Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

18 godzin temu, artme napisał:

Bylo wato... dzieki 😎

Wiem - tyle czasu etc., jednak wiem jedno - musieli cos zmienic z tymi poczatkowymi modelami, bo niebieski jest niebieski a nie fioletowy a czerwony jest badziej bordowy niz malinowy. To na 100% 😎

Calosc? Coz... - kazdy moze osadzac po swojemu, jednak ja jestem niesamowicie pozytywnie nastawiony nawet tak, ze jako ten jedyny moze wymienic sie z subem 😳😊

Ale teaz najwazniejsze!!! 😎

Zarowno nowy sub jak i ten Pepsi maja jedna wade - bransoleta... a dokladnie jej dlugosc.

Do tej pory jak kupowalem suby, to musialem prosic o skracanie bransy o 1,5 ogniw a teraz...???? Wszystko lezy idealnie zarowno w subie jak i Pepsi. Oznacza to tylko tyle, ze poszli po oszczednosci i jesli ktos ma wiekszy nadgarstek, to bedzie musial DOKUPIC OGNIWA 😳😞 I to jest smutne...

Dokładnie ten sam "problem" ma miejsce w przypadku OP 41. Po odbiorze byłem w szoku jak krótka jest bransoleta. Nie musiałem nic zmieniać, a zawsze odejmowałem ogniwa.

Lepiej, żeby w ten sposób redukowali koszty, niż oszczędzali na jakości.

Zauważam, że taka polityka trwa od jakiegoś czasu. We wrześniu zeszłego roku jak kupowałem nowego ExII, bransoleta praktycznie pasowała na mój nadgarstek. No może jedno małe ogniwo do zdjęcia.

2 godziny temu, artme napisał:

@Nicon - mysle, ze ludzi, ktorych stac na Pepsi za 44k albo Daytone za 57k jest o wiele wiecej niz tych, ktorych stac na zegarki za 80k czy ponad 100k.

To prawda, ale musi istnieć cena po której da się zegarek wygodnie flipnąć bez czekania rok na frajera za cenę życzeniową 200%, i z takim samym narzutem powinno się dać kupić inny flipperowy, gorący model. "yes cannons slow market" xD.

1dFQTya.png

30 minut temu, mario1971 napisał:

Lepiej, żeby w ten sposób redukowali koszty, niż oszczędzali na jakości.

Zauważam, że taka polityka trwa od jakiegoś czasu. We wrześniu zeszłego roku jak kupowałem nowego ExII, bransoleta praktycznie pasowała na mój nadgarstek. No może jedno małe ogniwo do zdjęcia.

A jaki to koszt dla R dodać 2-3 ogniwa, kilka/kilkanaście euro? 😜

Submarinery  14060/16610 miały przez lata 12 ogniw, fabrycznie po tyle samo z każdej strony (6+6), 114060/116610 dostały dodatkowe pół ogniwo, więc 12.5 (5+7.5), a teraz 124060/126610 mają 11.5 ogniwa (5 + 6.5). Nie wiem ile ogniw miało jubliee w DJ41, ale było ono krótsze od oysterów o ok. 6-7 mm i na nadgarstku 18.5 cm nie trzeba było skracać. Co do redukowania kosztów, to są to chyba na tyle śmiesznie niskie w odniesieniu do całego zegarka, że trudno mi uwierzyć, aby to był powód. Prędzej podejrzewałbym logistykę i fakt, że pewnie maks. 1% klientów musi domówić ogniwo, natomiast dzięki takiemu ruchowi pewnie 20-30% klientów nie musi jej w ogóle skracać, a pozostałym jest obojętne ile ogniw zdejmą. Czyli oni pewnie tylko tak bardzo dbają o klientów 😛 

Edited by memento mori

7 minut temu, sanik napisał:

x 800 000 = 🏦

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. 👍one and only, Maserati. 

7 minut temu, sanik napisał:

Pewnie jakiś tam koszt to jest. Koleżanka domawiała ostatnio do Omegi Constellation dwa ogniwa. Jedno otrzymała gratis, a za drugie zapłaciła 520zł. Ogniwo stalowe + tulejka ze złota.

A może, skoro sprzedają większość do Azji, gdzie ludzie pewnie mają drobniejsze nadgarstki, mogą sobie pozwolić na skrócenie bransolet. A spasione USA i Europę mają w poważaniu. Tak samo, jak BMW przy projektowaniu nowej serii 4 😀

Koledzy  mogą się wypowiedzieć o sprzedowcy time trade z chrono24.pl?

W 2019 roku kupiłem od nich Speedmastera moon . Znalazłem ich na chrono ale po zakupy wybrałem się osobiście. Ze swojej strony polecam .

Sa rozne opinie i nie wszystkie ok, ale powtarzam tylko to, co sam czytalem na forum - musisz przesledzic 😎

Być może warto uderzyć do nich bezpośrednio i umawiać się na odbiór osobisty. Warto najpierw zapytać/sprawdzić, czy na pewno mają dany zegarek na stanie, poprosić o dodatkowe zdjęcia.

11 minut temu, mario1971 napisał:

Być może warto uderzyć do nich bezpośrednio i umawiać się na odbiór osobisty. Warto najpierw zapytać/sprawdzić, czy na pewno mają dany zegarek na stanie, poprosić o dodatkowe zdjęcia.

Jak ja szukałem to nie mieli nic na stanie.

Na CH24 mają ale co z tego jak po zamówieniu dopiero ściągają z innego kraju. Taki pośrednik bym powiedział, że to bardziej niż sprzedawca.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

2 minuty temu, pisar napisał:

Jak ja szukałem to nie mieli nic na stanie.

Na CH24 mają ale co z tego jak po zamówieniu dopiero ściągają z innego kraju. Taki pośrednik bym powiedział, że to bardziej niż sprzedawca.

Wiem o tym :)

11 godzin temu, mario1971 napisał:

...

We wrześniu zeszłego roku jak kupowałem nowego ExII, bransoleta praktycznie pasowała na mój nadgarstek. No może jedno małe ogniwo do zdjęcia.

W Batmanie masz dłuższą bransoletę  

A jak było w Subie z długością bransolety 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

10 minut temu, Dorian06 napisał:

W Batmanie masz dłuższą bransoletę  

A jak było w Subie z długością bransolety 

W Batmanie mam 11 dużych ogniw +  1 zdjęte w pudełku. 

Jak to było w Subie - nie pamiętam.

To ja się dorzucam z moimi 22 ogniwami ze zwijanej blachy. Nadgarstek ~17cm, wszystkie ogniwa na bransolecie, maksymalnie wciągnięte w zapięcie (dzięki Bogu nie muszę ich rozginać i skracać).

70-1.jpg

ng6mnrm.png

Mimo mniejszej ilosci ogniw... 😊

0-2.jpg

Edited by artme

Daytona jak mało który Rolex dobrze układa się na mojej łapce.