Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Mikołaj, Politury są bardzo twarde i nie wszędzie w zawieszeniu zdają egzamin ;) Ale to trzeba samemu doświadczyć ;)

U nas nie ma innej opcji. I tak wziąłem białe podobno lightowe. Poza tym one niewiele maja wpływu na komfort bo same nie pracują aktywnie na kole.

W Abarthcie zmienilem tuleje z tylu na poliuretanowe i szybko wróciłem do serii :)

Wszystkie auta typu suv nadają się delikatnego terenu,a i plaskaczem się dojedzie do celu jak blota nie będzie ;)

to już powoli klasyk, od czasu do trzeba by go ubrudzić ale trochę szkoda go na codzienne tłuczenie. No i zależy kto jakiej wygody wymaga, jakoś materiałów i spasowanie w G2 są całkiem ok bo po 20 latach nic samo z siebie nie odpada ale jednak widać wiek samochodu :P

jako fun car na wekend - jak najbardziej ok ;)

Na razie z tych propozycji To najbardziej mi Forester i Pathfinder podchodzi. X5 pewnie drogi w utrzymaniu ? Na codzień używany będzie po mieście i ewentualnie z raz w miesiącu jakaś trasa kolo 1000km. A ten teren to dlatego że czasem wybieram się z Ojcem na poszukiwania warminskich skarbów :) z wykrywaczem metali, poza tym jakieś wyjazdy do lasu nad jezioro itd. A u nas piaski ostatnio jak byłem u mechanika to go prawie osłona podwozia zabiła bo było na niej z 5 cm piasku :D

Znajomy teścia ma x5 3.0d 2008r bodajże i w ubiegłym roku zostawił w serwisach 40k...  :ph34r: bardzo drogie w utrzymaniu diabelstwo

Miałem Forestera - w lekkim terenie dawał sobie świetnie radę, ja głównie jeździłem po asfaltach. Poza tym dość drogie części, problem z zamiennikami. Ale leśniczy, który go ode mnie kupił nadal zadowolony :)

serwis tego X5 w ASO? Wtedy takie kwoty na pewno nie dziwią  :lol:  poza tym 2008r to juz E70 czyli nowsza generacja. Ceny oryginałów są zabójcze, wiem na przykładzie e46, które jest już nastoletnim autem a za niektóre części płaci się w tysiącach zł. Inna sprawa, że elementy eksploatacyjne sa bez problemu dostępne w zamiennikach w bardzo szerokim zakresie cen więc każdy coś znajdzie - tutaj przewaga nad np w/w foresterem

serwis tego X5 w ASO? Wtedy takie kwoty na pewno nie dziwią  :lol:  poza tym 2008r to juz E70 czyli nowsza generacja. Ceny oryginałów są zabójcze, wiem na przykładzie e46, które jest już nastoletnim autem a za niektóre części płaci się w tysiącach zł. Inna sprawa, że elementy eksploatacyjne sa bez problemu dostępne w zamiennikach w bardzo szerokim zakresie cen więc każdy coś znajdzie - tutaj przewaga nad np w/w foresterem

Podejrzewam, że w ASO. Kto bogatemu zabroni...  <_<

. Inna sprawa, że elementy eksploatacyjne sa bez problemu dostępne w zamiennikach w bardzo szerokim zakresie cen więc każdy coś znajdzie - tutaj przewaga nad np w/w foresterem

Tzn. np.: co ?

Znajomy teścia ma x5 3.0d 2008r bodajże i w ubiegłym roku zostawił w serwisach 40k...  :ph34r: bardzo drogie w utrzymaniu diabelstwo

To co zrobił za te 40 k pln ?

Deus Dona Me Vi

Co do X5 3,0.

Wystarczy, że mu pneumatyka siadła albo musiał rozrząd w tym badziewiu wymienić... Z tego co pamiętam rozrząd to jakieś 12-15 tys z robotą w ASO. A jak pęknie - bo w tym modelu zdarzało się to niestety - to w gdzieś czytałem że ASO woła 60 tys :D

Edited by Mikołaj N

Toyota 'Auris' jaki olej silnikowy?

Jutro mają wymienić, co najlepiej?

Dzieki.

Za mało danych... typ silnika?

Ja tam zawsze leję truskawkowego Motula :D

rozrządy w 3.0d az tak często nie siadają, to raczej przypadłość benzyniaków R4 ale fakt, też się w większych zdarzało.

co do cen części - pierwsze z brzegu dla przykładu - X5 pierwszej generacji, wahacz dolny lewy przód - OEM 702zł, Lemforder 228zł. Dla niewajemniczonych - lemfoder jest montowany w fabryce, na oryginalnym wahaczu znajdziemy znaczki lemfordera i BMW, na kupionym lemforderze poza ASO czasami znaczki BMW sa usuwane. Są oczywiście tańsze jak febi za 180zl czy maxgear za 120zł. Oczywiście wszystkich części nie ma w zamienniku ale nie ma tragedii 

co do oleju - ja bym zalał jakiegoś motula/valvoline/liqui moly. Klasa lepkości taka jak obecnie

Edited by trollu

Maxgear to części niegodne kubłów na śmieci z kółkami. Syf nad syfy.

Toyoty dwie to problemyx2. No chyba, że masz carine II albo Corolle I lub II gen.

Edited by Adi

Toyota 'Auris' jaki olej silnikowy?

Jutro mają wymienić, co najlepiej?

Dzieki.

Podobnież i ja, polecam u siebie w warsztacie Motula. Jednakowoż miast X-cess, cokolwiek nieco już "przeżytego" - wybrałbych X - Clean FE tudzież Eco Clean. Celuj w linie Specific lub chociaż olej z rekomendacja Toyoty jak ww.

Ogólna zasada- lepkość kinematyczna przy 0 st. C - jak najniższa, lepkość w temperaturze pracy - w miarę ściśle dobrany do zaleceń producenta czyli konstrukcji motoru.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

A ja do swojej Rolki leję i polecam olej z ASO 5W-30 (nie Castrol!). Wychodzi niewiele drożej niż zamiennik o podobnych parametrach a ile to człowiek się nie naczytał o czułości silników VVT-i na olej...

Edited by Marcusfff