Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_L

Jest okej

Rekomendowane odpowiedzi

Powodzenia w szukaniu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Problemy skończą się wtedy gdy skończą się mrozy a tym samym spadnie zapotrzebowanie na moc czyli obciążenie sieci energetycznej. Te 2-3min. będzie trzeba sobie dodać samemu bo to tak nie działa, że sztywna sieć energetyczna "nieco przyspieszy" by skompensować poprzednie opóźnienie na zegarkach nią synchronizowanych  leniwym :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej dzięki, u mnie dwa się opoznily o 4-5 minut i nawet zastanawiałem się o co chodzi... Teraz wiem :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam budziki z synchronizacją, więc "nie odczułem".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te 2-3min. będzie trzeba sobie dodać samemu bo to tak nie działa, że sztywna sieć energetyczna "nieco przyspieszy" by skompensować poprzednie opóźnienie na zegarkach nią synchronizowanych leniwym :) .

[...]

ENTSO-E sugeruje, że poza ich rozwiązaniem uruchomiony zostanie również program kompensacji, a więc zapewne celowego zwiększenia częstotliwości na pewien okres, by nieprzestawione zegary dogoniły właściwy czas.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

ENTSO-E sugeruje, że poza ich rozwiązaniem uruchomiony zostanie również program kompensacji, a więc zapewne celowego zwiększenia częstotliwości na pewien okres, by nieprzestawione zegary dogoniły właściwy czas.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A co z zegarami które ludzie sami prawidłowo ustawią? te przyspieszą - niech już lepiej nic nie robią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z zegarami trakcyjnymi np. na kolei, w szpitalach, w radiu itp?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty możliwe, że przez to zapłaciłem teraz za 272kwh o 1 pln mniej niż za 199kwh w listopadzie ?? Wczoraj robiłem sobie rozliczenie prądu i mi szczena opadła. Czy prąd tak staniał i mi to umknęło ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Większość rzeczy jest synchronizowane siecią internetową za pomocą protokołu ntp. Dlatego kolej i inne newralgiczne czasowo elementy infrastruktury bardziej ucierpiałyby od tej strony jak od problemu zmniejszenia częstotliwości mocno przeciążonej sieci energetycznej. Wiekszość sprzętów ma dodatkowo na pokładzie rezonator kwarcowy i one autonomicznie mają niezłą dokładność.

Problem dotyczy urządzeń opartych o projekty układów scalonych sprzed ponad 40. lat. Bo biznes w półprzewodnikach trzeba umieć robić :) . Dlatego tak sławne firmy jak Texas Instruments projektowały nie tyle wypasione mikroprocesory sygnałowe stosowane w radarach myśliców co dużo bardziej kluczowe z punktu widzenia życia na ziemi układy do kalkulatorów oraz zegarów typu kuchenka, radiobudzik, kawiarka,... .Kawiarka znaczy życie , szczególnie rano gdy trzeba szacowne zwłoki zwlec z posłania. A do tego jest potrzebna motywacja czyli samoczynnie uruchamiająca się kawiarka. Jak zapach świeżo parzonej  kawy nie jest w stanie nas podnieść to znaczy, że z całą pewnością nie żyjemy i następna będzie albo duża czarna albo latte "po tamtej stronie". W zależności gdzie trafimy?

Zważywszy na skalę produkcji tego scalaków wystarczyło zgarnąć 2$ od sztuki by nie martwić się o to czy Departament Obrony w przyszłym roku zamówi czy nie zamówi coś w firmie? 

Same projekty tych układów zegarkowych powszechnego użytku są tak przemyślane "po taniości", że aż dziw bierze, że to działa :) . Niektórzy nawet piszą na ten temat prace naukowe. Do dzisiaj jest nie rozstrzygnięte dlaczego tryb drzemki właśnie tyle wynosi ile wynosi :) . Widocznie projektant struktury lubił posypiać :D .

No i ta taniość spowodowała, ze zrezygnowano z rezonatora kwarcowego, by docelowy układ był parę centów tańszy. Dlatego zegar jest taktowany impulsami wprost z sieci 50Hz lub 60Hz. W zależności od miejsca użytkowania czasami trzeba było przestawić odpowiednią zworkę.

Jest jeszcze, już jedynie hipotetycznie, pewna grupa urządzeń będących zegarami elektrycznymi z silnikiem elektrycznym, zegarów wskazówkowych jak i klapkowych. Prędkość obrotowa owego silnika napędzającego przekładnię wskazań była ściśle skorelowana z częstotliwością sieci zasilającej. Coś takiego można by spotkać np. na dworcach ale pod warunkiem, że nikt tego sprzętu nie przytulił na złom albo samo z siebie nie rozpadło się ze starości. Tego typu urządzenia to przełom lat '70 i '80. Na szczęście tak jak wtedy tak i teraz nikt specjalnie nie przejmował się ani dokładnością ani też wskazaniami bo PKP to z całą pewnością nie japoński Shinkansen  :D .

 

Wniosek z całego tego zamieszania ze zgubieniem paru minut na wyświetlaczach jest taki, że zegarek mechaniczny to zegarek mechaniczy. Normalnie jak dla ludzi cyferblat i wskazówki a nie jakieś posmodernistyczne herezje.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocław wprowadził bezpłatną komunikację. Ściślej - niemożliwą do opłacenia. Wymieniono system. Od kilku dni, do 8 marca nie można było zasilić kart on-line i w automatach. Od dzisiaj - nie można się zalogować. Mój adres mailowy, hasło, numer karty wg systemu nie istnieją :)

post-6402-0-42563400-1520512843_thumb.png

 

post-6402-0-43314300-1520512851_thumb.png

 

Kanary zaś grasują w najlepsze. Skończy się chyba jakimś linczem. Jest OK!


Na usprawiedliwienie. Podano, że sklep będzie uruchomiony 8 marca. Roku nie podano :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów z Gdańska. 

Jutro (sobota) muszę być na pogrzebie w Gdańsku na osiedlu Przymorze w jakimś okrągłym kościele przy ul Śląskiej o godzinie 9 rano. 

Będę jechał starą drogą od strony Elbląga. 

Pytanie brzmi. Ile muszę przeznaczyć czasu na przejazd od powiedzmy ronda Letnica do w/w kościoła, tak miej więcej.

Rozumiem że do ronda Letnica dojazd jest obecnie bezkorkowy.  :)

 

Edit. Jadę z żoną i mamy również zamiar odwiedzić Sopot. Jest może tam warta polecenia jakaś knajpa w której można zjeść dobrą rybkę.  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga od Elbląga do Gdańska jest w przebudowie . Tak więc tam Ci trochę zejdzie .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ronda/tunelu pod kościół, maksymalnie 10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga od Elbląga do Gdańska jest w przebudowie . Tak więc tam Ci trochę zejdzie .

Ooo, tego nie wiedziałem. To może pojechać przez Lipno i wpakować się w Toruniu na autostradę. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jechać normalnie , tylko założyć z 30 min więcej na ten odcinek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ronda/tunelu pod kościół, maksymalnie 10min.

Ooo to w Gdańsku się dużo ostatnio zmieniło. Kiedyś jak jeżdziłem do Gdańska to zawsze były korki po horyzont.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest az tak zle. Dodaj sobie pol godziny do normalnej jazdy na ten odcinek :)

Edit

O Pawelb29 juz to napisal :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. Żeby być tam powiedzmy trochę przed 9 rano to musimy się zerwać w nocy, dlatego liczę w miarę dokładnie czas podróży.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ooo, tego nie wiedziałem. To może pojechać przez Lipno i wpakować się w Toruniu na autostradę. 

Dziadku mogę wiedzieć skąd Ty jesteś?! Lipno i Elbląg to mały rozstrzał jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadku mogę wiedzieć skąd Ty jesteś?! Lipno i Elbląg to mały rozstrzał jest :)

Mieszkam na obrzeżu Warszawy, więc można powiedzieć że będę jechał z Warszawy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mieszkam na obrzeżu Warszawy, więc można powiedzieć że będę jechał z Warszawy. 

Wszystko jasne, Ja nie wiem, czy na pewno droga z Elbląga jeszcze jest w przebudowie, bo tam z tygodnia na tydzień coś otwierają, chyba, że koledzy są zorientowani na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Bardzo krzepiące zdjęcie. W dobie wszechogarniającego umysłowego buractwa jest jak widać jeszcz nikła szansa, taka tycia nadzieja, by to wszystko co nas otacza w koło się ni z tego, ni z owego pewnego dnia nie zawaliło. 

To nie Kącik Czytelniczy tylko ostatni szaniec Cywilizacji!

 

Prawie się "złamałem", było naprawdę blisko by wcisnąć s-lajka :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.