Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Milego. 2 dni temu ale zegerkowe ;)

IMG_2709.jpeg

Edytowane przez aviato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/17/2023 at 5:31 AM, Butik said:

No to siup - kilka Speedych obok siebie - kręci się ;)

 

FullSizeRender.jpeg

Czekaj ty masz 5 speedmasterow? Ja myślałem ze jakieś rozmowy o redukcji do 3 zegarków były wcześniej... 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KrysH napisał(-a):

Ja myślałem ze jakieś rozmowy o redukcji do 3 zegarków były wcześniej... 😅

To jakaś wyższa matematyka już 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, KrysH napisał(-a):

Czekaj ty masz 5 speedmasterow? Ja myślałem ze jakieś rozmowy o redukcji do 3 zegarków były wcześniej... 😅

 

Nie, skąd :)

 

Miałem ochotę nakręcić jakieś wideo porównawcze różnych Speedych (tutaj jest od lewej FOIS, poprzedni moon, Tokyo, nowy Moon i '57). Pięćdziesiątkę siódemkę jeszcze mam, ale idzie do sprzedaży, czarne moony pożyczyłem na chwilę na weekend ale... ani nie miałem czasu ani jakieś weny na wideo, więc coś pocykałem, coś skręciłem, ale nie wiem czy cokolwiek z tego będzie.

 

Wszystkie zegarki już wróciły na swoje miejsce, a u mnie w pudełku ostatnie 3 docelowe sztuki jak na ilustracji zamieszczonej parę stron wcześniej.

 

Jakby ktoś miał ochotę przygarnąć niebieską '57 albo srebrną AT to zapraszam do mnie (albo wkrótce do @Ulotny).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
7 godzin temu, facecik napisał(-a):

Mój najmniej wygodny zegar. A jednak namiętnie noszę.

IMG_20230918_0923313.thumb.jpg.6f6bd15d04304b9766f2f406398a76eb.jpg

A co to za Lexus? SC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wiem że to nie ten wątek ale chciałbym zrobić pełny serwis swojej Omegi Seamaster z 2018 na co axial. Czy ktoś zna dobrego zegarmistrza w Warszawie? Poza mechanizmem chciałbym zrobić pełne odnowienie bransolety i wymianę szkła (ten zewnętrzny AR....). Mogę to zlecić Omedze ale słyszałem kiepskie opinie o ich serwisie. Zakładam że robią taśmowo i robią to zwykli pracownicy a nie zapaleńcy. Na razie skłaniam się ku Watches Spa u Damiana ale musiałbym wysłać zegarek. 

Macie jakieś opinie i zdanie na ten temat. 

Zegarek ma 5 lat ale chodzi super, nie spóźnia się. 

Pozdrawiam 

Artur 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian odnowi zegar najlepiej w PL. Musiałbyś tylko zapytać jak u niego wygląda sytuacja z dostępem do szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, ArtiGarnek said:

Witajcie, wiem że to nie ten wątek ale chciałbym zrobić pełny serwis swojej Omegi Seamaster z 2018 na co axial. Czy ktoś zna dobrego zegarmistrza w Warszawie? Poza mechanizmem chciałbym zrobić pełne odnowienie bransolety i wymianę szkła (ten zewnętrzny AR....). Mogę to zlecić Omedze ale słyszałem kiepskie opinie o ich serwisie. Zakładam że robią taśmowo i robią to zwykli pracownicy a nie zapaleńcy. Na razie skłaniam się ku Watches Spa u Damiana ale musiałbym wysłać zegarek. 

Macie jakieś opinie i zdanie na ten temat. 

Zegarek ma 5 lat ale chodzi super, nie spóźnia się. 

Pozdrawiam 

Artur 

 

Jak zegarek ma 5 lat i nic mu się nie dzieje, to można jeszcze ze 2 lata unikać serwisu. Co do serwisu Swatcha, bo o nim mowa, złego słowa nie mogę powiedzieć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Witajcie, wiem że to nie ten wątek ale chciałbym zrobić pełny serwis swojej Omegi Seamaster z 2018 na co axial. Czy ktoś zna dobrego zegarmistrza w Warszawie? Poza mechanizmem chciałbym zrobić pełne odnowienie bransolety i wymianę szkła (ten zewnętrzny AR....). Mogę to zlecić Omedze ale słyszałem kiepskie opinie o ich serwisie. Zakładam że robią taśmowo i robią to zwykli pracownicy a nie zapaleńcy. Na razie skłaniam się ku Watches Spa u Damiana ale musiałbym wysłać zegarek. 

Macie jakieś opinie i zdanie na ten temat. 

Zegarek ma 5 lat ale chodzi super, nie spóźnia się. 

Pozdrawiam 

Artur 

 

Właśnie dlatego mam nadzieję, że Rolex nigdy nie będzie miał zewnętrznego AR.

Gdyby był wybór i dwie wersje np. 300M z AR i bez AR to idę o zakład, że ta bez sprzedawałaby się lepiej. Zewnętrzny AR jest IMO fajny na początku zegarkowej przygody czy też 15 lat temu. Teraz efekt wow to można mieć już w Squale 50 Atmos za 4k (swoją drogą genialny zegarek za stosunkowo małe pieniądze).

 

Natomiast poza wymianą szkła, zewnętrzną powłokę można spolerować. Jeśli założysz nowe szkło i chcesz przez kolejne lata używać go na codzień bez cackania to za jakiś czas nowe też złapie ślady.

 

Pomimo tego, że ma 5 lat tak maks. do 6 roku zrobiłbym mu serwis. Co-axiale wbrew marketingowi po 4 latach nierzadko zaczynają już być zbyt suche nawet jeśli trzymają dokładność. Zdjęcia jak wygląda taki mechanizm i zużycie części wrzucał m.in. znany i ceniony zegarmistrz Leszek Szumlas, ale podobną opinię ma też Baum&Baum (ten pokazywał mi osobiście), Pieśkiewicz i Chronostore. Jest to mało popularna opinia tutaj, ponieważ trudno w Klubie o ceramiczną trzysetkę, która jest w posiadaniu przez 5-6 lat to raz a dwa jest używana codziennie.

 

Kilka dni temu na spotkaniu Paneristi oglądałem Bonda, którego robił Damian (serwis, odnowienie koperty i bransolety). To jest światowy poziom rzemiosła. Zegarki spod jego ręki wychodzą czasami dokładniej wykończone niż z fabryki. Nie zastanawiałbym się ani chwili gdzie odnowić zegarek. 

 

 

13 godzin temu, sanik napisał(-a):

#speedytuesday

a w wątku żadnego moonwacza 🤔

IMG_20230919_212527.jpg

 

W tym roku to chyba nawet Moonwatchowcy w tym wątku rocznicę lądowania na księżycu przegapili a co dopiero szybki wtorek. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

Damian odnowi zegar najlepiej w PL. Musiałbyś tylko zapytać jak u niego wygląda sytuacja z dostępem do szkła.

Dostęp do oryginalnych części Omegi też ma bez problemu.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wiem że to nie ten wątek ale chciałbym zrobić pełny serwis swojej Omegi Seamaster z 2018 na co axial. Czy ktoś zna dobrego zegarmistrza w Warszawie? Poza mechanizmem chciałbym zrobić pełne odnowienie bransolety i wymianę szkła (ten zewnętrzny AR....). Mogę to zlecić Omedze ale słyszałem kiepskie opinie o ich serwisie. Zakładam że robią taśmowo i robią to zwykli pracownicy a nie zapaleńcy. Na razie skłaniam się ku Watches Spa u Damiana ale musiałbym wysłać zegarek. 
Macie jakieś opinie i zdanie na ten temat. 
Zegarek ma 5 lat ale chodzi super, nie spóźnia się. 
Pozdrawiam 
Artur 

Watches Spa polecam z własnego doświadczenia z SMPc, lepiej wysłać i wiedzieć że będzie dobrze.
Aż tak źle z tym szkłem? Moja ma 7 lat, noszona przez 90% czasu który mam zegarek na ręku i mikroryski owszem są ale widać je głównie w ostrym świetle.
Wbrew opinii kolegów absolutnie bym nie zdejmował zewnętrznego AR, ten zegarek bardzo wtedy straci na wyglądzie, efekt braku szkła to jedna z jego cech - i obecnej i poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Witajcie, wiem że to nie ten wątek ale chciałbym zrobić pełny serwis swojej Omegi Seamaster z 2018 na co axial. Czy ktoś zna dobrego zegarmistrza w Warszawie? Poza mechanizmem chciałbym zrobić pełne odnowienie bransolety i wymianę szkła (ten zewnętrzny AR....). Mogę to zlecić Omedze ale słyszałem kiepskie opinie o ich serwisie. Zakładam że robią taśmowo i robią to zwykli pracownicy a nie zapaleńcy. Na razie skłaniam się ku Watches Spa u Damiana ale musiałbym wysłać zegarek. 

Macie jakieś opinie i zdanie na ten temat. 

Zegarek ma 5 lat ale chodzi super, nie spóźnia się. 

Pozdrawiam 

Artur 

Ja także polecam Damiana. Kolejki są długie, ale efekt wynagradza paromiesięczne terminy oczekiwania. 

9 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

Damian odnowi zegar najlepiej w PL. Musiałbyś tylko zapytać jak u niego wygląda sytuacja z dostępem do szkła.

Damian ma dostęp do wszystkich części do Omegi. 

 

Co do AR, takie porysowane po wielu latach użytkowania wygląda fatalnie - w tej oddanej przeze mnie do Watches Spa także była polerka zewnętrznej warstwy. Rzadko się spotyka, by któryś zegarek Omegi posiadający zewnętrzny AR a noszony codziennie nie posiadał mniejszych lub większych "blizn" na szkle.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie nt. zewnętrznego antyrefleksu w seamasterach są podzielone, pewnie zależą od stopnia uszkodzenia fabrycznej warstwy w danym egzemplarzu. 

 

Jeśli ktoś jeszcze nie wybrał docelowego modelu, to jednak polecałbym taki, który nie ma zewnętrznego AR.

20230920_121136.jpg


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli ktoś jeszcze nie wybrał docelowego modelu, to jednak polecałbym taki, który nie ma zewnętrznego AR.
20230920_121136.thumb.jpg.c18a6b3bc1b15aeff398a752b4c1fc07.jpg

A ja taki który ma obustronny

24e166c2197d965b339a0a883a877e93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bugs napisał(-a):


A ja taki który ma obustronny emoji4.png

24e166c2197d965b339a0a883a877e93.jpg

 

Fajne zdjęcie. Jedno z niewielu, na którym koronka nie wygląda jak trzymana w pyszczku przez rybkę (raz to zobaczyłem w Seamasterze 300M i "już się nie da odzobaczyć").
Tylko jak Ci się udało dorobić te nity na "endlinku"? 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Fajne zdjęcie. Jedno z niewielu, na którym koronka nie wygląda jak trzymana w pyszczku przez rybkę (raz to zobaczyłem w Seamasterze 300M i "już się nie da odzobaczyć").
Tylko jak Ci się udało dorobić te nity na "endlinku"? 

 

Przypadek, na innych już tych fejkowych nitów nie widać.

4f5464be15a024885ff800f3c350dafa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bugs napisał(-a):


Watches Spa polecam z własnego doświadczenia z SMPc, lepiej wysłać i wiedzieć że będzie dobrze.
Aż tak źle z tym szkłem? Moja ma 7 lat, noszona przez 90% czasu który mam zegarek na ręku i mikroryski owszem są ale widać je głównie w ostrym świetle.
Wbrew opinii kolegów absolutnie bym nie zdejmował zewnętrznego AR, ten zegarek bardzo wtedy straci na wyglądzie, efekt braku szkła to jedna z jego cech - i obecnej i poprzedniej wersji.

Wszystkim dziękuję bardzo za opinie. Zegarek trafi do Damiana. 

Powołam się na Was 😉

U mnie te zew AR ma nie tyle rysy co takie smugi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opinie nt. zewnętrznego antyrefleksu w seamasterach są podzielone, pewnie zależą od stopnia uszkodzenia fabrycznej warstwy w danym egzemplarzu. 
 
Jeśli ktoś jeszcze nie wybrał docelowego modelu, to jednak polecałbym taki, który nie ma zewnętrznego AR.
20230920_121136.thumb.jpg.c18a6b3bc1b15aeff398a752b4c1fc07.jpg

Myślę, że to raczej wynik stylu użytkowania zegarka, a nie kwestia kiepskiego/podatnego na uszkodzenia antyrefleksu.
Miałem dwie PO i jedną 300, teraz mam kolejną i w żadnej nie było problemów z zewn. antyrefleksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.