Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, trollu napisał(-a):

kiedyś gadałem z właścicielem X5 M50d i śmiał się, że nie wziął 50i przez kolegę - w 7er przy 70tys na liczniku też miał 3 silnik. BMW oszukało system Long Life - zamiast zmieniać olej, wymieniają silniki;)

"gorące V" fajnie wygląda na papierku i być może w konstrukcji stricte na tor, gdzie nie muszą się bawić w dławienie wydechu, wyciszenia komory itd

 

 

klt577h5O2rwxQFOKL1prc6fd2w0YoGY.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem pierwsza traskę moim gruzem...do Bolesławca, do kolegi, tak z 200 km w jedną stronę i muszę przyznać, że mi się podoba... Tylko, że siedząc prawie na szosie, wkurzają mnie kierowcy tirów wjeżdżający mi  do bagażnika...boszsz... Jadę 50km/h na odcinkowym pomiarze prędkości i mam takiego kretyna na plecach... Ale już zastanawiam się na wycieczką po następne E36, tym razem jest M3 Baur Cabrio...

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, kiniol said:

Wczoraj zrobiłam pierwsza traskę moim gruzem...do Bolesławca, do kolegi, tak z 200 km w jedną stronę i muszę przyznać, że mi się podoba... Tylko, że siedząc prawie na szosie, wkurzają mnie kierowcy tirów wjeżdżający mi  do bagażnika...boszsz... Jadę 50km/h na odcinkowym pomiarze prędkości i mam takiego kretyna na plecach... Ale już zastanawiam się na wycieczką po następne E36, tym razem jest M3 Baur Cabrio...

klt577h5O2rwxQFOKL1prc6fd2w0YoGY.jpeg


M3 E36 Baur 👀 muszę przyznać że nie wiedziałem że był wyprodukowany ten brzydal w wersji M… daj jakieś foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Wczoraj zrobiłam [...]

 

 

Słyszałem, że mleko ma podrożeć 4-krotnie, ponieważ coraz więcej krów identyfikuje się jako byki, a teraz jeszcze Ty... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Stary, włoski badziew.   ;)

 

334711698_159678116896320_4415505313666552810_n.thumb.jpg.27c6f8b92f5cc7855d8f3bc2bbe86e02.jpg

Jak ktoś ma taką starą chałupę, to tylko takie coś może kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dziadek napisał(-a):

W tym roku mogę mu już zmienić tablice na żółte, a to daje mi możliwość jazdy po całej Warszawie nawet wtedy kiedy Trzaskowski zamknie centrum i okolice dla samochodów spalinowych, to ja nawet Nowym Światem będę mógł jechać legalnie, jak gość.:)

Mam zamiar zrobić dokładnie to samo ze swoim staruszkiem, bo służy mi do zarabiania kasy i dużo nim jeżdżę po Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, facecik napisał(-a):

Mam zamiar zrobić dokładnie to samo ze swoim staruszkiem, bo służy mi do zarabiania kasy i dużo nim jeżdżę po Warszawie.

Bardzo dobrze. IMO, za kilka lat te nasze stare dziadki na żółtych tablicach nabiorą wartości. 

No i w przyszłości znacząco będą się odróżniały od tych elektrycznych plastikowych zabawek dla dorosłych.:)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dziadek napisał(-a):

Bardzo dobrze. IMO, za kilka lat te nasze stare dziadki na żółtych tablicach nabiorą wartości. 

No i w przyszłości znacząco będą się odróżniały od tych elektrycznych plastikowych zabawek dla dorosłych.:)

Wielu właścicieli starych aut tak mówi. I nie tylko, sam słyszę od innych że takie auto to "lokata kapitału". A tak naprawdę, to wydaje mi się, że za tych parę, paręnaście lat te auta będą całkowicie bezużyteczne, a poszukiwane będą tylko wybrane i naprawdę rzadkie marki / modele. Postęp technologiczny i restrykcje pewnie tego dokonają, choć bardzo bym tego nie chciał.

Nie mam jednak zamiaru rezygnować z przyjemności jazdy starym samochodem i będę to robił tak długo, jak tylko się da.

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 10:45, Autor1984 napisał(-a):

Jak będziesz chciał sprzedać, to daj cynk mam odbiorcę we Francji, który przyjmuje w każdej ilości mustangi i się nie targuje :)

Piszesz może o Rochu


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Słyszałem, że mleko ma podrożeć 4-krotnie, ponieważ coraz więcej krów identyfikuje się jako byki, a teraz jeszcze Ty... 😜

No już poprawiłem..

Szczególarz...🤪

7 godzin temu, Londek napisał(-a):


M3 E36 Baur 👀 muszę przyznać że nie wiedziałem że był wyprodukowany ten brzydal w wersji M… daj jakieś foty

Ok, Młody mnie poprawił...to nie jest M tylko Individual...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Piszesz może o Rochu

Ja nie wierzę, że ten Świat jest taki mały.

Chyba 5 Stangów tam posłałem.

Skąd się znacie?

W zasadzie właścicielem salonu jest Pan Eric, natomiast Roch pełni funkcję tłumacza :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, facecik napisał(-a):

Wielu właścicieli starych aut tak mówi. I nie tylko, sam słyszę od innych że takie auto to "lokata kapitału". A tak naprawdę, to wydaje mi się, że za tych parę, paręnaście lat te auta będą całkowicie bezużyteczne, a poszukiwane będą tylko wybrane i naprawdę rzadkie marki / modele. Postęp technologiczny i restrykcje pewnie tego dokonają, choć bardzo bym tego nie chciał.

Nie mam jednak zamiaru rezygnować z przyjemności jazdy starym samochodem i będę to robił tak długo, jak tylko się da.

Ty jesteś jeszcze młody to zapewne doczekasz dziwnych a może nawet i ciekawych czasów. :)

 Ja już tego nie doczekam, pomimo że od 100-tki nie mam zamiaru odpuścić nawet jednego dnia.:)

Syn trzyma na żółte tablice 5 mercedesów, w tym dwa S klasy i jedno BMW. Wszystkie ściągnięte z Japonii, więc są bardzo zadbane i z super niskim przebiegiem. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Ja nie wierzę, że ten Świat jest taki mały.

Chyba 5 Stangów tam posłałem.

Skąd się znacie?

W zasadzie właścicielem salonu jest Pan Eric, natomiast Roch pełni funkcję tłumacza :)

Kupił moje Mini. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Ty jesteś jeszcze młody to zapewne doczekasz dziwnych a może nawet i ciekawych czasów. :)

 Ja już tego nie doczekam, pomimo że od 100-tki nie mam zamiaru odpuścić nawet jednego dnia.:)

Syn trzyma na żółte tablice 5 mercedesów, w tym dwa S klasy i jedno BMW. Wszystkie ściągnięte z Japonii, więc są bardzo zadbane i z super niskim przebiegiem. 

Japońce mają jeszcze jedną zaletę, auta są w europejskiej specyfikacji. Także nie trzeba przekładek robić.

Podobno sami Japończycy uważają, że tak jest bardziej prestiżowo i faktycznie na ichniejszym rynku można znaleźć perełki.

1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Kupił moje Mini. 

I do mnie nim przyjechał :D

Niesamowite :) Ostatnio poprosili, abym sprawdził dla nich RS 4, kurde to byłaby robota moich marzeń 😍

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

 I do mnie nim przyjechał :D

Fajny był. Choć obecny fajniejszy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dziadek napisał(-a):

Ty jesteś jeszcze młody to zapewne doczekasz dziwnych a może nawet i ciekawych czasów. :)

 Ja już tego nie doczekam, pomimo że od 100-tki nie mam zamiaru odpuścić nawet jednego dnia.:)

Syn trzyma na żółte tablice 5 mercedesów, w tym dwa S klasy i jedno BMW. Wszystkie ściągnięte z Japonii, więc są bardzo zadbane i z super niskim przebiegiem. 

Już nie taki młody. Moje autko zostało kupione w calach użytkowych i zarejestrowane na firmę, a żółte tablice to tylko środek do przedłużenia jego egzystencji właśnie w tym celu. Mam podobnego kota:

IMG_20230325_1912435.thumb.jpg.4a549535251556012783ac435a212d93.jpg

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której fabryce produkuje się samochody z taką funkcją?:)

376E7949-0986-42B9-A54D-233600A9A205.thumb.jpeg.bdbde0f862c4c7eb62ecd53ab4130cf2.jpeg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Japońce mają jeszcze jedną zaletę, auta są w europejskiej specyfikacji. Także nie trzeba przekładek robić.

Podobno sami Japończycy uważają, że tak jest bardziej prestiżowo i faktycznie na ichniejszym rynku można znaleźć perełki.

 

Światła do wymiany. Przeróbki już nie są akceptowane. Muszą być lampy europejskie. A i jeszcze musiałem przeprogramować światło cofania - było z prawej a musi być z lewej (ale to tylko soft)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Światła do wymiany. Przeróbki już nie są akceptowane. Muszą być lampy europejskie. A i jeszcze musiałem przeprogramować światło cofania - było z prawej a musi być z lewej (ale to tylko soft)

 

 

Piszesz o CLSie? Tam, z tego co pamiętam gra piękne V8.

Mi się jedynie rozchodziło, że nie trzeba przekładać kolumny, EDIT: deski i pedałów.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Piszesz o CLSie? Tam, z tego co pamiętam gra piękne V8.

Mi się jedynie rozchodziło, że nie trzeba przekładać kolumny.

 

Zrozumiałem, co miałeś na myśli. Dodałem tylko szczegóły do kompletu. Akurat nowe ksenony skrętne to finansowo nie jest taki szczegół 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Louis Cypher napisał(-a):

 

Zrozumiałem, co miałeś na myśli. Dodałem tylko szczegóły do kompletu. Akurat nowe ksenony skrętne to finansowo nie jest taki szczegół 😎

 

Zgadza się, reflektory w niektórych autach potrafią kosztować tyle co auto :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso jak oceniasz komfort amortyzacji M3- tryb comfort- w porównaniu do Mustanga ? , bo o porównanie do 5er nawet nie będę pytał 😉?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

@Tommaso jak oceniasz komfort amortyzacji M3- tryb comfort- w porównaniu do Mustanga ? , bo o porównanie do 5er nawet nie będę pytał 😉?

 

Nie ma co porównywać do Mustanga, to zupełnie inna klasa zawieszenia. Trudno to opisać, ale jest i bardziej sprężyste oraz powodujące mniejsze przechyły i zdecydowanie bardziej komfortowe w odbiorze, to pewnie kwestia jakości komponentów i zestrojenia. Dodatkowo utrzymuje auto na właściwym torze jazdy, a w Mustangu przy dziurawej drodze to nie jest takie oczywiste.

Lepiej wypada porównanie z 540, powiedziałbym, że w trybie comfort jest tylko minimalnie mniej komfortowe niż w 540 w trybie sport. Tak naprawdę ta różnica wynika z opon, opony z tyłu mają w M3 profil 30, więc nie najlepiej reagują na poprzeczne ostre nierówności, ale za to nie są to runflaty, więc to też plus dla komfortu.

Miałem też okazję porównać do zawieszenia M3 F80, tu jest przepaść, stare M3 jest przy nowym twarde jak deska

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.