Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkasz daleko od morza? Jak "ruda" radzi sobie z blachą i zawieszeniem Multipli?

Mieszkam jakies 15 mil od morza, poprzedni wlasciciel w podobnej odleglosci.

Rudej wogole nie ma (podobno garazowana) , a co do zawieszenia to wszystko sprawne w 100% mimo to Jedzie jak woz drabiniasty :)

Wygluszenie tez kiepskie, ale czego spodziewac sie po vanie ;)

w sumie, patrząc na to co się wyprawia na świecie nie zdziwiłbym się, jakby ktoś niedługo zaczął mówić, że multipla jest kultowa. To będzie chyba ostatnie stadium hipsterstwa

Powiedz to tym co jezdza po kilka tys km na zloty multipli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz widziałem foty ze zlotu multipli, ludzie maja dziwne odchyły  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz widziałem foty ze zlotu multipli, ludzie maja dziwne odchyły :P

To samo moga powiedziec ludzie z multipli widzac zdjęcia ze spotkan czasoholikow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na spotkaniach czasoholików są tylko pumy, lakosty i inne "wynalazki" to mogą sobie przybić piątkę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus Multipli to plus na akumulatorze.

 

Zrzeszanie się w kluby miłośników i jeżdżenie na zloty tych aut to zboczenie co najmniej tak dziwne jak autonepiofilia.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Mazdach 6 było głośno, podobno złodzieje znaleźli sposób i kradzież tego modelu była dziecinnie prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba tu pryznac wyzszosc multipli, sama w sobie jest zabezpieczona przed kradzieza.

Mysle tez, ze to dobry zakup dla mlodocianych kierowcow, np. jako prezent na osiemnaste urodziny dla corki/syna jako samochod antykoncepcyjny :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Mazdach 6 było głośno, podobno złodzieje znaleźli sposób i kradzież tego modelu była dziecinnie prosta

Laptopem się je kradli, podobno Mazda Polska dłuuugo nie reagowała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego pseudohejtu na Multpile. Auto jak auto, ani ladne ani brzydkie. A 6 osobnych siedzeń, duża przestrzeń okien to napewno spory atut tego rozwiazania. Ja bez jakiegokolwiek uczucia wstydu mogłbym nim jezdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czegoś pośmiać się trzeba  ;) chociaż gdybym miał szukać dużego auta to na pewno multipli 1 gen bym nie brał pod uwagę, była nowatorska ale takie jest ryzyko. Renault z VelSatisem czy BMW z E65 też się wyłamało i ludzie mieli z czego żartować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i bylo wiecej takich samochodow o kontrowersyjnej urodzie np. Nissan juke, pontiac Aztec ... Wlasciwie to przy nich ta multipla nawet nie wyglada tak zle, a jednak to ona stala sie Sosnowcem motoryzacji :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juke jest całkiem wporzo, jak na miasto to świetne auto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssangyong kyron to mistrz brzydoty jak dla mnie.

 

A multipla... idealna dla dzieciaków z tyłu wszystko widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Multipli wygląda jak Adonis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multipla jest brzydka to fakt ,ale mam tanie auto w zakupie i urzytkowaniu i mam gleboko gdzies co inni z "lepszych" aut mysla.

A co najwazniejsze to moje auto ,a nie lizingu, banku ,czy tez rodzicow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze różnica jest taka, ze nie trzeba się martwić o jego spłatę i nie wiszą żadne zobowiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpovoc - to pewnie taka "zaszłość" z lat 90-tych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie bardzo rozumiem dlaczego polozenie worka pieniedzy na stol ma byc lepsze od leasingu lub kredytu. To indywidualna sprawa. Jezeli kogos "boli", ze ktos jezdzi stosunkowo drogim samochodem i jedynym pocieszeniem jest to, ze jest on w leasingu, to powinno sie miec swiadomosc, ze widocznie tego kogos stac na obsluge tego dlugu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zibi8: wyjaśnisz jaka dla Ciebie jest różnica pomiędzy kupnem auta za gotówkę a kupnem auta leasingu? Pytam, ponieważ nie wiem, czy to tylko zazdrość czy może znasz jakieś nowe przepisy podatkowe, których jeszcze ja nie znam? :)

To tylko zazdrosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, nie wierze :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Brak własności rodzi pewne konsekwencje. Nie można sprzedać w prosty sposób a przez cesję czyli pojawia się komplikacja dla nabywcy a to zawsze oznacza obniżenie wartości towaru.

Do takiej lub śmakiej formy dzierżawy lub dzierżawy ze spłatą zwanej potocznie leasingiem wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie, jego forma nie jest zbyt dowolna i całkiem sprytnie regulowana. Podnoszony jest w ten sposób koszt obsługi wierzytelności.

Przemalowanie, zmiana silnika i inne ingerencje na dobrą sprawę są prawie niemożliwe a przynajmniej trudne. Gdyby Kolega chciał w trwały sposób przebudować przestrzeń ładunkową np. mocując półki z tyłu, tak by "segregator" był trwały i mocny to przy niepełnej własności jest to awykonalne bo wiąże się ze stratą wartości samochodu przy odsprzedaży. Mandaty jakie dostaje się np. w Niemczech za niezabezpieczony ładunek nawet w tego typu samochodach są doprawdy srogie. Wyłączają pojazd z ruchu na czas przeładkunku i doprowadzenie pojazdu do stanu "osobowego".

Samochód jako składnik majątkowy podnosi wartość zabezpieczenia małej firmy. Dla samochodu "budowlano-remontowego" własność wydaje się lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W przypadku Multipli ukradną... :D ?! Multipla po wyjeździe na fabryczny plac jest już, jakby to ująć, szkodą całkowitą :) .

Po to w umowie leasingowej jest ubezpieczenie, które podnosi całkowity koszt obsługi zobowiązania by kompensować wypadki losowe. No chyba, że takowego nie ma, no to wtedy samochodu nie ma ale zobowiązanie jak najbardziej pozostaje. W kwocie i czasie ujętym w umowie.

Można sobie żartować z Multipli ale gdyby była potrzebna pożyczka bankowa na większą robotę to własny pojazd jest zabezpieczeniem. Bank używa do oszacowania tabelki: rocznik, przebieg,... . Istnieje takowa nawet dla Multipli ;) . Przyjmijmy, że samochód jest wart 2000Ł i to jest zabezpieczenie kredytu a nie umowa leasingowa na najnowsze BMW. Dla banku leasing pojazdu przez firmę wystepującą o kredyt  jest akurat pasywum czyli liczy się nie jako zabezpieczenie ale jako obciążenie tym samym podnosi ryzyko. Bank zawsze pyta o zabezpieczenie! Nie pyta o to jak bardzo dobrze prezentujemy się  w najnowszym modelu leasingowanego auta.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.