Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jeszcze nie skończyliśmy, ale 7 z 10 odcinków Szoguna, które są już dostępne są tak dobre, że już spokojnie mogę napisać, że warto.

 

Mojej piękniejszej połowy Japonia nigdy za bardzo nie interesowała, do obejrzenia ze mną przekonała w sumie tylko ocena na IMDB no i ... oboje przepadliśmy, dawno w takim tempie niczego nie oglądaliśmy. Zdjęcia, aktorzy, klimat, fabuła, wszystko się zgadza. Bardzo polecam seans :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

Co prawda jeszcze nie skończyliśmy, ale 7 z 10 odcinków Szoguna, które są już dostępne są tak dobre, że już spokojnie mogę napisać, że warto.

 

Mojej piękniejszej połowy Japonia nigdy za bardzo nie interesowała, do obejrzenia ze mną przekonała w sumie tylko ocena na IMDB no i ... oboje przepadliśmy, dawno w takim tempie niczego nie oglądaliśmy. Zdjęcia, aktorzy, klimat, fabuła, wszystko się zgadza. Bardzo polecam seans :) 

Zgadzam się moja Żonka też dopytuje się kiedy nowy odcinek. 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Szogun raczej rozczarował. Za dużo też tam CGI czy jak to się tam nazywa, żeby odtworzyć miasta. Nigdy w Japonii nie byłem, ale w tym serialu pogoda jest prawie zawsze taka, że albo jest mgła, albo pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, nowy "Szogun" jest ok. Momentami infantylny - ale książka to dopiero są "siuśki".  ;) Toranaga top, ale odbiór psuje mi nieco Andżinsama :D - niestety, aktor jest dosłownie sobowtórem jednego z największych kretynów, jakich kiedykolwiek miałem nieszczęście mieć obowiązek próbować uczyć angielskiego.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość wygrała z rozsądkiem. Obejrzałem wczoraj "Puchatek krew i miód" 😂

Powiedzieć, że to kino klasy B to wielki komplement dla tego dzieła. Dobrze, że krótki ten film. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szymon. napisał(-a):

Ciekawość wygrała z rozsądkiem. Obejrzałem wczoraj "Puchatek krew i miód" 😂

Powiedzieć, że to kino klasy B to wielki komplement dla tego dzieła. Dobrze, że krótki ten film. 

Będzie druga część 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie druga część
Nie wiem czy jestem na to gotowy

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote na tapecie byl "Bekart' rez. N. Arcel'a, adaptacje bestsellerowej powiesci Idy Jessen,
jak zwykle swietny Mikkelsen ze swoim chlodnym, przenikliwym spojrzeniem,
film o tym jak upor w dazeniu do celu moze wywrocic zycie do gory nogami i cenie jaka
trzeba placic, dokonujac wyborow ktore wplywaja na egzystencje... swietny, polecam

spacer.png

 

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, neclocus napisał(-a):

w sobote na tapecie byl "Bekart' rez. N. Arcel'a, adaptacje bestsellerowej powiesci Idy Jessen,
jak zwykle swietny Mikkelsen ze swoim chlodnym, przenikliwym spojrzeniem,
film o tym jak upor w dazeniu do celu moze wywrocic zycie do gory nogami i cenie jaka
trzeba placic, dokonujac wyborow ktore wplywaja na egzystencje... swietny, polecam

spacer.png

 

 

Widziałem 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem trzech ciał. Mówią, że za dużo fizyki, mi pasuje. Tempo ok nie za szybkie ale nie za wolne. Fajny serial. Podoba mi się. I cholera strasznie wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Problem trzech ciał. Mówią, że za dużo fizyki, mi pasuje. Tempo ok nie za szybkie ale nie za wolne. Fajny serial. Podoba mi się. I cholera strasznie wciąga.

 

Zaczynal sie ciekawie, ale dwa ostatnie oodcinki to jakas porazka 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“Dopesick” na Disney+. Wciągająca historia jak jedna korporacja uzależniła miliony Amerykanów od opioidów. Historia chciwości, manii wielkości i jednego wielkiego oszustwa. Wiele słyszałem o tym jak działa FDA, ale po tym co zobaczyłem w tym serialu, można się załamać. W najprężniejszej gospodarce świata agencja zajmująca się dopuszczaniem leków do obrotu po prostu wierzy na słowo korporacjom że to co twierdzą o danym leku, po prostu jest prawdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone maki. Nie jest to Szeregowiec Ryan ale w zestawieniu z mizerią i biedą Karbali mamy tu prawdziwy majstersztyk 😁. Było parę malutkich niedociągnięć,ale naprawdę malutkich i zauważalnych tylko dla militarystów 😁. Myślę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tego filmu i czy faktycznie pokazano naszą rolę taką jaka była. Bitwa o Monte cassino to był taki Stalingrad na froncie zachodnim. I to zdobycie przez naszych było takie umowne bardziej niż zdobycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diuna 2 - była dokładnie taka jak oczekiwałem.

Na minus - dźwięk, za głośne efekty w porównaniu do dialogów, a niby oglądane w Dream na rozkładanych fotelach

Największe wrażenie: pierwsza scena i ujeżdżanie "potworków", rola "Elvisa"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Fallout jest już na Amazonie 🤗🤗🤗

_bw101485.jpg

Ma się to jakoś do gry?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, evilym napisał(-a):

Ma się to jakoś do gry?

Ja w grę nie grałem,ale po tym co widziałem mi się podoba 🤗 🤗 🤗 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ja w grę nie grałem,ale po tym co widziałem mi się podoba 🤗 🤗 🤗 

Ok.

Nic, pewnie obejrzę. I pewnie się zawiodę na całej linii, ale cóż 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu stare i nowe kino:

- "Strefa interesów" - rzeczywiście, bardzo interesujący. O Sandrze już pisaliśmy, świetnie oddała to, na czym właściwie trzyma się koncept filmu - wizję niemieckiej matki organizującej wzorowe życie rodzinne. Drugi filar to oczywiście organizacja sprawnej niemieckiej korporacji. Jest jednak kilka scen, które musiałbym raz jeszcze obejrzeć, by w pełni je zrozumieć - zatem pewnie wrócę za jakiś czas do tego filmu.

- "Pogarda" - obejrzałem, bo zaintrygowała mnie willa Malapartego, która jest miejscem części akcji, no i lubię Michela Piccoli. BB eksponuje swe piękne ciało, jest sporo smaczków z historii kina, dużo naprawdę pięknych ujęć (i to nie tylko plenery) i naprawdę wspaniała muzyka - tyle tylko, że jest wykorzystywana jak najlepsze motywy Morricone pisane do akcyjniaków z Belmondo, czyli bez opamiętania i wyczucia. Bardzo konwencjonalny (lepszy?) reżyser niż Godard zostawiłby ją sobie na kluczowe sceny, a tu tymczasem kończy się dialog godny soap opera (- "Nienawidzę cię".  - "Dlaczego?" - "Bo nie potrafisz mnie wzruszać") i bach - wchodzi ta przepiękna muzyka. Za kilka minut Piccoli bierze z półki książkę, albo poprawia kapelusz - i znów:

 

 

Ale warto, bo to film, który drażni, ale jednak dobrze go chyba znać.

 

I jeszcze coś - za kilka tygodni 75. rocznica najsmutniejszego wydarzenia w historii futbolu. Planuję wrzucić post na ten temat, ale tu chciałbym zapytać, czy ktoś (np. @beniowski) widział (lub wie, gdzie obejrzeć) ten film?

 

MV5BNzFiODNjMjYtMTE0Yi00MzQ0LWEyMjItZDIwYzY3NTU4ZDM2XkEyXkFqcGdeQXVyMDk2Mzc2MA@@._V1_FMjpg_UX1000_.thumb.jpg.40cdbcc4a8932ff438d0f8570415c1a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

W tym tygodniu stare i nowe kino:

- "Strefa interesów" - rzeczywiście, bardzo interesujący. O Sandrze już pisaliśmy, świetnie oddała to, na czym właściwie trzyma się koncept filmu - wizję niemieckiej matki organizującej wzorowe życie rodzinne. Drugi filar to oczywiście organizacja sprawnej niemieckiej korporacji. Jest jednak kilka scen, które musiałbym raz jeszcze obejrzeć, by w pełni je zrozumieć - zatem pewnie wrócę za jakiś czas do tego filmu.

- "Pogarda" - obejrzałem, bo zaintrygowała mnie willa Malapartego, która jest miejscem części akcji, no i lubię Michela Piccoli. BB eksponuje swe piękne ciało, jest sporo smaczków z historii kina, dużo naprawdę pięknych ujęć (i to nie tylko plenery) i naprawdę wspaniała muzyka - tyle tylko, że jest wykorzystywana jak najlepsze motywy Morricone pisane do akcyjniaków z Belmondo, czyli bez opamiętania i wyczucia. Bardzo konwencjonalny (lepszy?) reżyser niż Godard zostawiłby ją sobie na kluczowe sceny, a tu tymczasem kończy się dialog godny soap opera (- "Nienawidzę cię".  - "Dlaczego?" - "Bo nie potrafisz mnie wzruszać") i bach - wchodzi ta przepiękna muzyka. Za kilka minut Piccoli bierze z półki książkę, albo poprawia kapelusz - i znów:

 

 

Ale warto, bo to film, który drażni, ale jednak dobrze go chyba znać.

 

I jeszcze coś - za kilka tygodni 75. rocznica najsmutniejszego wydarzenia w historii futbolu. Planuję wrzucić post na ten temat, ale tu chciałbym zapytać, czy ktoś (np. @beniowski) widział (lub wie, gdzie obejrzeć) ten film?

 

 

Ciao @Edmund Exley. Zrobiłem szybki research i znalazłem. Możesz go obejrzeć tutaj: https://www.raiplay.it/video/2017/02/Il-grande-Torino-Prima-Puntata-86185000-8d0b-45e6-9cb1-cf3a6f4206ef.html?wt_mc=2.www.cpy.raiplay_vid_IlGrandeTorino.
Jest jednak tylko we włoskiej wersji. Jeśli znasz język, to ogólnie polecam Rai Play, bo tam jest mnóstwo fajnych treści (w tym włoskiej klasyki), a dostępne jest za darmo. Ja bardzo rzadko tam zaglądam, ale chyba zacznę częściej. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ciao @Edmund Exley. Zrobiłem szybki research i znalazłem. Możesz go obejrzeć tutaj: https://www.raiplay.it/video/2017/02/Il-grande-Torino-Prima-Puntata-86185000-8d0b-45e6-9cb1-cf3a6f4206ef.html?wt_mc=2.www.cpy.raiplay_vid_IlGrandeTorino.
Jest jednak tylko we włoskiej wersji. Jeśli znasz język, to ogólnie polecam Rai Play, bo tam jest mnóstwo fajnych treści (w tym włoskiej klasyki), a dostępne jest za darmo. Ja bardzo rzadko tam zaglądam, ale chyba zacznę częściej. 

 

Dziękuję za namiary! Niestety jednak, język włoski znam mniej więcej tak jak bohater "Rimini" Ulricha Seidla ;) . Wydanie DVD też nie ma angielskich napisów. Ale znam kilka osób mówiących po włosku, więc może wyznaczę kogoś na lektora/lektorkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przełączam nieco bezwiednie kanały telewizyjne i zatrzymuję się na EPIC DRAMA, gdzie leci jeden z odcinków "Poirot" z 2006 pt. "Po Pogrzebie", a tam w jednej z ról... Michael Fassbender!  :D

 

https://www.filmweb.pl/serial/Poirot-1989-125510/episode/10/3


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata wstecz oglądałem taki fajny familijny film  . Droga do gwiazd z 1989r z Martinem Sheen. I jeszcze paru znanych aktorów tam grało. Film mi utknął w pamięci  szczególnie jedna scena. Czy ktoś coś wie gdzie go można znaleźć po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.