Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. @Bugs Moja analogia była pół serio i tyczyła się bardziej wzdychania do przeszłości, a nie samego postępu w mechanizmach. Fakt, ze rewolucji nie było od dawna bo to archaiczna „technologia”, nie mniej doceniam postęp wymienionych firm. Faktem jest też, że lubię proste, sportowe niezawodne zegarki, a precyzja chodu jest jednym ważniejszych dla mnie czynników. Jak dorzucimy do tego historie i ponadczasowy design, to w moich standardach Rolex i Omega to najlepsze zegarki.
  2. Jak długo były produkowane VFA i dlaczego dzisiaj mechaniczne GS to -3/+5? Jak piałem, nie sztuka wyregulować ręcznie mała produkcje, sztuka zrobić mechanizm co przy wolumenie setek tysięcy sztuk utrzyma wyśrubowane parametry przez kilka lat gwarancji.
  3. VFA to była seria i o ile pamietam krótka w historii GS na przełomie lat 60/70. Nijak się to ma do setek tysięcy modeli produkowanych rocznie przez Omegę i Rolka zgodnie z ich wysokimi standardami. ETE też można wyregulować do dużej precyzji, ale czym innym jest standaryzacja produkcji.
  4. Mnie lepsza analogia pasuje, do ludzi co wiele dekad temu twierdzili, że najlepszy silnik to dwusuwowy, albo wystarczy śmigło w samolocie, a nie tak jakieś odrzuty. Na szczęście ludzkość podąża za rozwojem technicznym. Trzeba parę lat dać nowym mechanizmom Omegi i Rolexa, żeby wykryć i poprawić choroby wieku dziecięcego, ale to bez wątpienia świetny progres.
  5. Na jakie konkretnie opinie niezależnych zegarmistrzów się powołujesz i dane, które mają dowodzić niższej żywotności mechanizmów co-axial? Co do serwisu, jak kupuje tego typu zegarek to zakładam, że co kilka lat przeserwisuję go u AD.
  6. Wszystkie METAS co-axiale. Z mojego punktu widzenia są nawet lepsze, bo bardziej praktyczne z uwagi na gwarancję chodu >0s i odporność na wysokie pola magnetyczne. Rezerwa chodu >48h nie ma dla mnie większego znaczenia.
  7. Z GMT II rzeczywiście wyszedł cyrk, zaraz wróci czarny pewnie. 😅 16610 był produkowany ponad 20 lat, ale dzisiaj świat oczekuje nowinek co roku jak z iPhone 13% cieńszy itd. Jak to probuje zaprezentować Rolex to robi się śmiesznie, nie bardzo to pasuje do tej firmy. W kategorii sportowych zegarków, to mechanizmy Roleksa obok Omegi są raczej najlepsze na rynku.
  8. Coś takiego chyba https://www.youtube.com/watch?v=wz-PtEJEaqY
  9. Canopus gold, a nie jakiś zwykły gold to musi być drogo.
  10. Dwukrotnie podczas rozmowy w Kruk powiedziano mi, że: 1. O przydziale Rolexa decyduje centrala w Kruku. Wiec prawda jest, że to nie salon decyduje. 2. Salon może rekomendować klienta, co ogólnie podnosi jego szanse. Rolex nie ma nic wspólnego z przydziałem zegarków przez AD.
  11. Czyli mówicie lepiej inflacje przeczekać gromadząc Rolki.
  12. Mnie czasem przychodzi do głowy w sumie po co mi te zegarki. Może kupić Apple Watch, a za resztę pojechać dookoła świata.
  13. Od SMP też tu niezbyt pasuje, właściwie pasuje tylko do SMP. Bransoleta do Moona jest taka nijaka, jakby nie mieli pomysłu na nią. NIe mniej sam zegarek świetny, na gumie wyglada bardzo dobrze.
  14. Peter blake jest świetny, ale ja nigdy nie kupiłem właśnie przez te bransoletę moona. Na speedmasterze jeszce jakoś wyglada, ale tutaj mi się kompletnie nie podoba.
  15. Oglądałem i byłem miło zaskoczony, nie wiedziałem że Rolex sponsoruje kulturę wyższą. Paranoicy i oszuści. Sam mam powylaczane gdzie się da personalizacje, cookies etc. Dbam o dobre hasła , 2fa wszędzie etc. Ale są granice.
  16. Ja od dawna nie noszę portfela, bo w sumie nie ma po co. Wszystko jest w telefonie.
  17. Jak sprzedajesz na bazarze to masz dużo gotówki. U nas sporo "biznesmenów" co wola obrót gotówkowy, bo wtedy nie deklarują przychodów.
  18. Listy są lokalnie tworzone, więc podwyżki nie mają nic z tym wspólnego. GMT chyba weszły w 2018 o ile pamiętam, więc kolejny update i szansa na zapisanie się pewnie za parę lat. Rolex dawno nie podnosił jak pisał artme, więc nic zaskakującego tu nie ma.
  19. W GM miejsce przy stoliku obok i kawa. Do tego miła obsługa. No ale to tylko zegarek, więc chyba w sam raz.
  20. Gratulacji czego? Że kogoś stać na zakup zegarka? Zawsze mi się to wydawało dziwne. Sam lubię pooglądać zakupy kolegów ale powodów do gratulacji tutaj nie ma zbytnio. Może jak ktoś polował na jakiś ciekawy model trudno dostępny itd. Nie mam na myśli kermita kupionego jako lokata do sejfu. Teraz można gratulować jak ktoś kupi rolka po cenie z metki 🤣
  21. Inwestycje w zegarki też spoko, kermit na pewno dobry wybór.
  22. A to nie są ceny w Niemczech przy ich 19% VAT? U nas będzie drożej chyba plus 4.9 kurs to daje prawie 50k za GMT… tanio to już było.
  23. Dzięki, znalazłem zapis ze punkty przy zakupach w cenie regularnej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.