Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BRABUS

Gry komputerowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem się na listę oczekujących na zwykłą, bez dodatków (gier, padów, kamerek, ładowarek czy skarpetek) Playstation 5.

Jak się pojawi to łykam.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tbn napisał(-a):

Jako "stary pecetowiec" powiem, że do tej pory konsole były dla mnie nieużywalne, ze względu na 30fps i czasem dropy nawet. Miałem ps3/ps4 pod jakieś pojedyncze exy jak Dark Souls (jedynka wyszła najpierw na konsole) czy GoW. Ale ps5 i 60fps to w końcu normalne granie, chyba po raz pierwszy nie czuje się takiej różnicy do pc. 

Mnie PCMasterRace przeszło kilka lat temu :) Wygoda pod tytułem - kupuje grę -> wkladam do konsoli -> "day one patch", który stał się już standardem -> gram nie martwiąc się o nic, jest już w tym wieku dla mnie nie do przebicia. Szkoda nerwów na kombinowanie ze sterownikami, patchami itd. itd. chociaż w obecnych czasach na PC wygląda to już jednak dużo lepiej.
 

To o czym mówisz owszem, zdarza się, ale pod koniec cyklu danej generacji. Miałem PS3 i PS4 i przez pierwsze lata było ok, choć umówmy się, tam standardem było 30fpsów. Potem równia pochyła i nowsze tytuły już haczyły.

 

Ja np kupując lapa podciągnąłem konfig pod bardziej gamingowy, bo lubię pograć w strzelanki online, ale praktycznie wszystko inne ogrywam na konsolach. A, że przy TV stoi PS5, X series S i Switch to jest w czym wybierać konsolowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy większych problemów na PC nie miale, a na pewno nie takich jak Cyberpunk na konsolach. Zawsze słyszałem historie o problemach ze sterownikami, patchami etc. ale przez dwadzieścia pare lat się nie spotkałem. ;) A co do problemów konsoli, to już Bloodborne miał dropy a to była gra która wyszła dość wcześnie, nie był to odosobniony przypadek z tego co wiem. Ale jak kupiłem ps5 i odpaliłem DS w 4K i 60fps to aż chciałem powiedzieć „No wreszcie!”. Na PC gram mało bo w ogóle gram mało już, a zwłaszcza multi nic mnie nie ciągnie ostatnio i częściej sięgam po konsolę. Musze przyznać, ze nowa generacja jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się poleje wala hejtu, ale...

Moim zdaniem Ci zatwardziali zwolennicy PC to w dużej mierze dzieciaki / nastolatki mieszkające nadal z rodzicami. W swoim pokoju najzwyczajniej w świecie nie mają miejsca na wygodną sofę i duży TV i zestaw nagłośnienia :) Oczywiście generalizuję, ale z drugiej strony dorosłemu facetowi mającemu żonę i dzieci, mieszkającemu w mieszkaniu, ciężko będzie wygospodarować miejsce na biurko, fotel i peceta (tym bardziej teraz, gdy deweloperzy sprzedają 49 metrowe mieszkania dla 5 osobowej rodziny :D ).  Jak ktoś lubi grać i nawet w przeszłości dużo grał na PC, to i tak siłą rzeczy skieruje swój wzrok w kierunku mega wygodnej jak wspomniał @Ceteth konsoli. Patrzę po sobie. 

Chyba bym oszalał jak po całym dniu spędzonym za biurkiem i w samochodzie jeszcze musiałbym grać na PC.

 

A wydajność? Coś, kosztem czegoś.

@tbn może Ty nie miałeś większych problemów, ale kwestie sterowników, patchy, ustawień wymaga jednak trochę zaangażowania. I najważniejszy aspekt czyli podzespoły, które w momencie kupowania już są przestarzałe...

Konsolę kupujesz raz na 4-5 lat i masz spokój. Gry zawsze śmigają dobrze (z paroma wyjątkami).


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na PC grałem tak do 18-ego roku życia (choć różne konsole też wcześniej miałem). Potem miałem trochę przerwy od gier na początku studiów i pracy. Później wróciłem do konsoli i na PC grałem już coraz rzadziej. A jak zmieniłem PC na Mac to granie na komputerze stało się niemalże świętem narodowym

Jakoś nie spieszyłem się z tym, bo czuję trochę przesytu grami o zombie, ale tak chwaliliście, że wczoraj zacząłem Days Gone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, evilym napisał(-a):

 

A wydajność? Coś, kosztem czegoś.

@tbn może Ty nie miałeś większych problemów, ale kwestie sterowników, patchy, ustawień wymaga jednak trochę zaangażowania. I najważniejszy aspekt czyli podzespoły, które w momencie kupowania już są przestarzałe...

Konsolę kupujesz raz na 4-5 lat i masz spokój. Gry zawsze śmigają dobrze (z paroma wyjątkami).


Ja to zawsze lubiłem, do tego mody. Co do podzespołów to było tak jak piszesz dawno temu, potem cykl życia znacznie się wydłużył, sporo osób używa po 3-4 lata tej samej platformy. Także, za sprawa konsol, które pod koniec życia spowalniają rozwój grafiki w grach multiplatformowych. Ja doceniam konsole za wygodę i prostotę, napisałem tylko ze obecna generacja jest dla mnie pierwsza, na której lubię grać, wcześniej się męczyłem w 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też brać pod uwagę, że w niektóre gry na PC gra się po prostu wygodniej. Strzelanki czy RTSy to dużo większa wygoda i precyzja na myszce. Sam mimo, że gram na kompie od jakichś 25 lat, przed pandemią miałem kompa, który totalnie nie nadawał się do grania, ale, że miał już 7 czy 8 lat i tak miesiąc w pandemię wywalił mi komunikat "awaria systemu chłodzenia, czy chcesz kontynuować", to trzeba było odświeżyć temat. Na teraz na PC strzelam i się ścigam (na PS5 tylko Gran Turismo), czasem odpalę coś z gamepassa, choć jeśli jest możliwość lub gra na PS5 nie jest 2x droższa, wybieram jednak kanapę+playa+65 cali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Trzeba też brać pod uwagę, że w niektóre gry na PC gra się po prostu wygodniej. Strzelanki czy RTSy to dużo większa wygoda i precyzja na myszce.

 

Co do RTS zgoda, bo to bardziej gra zręcznościowa niż strategiczna ;) musisz szybko klikać i obsługiwać skróty klawiaturowe, których nie ma na padzie.

 

Strzelanki - to już zależy. Ja po dwóch generacjach konsol i jakichś 1,5k godzinach strzelania na padzie w miarę ogarniam ;) I jak w ramach testowania Google Stadia trochę postrzelałem na myszce i klawiaturze, to szło mi gorzej niż padem na konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ceteth

Jak tam Tomb Raider?

Ja po nawet ciekawym początku, jestem jednak trochę zawiedziony... Czuję się jakbym biegał wokół komina 😐 W kółko to samo. Na plus, większa ilość grobowców do odkrywania.

Pierwszy, odświeżony TR był naprawdę świetny. Fajna historia, nowa mechanika - jednym słowem rewelacja. Drugi wprowadził kilka zmian. Jedne lepsze, inne gorsze. Jeżeli powstanie 4 część oparta o tą samą mechanikę / rozgrywkę to będzie słabo.

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie był to pierwszy nowożytny TR i bawiłem się bardzo dobrze szczerze mówiąc. Gra połknięta w kilka dni, chociaż przyznam, że tak jak zrobiłem wszystkie questy poboczne, to już w znajdźki i inne takie nigdy nie chce mi się bawić. Dla mnie generalnie gra na plus, z fabułą o której niedługo zapomnę.

 

Obecnie na tapecie Demon Souls remake i RDR2, które zaczynałem na PS4, a teraz bawię się znów dalej na PS5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że się dobrze bawiłeś. U mnie nie ma takiej opcji, aby nie próbować wbić platynki 😋 Więc będzie atak na 100% a z tego co wstępnie wyczytałem, powinno to być raczej możliwe.

 

A Dark Souls? heh... jedyny z Soulsów w którym nie mam platyny (przez te zasrane znikające jaszczurki). Jeżeli w reedycji na PS5 również zrobili to tak, że po trzech próbach zabicia tych gadów znikają aż do następnego przejścia całej gry, to mogą sobie w d***ę wsadzić taką reedycja 😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem Days Gone, zostały mi tylko (i aż) hordy do wybicia. Gra jest naprawdę fajna. Teraz gram w The last of us, jest klimacik.

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja skończyłem Days Gone, zostały mi tylko (i aż) hordy do wybicia. Gra jest naprawdę fajna. Teraz gram w The last of us, jest klimacik.

Hogg



Ja mam w trakcie akurat. Ostatnio jedną bazę zdobywałem i z głośnika leciały jakieś dźwięki wabiące zombie. Cała horda się zbiegła i zablokowała pod tym głośnikiem przy skarpie. 5 koktajli mołotowa i pierwsza horda pokonana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 16:11, Hogg napisał(-a):

 Teraz gram w The last of us, jest klimacik.

Też akurat zacząłem, trzeba nadrobić, bo aż wstyd. Faktycznie, klimat jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone... Świetna gra. Zacząłem grać w dodatek... I to nie to. Podstawka super.
Teraz GTA V :D

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kumplem zaczęliśmy ostatnio w GTA5 online grać :) w sumie fajna zabawa, parę lat temu się odbiłem, a teraz bawię się bardzo dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2e15544bca6e4150ceabc2c8a08af302.jpgŚwietna gra! Wciąga jak cholera i zachęca do spacerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Tomb Raider ukończone na 100% 

 

Od paru dni klepie Far Cry 5. Niestety niewiele się różni od 4 😕

 

A w kolejce czekają już:

DSC_8583.thumb.JPG.a9e402153c77920ae35ef63462663aa1.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy ktoś z was ma nintendo switch?.Syn chce kupić tą konsolę i mam kilka pytań.

Działa to bez Wi-Fi (w podróży)?

Do gier sieciowych wymaga abonamentu u Nintendo (ile to kosztuje)?

Jest tam jakaś forma kontroli rodzicielskiej?

Wpuszczają z tą konsolą na pokład samolotu?

Warto coś dokupić do zestawu firmowego?

Jak z dostępnością gier dla 8 latka (chłopak)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak, gdy poza kartridżami instalujesz w pamięci wewnętrznej/karcie pamięci

2. tak

3. tak, 80 zł za rok

4. tak

5. nie wiem

6. dokupiłem tylko dodatkowe joicony  (nie wiem jak to się pisze), oddzielnie sprzedają ten środek, do którego wpina się joicony (masz to w zestawie). W praktyce tego nie używamy, bo albo są gry z elementami ruchowymi, albo gra się pojedynczym joiconem, przynajmniej my tak zwykle gramy. Natomiast warto dokupić etui na kilka kartridżów, bo są małe jak karty sd, a pudełka całkiem spore i przez to niepraktyczne

7. gramy w super mario odyssey, mario tennis, mario party. just dance. Wszystkie te gry są z elementami ruchowymi i przez to są super, dla dzieciaka idealne. Platformówek, rpg, gier przygotowych jest sporo (jak dla casuala), słąbo ze strzelankami, wyścigami. Grafika to na pewno nie jest poziom ps4/xbox one, odstaje. Mocno odstaje. Gry kupuję używane na OLX albo ze sklepu nintendo, online, wersje elektroniczne (są fajne promocje). 

Edytowane przez XoneX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska na 40 dostałem PS4 - o dziwo jest to moja pierwsza konsola - zawsze grałem na PC - więc zaczyna się jazda. Gdzie najlepiej i najtaniej kupić ps plus - słyszałem, że na łowcy gier czasami są jakieś promocje. A po drugie - minecraft - czy muszę wybulić 100 zł lub więcej na pełną wersje czy można kupić coś taniej jeśli tak to gdzie i jak?:) Z góry dzięki za wszelkie porady :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić PS Plusa na rok w postaci kodu w znanych sklepach (pierwsze dwa) za ok. 200 zł:

 

https://www.ceneo.pl/24054427;0280-0.htm

 

Można też lojalnie na OLX lub Allegro poszukać ofert, ale wtedy fizycznej karty zdrapki z kodem, są zazwyczaj po ok 180 zł.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.