Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

'Pamy' Maciek? To jest zdrobnienie od Pamela Anderson? :D

A to by chyba łatwiej było nawet :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartek i Mirosuaw: Wprowadzenia ceramiki nie rozpatrywałbym w kategoriach przewrotu kopernikańskiego, staje się to już standardem w zegarkach za kilka tys. zł. Dizajn aktualnego suba za zbyt szczęśliwy trudno jest uznać, bardzo wiele osób za dużo ładniejsze uznaje modele 5-cyfrowe. Ja kiedyś mogłem go DOSTAĆ i podziękowałem, wybrałem JLC. Omega SMP oczywiście nie dogoni suba, ale słyszałem, że wielu potencjalnych nabywców, gdy dowiaduje się, że może kilkadziesiąt tysięcy wydać, ale dopiero za dwa-trzy lata, to wybiera Planet Ocean, która też podchodzi pod trzy dyszki. Ja nie rozumiem wręcz fascynacji Roleksem, są to porządne zegarki, ale nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma co liczyć na diametralną odmianę Submarinera w stronę historycznych już modeli. Na pewno nie zrobią współczesnego 5513, czy nawet 16610. Gdyby w kolejnym Subie, dali np. wypukłe szkło, cienkie uszy, węższe wskazówki etc. to wyglądałoby to niezbyt fajnie przy zachowaniu średnicy 40 mm. Prawdopodobnie nie ma już odwrotu od ceramiki, a to powoduję, że taki współczesny 5513 wyglądałby na "zbyt mały" zegarek. Dodatkowo zapięcie z glidelockiem, również pasowałoby jak kwiatek do kożucha. W SD, który ma 43 mm ma to wszystko sens i wygląda to proporcjonalnie. Obecny Sub właśnie po do ma szerokie uszy i maxi dial, żeby przy zachowaniu historycznego rozmiaru 40 mm wyglądał optycznie na większy niż jest na papierze. Musieliby przede wszystkim zrezygnować z zapięcia z glidelockiem i z ceramiki, żeby uwstecznić wizualnie Suba, na co IMHO nie ma szans.

 

A co do Omegi to reedycja/limitka SMP na bazie 2254 byłaby hitem (nakładane indeksy jak w 2254 w wersji America's Cup, sword hands, bransoleta z ogniwami 3 częściowymi. Na zdjęciach w tym modzie jest bezel od PO 42 cal. 2500, ale nawet gdyby dali tam ceramiczny odpowiednik tego z 2254.50.00 byłoby zacnie. Szkoda ze zostawili w ofercie i rozwijali tylko Bondową wersję SMP300.

 

635884-f16cf7be73c77e34c36136cbb97e9b47.636188-27ed1777bfa4799006dea0bf20d6a330.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale broń Boże uwsteczniać !!! Ceramika, inne materiały i rozwiązania są jak najbardziej OK, ja kwestionowałem właśnie zachowawczość decydentów. Podoba mi się ewoluowanie Speedmastera i uważam że dobrze byłoby, gdyby Rolex również, cytując klasyka, "poszedł tą drogą". 

Chyba jednak weźmy zabawki do piaskownicy Klub miłośników zegarków Rolex ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyedytowałem i o Omedze też coś jest  :P W zegarkach wolę właśnie zmiany co 10-15 la,t a nie co 3-5 lat. Jeszcze trochę i staną się tak irytujące jak często robione na siłę faceliftingi aut co 2-3 lata.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie , wracając do nowego moona. Fan marki czy modelu mając dwa moonwatche, za 20 i 50 , chyba raczej wybierze ten za 20?

A jeśli tak, tzn ze nowy nie będzie masowo dostarczany do butików albo stanie się leżakiem ?

Nie neguje kierunku zmian, nawet oczekiwałem...ale jednak trudno zignorować wycenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pociągną temat, bo przy mikrym nakładzie nie zwróciłyby się koszty prac projektowych. Wypuścili, zbadają reakcję i wyestymują potencjał rynku i kto wie, może reedycja Omegi 166.137 (Seamaster Cosmic Diver 2000) ...

Ale grubo popłynąłem z marzeniami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grey Maciek Super.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grey Maciek Super.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Radek. No nie dam rady zaprzeczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanie nowego światła, pierwsze koty za płoty, idealnie nie jest, będzie lepiej :)

 

DSC-2852.jpg
 
DSC-2856.jpg
 
DSC-2859.jpg
 
DSC-2870.jpg
 
DSC-2878.jpg
 
DSC-2888.jpg

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Speedmaster bardzo ładny...

Ale z ceną to naprawdę polecieli na księżyc 59200zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia. Tylko w wersji czarnej.

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Testowanie nowego światła, pierwsze koty za płoty, idealnie nie jest, będzie lepiej :)

 

Jest bardzo dobrze, a co to za światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już za chwileczkę, już za momencik negatyw powyższego, już tupię nóżkami :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, fajny białas.

Karol foty zacne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze, a co to za światło?

 

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

 

Marek światło to zwykła lampa (4 żarówki) plus softbox, jest ok, ale od razu powiem, że dwie takie lampy byłyby lepsze :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to się dzieje na poważnie? :blink:  :wacko:  :D  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

 

post-90856-0-98819600-1578521049_thumb.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę kwotę będzie pierwsza podwyżka. ;)

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena w tym przedziale jest po to, żeby portale zegarkowe wymieniały ten model jednym tchem obok Daytony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena w tym przedziale jest po to, żeby portale zegarkowe wymieniały ten model jednym tchem obok Daytony ;-)

To teraz tylko czekać aż powstaną kolejki, listy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nowegk Moonwatcha zwala z nóg. Ciekawe czy faktycznie bedzie sie dobrze sprzedawal ?

A u mnie dzisiaj złotko:

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.