Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba problem wszystkich producentów. W pogoni za niższą emisją silniki są tak skomplikowane, że muszą się częściej psuć. 

Wielokrotnie nagradzane ecoboosty 1.0 forda czy 1,2 Puretech Peugeota to też konstrukcje wyjątkowo awaryjne i kosztowne w naprawach, ale tego nikt nie bierze pod uwagę przyznając nagrody...

W VW akurat często kolejne wypusty są często lepsze, na przykład benzynowy 1,4 122 i 140 KM na łańcuchu był wyjątkowo awaryjny, a 1,4 125 i 150 KM na pasku to już dość udane konstrukcje. W Audi podobnie - 2.0 211 KM to jeden z najgorszych silników, a późniejsze 230, 252 i 245 KM to konstrukcje chwalone i nie ma z nimi większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że testowali technologię na klientach ale też wyciągali z tego wnioski i poprawiali, 

dzisiejszych 1,4 i 2,0 tsi  nie ma się co obawiać, szkoda że 1,8 nie oparło się ekologii 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cc 2,0 tdi z 14ego roku. W zasadzie były trzy usterki: łożysko kolumny przód około 5 tys przebiegu, lampka check engine z niewyjaśnionego powodu i uszkodzony siłownik recyrkulacji. Z tego ostatniego powodu auto było 5 razy odstawiane do serwisu, a w końcu sam musiałem to zdiagnozować na podstawie lektur różnych forów, sprowadzić cześć do serwisu i instruować mechanika odnośnie sposobu weryfikacji... Auto było na gwarancji, a ilość stresu związanego z samą usterką - gwałtownie parujące szyby i wozeniem auta w tą i z powrotem spowodowały że się go pozbylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie silnika to mialem peugeota 207gti z silnikem 1.6t, silnik ktory swego czasu tez otrzymal nagrode silnika roku. Autko mega pocieszne, taki miejski gokart. Tylko wlasnie przy dynamicznym stylu jazdy to co tankowanie musialem dolewac 0,5l oleju. Potem jeszcze rozrzad sie odezwal i zapadla szybka decyzja ze sie rozstajemy.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona w 208 1.2, ale tym 82 KM wolnossącym, miała wymieniany silnik przy 3200 km przebiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że testowali technologię na klientach ale też wyciągali z tego wnioski i poprawiali, 

dzisiejszych 1,4 i 2,0 tsi  nie ma się co obawiać, szkoda że 1,8 nie oparło się ekologii

 

Odchodza od 1.8.a wprowadzaja rowniez słabsza 2.o tsi 15OKM ( i dalej są mocniejsze warianty do wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pracownik kupił sobie nowiutką giuliettę ze 4 lata temu. Ani razu się nie zepsuła. Czy to dowód na bezawaryjność Alfy? ;)

 

Oznacza to tyle , że gdy kupujesz model w jego 5-6 roku produkcji , przeważnie już po jednym liftingu to dostajesz w miarę dopracowany samochód . 

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Teraz to dosc popularne zeby na bazie jednego silnika oferowac kilka mocy, ostatnio ogladalem megane bo siostra pooowoli przymierza sie do zmiany i maja jeden silnik 1332 benzyne o mocy 102, 115 i 140km 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to tyle , że gdy kupujesz model w jego 5-6 roku produkcji , przeważnie już po jednym liftingu to dostajesz w miarę dopracowany samochód . 

Mniej więcej wiem co to może oznaczać. Post był odpowiedzią na inny stąd na końcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie nowe autko w budżecie do 55k polecacie do poruszania się po mieście, kierowcą ma być emerytka :)

Faworytem jest Toyota Yaris 1,5 VVT i Suzuki Swift 1,2.

 

Będę wdzięczny za sugestie i  podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś Michał na Fiestę?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie nowe autko w budżecie do 55k polecacie do poruszania się po mieście, kierowcą ma być emerytka :)

Faworytem jest Toyota Yaris 1,5 VVT i Suzuki Swift 1,2.

 

Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

Koleżanki dwie mają Swifta i to bardzo porządne autko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Nissanie Micra 1,0 ? I Mazda 2 1,5 ?

Wizualnie dużo bardzoej mi sie widza od Swifta i Yarisa a może ktoś coś powie od strony użytkowej i technicznej ?

Huyndai i20 wizualnie niestety odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych chyba bym.sie skusił na swifta, a tymczasem proszę Was o radę odnośnie mojego przyszłego dupowozu do ok 45k

 

Podobają mi się:

1. Mazda 3, 2.0 automat (ok 2015)

Ladna wizualnie wyposażenie zazwyczaj mają bdb, minus gaki że podobno je często kradną

2. Focus st mk3, 2.0 manual, ala sportowe autko fajna sprawa, widzę że ok 2013 w tym budżecie mogłoby się trafić

3. Nissan quaskai, 2.0 automat,

Fajny bo większy, podobno bardzo dobry silnik, kokpit wizualnie sporo odstaje od powyższych ale mimo wszystko wydaje się fajną propozycją

 

Co byście wybrali? A może coś waszym zdaniem kompletnie powinno ktores auto zdyskwalifikować?

 

Nie jeżdzę dużo, rocznie ok 10k więc spalanie czy wygoda w dłuższej trasie jest dla mnie sprawą drugoplanową

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie mylisz przypadkiem Mazdy 3 z Mazdą 6 III?

O tym, że zabezpieczenia 6-tki zostały szybko złamane to słyszałem, o 3-kach szczerze mówiąc nic takiego nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem proszę Was o radę odnośnie mojego przyszłego dupowozu do ok 45k

Nie napisałeś jakie ma być duże, jakie nadwozie itp.

Popatrz np. na Peugeoty. Do 45k zł możesz przycelować fajnie wyposażoną, krajową 308, jak dobrze poszukasz to z okolicy 2016 roku, nawet z full ledami. Warto zerkać na diesle 1.6 hdi czy 2.0 hdi, sprawdzone jednostki. Albo np. 3008 czy mniejszy 2008. Ostatnio czytałem, że lokują się w czołówce bezawaryjnych suwów i mini suwów.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po moich typach możnaby się domyślić ale doprecyzowując podobają mi soę harchbacki i małe suvy czy tam crossovery ;)

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Fiat Tipo 1,4 wśród wielu zalet ma jedną podstawową - jest nowy


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdzi właśnie Fiestą kupiona nową ok. 4 lata temu i czas na zmiany :)

Może Citroen C3

Fajny ma automat. Tylko "minimalnie" wyższy budżet.

 

...

3. Nissan quaskai, 2.0 automat,

...

Żonka miała z ręczną skrzynią. Do niecałych 100k km bezawaryjne. Co później nie wiem. Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych chyba bym.sie skusił na swifta, a tymczasem proszę Was o radę odnośnie mojego przyszłego dupowozu do ok 45k

 

Podobają mi się:

1. Mazda 3, 2.0 automat (ok 2015)

Ladna wizualnie wyposażenie zazwyczaj mają bdb, minus gaki że podobno je często kradną

2. Focus st mk3, 2.0 manual, ala sportowe autko fajna sprawa, widzę że ok 2013 w tym budżecie mogłoby się trafić

3. Nissan quaskai, 2.0 automat,

Fajny bo większy, podobno bardzo dobry silnik, kokpit wizualnie sporo odstaje od powyższych ale mimo wszystko wydaje się fajną propozycją

 

Co byście wybrali? A może coś waszym zdaniem kompletnie powinno ktores auto zdyskwalifikować?

 

Nie jeżdzę dużo, rocznie ok 10k więc spalanie czy wygoda w dłuższej trasie jest dla mnie sprawą drugoplanową

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

Znajdziesz dobrą mazdę 3 z automatem, rocznik 2015 do 45 tys ? Masz przykladowe oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Fiat Tipo 1,4 wśród wielu zalet ma jedną podstawową - jest nowy

Eeee tam fiat... przecież to lipa. A tak na serio miałem 2 fiaty od nowości. Seicento i stilo. Zero problemów. Nalpjlepszy samochód jak miałem to stilo. W sensie najmniej awaryjny. Żadnych awarii. Sprzedawały się od ręki a żona płakała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.