Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gustawie - dystrybutorze instalacji gazowych, wątpię, aby ktokolwiek jeżdżący z silnikiem diesela miałby się czegoś wstydzić i nagle zapragnąć gazu. Są różne pojazdy i różne motory zasilane różnymi paliwami. Wg mnie gaz należy to tych budżetowych, np. zmieniając paliwo w 1.5 litrowej jednostce ze względów ekonomicznych. Co innego montowanie gazu do 3.0 jednostki, np. Mercedesa, żeby tylko było taniej, to moim zdaniem obciach.

 

Gdyby było to paliwo stało na równi z ropą i benzyną, to producenci aut seryjnie montowaliby jego instalację. A tak jest dopiero od kilkunastu lat. O, wózki widłowe nadają się pod te instalacje gazowe i są seryjnie w nich sprzedawane :)

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - na terenie budynków nie obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Właściciel budynku ma prawo zakazać wjazdu komu tylko mu się spodoba, bo to jego budynek. Jeśli pozwoli wjeżdżać tylko różowym Matizom, a cała reszta będzie miała zakaz to jego prawo, a Ty musisz to respektować, albo spodziewać się wywiezienia auta na lawecie, za co w dodatku będziesz musiał zapłacić.

Jak dla mnie jest to zupełnie oczywiste i konstytucyjne prawo do dowolnego rozporządzania swoją własnością. I całe szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zarządca budynku nie pytał właścicieli mieszkań o opinie wpuszczać czy nie wpuszczać aut z LPG. Natomiast cały garaż przeszedł na własność mieszkańców. Co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupił miejsce, a w ówczesnym regulaminie/umowie stał zakaz wjazdu autom z LPG, to niestety, ale zostaje garażowanie pod chmurką lub zmiana paliwa.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zarządca budynku nie pytał właścicieli mieszkań o opinie wpuszczać czy nie wpuszczać aut z LPG. Natomiast cały garaż przeszedł na własność mieszkańców. Co wtedy ?

 

 

Wtedy jest trochę tak jak z własnością w spółkach.

Musisz zebrać połowę popierających Cię właścicieli i wymóc na zarządcy usunięcie zakazu. Dla wspólnych udziałów w nieruchomości jest zwykle powoływana wspólnota i to ona decyduje o takich rzeczach. Jednak trzeba wziąć pod uwagę konstrukcję budynku, bo jeśli nie ma mechanicznej wentylacji i czujników gazu to mimo wszystko byłbym ostrożny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... montowanie gazu do 3.0 jednostki, np. Mercedesa, żeby tylko było taniej, to moim zdaniem obciach.

 

A obciach konwersji na gaz zaczyna się od jakiej pojemności skokowej? Czy od liczby cylindrów? A może od marki samochodu? Czy od jego wartości?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obciach jest tylko w autach zabytkowych i supersportowych (czyli np Ferrari, Lamborghini).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jest trochę tak jak z własnością w spółkach.

Musisz zebrać połowę popierających Cię właścicieli i wymóc na zarządcy usunięcie zakazu. Dla wspólnych udziałów w nieruchomości jest zwykle powoływana wspólnota i to ona decyduje o takich rzeczach. Jednak trzeba wziąć pod uwagę konstrukcję budynku, bo jeśli nie ma mechanicznej wentylacji i czujników gazu to mimo wszystko byłbym ostrożny...

 

Mechaniczna wentylacja jest i na pewno działa, bo czasem wentylatory się uruchamiają nawet jak wjedzie jedno auto i dłużej ma zapalony silnik.

Ale czy są czujniki Propanu, to nie wiem. Takie czujniki musiałyby mieć sondy blisko posadzki, a z tego co widzę są one na wysokości ok 1,5m na słupach konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - na terenie budynków nie obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Właściciel budynku ma prawo zakazać wjazdu komu tylko mu się spodoba, bo to jego budynek. Jeśli pozwoli wjeżdżać tylko różowym Matizom, a cała reszta będzie miała zakaz to jego prawo, a Ty musisz to respektować, albo spodziewać się wywiezienia auta na lawecie, za co w dodatku będziesz musiał zapłacić.

Jak dla mnie jest to zupełnie oczywiste i konstytucyjne prawo do dowolnego rozporządzania swoją własnością. I całe szczęście.

Oczywiście - nie neguję tego. Natomiast jak odnosić się do znaku który nie istnieje wg kodeksu? Uważam, że powinna w takiej sytuacji przy wjeździe widnieć tablica z zakazem wyrażonym pisemnie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko uproszczony sposób poinformowania Cię o takim zakazie. Bo długiego tekstu nie chciałoby się nikomu czytać.

Oczywiście prawnicy do us....nej śmierci mogliby się sprzeczać, czy zostałeś właściwie i skutecznie poinformowany o zakazie wjazdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Wg mnie taką grafikę można sobie włożyć...

 

Inna sprawa, że ustanawiając taki zakaz właściciel tudzież administrator automatycznie przyznaje się do faktu, że nie ma sprawnej wentylacji a to zagrożenie w przypadku wystąpienia szeregu innych substancji.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zarządca budynku nie pytał właścicieli mieszkań o opinie wpuszczać czy nie wpuszczać aut z LPG. Natomiast cały garaż przeszedł na własność mieszkańców. Co wtedy ?

nie ma znaczenia kto jest właścicielem a kto zarządcą . Obiekt dopuszcza Straż Pożarna ( w RP w Niemczech nie wiem ) i określa na etapie projektu lub  zmiany użytkowania ,  tzw WARUNKI - budowlancy wiedzą o co chodzi  . W przypadku dużego lub publicznego musi byc monitoring .

Zarządca obiektu na wniosek wspólnoty , właściciela , dzierżawcy może stworzyć regulamin w którym zabrania lub nie .... tylko jest jedno ale jakikolwiek regulamin musi być zgodny z Konstytucją RP ( dotyczy to wszystkich regulaminów , fora , spółdzielnie , obiekty publiczne itd. Jeżeli nie , będzie to pierwszy cwany składa pozew i go wygrywa .... :rolleyes:  ( podstawą może być  dyskryminacja )

 

znowu odbiegamy od tematu aut , jak macie te 911 na gazie to wrzuccie fotografiee z internetu czy skąd  , ja na 100% nie twierdze że nie ma , ale z przodu baniaka nie da sie dać bo przepisy zabraniają- strefa zgniotu  - słowa Sebastiana Sarre ze Zbrosławic , bo rozmawialiśmy na temat rekordow , gazu i upychania , a w innych miejscach porsche nie ma gdzie , a wypada dać tak ze 30 litrów . Ktoś z was mówił że na miejsce zbiornika paliwa , należy nie zapominać że zbiorniki na gaz są walcami z kulami na końcu lub w formie koła innych kształtów nie ma bo , ...ciśnienie  ...więc nie ma kształtów jak na bęzyne ...   :blink:

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza konstytucja jest tak "okrągłym" językiem napisana, że w zasadzie wszystko może być z nią zarówno zgodne jak i nie zgodne. Wszystko zależy od zdolności interpretacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza konstytucja jest tak "okrągłym" językiem napisana, że w zasadzie wszystko może być z nią zarówno zgodne jak i nie zgodne. Wszystko zależy od zdolności interpretacyjnych.

nie , bo w kwestii parkingów , czy garaży są ustawy które to regulują , a potem to od warunków zabudowy zależy - to prosty temat i nie ma interpretacji ... kończe temat  

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie z tym obciachem. Sobie zrobię zegarek na LPG, i g...no to kogokolwiek obchodzi.

 

Sprawa jest banalnie prosta. Tak upraszczając. Ropa naftowa po destylacji zmienia się w olej napędowy, benzynę i LPG. W ściśle określonych proporcjach. Więc wszystkie rodzaje paliwa musi wchłonąć rynek.

 

Warto obejrzeć:


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? cebulandia?

????

O co chodzi kolejny raz z tą cebulandią, bo coś chyba nie czaję żartu/tekstu??? Czujesz się cebulakiem?

myśle że od recenzji jest admin albo moderator , jeżeli ktoś z was czuje się urażony  takim sformuowaniem to zgłasza to do admina .Natomiast nie bedzie moim cenzorem .

Jeżeli ktoś ma coś przeciw cebulandii to ma okazje się teraz określić ...

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic przeciwko nie mam. Czuję się Polakiem, więc mieszkam w Polsce. Jak ktoś się czuje cebulakiem, to może i mieszka w cebulandii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Ricardo. Nawet jeśli np. Pływak Wodnik głosi herezje które go predystynują do roli cebulaka to nie oznacza, że mieszka w Cebulandii. Też mi się nie podoba to określenie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co sprzeczać. Każdy ma swoje zdanie i chwała mu za to. Mimo, ze z Gustawem miałem odmienne zdanie to troszkę pomógł mi gdy szukałem auta. Co najlepsze, auta w dieslu także dobry z niego chłop!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????

 

Jeśli nie rozumiesz o co chodzi to szkoda czasu na wyjaśnianie. Może tylko warto pamiętać, że zazwyczaj ludzie oceniają innych według swojego wzorca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie nazywaj naszego kraju Cebulandią bo tworzysz domniemanie pogardy wobec jego mieszkańców. Ogólnej. Już rozumiesz? To gorsze niż personalnie acz słusznie odnieść się do kogoś.

 

Gustawie, jesteś dziś bardzo milutki :)

Ano nie gniewaj się na mnie ale nie chcesz mi odpowiedzieć na pytanie, jakie warunki brzegowe wiążą się z obciachem towarzyszącym konwersji auta na gaz.

Domyślamy się, że nie umiesz odpowiedzieć bo samo stwierdzenie jest tak absurdalne, że naprawdę tylko z czystej sympatii kontynuuję ten dialog. Bo inne Twoje posty wskazują na fajnego gościa. Do rzeczy. Rozumiem, że uważasz iż można dodawać sobie prestiżu marką samochodu i potężnym silnikiem. Ale prestiż z tytułu faktu płacenia dwa razy więcej za benzynę niż za gaz? Naprawdę tak sądzisz?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, jak zagazować Rolls-Royce'a Silver Shadow, tego na gaźnikach, o stałym podciśnieniu w gardzieli ssącej. Ma dwa takie gaźniki. To są te produkowane przez SU, chyba podobne do Strombergów. Kiedyś chciałem kupić Rollsa i przerobić go na gaz...

Mówię serio :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć sondę lambda, generator impulsów na kształt impulsów wtrysku elektronicznego, stworzyć ich mapę w funkcji podciśnienia i obrotów a na to wszystko dać klasyczny układ 4 generacji. Tanio nie będzie ale da się zrobić bardzo dobrze.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.