Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Wg mojej wiedzy i obserwacji wszystkie GMT od mniej więcej 2022 roku posiadają wewnętrzny AR. 

 

OK, to mi umknęło, dzięki, za mało zrolexowany jestem ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butik napisał(-a):

 

OK, to mi umknęło, dzięki, za mało zrolexowany jestem ;)

Wygląda że GMT mają AR od wprowadzenia wersji VTNR - czarno-zielonego czyli od wiosny 2022.

Można to niby rozpoznać po kształcie laserowej korony na szkle:

 

https://millenarywatches.com/rolex-anti-reflective-coating/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, artme napisał(-a):

Nie dziwie sie, bo za ta kase sa fajniejsze 😊

 

Ten nie jest zły, ale jakbym miał tego typu pieniądze wykładać, to bez zastanawiania się padłoby na VC 1921 w rozmiarze 36,5 mm.

 

 

IMG_6348.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Ten nie jest zły, ale jakbym miał tego typu pieniądze wykładać, to bez zastanawiania się padłoby na VC 1921 w rozmiarze 36,5 mm.

 

 

IMG_6348.jpeg

Kiedys go mierzylem w Galmoku i powiem, ze bardzo fajny i ciekawy zegarek - na 100% nie znudzi sie szybko a i inny niz inne 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, Jan said:

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee

 

Mój głos na oyster.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?
 
2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Steel-126710GRNR-all-rolex-2024-novelties-2.jpg&key=ed9bc05baddd375a341201e03389ec570891fa09b18a64f4ced2b2ccfcc6f4a02024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Steel-126710GRNR-all-rolex-2024-novelties-6.jpg&key=0beea2bdd14d563566ebe58dde29b0e170a715c2aa8a040582993b228ee25873
Jubilee

Ja trafiałem na określenie Ghost :)
Bruce to miałoby się do czego odnosić?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

Ja trafiałem na określenie Ghost :)
Bruce to miałoby się do czego odnosić?

 

Do Bruce'a Wayne, jeszcze krąży nazwa Dark Night ;) ciekawe co sie przyjmie. TT i zlotego nazywają chyba Guiness a destro został finalnie nazwany Sprite mimo forsowania roznych nazw.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee

Ten szaraczek chyba na oyster wygląda lepiej. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Oyster.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że pytam a sam się nie ustosunkuję: dla mnie też oyster, bo jakoś widzę go jako następcę gmt lunette noire i lepiej mi pasuje (ale pepsiak tylko na jubilee) 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Do Bruce'a Wayne, jeszcze krąży nazwa Dark Night ;) ciekawe co sie przyjmie. TT i zlotego nazywają chyba Guiness a destro został finalnie nazwany Sprite mimo forsowania roznych nazw.

Jak dwa czy trzy modele historyczne miały jakieś tam nickname'y to miało to jeszcze jakiś sens. Zastanawiam się czy wymyślanie na siłę tych przydomków do każdego nowego modelu wynika z jakiegoś defektu umysłowego uniemożliwiającego zapamiętanie 6-cyfrowej schematycznej referencji.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nicon napisał(-a):

Zastanawiam się czy wymyślanie na siłę tych przydomków do każdego nowego modelu wynika z jakiegoś defektu umysłowego uniemożliwiającego zapamiętanie 6-cyfrowej schematycznej referencji.

 

robią to głównie amerykanie więc poniekąd sam sobie odpowiedziałeś :) 

 

nie mniej przyznaję że nickname'y lub opisowe nazewnictwo (GMT Master II z czarno szarym instertem / bezelem) są dla mnie lepsze bo rzucanie numerami referencyjnymi jakoś zabiera "magię" tego hobby sprowadzając je do numeru fabrycznego.   


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, nicon napisał(-a):

Jak dwa czy trzy modele historyczne miały jakieś tam nickname'y to miało to jeszcze jakiś sens. Zastanawiam się czy wymyślanie na siłę tych przydomków do każdego nowego modelu wynika z jakiegoś defektu umysłowego uniemożliwiającego zapamiętanie 6-cyfrowej schematycznej referencji.

Uważasz, że bułkę przez bibułkę? Że tak postępuje prawdziwy miłośnik, znawca tematu, by nie rzec - zegarkowy nerd? 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jan napisał(-a):

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee

Gdyby oyster był prawilny czyli cały satynowany to oddałbym głos na niego ale że błyszczy jak psu jajca to wybieram równie świecącą a ładniejszą wersję na jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jan napisał(-a):

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee

 

dla siebie jako profesjonalny Rolex brałym jednak Oyster. 

Jubilee widzę raczej przy DJ z karbowanym bezelem.. :)  W tym modelu GMT trochę zbyt delikatnie optycznie by mi to się wydawało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem jubilee, ale zobaczymy czy i kiedy dojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary + czarny na bezelu + stalowa koperta = beznadziejne połączenie, no przecież ten zegarek nie wygląda🤣. I jeszcze trzeba temu kolejnemu wypustowi GMT wymyślać nazwę🤣Gdyby nie było ciśnienia na posiadanie Rolexa, nikt normalny by tego nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?
 
2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Steel-126710GRNR-all-rolex-2024-novelties-2.jpg&key=ed9bc05baddd375a341201e03389ec570891fa09b18a64f4ced2b2ccfcc6f4a02024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Steel-126710GRNR-all-rolex-2024-novelties-6.jpg&key=0beea2bdd14d563566ebe58dde29b0e170a715c2aa8a040582993b228ee25873

Bruce Wayne na jubilee
 
robią to głównie amerykanie więc poniekąd sam sobie odpowiedziałeś  
 
nie mniej przyznaję że nickname'y lub opisowe nazewnictwo (GMT Master II z czarno szarym instertem / bezelem) są dla mnie lepsze bo rzucanie numerami referencyjnymi jakoś zabiera "magię" tego hobby sprowadzając je do numeru fabrycznego.   

Kto by wszystkie referencje spamiętał


Nowy DayDate z nową tarczą pięknie się prezentuje



ecd44f69c1ccce20026c1f96ae607d18.jpg

e75f12c7badbf89ef6f50dcf701e9432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż czekam na ochy i achy oraz stwierdzenia ‘zawsze wiedziałem że będzie wspaniały’ jak Rolex wypuści Suba na Jubilee🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jan napisał(-a):

to który "Bruce" jak go teraz nazywają, lepszy ?

 

2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee2024-Rolex-GMT-Master-II-Grey-Black-Stee


Zaskakująco dobrze to wygląda. Ma więcej sensu niż poprzedni czarny, który wyglądał jak Sub z doklejoną wskazówką GMT. Obok pepsi ten wyżej to chyba najsensowniejszy model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że z całej grupy GMT, Pepsi jest praktycznie nie do pobicia. Wg mnie wiąże się to z dwoma różnymi kolorami ramki - innymi jak czarny.


633b2683b4ef156facb0caeccc827131.jpg

Istny kameleon, gdzie bezel gra kolorami w zależności od intensywności i kąta padania światła. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.