Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Halo, halo. Jestem i widzę co się tu wyprawia. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Screenshot_20210106-215824_YouTube.thumb.jpg.6b02fc5ff1008b9d1ee1edba99be0b67.jpgPorównanie trzech zielonych Subów. 

Którego z nich byś przygarnął i dlaczego?

Czekam na kolejne głosy! Proszę także o chociaż jedno słowo podsumowania, dlaczego właśnie takie a nie inne wskazanie :)  

Przecież to są te same zegarki. Którego byś nie wybrał, będzie to samo. :D

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

1 minutę temu, souls_hunter napisał:

Przecież to są te same zegarki. Którego byś nie wybrał, będzie to samo. :D

Zupełnie różne. Bransoleta, zapięcie, bezel, tarcza, koperta, mechanizm... itd.

Zdecydowanie Hulk, zielona tarcza i bezel pięknie uzupełnia szerokie uszy.😀 Całość jest spójna i wyrazista w odbiorze.

Na 100% nie Hulk: beznadziejna kopera (za grube ucha), za dużo zielonego. Dla mnie jego "sława" jest kompletnie niezrozumiała a teraz jest głównie napompowana niedostępnością.

"Stary Kermit" na drugim miejscu bo słabsza bransoleta niż w nowym. Poza tym kozak.

Zdecydowanie nowy Kermit jako mój wybór: ma wszystko co najlepsze ze starego czyli wąskie ucha, maxi dial a do tego upgrade o ceramikę i genialna bransoleta z najlepszym na rynku zapięciem. 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Cermit IMO powinien mieć głębszy odcień zieleni, więc ten mi się najbardziej podoba 🤪

spacer.png

Edited by memento mori

Zdecydowanie nowy Kermit jako mój wybór: ma wszystko co najlepsze ze starego czyli wąskie ucha, maxi dial a do tego upgrade o ceramikę i genialna bransoleta z najlepszym na rynku zapięciem. 

Dla mnie dokladnie tak samo. Do idealu IMHO brakuje mu barwy bezela ze starego Kermita. Wg mnie byla przyjemniejsza w odbiorze i to w sumie tyle co bym w nim zmienil. Ale skoro nie mozna miec wszystkiego to wybieram Nowego Kermita.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Cermit - jedyny ma AR, a to zmienia zdecydowanie zmienia odbiór tarczy każdego Rolexa. Do tego jedna z najwygodniejszych bransolet na rynku.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Kolor bezela ze starego Kermita, tarcza z Hulka, koperta, AR i zapięcie bransolety z nowego Kermita. Co do werku 3235 ciężko mi się wypowiedzieć, nigdy nie miałem Rolexa z tym mechanizmem. Reasumując wg mnie; od prawej do lewej. Ale przyjąłbym i nosił z dumą każdego z nich. 

A gdyby byla dowolnosc w wyborze SUBa to mysle ze jednak bym sie zdecydowal na bardziej mi kolorystycznie pasującego
No coz... pomarzyc dobra rzecz... b6c287505d2b18b4e150210ad7efd18e.jpg

Tak przypuszczam. Nigdy nie mialem na rece, ale gdybysmy brali pod uwage tylko aspekty wizualne nie sugerujac sie cena to ten by mi bardziej podszedl.
Moze jak bedzie kolejna reedycja SUBa to zrobia takiego w stali...

Raczej nie. Niebieski bezel jest zarezerwowany dla szlachetnych kruszców. 

To w takim razie co pokaza na rocznice suba, skoro ze standartowego juz sie wypluli??? 🤨🤔

Bezel w kolorze zbliżonym do czerwonego.
No i to by w sumie bylo cos! Taki koralowy...

Czerwony?? Ten kolor zarezerwowany jest dla GMT a nie nurkow...🤨

Wg mnie tak jak pojawil sie rocznicowy hulk 1, pojawi sie tez rocznicowy hulk 2 - musza go wskrzesic i obstawiam wlasnie ten model  😎

Edited by artme

Czerwony jak najbardziej pasuje do SUBa....single Red w białym złocie, double Red w platynie i można świętować jubileusz 

Nowy Kermit do duże zaskoczenie dla mnie. Nosiłem przez 2 tygodnie na zmianę z Hulkiem ....i sprzedałem Hulka bo mimo wszystko za blisko siebie były. Kermit jest lżejszy w odbiorze, wygodniej się go nosi na mniejszych nadgarstkach niż ref. 11...Jedyny minus to zapięcie, wolałbym starsze ale po tygodniu już się przyzwyczaiłem.