Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Recommended Posts

Każdy ma swój próg możliwości i akceptowalności ceny zegarka. Zgadzam się, że dobrze iż są różne. Zawsze jest ktoś kto ma zegarek z wyższej półki. No przynajmniej ja niema problemu, bo przede mną wielu.

Statystycznie rzecz ujmując - kupując zwykłego Seiko SKXa i tak człowiek posiada już lepszy zegarek niż większa część populacji, więc "więcej za Tobą, niż przed Tobą" :)

ng6mnrm.png

Tomek - na szczęście ten VC jest na Ciebie za duży, na szczęście z powodu ceny i tego że kształtem koperty i symboliką na tarczy kojarzy mi się z...trumną ( tak, tak wiem że to krzyż prawie maltański )

Edited by desmo

Akurat ta malta kompletnie mi się nie podoba, w dodatku po raz kolejny przekonałem się, jak brzydko wygląda porysowane białe złoto.

Za to przy Calatravie 5196 z żółtego złota straciłem głowę na tyle, że zapomniałem zrobić zdjęcia...

Edited by Tommaso

Guest vlepek

a Ty co miales na spotkaniu biznesowym?

Guest McIntosh

Za to przy Calatravie 5196 z żółtego złota straciłem głowę na tyle, że zapomniałem zrobić zdjęcia...

W ogóle mnie to nie dziwi. Dla mnie Calatrava to ideał klasycznego, nieskomplikowanego zegarka. Konkretnie mam na myśli Ref. 5227.

calatrava_ref5227_1.jpg

calatrava_ref5227_2.jpg

calatrava_ref5227_3.jpg

Oczywiście myślę o designie, bo do mechanizmu Patka mam trochę zastrzeżeń. Co do werku, wyżej cenię kaliber AP 3120. No ale wygląd Ref. 5227 to istna klasyczna petarda, która rozkłada większość klasycznych modeli Audemars Piguet. Nie dotyczy to kolekcji Tradition (piękne zegarki), która niestety wyleciała z aktualnej oferty.

1.jpg

Podczas wizyty w Dreznie miałem okazję poznać kilku gustownych i przyjacielskich ludzi. Niedość, że na co dzień noszą Zeitwerki Striking Time'y, to jeszcze pozwalają przymierzyć i zrobić fotę w biegu. Przepraszam za jakość zdjęcia.

mrxp1e.jpg

Niebanalne postacie kupują takie modele. Tym przyjemniej oglądać :) Coś jeszcze ciekawego na drezdeńskich nadgarstkach?

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Niebanalne postacie kupują takie modele. Tym przyjemniej oglądać :) Coś jeszcze ciekawego na drezdeńskich nadgarstkach?

Dużo lokalnych producentów - Union Glashuette, Bruno Soehnle.

Generalnie nie znam innego miasta poza Geneva, gdzie tyle miejsc poświęconych niezależnemu zegarmistrzostwu np butik ''Tempus Arte'', gdzie można na żywo zobaczyć naprawdę rzadkie okazy od Christiana Van Der Klaauw'a, Stefana Kudoke no i lokalne mistrzostwo od Marco Langa z Lang & Heyne. Za to muzeum zegarmistrzostwa w Glashuette, 30 km na południe dość mocno przereklamowane IMO.

20160924_163524_HDR.jpg

Nareszcie udało mi się przymierzyć Moonwatcha. Fizycznie leży dobrze na nadgarstku (z pewnością lepiej leżałby na pasku, bo bransoleta dodatkowo go wydłuża), optycznie odrobinę duży jak na moją wątłą witkę. Zdjęcie zrobione ziemniakiem też nie dodaje mu uroku :D

bd053fb809279de5gen.jpg

Do kompletu jeszcze SMPc na gumie. Fajny zegarek, ale jednak nie moje klimaty.

a47771277ba6b87bgen.jpg

PS: Dzięki za spotkanie Michał!
Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

35cf132638674f2c03a0f0bf377c5453.jpg

Czytałem, że duży.. no i jest! Niezły kloc, mam 18,5cm nadgarstek i na codzień bym nie dał rady go nosić przez rozmiar.

Za to ten

7f6b1108ba666fecf9d12f66a5ee86cb.jpg

piękny i wygodny!

Nowość ze stajni Steinharta

genialny ten steinhart

co Panowie myślicie o tym oriencie? Trochę szkoda, że ma giloszowaną tarczę

post-71271-0-68443300-1494093934_thumb.jpg

post-71271-0-03096900-1494093948_thumb.jpg

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

To chyba jakaś nowość!

Nie taka nowość, Metro już istnieje kilka lat na rynku. Ale jest super, ma na końcach zakrzywioną tarczę i wskazówki.

Edited by sanik

Nie taka nowość, Metro już istnieje kilka lat na rynku. Ale jest super, ma na końcach zakrzywioną tarczę i wskazówki.

Ale najpierw było z rezerwą, później tylko z datą a tu bez niczego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobry wybór! Jeśli nie ma quick set'u daty, a alfa nie ma to lepiej bez daty.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W ub.tyg. miałem okazję odwiedzić stary/nowy butik flagowy Panerai we Florencji. Kiedy byłem tam 3 lata temu był w remoncie, mieli tylko taki mały kamerlik. Obecnie to salon pełną gębą więc nie mogłem go ominąć. Wrażenia bardzo mieszane, raczej jednak dość rozczarowujące. Jedyna rzecz na plus (ważna, to fakt) - mają tam niesamowity wybór zegarków; model, materiał, limitki... do wyboru, do koloru. Przymierzyłem kilka, głównie w złocie i ceramice, bo relatywnie najrzadziej można je spotkać  :ph34r: Co do zegarków samych, to prezentują się pięknie, wykonanie klasa, natomiast prawie każdy sprawiał wrażenie nieprzyzwoicie grubego, wręcz jakby chcieli wymazać z tabel rekordów antyproporcji divery Orisa... :rolleyes: Niemniej zegarek tej marki pewnie znalazł by się u mnie w top5 do uzupełnienia szuflady  B)

Natomiast z nieciekawych obserwacji:

- wejście oczywiście na elektrozamek (może się boją tych tłumów),

- nie można robić zdjęć nadgarstkowych (!)  :angry: "w zamian" bez proszenia wciskają bardzo gruby katalog,

- przy przymiarkach ze sprzedawcą (3 na 5 byli Azjatami, co chyba jasno definiuje grupę docelową) dwóch ochroniarzy wisi dosłownie na twoich plecach,

- bardzo szybko zostajesz poinformowany, nawet bez pytania, że cen się tu nie negocjuje.

Trochę krótsza cześć służbowa i miałem chwilę wolnego w okolicach dworca - efektem wizyta w ZT i kilka szybkich przymiarek.

Na początek Eterna Super Kontiki Chronograph - fajny wygląd, podoba mi się, ale mocno grubawy :/ Potem klasyka - Tudor BBB i Pelagos. BBB - na zdjęciach super, na żywo (po raz kolejny) chyba nie ma chemii. Pelagos - ten niebieski kolor wg słabo :( Powiedziałbym, że taki "plastikowy".

A na koniec wizyta w Aparcie i tam dwie przymiarki.

Pierwsza:

post-48855-0-12276400-1494511179_thumb.jpg

Nie wiem czy nieco nie za duży (może kwestia oswojenia się), ale naprawdę jest dobrze :)

A na deser był VC Overseas niebieski. I tu lekki klops - nie było efektu Wow, na który liczyłem :( A do tego okienko i ogólnie datownik moim zdaniem słabiutko. Za mały, za głęboki - chyba starsze wersje bardziej mnie przekonują.