Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kiniol napisał(-a):

Czy ktoś z Koleżeństwa ma może doświadczenie z silnikiem 1.5TSI koncernu VAG? Passat, Superb po 2015...Czy to coś jedzie? Czeka mnie sporo jazdy po naszym pięknym kraju...

Marcin @kornel91ma bodajże w jednym z aut 1.5 TSI.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

 

TIPO to bardziej odpowiedź na Golfa :)

Na POLO to UNO :D

 

A to fota sprzed ery smartfonów, "uciekałem" RSką przed SLRem hyh. 2006r.

 

Obraz 279.jpg

 

Niestety jestem na tyle stary, ze wiem czym sie roznilo uno od tipo, ba pamietam nawet Ritmo 😅🙈

Jaka RSka uciekales?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

 

Niestety jestem na tyle stary, ze wiem czym sie roznilo uno od tipo, ba pamietam nawet Ritmo 😅🙈

Jaka RSka uciekales?

"w moim Ritmo na tylnych siedzeniach" :D

 

 

RSKa.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

"w moim Ritmo na tylnych siedzeniach" :D

 

 

RSKa.png

 

To mogles uciekac 😂


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To mogles uciekac 😂

Nadrabiałem umiejętnościami hahaha :))

Ten sam SLR jechał bodajże do Wa-wy lub Poznania na testy. Bo później się ukazał artykuł z nim w roli głównej bodajże w TOP Gear.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Marcin @kornel91ma bodajże w jednym z aut 1.5 TSI.

Już wiem, nie warto...jeśli już to 1.8tfsi...kurcze, ale dylematy, ale muszę się czymś, w miarę sprawnie, przemieszczać...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Niestety jestem na tyle stary, ze wiem czym sie roznilo uno od tipo, ba pamietam nawet Ritmo 😅🙈

Jaka RSka uciekales?

Ja ritmo trochę pojeździłem , to były czasy że auta były lekkie 🤗🤗

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 11:55, pmwas napisał(-a):

Widać wszystko i wszystkich trzeba sprawdzać. Szwagier wziął w leasing Kię Rio. Auto z instalacja LPG zamontowaną u dealera, trzeba było czekac na nie dłużej z powodu „formalności” związanych z instalacją LPG. Po zakończeniu leasingu auto dostała moja żona. Przyszedł czas na przegląd techniczny po 3 latach - LPG nigdy nie było „wbite w dowód”. UK w Krakowie twierdzi, że nie mają dla tego auta żadnego złożonego wniosku, nic. Po prostu instalację założyli i tak wydali samochód. 

W moim byłym E90 jest fabryczny składany hak elektryczny - zamontowany w produkcji, zakodowany w VIN, auto sprzedano z nim jako nowe z polskiego salonu.

Po 10 latach bezproblemowych przeglądów diagnosta w innej stacji oznajmił że nie zaliczy badania technicznego bo hak nie jest wbity w dowód. No i musiałem jeździć do wydziału komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kiniol napisał(-a):

Już wiem, nie warto...jeśli już to 1.8tfsi...kurcze, ale dylematy, ale muszę się czymś, w miarę sprawnie, przemieszczać...

No właśnie a dlaczego nie warto?

 

Nie wypowiem się co będzie z silnikiem po 300 tysiącach ale mam Skodę Octavie 2019rok 1,5 TSI 150kM i bardzo fajny silnik. Cichy nie duże spalanie, ładnie się zbiera. Może minus bo to auto służbowe i przeglądu co 30 tysięcy u mnie średnio co 11 miesięcy. Zrobione 150 tysięcy prawie w marcu będę robił przegląd i oprócz tego, że Skoda w środku trochę plastikowa to sobie chwalę. Oprócz wymian wycieraczek nic się nie działo. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie.

Obraz 253.jpg

SLR2.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kornel91 napisał(-a):

No właśnie a dlaczego nie warto?

 

Nie wypowiem się co będzie z silnikiem po 300 tysiącach ale mam Skodę Octavie 2019rok 1,5 TSI 150kM i bardzo fajny silnik. Cichy nie duże spalanie, ładnie się zbiera. Może minus bo to auto służbowe i przeglądu co 30 tysięcy u mnie średnio co 11 miesięcy. Zrobione 150 tysięcy prawie w marcu będę robił przegląd i oprócz tego, że Skoda w środku trochę plastikowa to sobie chwalę. Oprócz wymian wycieraczek nic się nie działo. 

Kuzyn ma w Tiguanie i mówi, że za słaby...chyba wezmę Superba z 2.0tdi


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, kiniol napisał(-a):

Kuzyn ma w Tiguanie i mówi, że za słaby...chyba wezmę Superba z 2.0tdi

Optymalnie.

Nie będzie problemu z wyborem E10/E5.

Momentu 400Nm także jest już czym pchać, a sam samochód ultra pakowny. Brat ma i jest bardzo zadowolony.

W Niemczech odnotowują rekordowe ilości w sprzedaży diesla...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to będzie problem z dolewaniem/awaryjnością adblue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Już wiem, nie warto...jeśli już to 1.8tfsi...kurcze, ale dylematy, ale muszę się czymś, w miarę sprawnie, przemieszczać...


Szwagier ma Octawię 1,5. Jeździ fajnie i nawet się zbiera. Zupełnie przyzwoite, choć zależy, co dla kogo jest szybkie. Moim zdaniem nie zamula.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Za to będzie problem z dolewaniem/awaryjnością adblue

Sądzę, że problem dotyczy aut z drugiej ręki i tych jeżdżących po Jakucji.

Jak będzie jeździł i dolewał systematycznie nie sądzę, by wystąpiły przy nowym samochodzie jakiekolwiek problemy, a jak będzie garażowany to ewentualne będą znacznie zminimalizowane.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, kiniol said:

Kuzyn ma w Tiguanie i mówi, że za słaby...chyba wezmę Superba z 2.0tdi


Tiguan jest sporo wyższym autem, dlatego ten sam silnik który w Octavi sprawuje się dobrze, w Tiguanie może nie mieć sensu. 
 

Superba polecam, pakowne auto. Tylko ja mam 280KM więc pali jak smok 🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Sądzę, że problem dotyczy aut z drugiej ręki i tych jeżdżących po Jakucji.

Jak będzie jeździł i dolewał systematycznie nie sądzę, by wystąpiły przy nowym samochodzie jakiekolwiek problemy, a jak będzie garażowany to ewentualne będą znacznie zminimalizowane.

 

Miałem dwa auta z adblue, obydwa od nowości, w obydwóch miałem awarię adblue. Jedno to Audi A6 3.0 tdi, drugie to dostawczy Opel Movano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ja ritmo trochę pojeździłem , to były czasy że auta były lekkie 🤗🤗

8.jpg

Dalej są, nawet kolory podobne. 

 

Niecale 1200kg I 7.3L silnik, ciut więcej nie te w tym fiacie 

20210329-Superformance-MKIII-R-Hero.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kiniol napisał(-a):

Kuzyn ma w Tiguanie i mówi, że za słaby...chyba wezmę Superba z 2.0tdi

Superb jest większy i te 2.0 190kM to dobry wybór jeździłem taką to zbiera się podobnie jak moja Octavia 1,5 ale tam jest więcej niutkow. No a Tiguan to też jednak dość duże auto. Te diesle są też ok. 5 letnie superby mają po 260 tysięcy i silnik chodzi bardzo ładnie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Superb jest większy i te 2.0 190kM to dobry wybór jeździłem taką to zbiera się podobnie jak moja Octavia 1,5 ale tam jest więcej niutkow. No a Tiguan to też jednak dość duże auto. Te diesle są też ok. 5 letnie superby mają po 260 tysięcy i silnik chodzi bardzo ładnie. 

Ja bym chciał z przebiegiem do 100.000... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restomod

FB_IMG_1708561337114.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, irekm napisał(-a):

Dalej są, nawet kolory podobne. 

 

Niecale 1200kg I 7.3L silnik, ciut więcej nie te w tym fiacie 

20210329-Superformance-MKIII-R-Hero.jpg

No to ja tak , niecałe 600kg i silnik też ciut większy niż w fiacie 😁😁😁 416 KM na tonę w wersji 260km 😆😆😆

4-6-21-ww-3.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Ja bym chciał z przebiegiem do 100.000... 

No to pewnie taką 3-4letnią tylko trzeba poszukać. 

Trzymam kciuki za owocne poszukiwania. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 

. Natomiast komfort uzależniony jest od zawieszenia. To z pneumatycznym to sprawa wiadoma.

 

Dzięki 👍, czy opcja : zawieszenie z regulacją amortyzatorów , oznacza pneumatyczne zawieszenie w A6 C8 ? oraz czy auto w trybie comfort- mając tą opcję zawieszenia- , będzie bardziej komfortowe na nierównościach, niż w przypadku standardowego zawieszenia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Dzięki 👍, czy opcja : zawieszenie z regulacją amortyzatorów , oznacza pneumatyczne zawieszenie w A6 C8 ? oraz czy auto w trybie comfort- mając tą opcję zawieszenia- , będzie bardziej komfortowe na nierównościach, niż w przypadku standardowego zawieszenia ? 

Nie jeździłem z zawieszeniem regulowanym Audi. Wydaje mi się, aczkolwiek może mi się tylko wydawać, że regulacja to Adaptive Air Suspension i na pewno regulowane będzie bardziej komfortowe od standardowego.

Umów się na jazdę testową rozwiejesz wątpliwości.

5 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Ja bym chciał z przebiegiem do 100.000... 

Wspominałeś kiedyś o leasingu. Może lepiej leasing/wynajem i nowe auto?

5 godzin temu, irekm napisał(-a):

Restomod

FB_IMG_1708561337114.jpg

Mega jest ten Javelin, jeździłbym :D

8 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

 

Miałem dwa auta z adblue, obydwa od nowości, w obydwóch miałem awarię adblue. Jedno to Audi A6 3.0 tdi, drugie to dostawczy Opel Movano.

Poważne były te usterki?

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.