Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Wczoraj zacząłem czytać "Zakon drzewa pomarańczy" Samanty Shannon. Wprawdzie dopiero kilka stron ale wydaje się być ciekawa i dobrze pisana...

Gdzie można to znaleźć? To jest chyba praca naukowa a nie typowa książka?

ja kupiłem Fundacja Warsaw Enterprise Institute . Świetna książka ekstremalnie jakościowo i merytorycznie wydana Fundacja Warsaw Enterprise Institute Warsaw Enterprise Institute Warsaw Enterprise Fundacja Warsaw Enterprise Institute

9ed7d6bb06b9.jpg

Na początku się męczyłem- bo akcja nieliniowa, bo narracja jakaś taka rwana. Ale już się wciągnąłem i czyta się to dobrze. Nie powala na kolana , ale dobrze.

Właśnie skończyłem- "Historia Polski od 11 września 1918 do 17 września 1939" Stanisława Cata-Mackiewicza.

Subiektywnie- świetna, wciągająca książka quasi-historyczna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wczuć się w klimat 20-lecia międzywojennego. Chyba zaopatrzę się w kolejne książki ww. autora.

Posted (edited)

Kolejne szwedzkie kryminały. Cykl o komisarzu Fabianie Risku Stefana Ahnhema. Czytaliście Nesbo? Jest prawie tak dobre.

Edited by marekvegas

A ja kończę czytać słowacki kryminał, Domink Dan - Cela nr 17. Polecam, świetna książka, na pewno sięgnę po kolejną tego autora. A Jo Nesbo też niezły.

Girt Davida Hunta. Pełna absurdalnego humoru historia Australii. Bardzo przypomina prozę Woody Allena. Gdyby pisał książki historyczne to pewnie właśnie tak. Jeśli komuś odpowiada Allenowski styl to polecam. Jest jeszcze druga część - True Girt.

post-34848-0-65706600-1581023227.jpeg

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Polecam Wprowadzenie do teorii Obliczeń: https://ksiegarnia.pwn.pl/Wprowadzenie-do-teorii-obliczen,817372166,p.html

817420539o.jpg

Nie tylko osobom zaintersowanym teorią obliczeń oraz informatyka ( chociaż oczywiśćie najbardziej dla takich osób ksiazka jest dedykowana). Książka dotyczy mocy obliczeniowej obecnych komputerów. Oraz pokazuje możliwości współczesnej sztucznej inteligencji ( możliwości są o wiele większe niż się spodziewałem przed lekturą). Czyta się całkiem nieźle. 

Edited by ppavl

Skończyłem kryminały norwega Arne Dahl - Pustkowia, Bezdroża, Głębia. Jak ktoś szuka coś podobnego do Jo Nesbo to polecam.

Ja dzisiaj wieczorem zabieram się za książkę Pana Premiera Johnsona :)

post-34099-0-86802300-1582838787_thumb.jpg

Edited by Vojtonus

Autor rysując bohaterów tego komiksu użył twarzy swoich znajomych i przyjaciół ;-)

post-47341-0-63270100-1583569629_thumb.jpg

Pierwszy rozdział za mną. Fajnie się czyta, można się niemal przenieść w czasie.

Mam nadzieję, że kolejne rozdziały będą równie ciekawe.

Książka jest oparta na faktach ale nie brakuje też humorystycznych akcentów...
sprawa-lecha-walesy-w-iext35775598.jpg

Zbliżam się do końca "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka. Byłem ciekaw serialu i tradycyjnie sięgnąłem wcześniej po książkę.

Wciąga mocno, chociaż to zupełnie nie moje klimaty. Chciałoby się, żeby literatura popularna reprezentowała taki poziom.