Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, żona pewnie jeździ na krótkich odcinkach, a ten Ford pewnie jest z DPF. Nie będzie się to jej zapychac ?

Dokładnie tak jest - ona jeździ po 3-4 km i gasi i tak robi 5-6 razy dziennie  :(  dla tego raz w tygodniu ja biorę skodzinę i ją przepędzam jak jedziemy na niedzielna wycieczkę - ona napalona jest na tą kugę 

Zły to zakup by nie był bo przy tym przebiegu to te 5-6 lat by się polatało bezawaryjnie a potem i tak poszła by do ludzi.

 

 

Całkiem ciekawie prezentują się też auta marki KIA. Ostatnio coraz częściej zwracam na nie uwagę i na tyłach mają np naklejkę że 7 lat gwarancji. Wiadomo, że przez 7 lat trzeba jeździć na przeglądy gwarancyjne, ale i tak świadczy to o tym, że firma ta jest pewna swoich produktów, bo w przeciwnym razie nie dawałaby takiej gwarancji.

Kia Sportage też jest brana pod uwagę 

 

Na razie na skodzinę wykupiłem ubezpieczenie, przegląd, olej trzeba to wyjeździć trochę nic nie goni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalna gwarancja.

A kolega andm może kolejne zadanie odfajkować :D

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kumpel z mazur obiecał mi pokazać dwa auta swoich rodziców. Audi Q7 i Range Rovera. Ma też pokazać mi biogazownię. Będzie nasz prywatny dzień otwarty dużego gospodarstwa rolnego, znaczy byłego pgr-u.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski zasiek na tym urlopie, fotki miałem dodać. Nici z tego chyba.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem ladny ten nowy i30 fastback. Tyłeczek im wyszedł.

 

hyundai-i30-fastback.jpg

 

i30roadster1.jpg?itok=FBAwlcM-

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpoczywaj. Poczekamy na wrażenia :)

 

Bardzo ładnie wyszedł ale cena już pewnie zbliżona do niemieckiej konkurencji :(

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie o samochodach ale chyba większość tutaj zaglądająch interesuje się technika.

Plastikowy rozrząd w silniku spalinowym , tego się nie spodziewałem, sprawował się bez zarzutu przez 12lat. Sinik używany bardzo intensywnie ( jak na aplikacje) a wygląda jakby był wczoraj złożony. 153c2e61c5be111b1651bf62ea47b064.jpgbc29912be5ff47bdbc01419a2333cd05.jpg

 

Sent from my E6653 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastikowe koła w rozrządzie to chyba jakiś ewenement ale np do gumowych pasów zębatych wszyscy są przyzwyczajeni  ;)  pewnie mało obciążona konstrukcja chociaż i tak dziwnie to wygląda - plastik 12 lat i hula a w osobówce metalowy łańcuch czasami wyciąga się i zrywa po 3 latach  :lol:

 

na obudowie widzę logo briggs&stratton  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest B&S, też jestem mocno zdziwiony że tak dobrze wygląda ten rozrząd, biorąc pod uwagę że ten silnik nie ma wolnych obrotów tzn nie ma żadnych obrotów tylko 0 i 2800 to nie wiem dlaczego się nie rozsypal.

Palił za pierwszym razem od pierwszego dnia, niesamowite

6aa9a047b5bd9eca3e6da8e9ea71da8a.jpg

 

f0ff7815bfe93152ccd17624f2d684c3.jpg

 

3991ad49a96c28baddc9f3eda9661151.jpg

 

12 lat a poza głowica silnik wygląda jakby był wczoraj zlozony

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę to te silniki mają dobrze - obroty nie są jakieś zabójcze, masy nie są duże a praca przy stałych obrotach - stałe warunki. Przeciążyć się go nie da bo od razu zdycha, cykli odpalania tak na prawdę nie ma aż tak dużo. W samochodzie silnik ma dużo cięższe życie, jak ktoś nieumiejętnie jeździ to już w ogóle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Vikinga z silnikiem Kohlera, zobaczymy jak długo pożyje, na razie 3 rok bez problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini zlot kijanek.

post-70090-0-06896500-1500996296_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą też mieliśmy spocik...

 

post-27317-0-94434900-1501004900_thumb.jpg

 

Chciałby bardzo pochwalić serwis "Voyager Club" w Poznaniu. Dostałem zaproszenie  w ramach akcji serwisowej gdzie wymieniono w moim Dodge '08,  bezpłatnie,stacyjkę oraz kontroler poduszek powietrznych...

Oprócz tego nieodpłatnie zsynchronizowano czujniki ciśnienia w kołach, które zamontowane były nowe, ale jak się okazało od nowszego modelu. jednak zwąchały się z komputerem i hulają...

Auto odebrałem umyte :rolleyes:


Mini zlot kijanek.

Jest tam jakaś benzyna?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w temacie samochodów stara bida. Jeżdżę cały czas tym samym starym SAABem i mam nadzieje, że to będzie mój ostatni samochód. A, że nie ma rotacji w "garażu" to chociaż mały akcent doszedł

 

4d1ebc5b6e9de970d1a994e578e647fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kolego że masz łosia, więc i ja się pochwalę swoim łosiem. :)

Dostałem w marcu w prezencie na sześćdziesiąte urodziny od synowej i syna taki oto Youngtimer.

 

post-28411-0-96060700-1501101799_thumb.jpg

 

Jest to benzynowe Volvo 945 2,3 turbo i automat, rocznik 1998 w stanie idealnym, jak mówi młodzież - igła. :)

.

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli byś sprzedal to darczyńcy się nie obrażą?

 

Jeśli tak to w razie jeśli przestanie się Tobie podobać jazda nim - jego geometryczne kształty predysponują go idealnie do założenia hodowli zielononóżek :D

 

Może nawet byś dotację z Unii dostał na tak nowatorski projekt ;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec mojego znajomego miał 2 takie Volva - jedno w dieslu, drugie w benzynie. diesla pogonił jakiś czas temu, na liczniku miało przeszło milion km, benzyna w gazie, teraz ma przeszło 700tys km o ile mnie pamięć nie myli  ;)  dlaczego je trzyma? - Zimą na mrozie nowe mercedesy nie odpalały a volvo w dieslu paliło z pierwszego, raz jak z nim rozmawiałem to się śmiał, że benzyna przy 700 tys jest dopiero dotarta  :P auto na pewno wzbudza już szacunek na ulicach bo to jeżdżąca legenda, zawsze może być też "ostatnią deską ratunku" bo kiedy inne odmówią posłuszeństwa to volvo na pewno odwdzięczy się bezawaryjną pracą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kolego że masz łosia, więc i ja się pochwalę swoim łosiem. :)

Dostałem w marcu w prezencie na sześćdziesiąte urodziny od synowej i syna taki oto

Zostawić! Utrzymać tylko trzeba książkę serwisową z przebiegami i tego piłować i za jakiś czas taki samochód nabierze na wartości. Świetny kwadracika!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kolego że masz łosia, więc i ja się pochwalę swoim łosiem. :)

 

 

Czy warto go zostawić, czy sprzedać i sobie d*py nim nie zawracać? 

 

 

 

 

Jeżeli masz miejsce żeby nie stał pod chmurką i czas aby od czasu do czasu jeździć to jak najbardziej.

Nie jest to auto do jeżdżenia na codzień [w sensie szkoda  - większe prawdopodobieństwo wypadku, kłopoty z częściami itp.]

ale klimat jest nie do podrobienia.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie sprzedał, a stan i kształt tego samochodu wskazuje, że mógłby jeszcze oddać ostatnia posługę w komfortowych warunkach :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.