Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy od prawa stanowego, w niektorych stanach posiada sie tylko tylnia tablice (These states only require one rear plate.

 

Alabama, Arizona, Arkansas, Delaware, Florida, Georgia, Indiana, Kansas, Kentucky, Louisiana, Michigan, Mississippi, New Mexico, North Carolina, Oklahoma, Pennsylvania, South Carolina, Tennessee, West Virginia.) w pozostalych wydaja dwie - przod i tyl

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Lepiej na takiej drodze jechać 140-160 niż 40-60 (lepiej dla zawieszenia samochodu).

 

A najlepiej 4-6.

:)

Ciekawa teoria...niby ze szybciej to się nad nią unosi???

Czy ampltuda drgan laskawsza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta droge zbudowali Niemcy z 70 lat temu...nikt z nich juz nie zyje..czasy sie zmieniaja..technika etc..o czym rozmawiamy wogole..

"da sie" rzecz wzgledna.Traktorem pewnie sie da.Nowszym autem wyzszej klasy sie nie da bo wielce prawdopodobne ze go uszkodzisz..tylko w imie czego?

Adi auto to nie tylko zawieszenie..pal szesc akurat je stosunkowo najlatwiej zmienic..kwestia kasy..ale na takim poligonie nie tylko zawieszenie sie uszkadza..

Nazywanie tej drogi bezpieczna to kuriozum!!

Bo co w przypadku gdy delikwentowi bez wyobrazni podrozujacemu starym trupem predkosciami przekraczajacymi 100km/h odpadnie kolo lub jakikolwiek inny element zawieszenia???a uwierzcie mi paru takich szurnietych co leca tam 140 autami z lat 80 widzialem..i bynajmniej nie byly to auta w stanie zadbanym..

 

 

Wydaje mi sie ze przesadzacie z tymi zlymi drogami , poprostu macie nieodpowiednie samochody , potrzebujecie cos takiego :)

 

 

 

 

 

IMG-20110907-00223.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku ale my tez mamy znacznie drozsze paliwo :) Węższe drogi,korki w miastach,braki parkingowe..itd..takze to opcja z deszczu pod rynnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nia jechalem, niezapomniane przezycie.

 

W sumie ta droga to zabytek techniki - wcale nie zartuje. Mysle, ze jakis odcinek powinien byc zachowany na pamiatke. Ale niekoniecznie 50 czy 70 km - wystarczy 1-2 km :) .

 

Szczerze...zawsze przekraczam granicę w Zgorzelcu....nie wiedziałem, że ta teoretycznie'' autostrada'' ( bo na mapach widnieje to jako autostrada) z Olszyny tak wygląda. Ta droga miała byc zrobiona w latach 2007-2009.....ale oczywiście kolejne przetargi.....i odsuwanie doprowadziły do tego, że nie wiadomo czy na 2015 będzie. Żenada....tym bardziej przed EURO2012....

Dobrze wiedzieć....będę pamiętał aby omijać to połączenie szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem trasę Kraków-Berlin i z powrotem w jeden dzień.

Bagatela 1200km.Wszystko pięknie ładnie.Tyle że wracając z Berlina wpakowałem się na przejście w Olszynie.Niestety droga powrotna do Wrocławia za tym przejściem to BANDYTYZM!!

To jest po prostu coś niesamowitego.To żart i skandal w jednym.Jadąc na 20 calowych kołach i niskoprofilowanej oponie modliłem się do Boga żebym przeżył.I moje auto równiez.Predkosc 40 km na godzinę...po 30 km zatrzymałem się na stacji...pytając ile jeszcze tej gehenny...gdy dowiedziałem się ze jeszcze 40 km popatrzyłem na woz i myslałem ze sie autentycznie rozpłaczę ze złości...kur... to jest niepojęte.Odbiłem od razu w pierwszą lepszą drogę,klucząc jakimiś lasami w kierunku Bolesławca.Auta na lewym pasie mijały mnie z predkoscia czasem i 140km/h..Tiry rowniez niewiele mniej...

Za tą drogę ktoś powinien odwiedzić kryminał.Bo ona z pewnoscia pochłoneła niejedno ludzkie życie.

Wziytówka Polski dla niemców do nas przyjezdzajacych..zreszta nie tylko niemców..

W jedną stronę zrobili a w drugą co???

Mam nadzieję że opony przeżyły,podobnie jak zawieszenie,felgi i ogólnie samochód.Nie da się tego opisać słowami.

Człowiek który zobaczył mnie na stacji spojrzał na auto,moje koła,na mnie i sam się załamał...tylko przeklenstwa cisneły sie na usta..

 

Wiem o czym mówisz Paweł.

Jechałem tą drogą w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy dwukrotnie- masakra.

Podobnie jak u Ciebie niski profil gumy, nowy samochód...

Za drugim razem w ciągu dnia zrobiłem niespełna 1400km. 90% zmęczenia, które odczuwałem po powrocie było winą tego 80km chorego odcinka.

Najgorsze jest to, że po fakcie okazało się, że mogłem jechać przez Zgorzelec, nadrobiłbym około 30km, a ile nerwów bym zaoszczędził... to pewnie wiesz i Ty :)

 

Mój samochód jakoś przeżył, z Twoim z pewnością również będzie OK :)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie dokładnie :) Gdybym tylko wiedział pojechałbym przez Zgorzelec..30km przy takiej trasie nie stanowiło najmniejszego problemu....no cóż raz psu łeb urwali jak to mówią... :)

Więcej mnie tam nie będzie...

Mój chyba też przeżył... :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku ale my tez mamy znacznie drozsze paliwo :) Węższe drogi,korki w miastach,braki parkingowe..itd..takze to opcja z deszczu pod rynnę..

No tak , ale jak pominiesz waskie drogi , miejsce do parkowania I korki to to jest naprawde odpowiedni samochod na nierowne nawierzchnie . Pozatym jest szybszy niz moj ML 500


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie chce wiedziec ile pali....bo dieslem to chyba nie jest(apropo ladowali do niej diesla?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie chce wiedziec ile pali....bo dieslem to chyba nie jest(apropo ladowali do niej diesla?)

 

 

Nie u nas diesla w tym samochodzie nie ma . Do wyboru dwa silniki benzynowe. V8. 4.6l 310km I 5.7l 380km . Ja wzialem ten wiekszy :-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , ekonomiczny to on nie jest


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanie do madrzejszych od siebie , z powodu ze czasami musze szybko dostarczyc narzedzia na budowe powaznie mysle o zakupie fabrycznej sprezarki do mojej Toyoty :) , truck ma teraz 80k km . Z dieslami mialem wczesniej doczynienia i bardzo mile wspominam zabawy z wiekszymi turbo i " czipami " mialem forda 7.3l V8 i cumminsa 5.9 L fajne smoczki . Pierwszy raz mam benzyniaka do ktorego chce dolozyc cos , sprezarka z TRD zwieksza moc do okolo 510KM i duzo NM kosztuje okolo $5k ma ktos doswiadczenie z tego typu zabawkami w benzyniakach ?

 

 

Irek

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku od tygodnia jezdze po Kalifornii nowa BMW7(5l).Tak sie zastanawiam ....ograniczenia predkosci wszedzie,ludzie jezdza zawsze zgodnie z przepisami,a posiadaja auta o poteznych silnikach.Kurde jakby zniesli te ograniczenia na autostradach jak jest w Niemczech dopiero bylaby zabawa.A tak co chwila stop i do 25mil.Na autostradzie przycisnalem max do 80, w aucie na obrotomierzu zaledwie 2000 obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanie do madrzejszych od siebie , z powodu ze czasami musze szybko dostarczyc narzedzia na budowe powaznie mysle o zakupie fabrycznej sprezarki do mojej Toyoty :) , truck ma teraz 80k km . Z dieslami mialem wczesniej doczynienia i bardzo mile wspominam zabawy z wiekszymi turbo i " czipami " mialem forda 7.3l V8 i cummins

 

 

Irek

 

 

Irek jak to jest kit dedykowany to ja bym sie nie bal. Najlepiej zapytaj na jakims forum jak masz mozliwosc. W PL pewnie ktos ma takie cos ale ja nie znam mimo, ze siedze troche w F-Body


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku od tygodnia jezdze po Kalifornii nowa BMW7(5l).Tak sie zastanawiam ....ograniczenia predkosci wszedzie,ludzie jezdza zawsze zgodnie z przepisami,a posiadaja auta o poteznych silnikach.Kurde jakby zniesli te ograniczenia na autostradach jak jest w Niemczech dopiero bylaby zabawa.A tak co chwila stop i do 25mil.Na autostradzie przycisnalem max do 80, w aucie na obrotomierzu zaledwie 2000 obrotow.

 

 

Zgadzam sie z Toba , jedno tylko co by sie stalo przy zniesieniu ograniczenia predkosci w takiej np Californi to to ze ludzie by sie pozabijali . Ja jezdzilem duzo w Montanie w latach kiedy zniesli tam ograniczenie predkosci na autostradach i odziwo zmniejszyla sie ilosc wypadkow smiertelnych , ale zeby to zrozumiec to trzeba zobaczyc jak tam wygladaja autostrady i jaki jest na nich ruch :) .

 

Wracajac do zwiekszenia mocy w moim silniku to zawsze jest frajda jazdy wielkim samochodem co przyspiesza jak pojazd sportowy , czytalem gdzies test ze rozpedzili te Toyote od

0-100 w ponizej 5s a tojest szybko jak na pick-up :). Standardowo robi to w 6.5-6.9s zalezy od testu i modelu

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Przy 380KM ten kolos na automacie przyspiesza w 6,5 sekundy do setki?

Hmm...niezle.

A podobnie jak Lawnowerman uwazam ze dedykowanego kitu jesli firma jest znana nie masz sie co obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle ,nie ? Kiedys ktos napisal ze te KM musza byc jakies duze ze to tak jezdzi . Nawiasem mowiac jest tylko 200 kg ciezsza niz ML .

 

Sprezarka TRD Toyota Racing Development , lub jakos tak


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małzonka jezdzi sobie Opelkiem astra 1.3cdti a ja smigam Fabią 154hp 310NM

 

 

ile pali mniej wiecej ten motor w astrze?? podejrzewam ze przy jezdzie malzonki spalanie troche wzrasta :(

 

ogolnie ma ktos z forumowiczow Grande Punto 1.3 multijet / jtd??


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny filmek :mellow:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)

Ciekawa teoria...niby ze szybciej to się nad nią unosi???

Czy ampltuda drgan laskawsza? :mellow:

 

 

 

 

Postudiuj fizykę, to zrozumiesz.

 

Używasz hamulca na dziurach, progach zwalniających czy innych nierównościach?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowniku skonczyłem studia na dwóch kierunkach to mi wystarczy.Fizyki nie mam zamiaru studiować B)

Nie używam hamulca w takich sytuacjach ale przykład chyba nie jest najtrafniejszy.

Rozumiem że Ty studiujesz fizykę dlatego Ci wierzę ale testować Twojej teorii przy 140km/h nie zamierzam :mellow:

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.