Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Mi pare lat temu w pewnej galerii na Żoliborzu pan chcący sprzedac 300m stwierdził ze bezel musi popracować i się ułoży. Ze to nowy zegarek i w każdym jest takie przesunięcie. Ze to normalne i ze po paru miesiącach będzie już ok😂

O i T 

Tylko pogratulowac fachowcom 😕

z wielkim szacunkiem , ale nie odnoszę wrażenie że osoby sprzedające w sklepach z luksusowymi  zegarkami są znawcami czy pasjonatami zegarków , takie wrażenie mam za każdym razem jak jestem w sklepie z zegarkami w Krakowie 😞 ,

jedna z rzeczy która mnie ciekawiła w porównaniu różnych modeli Omegi , to głos bezela podczas obracania , w przypadku divera 300 z metalowym bezelem trochę tani metalowy głos , w przypadku divera 300 ze złotym bezelem lepiej brzmi , a najlepiej z tej trójki wypadł PO 45,5 metalowy, taki prawdziwe premium jeśli chodzi o głos bezela , ciekawy jestem jakie są różnice pomiędzy innymi modelami czy ew. innymi markami ?

Nie chcąc nikomu uwłaczać, sadze ze sprzedawcy maja bardzo ogólna wiedze. Nie uważam się za wbitego znawce, ale podczas ostatniego zakupu, odwiedziłem kilku autoryzowanych sprzedawców i po kilku minutach rozmowy odnosiłem wrażenie, ze poza demonstrowaniem kolejnych modeli, nie potrafią nic o nich powiedzieć.

Z drugiej strony, podejrzewam ze każdy z nas, chcąc dokonać zakupu posiada już wiedze na temat marki, modelu, stosowanych rozwiązań, mechanizmów itp.

Nie wymagajmy od sprzedawcy wiedzy którą posiadają koledzy na forum. Taktownym jednak by było, aby sprzedawca wykazywał się profesjonalizmem i nie wprowadzał w błąd klienta. 

Ja kupowałem swojego IWC w Krakowie i muszę przyznać, że sprzedawca znał się bardzo dobrze na zegarkach. Pewnie to wynika z tego, że na miejscu jest zegarmistrz i jeden ze sprzedawców też tam pracuje.

Kilka dni temu pisałem, że podoba mi się Seamaster. Poszedłem więc dziś zobaczyć sobie tak na spokojnie ten model. Patrzę i nie wierzę... Jeden z dwóch, z których mierzyłem - nie centrował  
(z góry uprzedzam, że zdjęcie oddaje stan faktyczny - bez żadnych sugestii typu ,,a może zdjęcie robione pod kątem", etc.).

A myślałem, że takie ,,kwiatki", to tylko Seiko wypuszcza

Screenshot_20210528-193133_Gallery.thumb.jpg.ea7ca2ccacf5287d5271b6809607d2ee.jpg
Screenshot_20210528-193114_Gallery.thumb.jpg.f7f578699b92fd303b86400822cb0c96.jpg

Centruje, nie centruje to jedno. Ale drugie - IMO wyglada dużo lepiej i bardziej spójnie od poprzednika. Fajną strukturę ma bezela.

I chyba jest bardziej vintage i pasek bardziej mu leży niż bransa.

Dzisiaj mój białas dostał nowe letnie gacie od "Chińczyka"

20210529_153049.jpg

20210529_153023.jpg

58dc30ff02a0020ff899a628367cdd05.jpg
Po roku w końcu założyłem coś innego niż Apple Watch

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

1 godzinę temu, vvv napisał(-a):

Po roku w końcu założyłem coś innego 

niż Apple Watch

Lepiej późno, niż wcale :wub:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

28 minut temu, tts napisał(-a):

20210530_101403.thumb.jpg.41eb51e6c82ec8be3f6a772f4863e210.jpg

Elegancko, pewnie do kościoła na sumę 😎

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Posted (edited)

Jaki to czas? Czas na odrobinę muzyki w domu zacnego kompozytora 😀🎹🎶

68FE62F1-F848-43F6-8CC9-53548A1DE159.jpeg

A597E5E9-BF4A-4910-BA1E-F60E5FA01489.jpeg

Edited by logann

Zachód słońca nad Bałtykiem. Już prawie czerwiec a ja w kurtce. To pewnie efekt globalnego ocieplenia :unsure:

7F4A50E4-B065-434F-8453-1C0B7CA600C5.jpeg

W dniu 29.05.2021 o 09:20, Teufel26 napisał(-a):

Nie chcąc nikomu uwłaczać, sadze ze sprzedawcy maja bardzo ogólna wiedze. Nie uważam się za wbitego znawce, ale podczas ostatniego zakupu, odwiedziłem kilku autoryzowanych sprzedawców i po kilku minutach rozmowy odnosiłem wrażenie, ze poza demonstrowaniem kolejnych modeli, nie potrafią nic o nich powiedzieć.

Z drugiej strony, podejrzewam ze każdy z nas, chcąc dokonać zakupu posiada już wiedze na temat marki, modelu, stosowanych rozwiązań, mechanizmów itp.

Nie wymagajmy od sprzedawcy wiedzy którą posiadają koledzy na forum. Taktownym jednak by było, aby sprzedawca wykazywał się profesjonalizmem i nie wprowadzał w błąd klienta. 

Z moich doświadczeń w każdym salonie obsługą klienta zajmuje się kilka osób i rzadko kiedy więcej niż jedna ma szerszą wiedze o zegarkach. Więc zależy na kogo się trafi, kto ma akurat zmianę i tp. Chociaż podczas moich ostatnich zakupów byłem obsługiwany przez Pana autentycznie wkręconego w pasję zegarkową, z własnym zbiorem zegarków. Sądzę, że jest użytkownikiem tego forum, chociaż tego tematu nie poruszyliśmy 😉 

Z obsługą bywa różnie oczywiście i nasze podejście do tematu jest dość specyficzne, jak już ktoś wcześniej napisał często przychodzimy do sklepu z dużą wiedzą na temat dwóch - trzech sztuk, spośród których chcemy dokonać wyboru. Sprzedawcy najczęściej są szkoleni podstawowo i wiedzą tyle ile trzeba wiedzieć na spotkaniu z 90% potencjalnych klientów.

Osobiście spotkałem co najmniej kilku sprzedawców na prawdę znających się na rzeczy i lubiących to co robią - chociażby w lotniskowym Kruku, gdzie najczęściej kupuję swoje zegarki, ale też w warszawsko-arkadyjskim Jubitomie jest co najmniej jeden sprzedawca (z brodą) i jedna sprzedawczyni (w okularach), którzy wiedzą o czym mówią i kitu się im nie wciśnie.

Uważam, że rozpatrywanie sprzedawców z naszego zegarkomaniakowego punktu widzenia nie do końca jest sprawiedliwe.

OMEGA rządzi

Posted (edited)
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

Osobiście spotkałem co najmniej kilku sprzedawców na prawdę znających się na rzeczy i lubiących to co robią - chociażby w lotniskowym Kruku,...

Jeszcze na butik Omegi na P3K nie mozna narzekac, bo tam zawsze czegos ciekawego dowiedziec sie mozna 😎

Edited by artme

Guest Wlodar
Posted (edited)
8 godzin temu, Butik napisał(-a):

Z obsługą bywa różnie oczywiście i nasze podejście do tematu jest dość specyficzne, jak już ktoś wcześniej napisał często przychodzimy do sklepu z dużą wiedzą na temat dwóch - trzech sztuk, spośród których chcemy dokonać wyboru. Sprzedawcy najczęściej są szkoleni podstawowo i wiedzą tyle ile trzeba wiedzieć na spotkaniu z 90% potencjalnych klientów.

Osobiście spotkałem co najmniej kilku sprzedawców na prawdę znających się na rzeczy i lubiących to co robią - chociażby w lotniskowym Kruku, gdzie najczęściej kupuję swoje zegarki, ale też w warszawsko-arkadyjskim Jubitomie jest co najmniej jeden sprzedawca (z brodą) i jedna sprzedawczyni (w okularach), którzy wiedzą o czym mówią i kitu się im nie wciśnie.

Uważam, że rozpatrywanie sprzedawców z naszego zegarkomaniakowego punktu widzenia nie do końca jest sprawiedliwe.

Masz rację! Pani i Pan z Warszawskiego salonu Jubitom w Arkadii wiedzą bardzo dużo, co sprzedają. Polecam!!! Kupowałem u nich swoją pierwsza Omegę, jakiś czas temu. :)

32DB7177-BA1A-4653-A764-CD8FB0DC4F8C.jpeg

Edited by Wlodar

5 godzin temu, artme napisał(-a):

Jeszcze na butik Omegi na P3K nie mozna narzekac, bo tam zawsze czegos ciekawego dowiedziec sie mozna 😎

Butik z premedytacją pominąłem, bo to sklep specjalistyczny i jakby tam nie wiedzieli o czym mówią to byłaby tragedia...

Bardziej chodziło mi o sklepy "wielobranżowe" -> pierścionki, bransoletki, naszyjniki, zegarki (a wśród tych Omega, Lążin, Tisot, Guczi i Majkel Kors ;))

OMEGA rządzi