Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Poprzedni DJ2 nie okazał się hitem z wiadomych powodów pewnie jak ludzie docenią zmiany w 41 to za rok wprowadzą kolejne wersje ...ja mam tak że 3-4 wersje które biorę pod uwagę muszę porównać na żywo także jak nie wprowadzą pełnego konfiguratora to ja w tym roku nie będę miał wydatków ;-)

 

To jedziemy na tym samym wózku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do liternictwa na tarczy Submarinera, to ono zmienia się bardzo często, było już chyba z 8 wersji.

Akurat wyróżnienie napisu Submariner IMO wyszło na plus

 

Tu różne wersje 2 linii, obydwa zdjęcia z oficjalnej strony Rolexa.

2lcobj6.jpg

 

A przy okazji - spóźnione gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przeglądając stare modele Roleksa przypomniał mi się film dokumentalny, który kiedyś oglądałem, a który dotyczył ulubionych zabawek Jamesa Bonda. Oczywiście musiał pojawić się temat genewskiej firmy. Być może znacie historię jak Rolex trafił do filmów o agencie Jej Królewskiej Mości? Fanem Roleksa był Ian Fleming - auto książek o Bondzie i to on nalegał, aby filmowy Bond nosił zegarek genewskiej firmy. Producent filmu zwrócił się do Roleksa z prośbą o użyczenie zegarka. Co ciekawe Szwajcarzy kazali mu spadać i zegarka nie użyczyli  :). Fleming jednak nie odpuszczał, producent uznał, że Rolex nie będzie ich rozstawiał po kątach i ktoś z ekipy filmowej użyczył swojego Roleksa. Chcąc nie chcą Rolex stał się jednym z beneficjentów komercyjnego sukcesu filmu i później nie robił już żadnych problemów w dostarczaniu zegarków dla filmowego Jamesa Bonda.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do liternictwa na tarczy Submarinera, to ono zmienia się bardzo często, było już chyba z 8 wersji.

Akurat wyróżnienie napisu Submariner IMO wyszło na plus

 

Tu różne wersje 2 linii, obydwa zdjęcia z oficjalnej strony Rolexa.

 

 

A przy okazji - spóźnione gratulacje.

Dzięki :)

Na stronie Rolexa jeszcze poprzednia wersja napisu.

Fakt, z pogrubioną czcionką wyglada fajnie, a sama różnica mocno rzuca się w oczy, zauważyłem to od razu po otwarciu pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem to nie jest kwestia jakości wykonania, bo ta jest bez zarzutu, ale ta czcionka ma po prostu inny krój, coś musieli zmienić. Porównaj choćby literę "E"

 

Nie rozumiem kombinowania z czcionka. Cienka czcionka jest elegancka- gruba już nie daje tego efektu... przy odbiorze długo oglądałem swój egzemplarz żebym później się z takimi rzeczami nie męczył... ale z drugiej strony ta " wyjątkowość" może być w cenie...i gratuluje zacnego zegarka...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej różnicy czcionki chodzi o to żeby utrudnić życie producentom podróbek! Zmieniać drobne szczegóły co chwile!

Tak aby nie nadążali za tym.

I pozniej opisywanie ze w danym roku było tak a w kolejnym juz inaczej!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie nowy napis w submariner. Jakby byl jeszcze czerwony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej różnicy czcionki chodzi o to żeby utrudnić życie producentom podróbek! Zmieniać drobne szczegóły co chwile!

Tak aby nie nadążali za tym.

I pozniej opisywanie ze w danym roku było tak a w kolejnym juz inaczej!

Możesz mieć z tym racje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - ja tez bardzo lubie DJ, ale uwazam, ze 41mm dla tego modelu jest zbyt wiele i sa to zegarki zbyt duze - takie patelnie na nadgarstku ;) bo na zdjeciach prezentuja sie pieknie.

 

W rzeczywistości nowy DJ41 ma 39.5mm

 

post-32408-0-97696600-1490455196_thumb.pngpost-32408-0-97696600-1490455196_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej różnicy czcionki chodzi o to żeby utrudnić życie producentom podróbek! Zmieniać drobne szczegóły co chwile! Tak aby nie nadążali za tym. I pozniej opisywanie ze w danym roku było tak a w kolejnym juz inaczej!

To prawda ale w gruncie rzeczy utrudnia to też życie użytkownikom na wtórnym rynku. Tylko AD pozostaje "łatwym" źródłem dokonania bezstresowego zakupu. I może o to też chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie stalo - zapis na nowego SD poczyniony - teraz czekamy B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy u nas będzie ten nowy SD? Jaki przewidywany termin?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie stalo - zapis na nowego SD poczyniony - teraz czekamy B):)

Odważnie , tak bez przymiarek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie stalo - zapis na nowego SD poczyniony - teraz czekamy B):)

Gratuluje... choć w tej cenie jest tez daytona, na która ja z kolei choruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SD mowia, ze beda cos wiedziec jak szefostwo wroci z targow ale mniej wiecej wakacje <_<

 

Desmo - nic odwaznego - jak przymiarki zle wypadna, to zawsze ktos chetnie przygarnie ;)

 

Lukasz - jak kupisz Daytone za 40k pln, to daj mi znac - biore dwie :D;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SD mowia, ze beda cos wiedziec jak szefostwo wroci z targow ale mniej wiecej wakacje <_<

 

Desmo - nic odwaznego - jakprzymiarki zle wypadna, to zawsze ktos chetnie przygarnie ;)

 

Lukasz - jak kupisz Daytone za 40k pln, to daj mi znac - biore dwie :D;)

Ooo myślałem ze będzie znacznie droższy niż 40k - bardzo dobra cena myśle - a daytona jest "tylko" o 8-9tys droższa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie ma daty i stary mechanizm w niej siedzi :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie ma daty i stary mechanizm w niej siedzi :D;)

No właśnie nie ma daty i dlatego mój sub z data to jest to co zawsze chciałem mieć... choć daytona biała zaczyna coraz bardziej do mnie gadać...a mechanizm mi nie przeszkadza...ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@artme - to chyba najszybsza decyzja, odkąd myślisz nad innym zegarkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo.... - ale przyjdzie, to sie zobaczy - moze Hulk zonie zostanie bo mi go strasznie szkoda a do tego uwazam, ze nawet jak powymieniaja wszystkie mechanizmy na nowe, to Sub z 3135 bedzie chetnie poszukiwany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo.... - ale przyjdzie, to sie zobaczy - moze Hulk zonie zostanie bo mi go strasznie szkoda a do tego uwazam, ze nawet jak powymieniaja wszystkie mechanizmy na nowe, to Sub z 3135 bedzie chetnie poszukiwany :)

I dlatego min. swojego suba nie sprzedaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości nowy DJ41 ma 39.5mm

 

Takie wieszczyłem zmiany w DJ2. Po prostu zabrać z szerokości bezela pół

mm. Jak się domyślam, szkło powinno zostać bez zmian. Tylko ciekawe czemu otwarcie go nie opisali jako 40 mm...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zmiany w DJ 41?

 

Przecież to żadna nowość - premiera była rok temu :rolleyes:

 

Zrobili nowe wersje kolorystyczne i złoto zamienili na stal oraz żółte złoto lunety na białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest nowy mechanizm z 70h rezerwa,oraz odchudzili bezel i indeksy, dzięki czemu zegar dużo zyskał wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.