Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Odliczałeś podatki przy zakupie czy leasingu, to płacisz również od sprzedaży. Proste. Nie chcesz płacić? To trzymaj samochód lub kombinuj, jak wyżej. Albo tak poukładaj sobie zagadnienia firmowe, żeby płacić tyle co nic. Wystarczy dobry doradca i prawnik. 

 

A to o czym piszesz, to obiektywnie patrząc, było załataniem luki w przepisach. Takie zasady obowiązują od dawna przy posiadanych rzeczach, sprzedanych po wycofaniu z działalności. Od 2022 tak samo jest z rzeczami używanymi w leasingu. Mam firmę, więc te wszystkie zasady nie są dla mnie nowością.

 

Przedsiębiorcy to by chcieli zarabiać i nie płacić podatków wcale ;) i to nie moja reakcja jest dziwna, tylko oburzenie niektórych użytkowników oraz ton wypowiedzi w stosunku do mnie. Szczeniackie odzywki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię bolą 4 litery że ktoś może coś odliczyć a Ty nie ;) zasrani prywaciarze co?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć własny pogląd na te zagadnienia. Tobie coś takiego nie pasuje, więc po prostu nie korzystaj. Darowizna w tym przypadku jest pewną ścieżką legalną, więc korzystam i tyle.

Podatki, zusy i inne srusy płacę, więc chociaż w tym przypadku nieco odetchnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uff, co za łaska, przedsiębiorca zapłacił podatki i ZUS, a mógł też na tym przycebulić "z fakturką będzie drożej hehe".

 

  

40 minut temu, XoneX napisał(-a):

 

Żenujący jest taki janusz, który chce rozliczać koszty, odliczyć VAT, a jak przychodzi do zapłaty podatków od sprzedaży, to janusz kombinuje i go to boli. Żenujące to jest pytanie na forum o to jak obchodzić podatki w januszowy sposób. 

To się w Polsce nazywa optymalizacja podatkowa, a w normalnym kraju oszustwo podatkowe. Ale w kraju gdzie prowadząc działalność ma się podatkowe eldorado januszy i tak najbardziej boli z całego społeczeństwa płacenie tych podatków.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odliczyć mogę 50% vatu to czemu przy sprzedaży mam zapłacić go 100%? Podobnych rzeczy jest więcej.
Jeśli ktoś chce zdzierać ze mnie, co dziwnego w tym, że mi się to nie podoba i mogąc to w legalny sposób obejść chcę to zrobić?


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było zapraszać do HiFi jak widzę 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...jedyna szansa żeby się przejechać to jak trzeba umyć i posprzątać 🤣 Inaczej nie ma szansy, żeby żona dała.....kluczyki 😁

Za to jazda na myjnię i powrót bardzo okrężną drogą. Nie wiem dlaczego to autko powoduje banana na twarzy jak się wsiada w niego 🤷

 

20240203_182747-01.thumb.jpeg.2ac73736893b1fc0a20539ec298de10c.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też ma 500 i fakt, świetne to auta.
Za ro ostatnio miałem ochotę przejechac się a45amg, jak dla mnie do codziennej nazwy to się nie nadaje, ale niesamowita zabawka ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Moja żona też ma 500 i fakt, świetne to auta.
Za ro ostatnio miałem ochotę przejechac się a45amg, jak dla mnie do codziennej nazwy to się nie nadaje, ale niesamowita zabawka ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

To jak to musi jeździć 🤔🤔🤔

563v0qVIZbZYkgxomq07IF-13148760f1cbfaabd878686978a71f72-Fiat-500_Abarth-2012-1600-20-1100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

To jak to musi jeździć 🤔🤔🤔

563v0qVIZbZYkgxomq07IF-13148760f1cbfaabd878686978a71f72-Fiat-500_Abarth-2012-1600-20-1100.jpg

Niewątpliwe ciekawe doznania daje moc w takiej małej kulce. Niestety, prawdziwych Abarthów już nie ma, teraz tylko w prądzie ☹️ 

U mnie....tzn. u Żony na klapie tylko wielki napis Hybrid, w aucie, które z hybryda nie ma nic wspólnego 😉

 

20240203_182939-01.thumb.jpeg.630d965b2aafd057cc22fb6d66e538f9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poezja… świetnie wszystko pokazane, i do tego ten dźwięk🔥 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

Niewątpliwe ciekawe doznania daje moc w takiej małej kulce. Niestety, prawdziwych Abarthów już nie ma, teraz tylko w prądzie ☹️ 

U mnie....tzn. u Żony na klapie tylko wielki napis Hybrid, w aucie, które z hybryda nie ma nic wspólnego 😉

 

20240203_182939-01.thumb.jpeg.630d965b2aafd057cc22fb6d66e538f9.jpeg

U mnie na mieście jeździ parę takich popylaczy 😁😁😁

15 minut temu, Londek napisał(-a):

Poezja… świetnie wszystko pokazane, i do tego ten dźwięk🔥 

 

 

To się kręci strasznie wysoko 😲😲😲

Ja mam tylko scenica 2,0 turbo 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro odliczyć mogę 50% vatu to czemu przy sprzedaży mam zapłacić go 100%? Podobnych rzeczy jest więcej.
Jeśli ktoś chce zdzierać ze mnie, co dziwnego w tym, że mi się to nie podoba i mogąc to w legalny sposób obejść chcę to zrobić?


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



No niestety, ale nie ma to nic wspólnego z legalnością. Poczytaj 83kc i komentarze.

Ja bym jednak poszukał podatkowca, zapłacił parę złotych, żeby mi to ogarnął w taki sposób, żebym nie musiał płacić więcej podatku niż sobie odliczyłem. Wtedy byłoby to faktycznie legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale nie ma to nic wspólnego z legalnością. Poczytaj 83kc i komentarze.

Ja bym jednak poszukał podatkowca, zapłacił parę złotych, żeby mi to ogarnął w taki sposób, żebym nie musiał płacić więcej podatku niż sobie odliczyłem. Wtedy byłoby to faktycznie legalne.
Niby czemu? Sprzeda obdarowana osoba i będzie sobie miała € a ja sobie kupię coś innego za swoje ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

A’propos Fiata, widzieliście już nowe Toppolino? U mnie już są w salonach.

 

Wracam ze spaceru, a tu sąsiad coś takiego sobie kupił - https://morgan-motor.com/super-3/

 

 

IMG_2386.jpeg

IMG_2387.jpeg

IMG_2388.jpeg

Ale czad 2litrowa V 🤔🤔🤔

Dobra doczytałem 1,5 3cylindry chyba 😁😁😁

Morgan Super 3 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy zabawę, jaki jest Waszym zdaniem najbardziej komfortowe auto do ok 150k?
Nie koniecznie nowe bo w tej cenie nowe może być problem z komfortem.
S90?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwudziestoletni Lexus LS430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

Niewątpliwe ciekawe doznania daje moc w takiej małej kulce. Niestety, prawdziwych Abarthów już nie ma, teraz tylko w prądzie ☹️ 

U mnie....tzn. u Żony na klapie tylko wielki napis Hybrid, w aucie, które z hybryda nie ma nic wspólnego 😉

 

20240203_182939-01.thumb.jpeg.630d965b2aafd057cc22fb6d66e538f9.jpeg

 

Moja też miałaby 500, ale automat w tym aucie to pomyłka a na manual ma uczulenie. Stanęło na Hujdaju ostatecznie, tylko niech w końcu to prawko zrobi 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A’propos Fiata, widzieliście już nowe Topolino? U mnie już są w salonach.

 

 

Wczoraj dosłownie widziałem podobnego Citroena, AMI bodajże, ciekawe czy to brat bliźniak i mają coś wspólnego ze sobą?

Fiat Topolino vs Citroen Ami, quali sono le differenze?

https://cdn.motor1.com/images/mgl/Vzn4YR/s1/fiat-topolino-vs-citroen-ami.webp

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, tommly napisał(-a):

Wczoraj dosłownie widziałem podobnego Citroena, AMI bodajże, ciekawe czy to brat bliźniak i mają coś wspólnego ze sobą?

Fiat Topolino vs Citroen Ami, quali sono le differenze?

https://cdn.motor1.com/images/mgl/Vzn4YR/s1/fiat-topolino-vs-citroen-ami.webp

Pewnie wszystko 🤗🤗🤗

Screenshot_2024-02-04-19-05-28-40_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tommly napisał(-a):

Wczoraj dosłownie widziałem podobnego Citroena, AMI bodajże, ciekawe czy to brat bliźniak i mają coś wspólnego ze sobą?

Fiat Topolino vs Citroen Ami, quali sono le differenze?

https://cdn.motor1.com/images/mgl/Vzn4YR/s1/fiat-topolino-vs-citroen-ami.webp

U mnie tych Citroenów zatrzęsienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globalizacja, kooperacja, konsolidacja :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.