Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry znów. Na początku roku pisałem tu o zegarku po dziadku. Został przywrócony do żywych. Ponosiłem go potem przez 2-3 tygodnie po czym stwierdziłem że trochę szkoda go i schowałem do skrzyneczki. Wtedy chodził dość precyzyjnie. Nie zauważałem istotnych odchyłek.
Mniej więcej 2x w tygodniu go nakręcałem i wracał do pudła.
Ostatnio stwierdziłem że skoro siedzę w domu to może w tych przyjaznych warunkach go ponoszę sobie. I już 2-giego dnia wydawało mi się że jakoś tak trochę się spóźnia. Sprawdziłem na przestrzeni ostatnich 2 dni. Gubi trochę ponad 4 minuty na dobę. Czy to może być efekt leżakowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nocny duch napisał:

Dzień dobry znów. Na początku roku pisałem tu o zegarku po dziadku. Został przywrócony do żywych. Ponosiłem go potem przez 2-3 tygodnie po czym stwierdziłem że trochę szkoda go i schowałem do skrzyneczki. Wtedy chodził dość precyzyjnie. Nie zauważałem istotnych odchyłek.
Mniej więcej 2x w tygodniu go nakręcałem i wracał do pudła.
Ostatnio stwierdziłem że skoro siedzę w domu to może w tych przyjaznych warunkach go ponoszę sobie. I już 2-giego dnia wydawało mi się że jakoś tak trochę się spóźnia. Sprawdziłem na przestrzeni ostatnich 2 dni. Gubi trochę ponad 4 minuty na dobę. Czy to może być efekt leżakowania?

 

To zależy od bardzo wielu rzeczy - nie trafisz. Od fachowca, od tego co zrobił i jak zrobił, od zużycia mechanizmu, od tego, że nie był codziennie nakręcany. Stare zegarki czasami tak mają, że nawet jak fachowiec zrobił wszystko dobrze, to to się zdarza. Może po prostu zanieś do fachowca i poproś aby go wyregulował (w końcu nie minęło dużo czasu) , jak w porządku człowiek, to nie powinien nic wziąć - ale z tym jest różnie.

Zegarek mechaniczny teoretycznie powinien być nakręcany codziennie o stałej porze.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, żeby od tego zacząć. Najwyżej trzeba będzie uznać że taka jego uroda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :D

Panowie poradźcie proszę... jak złożyć mostek centralny (?)... no za cholerę nie mogę utrafić tymi czopami by weszły w łożyska... Pacjent to Wostok 2409.. Może macie jakieś sposoby na to :P 

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Beczka76 napisał:

Dzień Dobry :D

Panowie poradźcie proszę... jak złożyć mostek centralny (?)... no za cholerę nie mogę utrafić tymi czopami by weszły w łożyska... Pacjent to Wostok 2409.. Może macie jakieś sposoby na to :P 

 

Jedyny sposób to cierpliwość ;) Przy trzech kołach nie jest to takie trudne ale przy czterech to miazga. No i im mniejszy werk, tym trudniej. Przy 2409 nie ma większego problemu. Ja zakładam mostek, dopycham go lekko drewnianym patyczkiem (mam taki swój ulubiony :) ) i od strony kół gmeram ostrą szpilką wkręconą w klubę aż koła wskoczą na swoje miejsce. Wszystko z wyczuciem. Czasami uda to się od razu ale czasami muszę sprawę odłożyć na parę minut, dać odpocząć rękom i oczom i od nowa


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga poskladac to bez kotwicy, sprezyny i mostka sprezyny, wtedy jest idealny dostep ze wszystkich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, antyp napisał:

Pomaga poskladac to bez kotwicy, sprezyny i mostka sprezyny, wtedy jest idealny dostep ze wszystkich stron.

 

Kotwicę zawsze montuje się po złożeniu mostka. O ile jest taka możliwość (a nie zawsze tak jest) bęben sprężyny też montuje po złożeniu mostka, jest dodatkowe dojście od tej strony do kół


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić podmiankę koperty w Sławie lodówce i ring chyba ktoś wkleił :( Jakieś pomysły jak go uwolnić nie niszcząc? Czy zostaje brzydka koperta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lekko podgrzać samą kopertę z ringiem, np. na kuchence elektrycznej, jak się rozszerzy od temperatury to klej powinien puścić. Często ludzie używają do takich ulepszeń kropelki a ona też nie lubi wysokiej temperatury. Dość karkołomne przedsięwzięcie ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Tylko uważaj żeby nie przegrzać bo farba zmieni kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Odin napisał:

Spróbuj lekko podgrzać samą kopertę z ringiem, np. na kuchence elektrycznej, jak się rozszerzy od temperatury to klej powinien puścić. Często ludzie używają do takich ulepszeń kropelki a ona też nie lubi wysokiej temperatury. Dość karkołomne przedsięwzięcie ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Tylko uważaj żeby nie przegrzać bo farba zmieni kolor.

 

Dzięki, będę próbował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Odin napisał:

Spróbuj lekko podgrzać samą kopertę z ringiem, np. na kuchence elektrycznej, jak się rozszerzy od temperatury to klej powinien puścić. Często ludzie używają do takich ulepszeń kropelki a ona też nie lubi wysokiej temperatury. Dość karkołomne przedsięwzięcie ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Tylko uważaj żeby nie przegrzać bo farba zmieni kolor.

 

Spróbowałem jeszcze wczorajszego sposobu, przyłożyłem patyk i lekko popukiwałem, udoskonaliłem dziś o wykałaczkę, którą wsadziłem w szczelinę i oparłem o wnętrze koperty tak by wywierała nacisk, powiodło się :) Ale za radę i tak jeszcze raz dziękuję, może się przydać w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że udało się bez strat 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver Ring watch Zvezda Star Vintage ring watch Soviet | Etsy

 

Można przełożyć balans z damskiej Zvezdy do męskiej i będzie pasował? (zdjęcie przykładowe, z netu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój pierwszy Wostok Komandirski i chciałem dobrać się do tarczy by ją wymienić.

 

Proszę o podpowiedź jak wyciągnąć wałek  -   poluzowałem śrubkę ale wałek nie wychodzi.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_8535.JPG

IMG_8536.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koronkę wyciągnąłeś? Wygląda jakby nie była wyciągnięta tylko odkręcona. Wyciągnij i wtedy spróbuj lub jeszcze raz przekręć śrubkę i spróbuj ponownie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka obok wałka jest od przykręcania mostka. Trzeba wcisnąć pin obok małego koła naciągu (ten pomiędzy zapadką, a małym kołem). Oczywiście najpierw odkręcić koronkę i ją odciągnąć do pozycji ustawiania wskazówek


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, art_69 napisał:

A koronkę wyciągnąłeś? Wygląda jakby nie była wyciągnięta tylko odkręcona. Wyciągnij i wtedy spróbuj lub jeszcze raz przekręć śrubkę i spróbuj ponownie.

 

Koronka nie była wyciągnięta. Dziękuję za pomoc.

 

 

4 godziny temu, mkoch napisał:

Ta śrubka obok wałka jest od przykręcania mostka. Trzeba wcisnąć pin obok małego koła naciągu (ten pomiędzy zapadką, a małym kołem). Oczywiście najpierw odkręcić koronkę i ją odciągnąć do pozycji ustawiania wskazówek

 

Tak po wciśnięciu pina  wałek ustąpił. Dziękuję serdecznie.

 

Teraz zabiorę się za odkręcanie mechanizmu .

 

 

IMG_8542.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wyciągasz razem z ringiem ustalającym. Jeśli siedzi ciasno najlepiej podważyć np małym śrubokrętem właśnie ring w miejscu, gdzie jest wycięcie na koronkę. Powinno wyskoczyć. Później trzeba odkręcić dwie śrubki, które trzymają ring z werkiem. Tarcza jest przykręcona dwiema poprzecznymi śrubeczkami (są na zewnętrznej krawędzi płyty głównej werku). Odkręć je delikatnie, kilka obrotów. Łatwo się gubią. Jeśli tarcza nie zejdzie od razu delikatnie nożykiem podważaj (wsuń nożyk pomiędzy tarczę a koło kalendarza). Powodzenia


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2020 o 10:46, art_69 napisał:

Można przełożyć balans z damskiej Zvezdy do męskiej i będzie pasował? (zdjęcie przykładowe, z netu)

W środku jest to samo, przełóż cały mechanizm, albo koło balansowe. Inaczej pasy nie będą się zgadzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mkoch napisał:

Mechanizm wyciągasz razem z ringiem ustalającym. Jeśli siedzi ciasno najlepiej podważyć np małym śrubokrętem właśnie ring w miejscu, gdzie jest wycięcie na koronkę. Powinno wyskoczyć. Później trzeba odkręcić dwie śrubki, które trzymają ring z werkiem. Tarcza jest przykręcona dwiema poprzecznymi śrubeczkami (są na zewnętrznej krawędzi płyty głównej werku). Odkręć je delikatnie, kilka obrotów. Łatwo się gubią. Jeśli tarcza nie zejdzie od razu delikatnie nożykiem podważaj (wsuń nożyk pomiędzy tarczę a koło kalendarza). Powodzenia

 

Ring wyciągnięty i mechanizm też 🙂  Jutro zdejmę tarczę .  Dzisiaj przymiarka rudego w miejsce oryginalnej tarczy.

Dziękuję za pomoc 😉 

.

IMG_8577.JPG

IMG_8582.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2012 o 08:04, Treevill napisał:

Mi zegarmistrz powiedział na temat komandirskiego, że lepiej szkiełka w ogóle nie ruszać tylko wypolerować . No chyba, że jest pęknięte to trzeba będzie wymienić http://www.ebay.pl/itm/GLASS-VOSTOK-KOMANDIRSKIE-WATCH-NEW-/120858493534?pt=Wristwatches&hash=item1c23ba425e

 

W dniu 25.02.2012 o 10:30, armian napisał:

Szkło w komandirach jest wklejane, więc operacja staje się dość mocno upierdliwa, jeżeli chce się usunąć stare pierw faktycznie warto mieć nowe dedykowane własnie do tych kopert.

 

 

Teraz wiem dlaczego nie mogę wycisnąć szkiełka - dziękuję Panowie za pomoc - będę starać się wypolerować szkiełko.

 

 

 

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam do ostatecznego polerowania tlenek ceru, po uprzednim przygotowaniu papierem ściernym o różnej gradacji 800, 2000, 2500. Nie zapomnij o zabezpieczeniu, oklejeniu zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grawermen napisał:

 

 

 

Teraz wiem dlaczego nie mogę wycisnąć szkiełka - dziękuję Panowie za pomoc - będę starać się wypolerować szkiełko.

 

 

 

 

Szkiełko w komandirach nie jest wklejane, jest wciskane. Jednak w związku z tym, że ma pierścień uszczelniający siedzi dosyć mocno i przy wyciskaniu łatwo je uszkodzić. Ja naciskam dosyć mocno palcami (konkretnie dwoma kciukami) naokoło od wewnątrz i zawsze uda się wycisnąć. Ale wymaga to trochę wprawy. Tak samo z montażem. Robię to rękoma, osadzam najpierw z jednej strony i później mocno naciskam 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkoch napisał:

 

Szkiełko w komandirach nie jest wklejane, jest wciskane. Jednak w związku z tym, że ma pierścień uszczelniający siedzi dosyć mocno i przy wyciskaniu łatwo je uszkodzić. Ja naciskam dosyć mocno palcami (konkretnie dwoma kciukami) naokoło od wewnątrz i zawsze uda się wycisnąć. Ale wymaga to trochę wprawy. Tak samo z montażem. Robię to rękoma, osadzam najpierw z jednej strony i później mocno naciskam 

 

 

Spróbuję Twojej metody 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.