Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Qsto napisał(-a):

W takim razie wrzuć tutaj skan wydruku z geometrii. Zajmuję się tym blisko 40 lat więc coś doradzę.

Ok.Super. Dziękuję 

2 godziny temu, łowca napisał(-a):

To może byc coś droższego w naprawie- stąd te uniki przed kosztami. Zwykle proste sprawy salon robi przed wydaniem samochodu.

Chyba nie. Przecież tego nie widać na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

G60 to fajne auto , tak samo fajne - niestety- jak nowa Superb , także ten 😉

Widziałem na drogach nową Superb w kombi. Moim zdaniem za bardzo upodobnili do nowego Passata.

Z ciekawości złozyłem sobie wersję L&K w konfigu. 250 tyś... Cenowo to niezły odlot.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na drogach nową Superb w kombi. Moim zdaniem za bardzo upodobnili do nowego Passata.
Z ciekawości złozyłem sobie wersję L&K w konfigu. 250 tyś... Cenowo to niezły odlot.

czyli tyle co C-klasse w wersji C180 z kilkoma dodatkami i skrzypiącym tu i tam wnętrzem po 10kkm

także ten - to nie jest jest zła oferta za takiego superb'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, plszcto napisał(-a):


czyli tyle co C-klasse w wersji C180 z kilkoma dodatkami i skrzypiącym tu i tam wnętrzem po 10kkm emoji2957.png

także ten - to nie jest jest zła oferta za takiego superb'a

Z Mercedesem coś od dłuższego czasu niedobrego się dzieje.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam , i nie tylko z MB , ale z niemiecką motoryzacją ogólnie , przez przesadne podejście do tematu eko ,czy jeśli chodzi o listę wyposażenia , jakości materiałów , czy gamę silnikową . zostają tylko najdroższe modele które jeszcze definiują niemiecką jakość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

też tak uważam , i nie tylko z MB , ale z niemiecką motoryzacją ogólnie , przez przesadne podejście do tematu eko ,czy jeśli chodzi o listę wyposażenia , jakości materiałów , czy gamę silnikową . zostają tylko najdroższe modele które jeszcze definiują niemiecką jakość 

Drożej sprzedawać, taniej produkować.

Ciekawej rzeczy się dowiedziałllem dziś.

Premier Tusk rozwiązał problem Niemcom. Dał zielone światło dla dopłat do niemieckich używanych samchodów elektrycznych, aby sprzedawać je w Polsce. Fajnie co?

Ciekawe, kto później będzie się martwił jak bateryjki będą siadać. Znajomy mi ostatnio opowiadał, jak jego znajomemu siadło zasilanie w jakimś e-tronie. Cena wymiany astronomiczna.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Kiedyś tak było , teraz nie widzę powodu żeby dopłacać nie małej sumy ,żeby wsiadać do G60 , mając nowego Superba , nie ponieważ Superb stał się dużo lepszym autem - choć owszem lepszym jest niż poprzedni model - , ale z tego powodu że jest wyraźny regres 5er w modelu G60 pod względem wyposażenia opcjonalnego oraz jakości wykonania ,  piszę tu o 520 ze zwykłym zawieszeniem .

 

Nie wszystko jest dla wszystkich. Rownie dobrze mozesz jezdzic chinczykiem z takim zalozeniem i cieszyc sie, ze nowy chinski model jest lepszy od poprzedniego i po co przeplacac. 
 

To, ze w G60 dodali troche twardych plastikow tu i owdzie zupelnie mi nie przeszkadzalo, poniewaz poprawli ten samochod pod wieloma innymi wzgledami. Bardziej mnie wkurzal brak regulacji odleglosci tempomatu adaptacyjnego na kierownicy.

3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Ciekawej rzeczy się dowiedziałllem dziś.

Premier Tusk rozwiązał problem Niemcom. Dał zielone światło dla dopłat do niemieckich używanych samchodów elektrycznych, aby sprzedawać je w Polsce. Fajnie co?

Ciekawe, kto później będzie się martwił jak bateryjki będą siadać. Znajomy mi ostatnio opowiadał, jak jego znajomemu siadło zasilanie w jakimś e-tronie. Cena wymiany astronomiczna.

 

Straszne co oni robia... zamiast lobbowac doplaty do sprzedazy polskich elektrycznych samochodow uzywanych, to skupiaja sie na tych zza granicy.
A nie, czekaj... 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Straszne co oni robia... zamiast lobbowac doplaty do sprzedazy polskich elektrycznych samochodow uzywanych, to skupiaja sie na tych zza granicy.
A nie, czekaj... 🤔 

Paweł... Wrzucają nam zużyty szajs, z którym Niemcy nie mieli co zrobić, a my jeszcze za to zapłacimy. Ale nowe baterie wiadomo od kogo będziemy brać. Każda dotacja to łapsko w kieszeni do jej opróżniania.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby do produkcji wszedł 126 Vision coś mi się wydaje, że Polska dużo szybciej zaczęłaby się przesiadać na prąd. 🙂

 

 

 

IMG_9531.jpeg

IMG_9530.jpeg

IMG_9533.jpeg

IMG_9532.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Paweł... Wrzucają nam zużyty szajs, z którym Niemcy nie mieli co zrobić, a my jeszcze za to zapłacimy. Ale nowe baterie wiadomo od kogo będziemy brać. Każda dotacja to łapsko w kieszeni do jej opróżniania.

 

 

Łukasz skoncz z tymi populistycznymi, dystopijnymi haslami


Wystarczylo mi 5 min w necie, zebym znalazl, ze:
- doplata nie dotyczy tylko niemieckich marek samochodow, a wszystkich samochodow elektrycznych
- samochody uzywane objete doplatami nie moga byc starsze niz 4 lata
- ma na celu zmniejszenia ilosci importu do PL samochodow z silnikami spalinowymi i sredniej wieku samochodow (w tym momencie srednia to prawie 15 lat)
- ma na celu zwiekszenie ilosci samochodow elektrycznych w PL (w tem momencie samochodow elektrycznych jest w PL czetokrotnie mniej niz srednia Europejska).

 


 

15 minut temu, memento mori napisał(-a):

Gdyby do produkcji wszedł 126 Vision coś mi się wydaje, że Polska dużo szybciej zaczęłaby się przesiadać na prąd. 🙂

 

 

 

IMG_9531.jpeg

IMG_9530.jpeg

IMG_9533.jpeg

IMG_9532.jpeg

 

Noo ladny render. Niestety render to nie rzeczywistosc 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie wszystko jest dla wszystkich. 

 

 

nie rozumiem tego zdania , chyba że chodzi tylko o posiadanie auta z tym właśnie emblematem a nie innym 🤔 .

dwa lata temu jak wsiadłem do G30, A6 I do Superba , to od razu czuć było różnicy na korzyść G30 czy A6 , co tłumaczyło sens różnicy w cenie - jak komuś stać- , teraz wsiadam do G60 potem do Superba i nie widzę różnicy jakości i wyposażenia, którą widziałem 2 lata temu , a jeden i drugi to dwa fajne pontony do jazdy autostradowej , więc po co przepłacać? a nie , prestiż,  słowo klucz 😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

nie rozumiem tego zdania , chyba że chodzi tylko o posiadanie auta z tym właśnie emblematem a nie innym 🤔 .

dwa lata temu jak wsiadłem do G30, A6 I do Superba , to od razu czuć było różnicy na korzyść G30 czy A6 , co tłumaczyło sens różnicy w cenie - jak komuś stać- , teraz wsiadam do G60 potem do Superba i nie widzę różnicy jakości i wyposażenia, którą widziałem 2 lata temu , a jeden i drugi to dwa fajne pontony do jazdy autostradowej , więc po co przepłacać? a nie , prestiż,  słowo klucz 😅 

 

Niedawno wsiadlem do Daci Sondero. Miala wyswietlacz TFT, swiatla i wycieraczki automatyczne, system wspomagania parkowania, system utrzymania pasa ruchu, swiatla LED.
Jeszcze kilka lat temu, gdy wsiadalem do Skody Superb czy Passata to bylo wyposazone tylko dla tego segmentu. Teraz nic sie tam nie zmienilo, nawet jest gorzej, bo nie ma fizycznych przelacznikow. Po co przeplacac skoro Dacia zrobi to samo co Superb za ulamek ceny?

Rozumiesz?

Samochod klasy premium to cos wiecej niz twardy plastik dodany na dole drzwi, to caly koncept od poziomu wygluszenia, poprzez kwestie prowadzenia, po mozliwosci doposazenia i na postrzeganiu kierowcy konczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Łukasz skoncz z tymi populistycznymi, dystopijnymi haslami


Wystarczylo mi 5 min w necie, zebym znalazl, ze:
- doplata nie dotyczy tylko niemieckich marek samochodow, a wszystkich samochodow elektrycznych
- samochody uzywane objete doplatami nie moga byc starsze niz 4 lata
- ma na celu zmniejszenia ilosci importu do PL samochodow z silnikami spalinowymi i sredniej wieku samochodow (w tym momencie srednia to prawie 15 lat)
- ma na celu zwiekszenie ilosci samochodow elektrycznych w PL (w tem momencie samochodow elektrycznych jest w PL czetokrotnie mniej niz srednia Europejs

Ano nie skończę, bo aby elektromobilność ruszyła, to musisz mieć zapewnioną infrastrukturę krytyczną i zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne w Kraju.

Niedawno podano informację, że pierwsza elektrownia atomowa będzie w 2039r. Głównie oparte jest wszystko na energii elektrycznej, przy rozbudowie "blokowisk" i sieci ładowarek, czym to zasilimy?

Nie będę się rozwijał bo wiem swoje.

EDIT! ORT.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Ano nie skończę, bo aby elektromobilność ruszyła, to musisz mieć zapewnioną infrastrukturę krytyczną i zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne w Kraju.

Nie dawno podano informację, że pierwsza elektrownia atomowa będzie w 2039r. Głównie oparte jest wszystko na energii elektrycznej, przy rozbudowie "blokowisk" i sieci ładowarek, czym to zasilimy?

Nie będę się rozwijał bo wiem swoje.


To moze sie odnies do tego co napisales vs przedstawiona rzeczywistosc?
Niemiecki zuzyty szajs vs kazdy samochod elektryczny do 4 lat?

Po co powtarzasz te durna propagande polityczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Niedawno wsiadlem do Daci Sondero. Miala wyswietlacz TFT, swiatla i wycieraczki automatyczne, system wspomagania parkowania, system utrzymania pasa ruchu, swiatla LED.
Jeszcze kilka lat temu, gdy wsiadalem do Skody Superb czy Passata to bylo wyposazone tylko dla tego segmentu. Teraz nic sie tam nie zmienilo, nawet jest gorzej, bo nie ma fizycznych przelacznikow. Po co przeplacac skoro Dacia zrobi to samo co Superb za ulamek ceny?

Rozumiesz?

Samochod klasy premium to cos wiecej niz twardy plastik dodany na dole drzwi, to caly koncept od poziomu wygluszenia, poprzez kwestie prowadzenia, po mozliwosci doposazenia i na postrzeganiu kierowcy konczac.

wybacz,  ale odnoszę wrażenie że piszę  do kogoś kto chce teoretycznie mnie przekonać do czegoś,  czego znam z próby organoleptycznej : G60 VS nowe Superb , także chyba dalsza dyskusja nie ma sensu w tym przypadku 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):


To moze sie odnies do tego co napisales vs przedstawiona rzeczywistosc?
Niemiecki zuzyty szajs vs kazdy samochod elektryczny do 4 lat?

Po co powtarzasz te durna propagande polityczna?

Propagandę? Nie chcę się rozwijać, nie ma to sensu.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Paweł... Wrzucają nam zużyty szajs, z którym Niemcy nie mieli co zrobić, a my jeszcze za to zapłacimy. Ale nowe baterie wiadomo od kogo będziemy brać. Każda dotacja to łapsko w kieszeni do jej opróżniania.

 

 

He He - a jaki to kraj przoduje na świecie w produkcji baterii do samochodów???? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adi napisał(-a):

 

He He - a jaki to kraj przoduje na świecie w produkcji baterii do samochodów???? 

 

USA, Chiny, Korea i Japonia, ale Niemcy postawili na produkcje również własnych korzystając z chińskich komponentów.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-niemcy-planuja-wielka-inwestycje-to-branza-ktorej-liderem-je,nId,7256419


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet w artykule, który wstawiłeś napisano, że póki co liderem jest Polska. Jesteśmy 2 największym producentem na Świecie. Największym w Europie. 

A fabryka w Niemczech jeśli powstanie - będzie nie niemiecka a ...Szwedzka. Ale wiem wiem, Niemce to złe i już. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adi napisał(-a):

Nawet w artykule, który wstawiłeś napisano, że póki co liderem jest Polska. Jesteśmy 2 największym producentem na Świecie. Największym w Europie. 

A fabryka w Niemczech jeśli powstanie - będzie nie niemiecka a ...Szwedzka. Ale wiem wiem, Niemce to złe i już. 

Brawo, ale fabryka w Polsce należy do Koreańczyków.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? A w Niemczech ta która ma być zbudowana do Szwedów.........  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech polscy janusze zbudują coś więcej niż fabrykę azbestu i nakrętek, to przestaniemy szukać spisku jaki to naród chce znowu na biednych Polakach zarobić. Chociaż i tak wiadomo że za wszystkim stoją Żydzi xD.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Żydzi nie, to już nie modne teraz Niemce,  Niemce są najgorsze

Ale fakt, w tych bateriach liderem przestaniemy być bo wyprodukowanie ich w Polsce jest bardziej syfiaste niż nawet w Chinach. Miliardy z opłat za emisję poszły zamiast na Wsparcie transformacji to na komusze socjale. Energetykę mamywięc  jak z początku ubiegłego stulecia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adi napisał(-a):

(...)

Miliardy z opłat za emisję poszły zamiast na Wsparcie transformacji to na komusze socjale.
(...)

No żeś poleciał... 🙃 A w wątku o pracy byś tego nie wkleił? 🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

wybacz,  ale odnoszę wrażenie że piszę  do kogoś kto chce teoretycznie mnie przekonać do czegoś,  czego znam z próby organoleptycznej : G60 VS nowe Superb , także chyba dalsza dyskusja nie ma sensu w tym przypadku 🤷‍♂️

A ten okropny, wciśnie†y na siłę tablet w nowym Superbie to też luksus i prestiż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.