Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawe bo słyszałem dokładnie co innego od kolegi, który ledwo co zakończył serial, a i oceny na filmwebie nie zachęcają i dałem sobie z nim siana.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią co kraj to obyczaj. Mi się podobał, może nie jestem obiektywny bo lubię Idrisa Elbę i Luther to jedna z jego lepszych ról jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Luthera bym podsumował tak - może nie było to wybitne kino, ale jest to jeden z niewielu filmów tego typu, który rzeczywiście praktycznie do końca trzyma w napięciu. Dla mnie mocne 7/10 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty :D W końcu obejrzałem z nudów w pracy... Za długi o 30 minut ulep, który obok serialu nie stał... Ale trochę się uśmiałem jak (SPOILER) Luther, wielki chłop i policjant nie mógł sobie 2x poradzić ze starym dziadem. Szkoda na to czasu. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mógłby być trochę krótszy. Ja serialu nie oglądałem, a film oglądało się dobrze. Na pewno jeden z ten filmów, o których szybko zapomnę, ale nie mam poczucia zmarnowania czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luther bardzo mi się podobał. Tylko ten Smeagol jakoś tak dziwnie ze swoją burzą włosów wyglądał...

 

A rodzinnie ostatnio obejrzeliśmy taki serialik Siedem życzeń. Młodemu się podobał, my wyłapywaliśmy smaczki z PRLu, dobra muzyka w tle. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w filmie brakowalo muzyki z serialu, wydaje mi sie ze polowa klimatu w serialu to wlasnie odpowiednia muzyka. 

Pare momentow w filmie tez mi nie gralo, ale bez spojlerow ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reminder dla sentymentalnych.  ;)

 

Dzisiaj na CANAL+ "Nocny jastrząb" ze Stallonem i Hauerem. Film z 1981 - chyba pierwszy obejrzany przeze mnie na VHS film w życiu.  :)

 

https://www.filmweb.pl/film/Nocny+jastrząb-1981-8181


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mandaryn44 napisał(-a):
3 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):
Idę się rozerwać emoji95.pngemoji95.pngemoji95.png
65-plakat-online-cut_1af00b9818.thumb.jpg.814c3ef955f81f33b55a42243d905a44.jpg

Lubię takie filmy. Muszę się wybrać. I jak? Daje radę?

Tak na raz , może być 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w trailerach pokazują wszystko co najlepsze w filmach, więc trochę się boję, że w 3 minuty już obejrzałem cały film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Luthera - ogląda się ok, ale poziom niekonsekwencji i absurdów straszny. Ktoś chce głównego bohatera wrobić i bach, minutę później ów już jest osadzony więzieniu. Luther planuje by go przeniesiono i proszę bardzo, następnego dnia już jest transportowany. Doświadczony policjant i antyterrorysta nie umieją poradzić sobie z chuchrowatym niziołkiem wymachującym nożem. Policja obserwuje przez lornetkę pewne miejsce, ale udając się na owe miejsce ni z tego ni z owego musi pokonać kilka przecznic. Bohaterowie wsiadają na prom i za moment są w Norwegii (no właśnie, dlaczego do tej Norwegii jadą?). I tak można długo wyliczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina , podobał mi się a końcówka mnie zaskoczyła 👍

8056978.3.jpg

A i nie jest to horror tylko slasher 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion. Droga do domu. Film sprzed 7 lat, a ja go dopiero dzisiaj obejrzałem. Świetny to mało powiedziane. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Lion. Droga do domu. Film sprzed 7 lat, a ja go dopiero dzisiaj obejrzałem. Świetny to mało powiedziane. 

 

jako ekranizacja 'true story' owszem, do tego niezle zdjecia, gra aktorska (szczegolnie doroslego bohatera) i dobor muzyki, taki sobie


ostatnio przypadkiem wpadlem znowu na "Wykidajle' z P. Swayze'm a tam Ben Gazzara jako czarny charakter, 
znalazlem o nim kilka artykulow i poszukalem innych filmow gdzie zagral, pierwszy to 'Saint Jack' rez. P. Bogdanovich'a,
mam mieszane uczucia do oceny tego filmu jako calosci ale ze wzgledu na postac glownego bohatera uwazam ze bylo warto
https://www.filmweb.pl/film/Saint+Jack-1979-32784

drugi to 'Kamorysta' rez. G. Tarnatore, ten polecam, swietny film, swietna gra aktorska
https://www.filmweb.pl/film/Kamorysta-1986-115913 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neclocus, a widziałeś "Zabójstwo chińskiego maklera" i "Anatomię morderstwa"? W obu Gazzara jest niejednoznaczny i znakomity.

 

Ja widziałem:

- "Blisko" - początek dobry, później monotonny.

- "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - tajemnica skorpiona" - bardzo fajny film dla dzieci.

- "Niebezpieczni dżentelmeni" - całkiem niezła zabawa, mi szczególnie podobało się nawiązanie do bitwy pod Solferino i "Marszu Radetzky'ego" - mojej ulubionej powieści zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley "Maklera' widzialem choc bylo to bardzo dawno temu, swietna rola Gazzary,
'Anatomi' nie kojarze, musze poszukac
'Blisko' masz na mysli ten rez. przez Dhonta z 2022r?
'Niebezpiecznych dzentelmenow' nie kojarze, mozesz napisac cos wiecej, nie moge tego odnalezc,
'Marsz Radetzkyego' chetnie sobie przeczytam, zapisalem w kajeciku ; ) nie czytalem nic Rotha,
dziekuje za 'polecanki' : )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj na HBO ostatni sezon Sukcesji 😎 Szkoda, że całe 7 dni trzeba będzie czekać na nowe odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, neclocus napisał(-a):

@Edmund Exley "Maklera' widzialem choc bylo to bardzo dawno temu, swietna rola Gazzary,
'Anatomi' nie kojarze, musze poszukac
'Blisko' masz na mysli ten rez. przez Dhonta z 2022r?
'Niebezpiecznych dzentelmenow' nie kojarze, mozesz napisac cos wiecej, nie moge tego odnalezc,
'Marsz Radetzkyego' chetnie sobie przeczytam, zapisalem w kajeciku ; ) nie czytalem nic Rotha,
dziekuje za 'polecanki' : )

 

Ja nie widziałem natomiast "Saint Jacka" - Michał Oleszczyk, który jest wielkim znawcą kina amerykańskiego, polecał kiedyś ten film dostrzegając w nim właśnie podobieństwa do "Maklera".

 

Odnośnie "Anatomii morderstwa" - to jeden z głośnych dramatów sądowych przełomu lat 50. i 60. Film jest trochę długi, ale gdy kilka lat temu go oglądałem, to się nie dłużył. Poniżej zwiastun, w dawnej hollywoodzkiej stylistyce:

https://www.imdb.com/video/vi110543641/?playlistId=tt0052561&ref_=tt_pr_ov_vi

 

"Niebezpieczni dżentelmeni" to polska komedia o zmyślonych przygodach artystycznych elit tuż przed pierwszą wojną:

 

 

A odnośnie "Blisko" - tak, to nominowany do Oscara film Lukasa Dhonta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mam dzisiaj wolne idę sobie do kina 😁😁😁  na takie coś , a co 😁😁😁

shazam-gniew-bogow-2d-dubbing.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.