452330694_n.thumb.jpg.9626f608f2b88a950a9b29ab4ace304e.jpg

Panie panie to nie byle kto 🤗🤗🤗

Screenshot_2023-03-21-12-32-04-08_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną chyba najlepszy motoryzacyjny weekend w życiu.

Porsche skitur&taycan 2023.

Niebywała intensywność i wiele kilometrów za kierownicą chyba każdej możliwej wersji taycana.

Samochód jest nieprawdopodobny już w bazowej wersji. Turbo S jest demonem. Wersja cross turismo po chyba 20 latach zdetronizowała mój wzorzec podwyższonego kombi (A6 allroad). Każdy egzemplarz był mega doposażony, wiele w najbardziej wymyślne dodatki typu panelowy szyberdach czy inteligentny lift przed progami oraz lakiery indywidualne. O Burmester, wentylacji, skórze czy systemach asystujących nie wspominam.

Wniosek: Porsche w praktycznie każdej kategorii gra w swojej lidze. Organizacyjnie również (byłem już na niejednym evencie marki premium i tego nie powinno się porównywać).

Trochę mi się zmieniła optyka na elektryki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Za mną chyba najlepszy motoryzacyjny weekend w życiu.

Porsche skitur&taycan 

W Zakopanem? 
Kolega też był. Zapytam go o wrażenia. 
Widziałem na fotkach, że Pani Lucińska była kierowcą 😃

Piękna kobieta, piękne samochody… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Qdlaty napisał(-a):

W Zakopanem? 
Kolega też był. Zapytam go o wrażenia. 
Widziałem na fotkach, że Pani Lucińska była kierowcą 😃

Piękna kobieta, piękne samochody… 

Tak, Zakopiec.

Impreza top class i musiała na koledze zrobić świetne wrażenie. Chyba, że regularnie bawi się z Danem Blizerianem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Za mną chyba najlepszy motoryzacyjny weekend w życiu.

Porsche skitur&taycan 2023.

Niebywała intensywność i wiele kilometrów za kierownicą chyba każdej możliwej wersji taycana.

Samochód jest nieprawdopodobny już w bazowej wersji. Turbo S jest demonem. Wersja cross turismo po chyba 20 latach zdetronizowała mój wzorzec podwyższonego kombi (A6 allroad). Każdy egzemplarz był mega doposażony, wiele w najbardziej wymyślne dodatki typu panelowy szyberdach czy inteligentny lift przed progami oraz lakiery indywidualne. O Burmester, wentylacji, skórze czy systemach asystujących nie wspominam.

Wniosek: Porsche w praktycznie każdej kategorii gra w swojej lidze. Organizacyjnie również (byłem już na niejednym evencie marki premium i tego nie powinno się porównywać).

Trochę mi się zmieniła optyka na elektryki ;)

I to jest piękne, napisał o tym kiedyś bodajżę @Christo, ze możemy różnić się pod wieloma względami, ale mamy jakąś wspólną platformę, na której się odnajdujemy. Zazdroszczę uczestnictwa w takim evencie. Dziś dostałem od Lexusa wycenę, niestety nie do przyjęcia. Czekam na rozwój sytuacji ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

I to jest piękne, napisał o tym kiedyś bodajżę @Christo, ze możemy różnić się pod wieloma względami, ale mamy jakąś wspólną platformę, na której się odnajdujemy. Zazdroszczę uczestnictwa w takim evencie. Dziś dostałem od Lexusa wycenę, niestety nie do przyjęcia. Czekam na rozwój sytuacji ;)

 

Nie widziwiaj, kup Porsche jak normalni ludzie 🤭


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2023 o 19:23, Autor1984 napisał(-a):

Noszę się z zamiarem zakupu Porsche lub Lexusa 

Jakbym miał kiedykolwiek taki dylematem, to nie miałbym dylematu. 911 to jest niemalże idealny samochód. 

 

 

Żonka jeździ Lexusem, jednak dopiero kilka miesięcy. Nie mogę nic na ten temat powiedzieć.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Lex jakością materiałów i wykonania w niektórych modelach/wersjach jest na poziomie zbliżonym do Porsche. Poza tym jest wyraźniej gorzej, a w niektórych aspektach przepaść jest gigantyczna. Natomiast porada "kup Porsche, nic innego się nie liczy" nie przechodzi mi przez gardło z oczywistych względów 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jakbym miał kiedykolwiek taki dylematem, to nie miałbym dylematu. 911 to jest niemalże idealny samochód. 

 

 

Żonka jeździ Lexusem, jednak dopiero kilka miesięcy. Nie mogę nic na ten temat powiedzieć.  

 

Tylko kolega nie podchodzi do 911 a Panamery, która wygląda... jak wygląda, dla mnie ten samochód mógłby nie istnieć ;)

W dniu 20.03.2023 o 19:23, Autor1984 napisał(-a):

@beniowskiWaldku zazdroszczę kolegów :) Pieknę auto.

A mam pytanie, którzy z Was szanowni Koledzy posiadają Lexusy i jak się odnosicie do ich eksploatacji.

Noszę się z zamiarem zakupu Porsche lub Lexusa i zbieram za i przeciw :)

Pozdrawiam

Łukasz

 nie wydziwiaj jedź na Toruńską, ja jestem mega zadowolony 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

Tylko kolega nie podchodzi do 911 a Panamery, która wygląda... jak wygląda, dla mnie ten samochód mógłby nie istnieć ;)

 nie wydziwiaj jedź na Toruńską, ja jestem mega zadowolony 

Sugerujesz BI EM DABLJU?

EDIT: byłem na 11 kwietnia mam umówioną jazdę nową 7mką. Trochę mnie poniosło, ale jak zaobaczyłem na żywo to RR...

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przed chwilą narzekałeś że Lexus ci wyszedł zbyt drogo xD

Ja tak ogólnie po przesiadce na BMW 5 stwierdzam że to gigantyczny czołg i nie wyobrażam sobie jazdy 7 bo 5 już jest za duża na mój gust.

Jeżeli chodzi o moje preferencje zdecydowanie bardziej wpisywało by się tutaj na przykład i30 albo nowe M2, ale chyba na starość robię się empatyczny i zaczynam myśleć nie tylko o sobie.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeszcze młody, poczekaj aż dopadnie Cię kryzys wieku średniego i wrócisz do jakiegoś wariata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XM , taka biżuteria motoryzacyjna , cholernie droga i cholernie szybka biżuteria 👌🏼

IMG20230308145016.jpg

IMG20230308145323.jpg

IMG20230308144947.jpg

IMG20230308145638.jpg

IMG20230308144810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krakus1 napisał(-a):

Taaaaka brzydota  , i do tego milion złotych 😱😅 

Ten cybertruck BMW kosztuje milion? Rany julek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem i do tego mój ulubiony kolor. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Całkiem całkiem i do tego mój ulubiony kolor. 

Ja już się poddaję z tymi cenami nowych aut - to jest szaleństwo. Jak to dobrze że nie muszę nic kupować tylko użytkuję żony w leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żona w leasingu to fajna sprawa 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No żona w leasingu to fajna sprawa 😁

Tak interpetując moją wypowiedź to nawet masz liczbę mnogą "żony" 🤣. A był to sobie zwykły dopełniacz.

 

As many readers, as many interpretations 😁.

6 minut temu, Christo napisał(-a):

Całe szczęście zegarki są tanie, oh wait 🤔 😉

Ale zegarek możesz sobie kupić nawet i na całe życie, doliczasz właściwie koszty serwisu co kilka lat. Ba, jeszcze czasem z zyskiem sprzedać możesz. Ciekawe czy takim BMW będziesz jeździł np. lat 30 lub więcej.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.