Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Nie pracuję w serwisie Rolexa, także danych statystycznych nie mam (zapewne nikt w Polsce ich nie ma). Moja wypowiedź jest poparta śledzeniem rynku zegarków używanych i oceną wizualną stanu mechanizmu (z czego da się często wyciągnąć wnioski).

Czyli równie dobrze możesz powiedzieć że poparłeś swoją ocenę na podstawie badań Instytutu Danych z d*py.

1dFQTya.png

Czyli równie dobrze możesz powiedzieć że poparłeś swoją ocenę na podstawie badań Instytutu Danych z d*py.

Drodzy Panowie, ja swoją wypowiedź poparłem zdjęciem. Kiedyś więcej zdjęć z rozbiórki Rolexa 3135 było na pewnym sąsiednim forum, ale już niestety zdażyło im się po tym czasie wyparować. 

Natomiast Wy nie macie nic przeciwko mojej tezie, jedynie tak zwane przysłowiowe "fanbojstwo". Tak, wiem na kim spoczywa ciężar dowodu.

Rolexy około 14 letnie (zdjęcia pobrane ze strony internetowej).

axle_rotor_damage_big.jpgaxle_damage.jpg

Czy te zdjęcia świadczą o tym, że te mechanizmy są złe? Wcale nie 

Czy świadczą o tym, że ten mechanizm nie jest taki cudowny jak go malujecie? Tak

Mechanizm jest przeciętnej jakości, ot tyle. Jest dokładny, ale nawet z najgorszego szrota da się zrobić dokładny mechanizm przy nakładzie czasu i pracy

Edited by papax

Nie wiem o co chodzi z tym Rolexem. Jedni gloryfikuja, inni rownaja z blotem. Chyba zadna inna marka zegarkowa nie wzbudza tak skrajnych emocji.

To kup Orienta i sie ciesz :)

No tak, Orient nie daje tyle radości, bo tani jest w zakupie i utrzymaniu.

Za tani normalnie.

Guest tbn

Czy te zdjęcia świadczą o tym, że te mechanizmy są złe? Wcale nie 

Czy świadczą o tym, że ten mechanizm nie jest taki cudowny jak go malujecie? Tak

Mechanizm jest przeciętnej jakości, ot tyle. Jest dokładny, ale nawet z najgorszego szrota da się zrobić dokładny mechanizm przy nakładzie czasu i pracy

Nie wiem o jakim fanbojstwie mówisz , jeśli ktoś stawia ci pytanie o dowody na poparcie swojej tezy. Przedstawiłeś jakieś pojedyczne przypadki z internetu, które niczego nie dowodzą, nawet nie wiadomo jak te zegarki były użytkowane. Oceniasz na ich podstawie, ze są przeciętnej jakości. Ja nie wiem jakiej są , nie widziałem danych porównawczych. 

@maariusz

Szperajac  po forach w necie mam wrażenie, ze Rolex jest tak kontrowersyjny tylko w Polsce. Może tacy ludzie żyją w tym kraju, a może się mylę. :)

Znam takich na forum, co i takich znakomitosci zegarmistrzostwa zdania by podwazyli :)

Przeciez Rolex, to tylko milionowo "trzepana masufka" :D;)

Nie że "by podważyli" tylko że podważyli.

Pisałem o Dufour i jego opinii o Rolexie kilka lat temu, nawet wkleiłem jego wypowiedź, to jest stary temat, oczywiście nasz forumowy, teoretyczny fachowiec wysokich lotów zegarmistrzostwa, nie zgodził się z tą opinia :D

Edited by irekm

Beware the fury of a patient man.

W Korei Północnej przestrzegają wolności wypowiedzi, a wszyscy obywatele mają swobodny dostęp do internetu. Skąd to wiem? Mówili ostatnio w Koreańskiej Centralnej Telewizji. I ja im wierzę - Kolego @papax ;)

Kolego Mario myślałem, że odpowiadasz koledze zza oceanu. Pomyłka?

Edited by DEMEL

Odpowiadałem miłośnikowi zegarków orientalnych.

Czytaj cały tekst a nie tylko pierwsze dwa zdania  :)

Jak komuś nie pasuje marka niech jej nie kupuje. Po cholerę w wątku miłośników rzucać gówno na wentylator ?. W każdej sytuacji marka podlega prawom rynku i ocenie fachowców jak i zwykłych użytkowników. Jak narazie Rolex jest uznany i pożądany przez więcej osób aniżeli mogą czy chcą wyprodukować a o lepsza ocenę trudno.

Edited by Matt2405

Guest vitriol

Szperajac  po forach w necie mam wrażenie, ze Rolex jest tak kontrowersyjny tylko w Polsce. Może tacy ludzie żyją w tym kraju, a może się mylę. :)

Może nie to, że jest kontrowersyjny, ale przyciąga najwięcej armchair experts, ludzi dopasowujących fakty do swoich teorii, ludzi udowadniających różne teorie na siłę i wreszcie zwykłych dziwaków.

Nie tylko tutaj tak jest, to globalny magnetyzm.

Ze scenami z kamasutry szarpałbych jak Reksio chabas.

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Jak komuś nie pasuje marka niech jej nie kupuje. Po cholerę w wątku miłośników rzucać gówno na wentylator ?. W każdej sytuacji marka podlega prawom rynku i ocenie fachowców jak i zwykłych użytkowników. Jak narazie Rolex jest uznany i pożądany przez więcej osób aniżeli mogą czy chcą wyprodukować a o lepsza ocenę trudno.

Z ostatnim zdaniem się nie zgodzę. Natomiast z pierwszym jak najbardziej ;)

Czyli w klubie marki xyz należy pisać tylko same superlatywy na jej temat, a jeśli ktoś ma jakieś negatywne uwagi, spostrzeżenia, czy doświadczenia to należy zakładać osobny temat?

Czyli w klubie marki xyz należy pisać tylko same superlatywy na jej temat, a jeśli ktoś ma jakieś negatywne uwagi, spostrzeżenia, czy doświadczenia to należy zakładać osobny temat?

Oczywiście , ze nie :) ale nie hejtowac bez sensu, nie pisać pierdokletow i jak to któryś z kolegów słusznie napisał „armchair” wiedza. „Z doświadczenia” o , tak ! Ale ignorancji mówię Nie !:)

Pisz co chcesz ale bez osobistych wycieczek czy uszczypliwości szukających guza.