Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, tomekr89 napisał(-a):

 

 

Twoja sztuka ma ładnie wykończoną wskazówkę GMT.

Jak na standardy Rolexa na piątkę z plusem. 

43 minuty temu, KrysH napisał(-a):

No nie wiem Mario - a co z odchyłka mechanizmu o której wspominałeś? Możesz z tym żyć? haha 😂

 

Żarty żartami ale ja na prawdę nie kumam niektórych narzekań na ten zegarek. Daytona to moim zdaniem NAJLEPSZY Rolex. Może dlatego ludzie się jej tyle czepiają... Jedyne co może podskoczyć Daytonie to nowy Speedmaster (którego cena słusznie idzie od lipca w górę). 

Cały czas szukam rozwiązania. Na łapie chodzi perfekcyjnie, od rana do tej chwili zgubił 0,1s. Odkładany na noc szkłem do góry, kopertą na godz. 12:00, 3:00 i 9:00 mocniej przyspiesza. Ważne jest jednak to, że w totalu robi mniej niż +2s/dobę. Jak już znajdę nocną pozycje kompensacyjną, to w ogóle będzie idealo.  

 

Ps.

czym dłużej ją noszę, tym bardziej zaczynam doceniać. 👍 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, mario1971 said:

Jak na standardy Rolexa na piątkę z plusem. 

Cały czas szukam rozwiązania. Na łapie chodzi perfekcyjnie, od rana do tej chwili zgubił 0,1s. Odkładany na noc szkłem do góry, kopertą na godz. 12:00, 3:00 i 9:00 mocniej przyspiesza. Ważne jest jednak to, że w totalu robi mniej niż +2s/dobę. Jak już znajdę nocną pozycje kompensacyjną, to w ogóle będzie idealo.  

 

Ps.

czym dłużej ją noszę, tym bardziej zaczynam doceniać. 👍 

Żebyś nie zrobił tego samego błędu co ja i pogonił Daytone tylko po to aby ją potem zrozumieć… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Żebyś nie zrobił tego samego błędu co ja i pogonił Daytone tylko po to aby ją potem zrozumieć… 

Mam doskonałą kolekcję, a ta Daytona jest jej częścią.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Yachcie 40 ? Wiem, że to bardzo ogólnikowe pytanie, ale może ktoś ma/miał, miał inne popularne modele, więc jakiś punkt odniesienia. Nie bije on chyba rekordów popularności, a na drugi rzut oka, wydaje się być świetną propozycją - elegancki, cienki, sportowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o Yachcie 40 ? Wiem, że to bardzo ogólnikowe pytanie, ale może ktoś ma/miał, miał inne popularne modele, więc jakiś punkt odniesienia. Nie bije on chyba rekordów popularności, a na drugi rzut oka, wydaje się być świetną propozycją - elegancki, cienki, sportowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawy zegarek, platynowy bezel podobno mocno świeci, ale akurat mi to nie przeszkadza. Jestem zapisany, jak przyjdzie, to wtedy powiem coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zegarek, platynowy bezel podobno mocno świeci, ale akurat mi to nie przeszkadza. Jestem zapisany, jak przyjdzie, to wtedy powiem coś więcej

Gratuluje oczekiwania - serio wziąłeś rodhium czy niebieską tarczę? Jeżeli mógłbyś napisać ile teoretycznie masz czekać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nuter napisał(-a):


Gratuluje oczekiwania - serio emoji3526.png wziąłeś rodhium czy niebieską tarczę? Jeżeli mógłbyś napisać ile teoretycznie masz czekać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na YM40 w stali i bicolor można się zapisać od ręki, na bicolor najprawdopodobniej nie będziesz długo czekać - w zeszłym roku miałem do odbioru po 4 miesiącach od zapisu. Na stalowy mówią o roku.

W każdej wersji jest piękny i bardzo wygodny ale też bardzo rzuca się w oczy i błyszczy - jeżeli Ci to nie przeszkadza albo wręcz zachęca to jest to lepszy wybór od Submarinera który jest kwintesencją nijakości.

Slate ( nie rhodium ) albo bicolor chocolate to moje typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarskie zegary i szwajcarskie samochody idealnie do siebie pasują

 

ef7c16d77902234deb62e35918242a73.jpg

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zielony.m napisał(-a):

Szwajcarskie zegary i szwajcarskie samochody idealnie do siebie pasują ef7c16d77902234deb62e35918242a73.jpg

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

Za czasów tej generacji jeszcze tak.. dziś już chińsko niemieckie. Mam sentyment do tego pojazdu. Żona miała Smarta, ja rower ;) . Zdecydowanie jednak wolę Twój avatar z  TTS produkcji w Zuffenhausen :D

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Nuter napisał(-a):

Co powiecie o Yachcie 40 ?

 

Zapisany jestem na slate w rozmiarze 40 - ale nie ukrywam, że sporo osób namawiało mnie (i w sumie wciąż namawia) na zmianę na wersję tt, ze względu na to, że ponoć użytkowo bezel w wersji stalowej rysuje się nawet od mankietu koszuli - nie wiem na ile jest to prawda, ale faktycznie te YM, które widziałem nosiły wyraźne ślady "blizn"🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Musa19 napisał(-a):

ze względu na to, że ponoć użytkowo bezel w wersji stalowej rysuje się nawet od mankietu koszuli - nie wiem na ile jest to prawda

te wystające, polerowane elementy rysują się jak jasna cholera, to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, meinard napisał(-a):

te wystające, polerowane elementy rysują się jak jasna cholera, to prawda

I w dodatku są z platyny, więc strata jeszcze większa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Yachtmaster bardzo spodobał. Na zdjęciach model znajomej, który służy jej już kilka lat i bezel, moim zdaniem, wygląda nieźle.

 

 

IMG_0144.jpeg

IMG_0145.jpeg

IMG_0146.jpeg

IMG_0148.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za każdą odpowiedź. Ciężko mi się zdecydować czy to będzie slate czy niebieski. Slate wydaje się być bardziej stonowany, co bardzo mi się podoba, no i z recenzji i zdjęć można uznać ze czasem tarcza jest prawie czarna, a czasem wręcz biała co na żywo może być interesujące. Na filmie na YT został ochrzczony jako „Whitewalker”.
Niebieski natomiast może być bardziej uniwersalny pod paski, ale w wersji z bransoletą już mi się tak nie podoba. Zobaczymy jak pójdzie z zakupem. Myśle slate, ostatecznie jest bardziej elegancki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje oczekiwania - serio wziąłeś rodhium czy niebieską tarczę? Jeżeli mógłbyś napisać ile teoretycznie masz czekać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wziąłem tarczę Slate (o ile dobrze pamiętam, że się to tak wymawia). Czyli taka srebrna z niebieską wskazówką Nie wiem ile będę czekał
Dzięki serdeczne za każdą odpowiedź. Ciężko mi się zdecydować czy to będzie slate czy niebieski. Slate wydaje się być bardziej stonowany, co bardzo mi się podoba, no i z recenzji i zdjęć można uznać ze czasem tarcza jest prawie czarna, a czasem wręcz biała co na żywo może być interesujące. Na filmie na YT został ochrzczony jako „Whitewalker”.
Niebieski natomiast może być bardziej uniwersalny pod paski, ale w wersji z bransoletą już mi się tak nie podoba. Zobaczymy jak pójdzie z zakupem. Myśle slate, ostatecznie jest bardziej elegancki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja pojechałem zapisać się na niebieski, ale niebieskiego mam DJ, a zobaczyłem slate na żywo i zmieniłem w butiku zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę na dniach do AD pogadać na temat YM - nie biorę tego inwestycyjnie, tylko do noszenia na codzień, a do tego YM wydaje się być idealny. 11,5 mm o ile się nie mylę - coś pięknego. Design raczej wpada w sekcje „ponadczasowy” zresztą jak się popatrzeć na pierwsze wydanie w pełnym złocie, to ten zegarek tylko zmienia kolory. (Nie mam na myśli wersji na flexie czy 42 z czarnym ceramicznym bezelem. )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nuter napisał(-a):

Pojadę na dniach do AD pogadać na temat YM - nie biorę tego inwestycyjnie, tylko do noszenia na codzień, a do tego YM wydaje się być idealny. 11,5 mm o ile się nie mylę - coś pięknego. Design raczej wpada w sekcje „ponadczasowy” zresztą jak się popatrzeć na pierwsze wydanie w pełnym złocie, to ten zegarek tylko zmienia kolory. (Nie mam na myśli wersji na flexie czy 42 z czarnym ceramicznym bezelem. )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jest boski 🤩 Też go zamówiłem, mam nadzieję, że będę go mieć…😎

 

IMG_3622.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, battrek napisał(-a):

. Stopień oryginalności? 

Znikomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.