Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

Jak pisałem mi wystarczyło zazwyczaj samo wsadzenie tulejki w otwór wskazówki, a jeśli potrzebujesz lepszej przyczepności użyj kleju, ale nie mam pojęcia jak go tam nałożysz :P

Takie pytania:

1.  Czy jest (a jeśli jest to jaka) różnica w długości osi balansu w zegarkach Kama, między wersją z antyudarem,  a wersją bez ?

2. Koło balansu ma wkręty, w układzie 1, 1, 1, itd, czy mogę założyć balans (o ile w ogóle pasuje długość osi) od np Pobiedy z wkrętami w układzie 1,3,1,3, itd ?

Oni tłukli te numerki na Slavach jak chcieli czy mam 7. wyprodukowany dekiel?

bBL9PJnHHmUcjViJQj2NwK1HE2ypGm16zXPlLGgUGWEZCDcJb2Foo9NtaQi-SpK6B4a2zNXUMKobFjRjN6ZIXn6dLmikeZOXS2VgHNUk9XIjH5x7Q-9JCMaEEnZ1F-CYGVGJwWEO3FSPpTXjfm5vnPnG5UfBfaE7mTeS9kB__UQ2z6zsR90tYcCqqNBg87SIgu0bFkgAkcegefXqcVUlDKPTCMWUcRgOEh-VmmZ3PNez61Kz0_bmn3LN0NXlwnVPGHMw3Ts2Z0yhOv6YYKEyNWsPwlss-21Q_l1orgu_jsUEI7wIuyg1X9jHroRZx8-8rwLkoA1dZBnyE20sgDFRh3UPzPyY06em--5koze54kPOfTwoWvogOV_h79aoheZKYLCW9G9tsjX-dUg81whqzlGklejSmcVvtZGdpeoaxIGMlieSThdYSB0cG92pkclKVCGVZjtTzJvjSGelsUHi-zvvkHVF8JCyYR8TuoT8fJDYe4vrLNfU8wyeHhVfCUDZpU7wNAIb7TNVkyTjpxFuHN5yS1D1NrWoxQHgsuqxg7m88gPB_5jUqsyh3TkV6bHGaLuSCDyuavfqgnUuK4tx5EbdYbCzhfujUWwlx4srcdgH3bUfVJZfaES68QfS2Gwkv_KwCpeJC5FjRhS4b-6PNegQ33ORIChZLhMrZ0Xr787dcx7XyxDcQluw6TknDA=w678-h903-no?authuser=0

Dzień dobry znów. Na początku roku pisałem tu o zegarku po dziadku. Został przywrócony do żywych. Ponosiłem go potem przez 2-3 tygodnie po czym stwierdziłem że trochę szkoda go i schowałem do skrzyneczki. Wtedy chodził dość precyzyjnie. Nie zauważałem istotnych odchyłek.
Mniej więcej 2x w tygodniu go nakręcałem i wracał do pudła.
Ostatnio stwierdziłem że skoro siedzę w domu to może w tych przyjaznych warunkach go ponoszę sobie. I już 2-giego dnia wydawało mi się że jakoś tak trochę się spóźnia. Sprawdziłem na przestrzeni ostatnich 2 dni. Gubi trochę ponad 4 minuty na dobę. Czy to może być efekt leżakowania?

2 godziny temu, Nocny duch napisał:

Dzień dobry znów. Na początku roku pisałem tu o zegarku po dziadku. Został przywrócony do żywych. Ponosiłem go potem przez 2-3 tygodnie po czym stwierdziłem że trochę szkoda go i schowałem do skrzyneczki. Wtedy chodził dość precyzyjnie. Nie zauważałem istotnych odchyłek.
Mniej więcej 2x w tygodniu go nakręcałem i wracał do pudła.
Ostatnio stwierdziłem że skoro siedzę w domu to może w tych przyjaznych warunkach go ponoszę sobie. I już 2-giego dnia wydawało mi się że jakoś tak trochę się spóźnia. Sprawdziłem na przestrzeni ostatnich 2 dni. Gubi trochę ponad 4 minuty na dobę. Czy to może być efekt leżakowania?

To zależy od bardzo wielu rzeczy - nie trafisz. Od fachowca, od tego co zrobił i jak zrobił, od zużycia mechanizmu, od tego, że nie był codziennie nakręcany. Stare zegarki czasami tak mają, że nawet jak fachowiec zrobił wszystko dobrze, to to się zdarza. Może po prostu zanieś do fachowca i poproś aby go wyregulował (w końcu nie minęło dużo czasu) , jak w porządku człowiek, to nie powinien nic wziąć - ale z tym jest różnie.

Zegarek mechaniczny teoretycznie powinien być nakręcany codziennie o stałej porze.

Edited by art_69