Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

Dzięki,.Też go finalnie wolę na bransolecie ale nie mam monotonii z tym paskiem.

Musisz mieć zręczne palce do wymiany i sokoli wzrok. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam Mariusz...Mam takie specjalne profesjonalne narzędzie do demontażu bransolet, a i tak troszkę rysek od wewnątrz zrobiłem...😂Choć przyznaję ,że najbardziej ucierpiał Tudor przy moich pierwszych "szlifach" bo  jakoś najtrudniej było mi tam wymieniać bransoletę.Co do wzroku ,cudów też nie ma bo  przy wymianie bransolety na pasek używam takie specjalne "okulary" zegarmistrzowskie... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/22/2022 at 9:35 PM, Paulus57 said:

Też ten czas bym obstawiał. :) 

Dobra, to juz rozumiem jak jest wskazywany czas na tej tarczy, tylko ze jest problem z kierunkami swiata a mianowicie roza wiatrow nijak nie wskazuje Polnocy na tym "globie" i to zadnym ramieniem 😞 Rozumiem ze chinscy towarzysze chcieli umiescic centrum swiata gdzies na oceanie indyjskim i to patrzac od zwrotnika Koziorozca, a nie z perspektywy Rownika co moze miec sens jak sie bedzie nosic ten zegarek w Australii lub na Madagaskarze. Ale juz to, ze ustawienie rozy wiatrow jest w ukladzie X w stosunku do stron swiata, a nie zorientowane Pn-Pd, to moim zdaniem nie zasluguje jednak na nagrode w Genevie ani gdzie indziej. Dac 1000 USD za taka "precyzje" co sie rypla juz na etapie projektu? W zyciu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jareknr1 napisał(-a):

Dobra, to juz rozumiem jak jest wskazywany czas na tej tarczy, tylko ze jest problem z kierunkami swiata a mianowicie roza wiatrow nijak nie wskazuje Polnocy na tym "globie" i to zadnym ramieniem 😞 Rozumiem ze chinscy towarzysze chcieli umiescic centrum swiata gdzies na oceanie indyjskim i to patrzac od zwrotnika Koziorozca, a nie z perspektywy Rownika co moze miec sens jak sie bedzie nosic ten zegarek w Australii lub na Madagaskarze. Ale juz to, ze ustawienie rozy wiatrow jest w ukladzie X w stosunku do stron swiata, a nie zorientowane Pn-Pd, to moim zdaniem nie zasluguje jednak na nagrode w Genevie ani gdzie indziej. Dac 1000 USD za taka "precyzje" co sie rypla juz na etapie projektu? W zyciu!

Wyczuwam w Twojej wypowiedzi więcej politycznej emocji, niż oceny konstrukcji zegarka. Idąc tym tokiem rozumowania, można by dojść do wniosku, że Chińczycy wykupili swoją nagrodę, wszak to jedyne prawdopodobnie państwo z dodatnim bilansem handlowym. Nie znając jednak szczegółów tak daleko nie radziłbym iść w spekulacjach. 

W moim mniemaniu zbyt dosłownie potraktowałeś wykorzystanie "róży wiatrów" jako elementu tej konstrukcji. To raczej symbol, według mnie, zgrabnie wpisujący się w całość. Prawdopodobnie żaden żeglarz nie posłuży się tym zegarkiem to obierania kursu swojego rejsu ;) (oby).  

Na koniec, żeby osłabić Twoje teorie spiskowe, dodam zdjęcie innego zegarka CIGA Design (zapożyczone z internetu), gdzie masz zdecydowanie inny region świata :)

Też nie dam 1000 USD za ten zegarek, ale z zupełnie innej, prozaicznej przyczyny - nie stać mnie ;)

 

gphg2019_single_hand_ciga_002_v2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Paulus57 said:

Wyczuwam w Twojej wypowiedzi więcej politycznej emocji, niż oceny konstrukcji zegarka. Idąc tym tokiem rozumowania, można by dojść do wniosku, że Chińczycy wykupili swoją nagrodę, wszak to jedyne prawdopodobnie państwo z dodatnim bilansem handlowym. Nie znając jednak szczegółów tak daleko nie radziłbym iść w spekulacjach. 

W moim mniemaniu zbyt dosłownie potraktowałeś wykorzystanie "róży wiatrów" jako elementu tej konstrukcji. To raczej symbol, według mnie, zgrabnie wpisujący się w całość. Prawdopodobnie żaden żeglarz nie posłuży się tym zegarkiem to obierania kursu swojego rejsu ;) (oby).  

Na koniec, żeby osłabić Twoje teorie spiskowe, dodam zdjęcie innego zegarka CIGA Design (zapożyczone z internetu), gdzie masz zdecydowanie inny region świata :)

Też nie dam 1000 USD za ten zegarek, ale z zupełnie innej, prozaicznej przyczyny - nie stać mnie ;)

 

gphg2019_single_hand_ciga_002_v2.jpg

Dzieki za odpowiedz ale dla Twojej informacji, sam uknules teorie spiskowa, ktora w dodatku mi przypisales;-) Ani przez moment nie przyszlo mi do glowy przekupstwo ale po prostu stwierdzilem fakt, ze roza wiatrow ktora nie pokazuje Polnocy to fuszerka i moim skromnym zdaniem nie zasluguje na zadna nagrode w konkurencji gdzie liczy sie precyzja. Gdyby ten zegarek wyprodukowali marsjanie, mialbym do niego dokladnie to samo zastrzezenie.

W drugiej wersji jaka przedstawiles problemu nie ma, bo trojkatny wskaznik jest neutralny i nie udaje czegos czym nie jest. Za to tu nie wiem czy potrafie odczytac godzine, bo chyba zamienili miejscami minuty z godzinami. To jest 6:60 czy minuty nalezy zignorowac i wyjdzie 6:30 bardziej?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cos w nim jest. NIgdy nie rozwazalem "prostokatnego" zegarka, ale musze przyznaz ze ten mi sie podoba. Co to za model?

Edytowane przez Jareknr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.