Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie taka nowość, Metro już istnieje kilka lat na rynku. Ale jest super, ma na końcach zakrzywioną tarczę i wskazówki.

Ale najpierw było z rezerwą, później tylko z datą a tu bez niczego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez niczego, z alfą w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór! Jeśli nie ma quick set'u daty, a alfa nie ma to lepiej bez daty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ub.tyg. miałem okazję odwiedzić stary/nowy butik flagowy Panerai we Florencji. Kiedy byłem tam 3 lata temu był w remoncie, mieli tylko taki mały kamerlik. Obecnie to salon pełną gębą więc nie mogłem go ominąć. Wrażenia bardzo mieszane, raczej jednak dość rozczarowujące. Jedyna rzecz na plus (ważna, to fakt) - mają tam niesamowity wybór zegarków; model, materiał, limitki... do wyboru, do koloru. Przymierzyłem kilka, głównie w złocie i ceramice, bo relatywnie najrzadziej można je spotkać  :ph34r: Co do zegarków samych, to prezentują się pięknie, wykonanie klasa, natomiast prawie każdy sprawiał wrażenie nieprzyzwoicie grubego, wręcz jakby chcieli wymazać z tabel rekordów antyproporcji divery Orisa... :rolleyes: Niemniej zegarek tej marki pewnie znalazł by się u mnie w top5 do uzupełnienia szuflady  B)

 

Natomiast z nieciekawych obserwacji:

- wejście oczywiście na elektrozamek (może się boją tych tłumów),

- nie można robić zdjęć nadgarstkowych (!)  :angry: "w zamian" bez proszenia wciskają bardzo gruby katalog,

- przy przymiarkach ze sprzedawcą (3 na 5 byli Azjatami, co chyba jasno definiuje grupę docelową) dwóch ochroniarzy wisi dosłownie na twoich plecach,

- bardzo szybko zostajesz poinformowany, nawet bez pytania, że cen się tu nie negocjuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótsza cześć służbowa i miałem chwilę wolnego w okolicach dworca - efektem wizyta w ZT i kilka szybkich przymiarek.

Na początek Eterna Super Kontiki Chronograph - fajny wygląd, podoba mi się, ale mocno grubawy :/ Potem klasyka - Tudor BBB i Pelagos. BBB - na zdjęciach super, na żywo (po raz kolejny) chyba nie ma chemii. Pelagos - ten niebieski kolor wg słabo :( Powiedziałbym, że taki "plastikowy".

A na koniec wizyta w Aparcie i tam dwie przymiarki.

Pierwsza:

 

post-48855-0-12276400-1494511179_thumb.jpg

 

Nie wiem czy nieco nie za duży (może kwestia oswojenia się), ale naprawdę jest dobrze :)

A na deser był VC Overseas niebieski. I tu lekki klops - nie było efektu Wow, na który liczyłem :( A do tego okienko i ogólnie datownik moim zdaniem słabiutko. Za mały, za głęboki - chyba starsze wersje bardziej mnie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótsza cześć służbowa i miałem chwilę wolnego w okolicach dworca - efektem wizyta w ZT i kilka szybkich przymiarek.

Na początek Eterna Super Kontiki Chronograph - fajny wygląd, podoba mi się, ale mocno grubawy :/ Potem klasyka - Tudor BBB i Pelagos. BBB - na zdjęciach super, na żywo (po raz kolejny) chyba nie ma chemii. Pelagos - ten niebieski kolor wg słabo :( Powiedziałbym, że taki "plastikowy".

A na koniec wizyta w Aparcie i tam dwie przymiarki.

Pierwsza:

 

Nie wiem czy nieco nie za duży (może kwestia oswojenia się), ale naprawdę jest dobrze :)

A na deser był VC Overseas niebieski. I tu lekki klops - nie było efektu Wow, na który liczyłem :( A do tego okienko i ogólnie datownik moim zdaniem słabiutko. Za mały, za głęboki - chyba starsze wersje bardziej mnie przekonują.

A jak na zywo ta wersja Zenitha?

Trochę krótsza cześć służbowa i miałem chwilę wolnego w okolicach dworca - efektem wizyta w ZT i kilka szybkich przymiarek.

Na początek Eterna Super Kontiki Chronograph - fajny wygląd, podoba mi się, ale mocno grubawy :/ Potem klasyka - Tudor BBB i Pelagos. BBB - na zdjęciach super, na żywo (po raz kolejny) chyba nie ma chemii. Pelagos - ten niebieski kolor wg słabo :( Powiedziałbym, że taki "plastikowy".

A na koniec wizyta w Aparcie i tam dwie przymiarki.

Pierwsza:

 

Nie wiem czy nieco nie za duży (może kwestia oswojenia się), ale naprawdę jest dobrze :)

A na deser był VC Overseas niebieski. I tu lekki klops - nie było efektu Wow, na który liczyłem :( A do tego okienko i ogólnie datownik moim zdaniem słabiutko. Za mały, za głęboki - chyba starsze wersje bardziej mnie przekonują.

A jak na zywo ta wersja Zenitha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na zywo ta wersja Zenitha?

 

Moim zdaniem bardzo dobrze. Jest czytelna, fajne zestawienie kolorów tarczy i subtarczek. Wiem, że niektórzy koledzy narzekali na nachodzące na siebie, ale dla mnie to nie jest problem.

Być może ten czerwony sekundnik od stopera bym lekko zmienił - chyba wystarczyłaby czerwona końcówka.

Natomiast tak zupełnie indywidualnie, pod kątem mojego nadgarstka, jedyne co to wielkość - jak teraz patrzę na zdjęcie to wydaje mi się albo na granicy albo ciut za duży. A jak spytałem sprzedawcę o rozmiar 38 mm to tylko spojrzał i stwierdził, że takie maja tylko damskie :/ (swoją drogą, że gdy robiłem przymiarkę to oglądał mojego Nomosa, ale na zasadzie ciekawostki bo o marce nie słyszał właściwie).

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w warszawskich butikach wszystko co jest poniżej 40 mm oceniane jest przez sprzedawców jako damskie. Ostatnio przymierzałem w jubiltomie po 39,5 mm i też Pan stwierdził że to damski.

 

 

BTW zenith piękny ale wersja sprzedawana przez korlla_czarilego jest ładniejsza.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na bazarku jest jeszcze jeden El Primero i to właśnie tamten wierci mi dziurę w brzuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę wart dłuższego zastanowienia. Bardzo ładny. Zenith El Primero, to moje marzenie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do przymiarki, tym razem spokojniejsze. Jednak to bardzo fajne zegarki są. ab8a7a785aa1517069bca7cbe283caa4.jpg

b922d6b254a8262fb0c0066a80d25808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do przymiarki, tym razem spokojniejsze. Jednak to bardzo fajne zegarki są.

 

Tylko te datowniki jakieś takie ... słabe :wacko:

 

A ja dziś dzięki spotkaniu z Karolem takie coś mogłem przymierzyć ( i się przymierzyć :) ).

 

Na zdjęciu wygląda na spory, ale miałem go pewnie około 40 minut na nadgarstku i jest naprawdę wygodnie. No i przy okazji - pasek od Filipa genialny. Łącznie, całość świetna  :wub: 

post-48855-0-83162000-1495748844_thumb.jpg

post-48855-0-53975900-1495748963_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie tylko przychylić do tej opinii. B&R to bardzo bardzo fajne zegarki. A datowniki wlasnie, że sa świetne. ;-) Jedne z niewielu umiejscowionych na 4tej/5tej które nie rażą. Zwłaszcza w GMT.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem airmana idealnego na mój niezbyt duży nadgarstek. Koperta leży jak przyklejona.

post-69167-0-16637600-1497184915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie wpisuje się w Twoją kolekcję


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Valbray oculus chrono? Mam zamiar zamowic to cudo

Dla mnie mistrzostwo! Bierz i wrzucaj duuuużo fotek! Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem airmana idealnego na mój niezbyt duży nadgarstek. Koperta leży jak przyklejona.

jak masz rozmiar witki ? :) ja niestety tez mam mały nadgarstek  a ten zegar od dawna mi się podobał a nie miałem okazji wcześniej go założyć

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Valbray oculus chrono? Mam zamiar zamowic to cudo

No jest cudo Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz rozmiar witki ? :) ja niestety tez mam mały nadgarstek a ten zegar od dawna mi się podobał a nie miałem okazji wcześniej go założyć

Mam ok 17 cm. Zdjęcia nieco przekłamują, w naturze jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 17 cm. Zdjęcia nieco przekłamują, w naturze jest mniejszy.

to tak jak ja :)

no fakt na zdjęciach wygląda jak kawał klocka pewnie dlatego ze jest gruby a uszy ma krótkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest cudo Radek

W jakim tego slowa znaczeniu to piszesz? Dzisiaj musze podjac decyzje. Zamowilem sobie tez Clerc Odyssey Silicium i diler czeka na decyzje w prawie Valbray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pozytywnym

 

a kupić chyba musisz oba bo to zupełnie dwa różne style zegarków

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.