Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie takie przebiegi szokują, raz w życiu sam przejechałem 2800km w ciągu 24h, tzn prawie 24h bo nie dotrzymałem do końca, musiałem się zatrzymac. Nie znam osobiście nikogo kto przejechał sam więcej.  

Pilem tylko kawę, cole i od czasu do czasu zjadłem wakeups :)

 

Nikt nie musi mi mówić że było to durne posunięcie, sam wiem, ale miałem do przejechania 5000km i musiałem być tam w ciągu 48h. 

 

Dodam żeby było jasne, że nie zdążyłem, zajęło mi to 52h

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej bez spania zrobiłem 1780 km, z czego 1600 po autostradach. Z ostatnich 300 km kompletnie nic nie pamiętałem, chyba jechałem jak zombie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odbiegnę nieco od tematu:) zastanawiam się nad zmianą auta (spodziewam się w maju potomka). Aktualnie jeżdżę BMW 1, który stosunkowo niedawno kupiłem, bo 1,5 roku temu, wydawało się że to optymalne auto dla mnie i żony, ale jak widać nie przewidziałem oczywistego:) w związku z tym szukamy czegoś co pozwoli bezproblemowo spakować wózek i inne gadżety bez wielkiej gimnastyki. Inne wymagania to poniżej 10 sek do 100 km/h (nieprzekraczalne minimum), automat, bagażnik ponad 500l, benzyna (jeżdżę przez 80% czasu po mieście).

To co byście polecili?:)

 

Aha dodam jeszcze że rozważam jedynie nowe auta.

 

Moje typy na dziś:

BMW X1

Audi A4 Kombi

VW passat kombi (wolałbym nie, bo to strasznie nudne auto, ale nie można mu odmówić praktyczności)

Pegueot 3008 - tak wiem, francuski, jak to, po co, itp, ale jak zobaczyłem go na żywo to zrobił na mnie piorunujące wrażenie, wnętrze klasa premium, z zewnątrz tez bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy, czy silnik mocno ale stabilnie obciążony, zużywa się bardziej, niż odpalany na mrozie. Czytałem gdzieś, że jedno odpalenie zimnego przy minus 15, to jak przejechanie około 600 km.


To ja odbiegnę nieco od tematu:) zastanawiam się nad zmianą auta (spodziewam się w maju potomka). Aktualnie jeżdżę BMW 1, który stosunkowo niedawno kupiłem, bo 1,5 roku temu, wydawało się że to optymalne auto dla mnie i żony, ale jak widać nie przewidziałem oczywistego:) w związku z tym szukamy czegoś co pozwoli bezproblemowo spakować wózek i inne gadżety bez wielkiej gimnastyki. Inne wymagania to poniżej 10 sek do 100 km/h (nieprzekraczalne minimum), automat, bagażnik ponad 500l, benzyna (jeżdżę przez 80% czasu po mieście).
To co byście polecili? :)

Aha dodam jeszcze że rozważam jedynie nowe auta.

Moje typy na dziś:
BMW X1
Audi A4 Kombi
VW passat kombi (wolałbym nie, bo to strasznie nudne auto, ale nie można mu odmówić praktyczności)
Pegueot 3008 - tak wiem, francuski, jak to, po co, itp, ale jak zobaczyłem go na żywo to zrobił na mnie piorunujące wrażenie, wnętrze klasa premium, z zewnątrz tez bardzo ciekawie.

Bierz nowe Tipo, ale nie 1,4 95 koni


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlis X1 to ciasne auto. W listopadzie zmieniałem samochód żonie i oglądaliśmy ale nie ma tam więcej miejsca niż w 1. Bagażnik większy ale reszta mała. Teraz BMW 3 jest w fajnej cenie. Szedłbym w tym kierunku. 320 lub 325 będzie idealne. W dodatku samochód ten ma już za sobą choroby wieku dziecięcego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% po mieście? Kup to co ja. Zgadnijcie jaki element wyposażenia do niej dokupię jako pierwszy?Pierwsze tankowanie:

post-68982-0-23884800-1487282488_thumb.jpeg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlis, pierwsze dziecko? Masz BMW 1?

Popatrz jak wygląda stelaż wózka plus gondola plus mała torba podróżna na dole plus duża torba podróżna w gondoli plus drobiazgi w Słodzie Fabii 3 hatchback. Wyjazd nad morze, w kabinie tylko podręczne rzeczy i nic więcej. Widoczność do tyłu praktycznie bez przeszkód.

 

Z jednym dzieckiem każdy prawie hatchback 5-drzwiowy klasy kompakt będzie komfortowym rozwiązaniem.

post-68982-0-64586600-1487283691_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze:) w mojej jedynce tylko 340 litrów wiec nie wiem czy starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z luzem wejdzie gondola na stelażu złożonym i mnóstwo rzeczy, tylko półkę musisz wyjąć.

 

Gratulacje, skoro w maju to ciąża już na bezpiecznym etapie. Trzymam kciuki za ciąg dalszy.

 

Jeśli jednak chcesz coś kupić to 330e jest fenomenem rynkowym. Widział ktoś hybrydę, w dodatku plugin, taniej od odpowiednika benzynowego??

 

W nim z kolei stelaż i gondole włożysz nie piętrowo ale obok siebie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się asap wrzucić mój test X1 25i.

Ale na szybko - porównywanie go z Peugeot to nieporozumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, widzę że nowy model jest dużo ładniejszy od starego. Ja wiem, że te francuskie plusze, miękkie plastiki. Można dać się zwieść. Też bym nie odważył się porównywać tych aut z BMW X1.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym dzieckiem każdy prawie hatchback 5-drzwiowy klasy kompakt będzie komfortowym rozwiązaniem.

Piotrek raczej nie dla wszystkich,  ja zawsze mam samochod z duuuzym bagaznikiem.  Raz pojechałem do pracy I zostawilem zonie samochod żeby spakowala najpotrzebniejsze zeczy na tygodniowy wyjazd na wakacje ( zatrzymalismy sie w hotelu) ,  wróciłem do domu inotworzylem klape z " bagaznika " I sie rzeczy zaczely wysypywac  :wacko:. Wiec dla mnie to co teraz piszesz to jest czysta abstrakcja, hatchback jako samochod rodzinny  :)

 

 

Jak sie jezdzi hybryda? 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valygaar, a siedziałeś w tym Pegeuot?:) bo mi też wydawało się, że nie ma startu i swój pogląd zweryfikowałem:) poza tym w X1 brakuje mi nowoczesności w kabinie, jest bardzo podobnie jak w mojej 1,a to model który nie dawno otrzymał nowa generacje. Mój jest po FL ale niewiele się zmieniło vs poprzednia f20.

 

Gustaw, dziękuję za gratulacje oraz propozycję ale 330e wykracza poza mój budżet:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlis, wymieniłeś A4 i stąd propozycja BMW trójki bo to taka sama kasa.

 

Irek, to prawda- potrzeby w zakresie przestrzeni i do tego osobiste poczucie komfortu to absolutnie indywidualne sprawy.

 

Dopiero ją szykują do odbioru, prawdopodobnie we wtorek.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 ma dużo korzystniejsze finansowanie i przy założeniu nie wykupywania auta na koniec, miesięcznie koszty są sporo nisze niż w BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wartość rezydualna A4 po 3 i po 4 latach? Tzn, jaki procent ceny nowego?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Peugeota 508 SW, wszystko spełnia aczkolwiek polecam diesla, 160 km i wersje allure z automatem.

I u mnie 3 lata i 70kkm i jestem b zadowolony, b wygodny, dużo miejsca, super wykonany w środku, tani w utrzymaniu

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% po mieście? Kup to co ja. Zgadnijcie jaki element wyposażenia do niej dokupię jako pierwszy?Pierwsze tankowanie:

 

Hmmm PODTLENEK GAZU? :D

A4 ma dużo korzystniejsze finansowanie i przy założeniu nie wykupywania auta na koniec, miesięcznie koszty są sporo nisze niż w BMW.

 

W Polsce też Audi lepiej finansuje z dużym wykupem ale znowuż w BMW ugrasz więcej na cenie. Mam jedno auto w BMW Comfort Lease i porównywalne Audi wychodziło 50 tys drożej więc miesięcznie koszty też były wyższe. Poza tym w BMW/Mini masz 3-5 lat serwisu za darmo. Nie wiem czy Audi też to oferuje. A wracając do X1 to ma ono obecnie fajnego odpowiednika technicznego w Mini - nowy Countryman jest za***isty :) Plastiki i wykonanie dorównuje już tym z BMW a w moim odczuciu sa lepsze nawet od tych w X1 :)

 

A jaka jest wartość rezydualna A4 po 3 i po 4 latach? Tzn, jaki procent ceny nowego?

 

No i tu pewnie A4 wychodzi lepiej bo to świeży model. BMW 1 i 3 po 3 latach mają około 40% rezydualnej. Dla porównania, Mini Coutryman ten schodzący z produkcji ma 64% :) Dla mnie to fenomen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 po 3 latach ok. 50%, oczywiście dużo zależy też od przebiegu, który zadeklarujesz.

W Audi Comfort lease też masz podstawowy serwis gratis przez 3 lata.

 

Warto jednak poruszyć jeszcze jedną sprawę. Wszyscy tak się zachwycają tymi leasingami z gwarantowaną ceną rezydualną, bo pozwalają one na niższą ratę leasingową. Ale warto wiedzieć, że wartość rezydualna dotyczy auta o t.zw. normatywnym zużyciu. Mamy oczywiście jasno napisane co tym zużyciem jest a co nie, ale poczytałem sobie to dokładnie i żadne ze sprzedawanych przeze mnie aut po 3-4 latach się w nim w 100% nie mieści, mimo, że wyjątkowo dbam o samochody. A za każdą poprawkę zapłacimy przy zwrocie wg horrendalnych stawek serwisu. Odprysk szyby - wymiana (w moim samochodzie to 5k), zbyt długa ryska parkingowa - malowanie, rysa na plastiku progowym, plama na dywaniku - wymiany.

Tak naprawdę to nie wiemy jak będzie przy zwrotach i jak w praktyce dealerzy będą się na to zapatrywać - te leasingi ruszyły dopiero na dobre 2-3 lata tamu, więc mało kto oddawał już samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm PODTLENEK GAZU? :D

Opony całoroczne a fabryczne do Żyda. Ktoś chce w dobrej cenie Dunlop Sport Maxx TT 225/50R17?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do finansowania, to zdaję sobie sprawę, że są wady i zalety, w BMW mogę ugrać bardzo duży rabat, a w audi przy tym korzystnym finansowaniu mamy tylko do wyboru cenę katalogową. ale mimo to porównując te same parametry finansowania, rata w Audi wychodzi przeważnie niżej (mimo wyższej wartości auta, bo cennikowo), i wiem to od bardzo zaufanego pracownika z... BMW.

Polega to na tym,  że grupa VW daje bardzo niską ratę (1% wartości samochodu netto), sprzedaje w cenie katalogowej, daje zaporową cenę wykupu, bo zależy im na kupnie tego auta z powrotem i obróceniu nim jeszcze raz. z zapewnień znajomego z BMW wynika, że jeśli chodzi o finansowanie, to jest to najlepsza w tym momencie opcja. BMW walczy za to wyższymi rabatami więc jak mamy gotówkę w ręku, to można dużo korzystniej kupić.

 

nie bronię oczywiście Audi, bo jeśli miałbym w porównywalnej cenie BMW to wybrałbym BMW (tak jak zrobiłem 1,5 roku temu). 

 

ps. Mini ma 450 l chyba więc odpada :)

 

pps. pegueot 508 SW już nie jest oferowany jako nowe auto które można zamówić do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W parze z jakością muszą iść też ponad przeciętne osiągi dlatego też podchodze z  dystansem do stwierdzenia, że budżetowe modele audi/bmw/mercedesa to auta premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlis a to leasing firmowy czy konsumencki? Pytam bo w takiej formie, z możliwością oddania wozu - możliwa kwota odliczeń jest dużo mniejsza. Z tego powodu osobiście zdecydowanie preferuję możliwie dużą część ceny auta zawrzeć w ratach leasingu, potem go przejąć za 1% i sprzedać. Po drugie - w przypadku "Trójki" masz hybrydę od Toyoty w BMW za darmo i bez problemu rabat 19-20%. Przy 80% jazdy po mieście może też się zdarzyć, że kolosalne będą oszczędności na paliwie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsumencki. i nie do końca leasing tylko kredyt, przy czym rata balonowa może być spłacona przez dealera jak oddasz auto.

 

hybryda jest fajnym rozwiązaniem, ale pod warunkiem że masz gdzie ładować (gniazdko w garażu) i nie potrzebujesz większego bagażnika (tylko 370 litrów)

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne a fabryczne do Żyda. Ktoś chce w dobrej cenie Dunlop Sport Maxx TT 225/50R17?

 

Sam mam komplet nowych 225/45/18 RF do sprzedania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.