Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Panowie za propozycje. Fordy i bmw odpadaja a co do opla to bardziej myslalem o astrach lub vectrach III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale jeśli chcesz diesla, który pojeździ to wybieraj raczej 1,9 TDI 105 konny na pompowtryskach VW. Nie trawię VW (bo mam) ale prawda jest taka, że to chyba obecnie najlepszy diesel za 17.000 zł.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś octavię combi 2  z tym silnikiem i byłem b.zadowolony.Generalnie to b.przyjemne autko za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niezły pomysł :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry!

 

Mam  staruchę 1.8T i popierdaczam aż miło! :)  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale przyznacie, że Alfie i Lancii jakiejś strasznej krzywdy nie robią. Czyżby dlatego, że to włoskie marki?

Coś w tym chyba jest.

Żartujesz sobie z tą Lancią mam rozumieć? To już martwa marka przecież. Sprzedaż cały czas dołuje, brak pomysłów na rozwój. Delta to wyrośnięte Bravo klepane od 2008 roku, Thema to kopia chryslera 300C - przestarzała na tle konkurencji z Europy, produkowana w Kanadzie, jest jeszcze cudowny van Lancia Voyager (na bazie chryslera sprzed kliku lat). Nawet fiat podaje oficjalne komunikaty, że uśmierca lancie:

http://www.chceauto.pl/nowa-strategia-fiata-rozwoj-alfy-romeo-koniec-lancii-a1232.html

 

Alfa póki co jest w lesie, połowę portfolio trzeba wymienić, bo jest przestarzałe na tle konkurencji, gdzie jest następca 159 (premiera 2005), który już powinien ze 2 lata jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecilibyscie do kwoty 17 000. Glowne kryteria to kombiak i diesel.

Podaj więcej kryteriów. Jak najniższe koszty eksploatacji, czy może możliwie duża moc i komfort? Omegę B odpuść na starcie, najmłodsze egzemplarze mają ponad 11 lat, diesle od bmw 2,5 R6 i średnio udane oplowskie 2,0 i 2,2.

Udane silniki diesla w tym przedziale cenowym, jeśli kryterium jest możliwie nieduże koszty obsługi to np. 1,9 TDI PD wspomniany tutaj 105, ale kilka innych wersji też jest ok np.130 KM, czy fiatowski 1,9 JTD 8V (120 KM), warunkowo 16V (150 KM), montowany również w oplach z oznaczeniem 1.9 CDTI.

Udany silnik diesla w tym przedziale cenowym, jeśli kryterium jest możliwie duża moc i komfort to np. 3,0 R6 M57 od BMW w wersji sprzed liftu (budżet) 184 KM - ale tutaj znaleźć coś będzie bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz na zapomniane i niedoceniane auto jakim jest Fiat Croma. Auto bazuje na vectrze C, ma podobne problemy techniczne jak on, ale jest dużo tańsze, bardzo przestronne i ma bardzo dobrą relację ceny do roku i klasy auta. Przy odrobinie szczęścia możesz trafić nawet egzemplarz po lifcie w 2009:

 

http://otomoto.pl/fiat-croma-1-9-jtd-zarejstrowany-C33381409.html

 

Oczywiście auto będzie droższe w obsłudze od zadbanej octavi I z silnikiem 1,9 TDI 90 KM, ale nie podałeś więcej kryteriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Vectrze fiatowsko-oplowski silnik i nie mam żadnych problemów, jedynie trzeba pamiętać żeby szukać wersji 150KM z końca produkcji (po wrześniu 2007), odpada problem listwy klap wirowych.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub 120 km. W zasadzie bezawaryjna była u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież diesle tam były tragiczne...

Więc był taki silnik TDDI 90 km. Hałasu trochę robił ale trwałość spalanie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Lancii, to fakt najlepsze lata ma za sobą. Alfa w przyszłym roku ma zaprezentować odswieżoną całą flotę. Wydali na to słownie jeden miliard dolców i mówią, że będzie kozacko. Co do diesela 1.9 TDI 105 km, to się zgadzam bezdyskusyjnie. Super silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecilibyscie do kwoty 17 000. Glowne kryteria to kombiak i diesel.

Volkswagen Passat B5 FL 1.9 TDi 130km rocznik 2004-2005. Bardzo dużo egzemplarzy jest fajnie wyposażonych. Trzeba jedynie sprawdzić czy wszystko jest w porządku, bo np takiego z 2002 roku możesz kupić za 10 000 ale też za 18 000. W tym za 10 000 połowa rzeczy jest do wymiany, a w tym za 18 000 wszystko jest w porządeczku. Ale wcale tak nie musi być. Te samochody niekiedy mają ogromne ceny i niewiele się różnią np od B6 z początku produkcji.


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Staruszek ma juz 15 lat!

Bardzo fajny. Ile przejechane juz? I jak motor? Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 700 km przez trzy miesiace ;) a silnik to 2.5 TD z 5 cylindrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.