Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Ale on mi się podoba. Zupełnie nie wiem czemu 🙈

Jak to było, bo to ... field watch 😁


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ma coś w sobie, czego nie mają inne zegarki (choć  to nie do końca prawda, bo na zamówienie CNR - Canadian National Railways powstały 4 modele od 4 różnych producentów z niemal identyczną tarczą wariant "0": Longines R.R 280, Bulova Accutron, Universal Geneve i Girard-Perregaux, z czego niektóre powróciły jako reedycje).

 

To model z rodzaju " love it or hate it". Na pewno jednak nie da się go pomylić z żadnym innym Longinesem, a szansa, że wpadniesz na mieście na kogoś z drugim egzemplarzem na nadgarstku, dorównuje prawdopodobieństwem uderzeniu w głowę przez meteoryt 😉😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tommly napisał(-a):

Jak to było, bo to ... field watch 😁

Eee tam. Bardziej bo się starzeję. 

A jeszcze bardziej zgodnie z prawdą, bo jestem chory na głowę...

4 minuty temu, rads napisał(-a):

Zdecydowanie ma coś w sobie, czego nie mają inne zegarki (choć  to nie do końca prawda, bo na zamówienie CNR - Canadian National Railways powstały 4 modele od 4 różnych producentów z niemal identyczną tarczą wariant "0": Longines R.R 280, Bulova Accutron, Universal Geneve i Girard-Perregaux, z czego niektóre powróciły jako reedycje).

 

To model z rodzaju " love it or hate it". Na pewno jednak nie da się go pomylić z żadnym innym Longinesem, a szansa, że wpadniesz na mieście na kogoś z drugim egzemplarzem na nadgarstku, dorównuje prawdopodobieństwem uderzeniu w głowę przez meteoryt 😉😁

Jakby nie zakręt w którym jestem to byś go nie zdążył z bazarku wycofać 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Jakby nie zakręt w którym jestem to byś go nie zdążył z bazarku wycofać 😝


Ot, życie! Jakbyś nie był na zakręcie, to zdążyłbyś go wziąć i pewnie znalazłbyś się na zakręcie. Ja, też będąc na zakręcie, pewnie na chwilę przestałbym na nim być. Jednakowoż, będąc na zakręcie, nie zdążyłeś, dzięki czemu ja nadal jestem na zakręcie, ale przynajmniej z zajeb**tym zegarkiem na nadgarstku 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale petardę dzisiaj mierzyłem - L16484782. Nie pozwolono mi zrobić zdjęcia, bo oficjalną premierę ma mieć 25 stycznia. Na żywo prawdziwa bomba. Jedyny problem to krótki pasek - taki na nadgarstek max 18cm. 
longines-conquest-heritage-power-reserve-heren-hor.jpg.08b6e67415ec866b172a1f70713b959f.jpg

To 39/40mm?
Nie za krótka ta sekundowa?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę mogłem cyknąć. 😅

20240115_194337.jpg

3 minuty temu, lukebor napisał(-a):


To 39/40mm?
Nie za krótka ta sekundowa?

38mm.

Jedyna uwaga to brzydka poprzeczna szczotka na bokach koperty. Wręcz paskudna. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda na żywo

 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rads napisał(-a):


Ot, życie! Jakbyś nie był na zakręcie, to zdążyłbyś go wziąć i pewnie znalazłbyś się na zakręcie. Ja, też będąc na zakręcie, pewnie na chwilę przestałbym na nim być. Jednakowoż, będąc na zakręcie, nie zdążyłeś, dzięki czemu ja nadal jestem na zakręcie, ale przynajmniej z zajeb**tym zegarkiem na nadgarstku 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale tak prawie 10 tys. za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo co w środku?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ale petardę dzisiaj mierzyłem - L16484782. Nie pozwolono mi zrobić zdjęcia, bo oficjalną premierę ma mieć 25 stycznia. Na żywo prawdziwa bomba. Jedyny problem to krótki pasek - taki na nadgarstek max 18cm. 

longines-conquest-heritage-power-reserve-heren-hor.jpg

Oglądałem go na żywo ponad tydzień temu i też nie mogłem cyknąć fotek 🙂

Interesująco rozwiązana rezerwa chodu.

 

Dla fanów vintage, świetny zegarek.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna tarcza ale za te pieniądze mogliby się postarać i przy średnicy 38mm zrobić go cieńszego, szczególnie przy tym szkle. Z czarną tarczą wyglądałby jeszcze fajniej. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Krathor napisał(-a):

Ładna tarcza ale za te pieniądze mogliby się postarać i przy średnicy 38mm zrobić go cieńszego, szczególnie przy tym szkle. Z czarną tarczą wyglądałby jeszcze fajniej. 🙂

Jest też model z czarną tarczą. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Longines chyba zamierza w pojedynkę podbić sektor heritage, chyba żadna firma nie ma tak bogatej i po prostu dobrej oferty w tym obszarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, fajny. Ten z ciemną tarczą nawet bardziej mi przypadł do gustu. Ale 19,3k to naprawdę sporo. Nawet jak się uda zbić do 15-15,5k, to i tak będzie drogo. 

 

Longines w ostatnich kilkunastu miesiącach wypuścił mnóstwo ciekawych modeli, tylko te ceny... coraz wyższe. Pomału wchodzą w ceny Omegi (De Ville, a nawet AT) sprzed ok. trzech lat...

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piku napisał(-a):

Longines w ostatnich kilkunastu miesiącach wypuścił mnóstwo ciekawych modeli, tylko te ceny... coraz wyższe. Pomału wchodzą w ceny Omegi (De Ville, a nawet AT) sprzed ok. trzech lat...


Dla mnie te ceny są nie do zaakceptowania, nie w przypadku zegarków z mechanizmami klienckimi. Omega to mimo wszystko in-house, nawet jeśli w dużej mierze na bazie ETA.
 

Jestem fanem ETA i za opinią zegarmistrzów uważam, że są to doskonałe mechanizmy - ale po prostu nie za te pieniądze. Jak pisałem wcześniej, fajnie że mam  dziś w pudle kilka egzemplarzy za rozsądne pieniądze, a za 20k+ od sztuki to już tylko podziwiam sobie rendery i kibicuję Kolegom 😉

 

@just_nobody07 a co tam, wrzucę Ci jeszcze... 😝

 

1B4260B8-DB81-457D-A7DA-B2F6CED56DC6.thumb.jpeg.4e9ee9fabc376b1aae1055577bd07022.jpeg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radsOmega nie korzysta z ETY (chyba że im zostało 1 proc jakichś niszowych modeli które jakimś cudem się uchowały w katalogu).

 

Inna sprawa że to o czym piszesz czyli brak akceptacji bla bla bla to dla rynku nie ma żadnego znaczenia bo kupuje się zegarek nie mechanizm i oczywiście rozumiem o czym piszesz ale dla tak globalnej marki z dużą sprzedażą klient "forumowy" który nie kupi zegarka bo eta to promil.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też za mną chodzi kupno zegarka Longines ale ich najnowsze wypusty oraz ceny przekraczają mój "próg bólu" i to ile chciałbym bez wyrzutów sumienia na to przeznaczyć.

Pewnie skończy się na używce bo bardzo podoba mi się Conquest Heritage z tarczą 36 [m]. Ostatecznie mógłby być z tarczą 40 [mm].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.